Hunter x Hunter

• Japonsko ハンター×ハンター (viac)
Japonsko, (2011–2014), 56 h 44 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Jošihiro Togaši (komiks)

Keidži Fudžiwara, Mijuki Sawaširo, Aja Hirano, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Ičiró Nagai, Ikue Ótani, Mamiko Noto, Mamoru Mijano, Miina Tominaga, Romi Paku (viac)

Snem mladého Gona Freakse, vychovávaného doposud tetou Mito, je stát se po vzoru svého otce Ginga tzv. hunterem, což je v tamním světě někdo, komu není dobrodružství a odvaha cizí. Hledá například vzácné tvory a poklady nebo chytá nebezpečné zločince. Přestože Gon svého otce nikdy předtím neviděl a zná jej pouze z vyprávění své tety, je plně odhodlán stát se hunterem, aby se mohl s otcem setkat a pokračovat v jeho stopách. Musí však podstoupit náročnou hunterskou zkoušku, která vyzkouší nejen jeho schopnosti fyzické, ale i psychické. Potkává při ní nové přátele, jakými jsou třeba chamtivý a zbrklý, avšak loajální a vtipný Leorio, tichý a přemýšlivý mstitel Kurapika nebo tajemný zabiják Killua se svým skateboardem, ale také nepřátele, jako třeba zvráceného kouzelníka Hisoku nebo gang s názvem Spiders, který vyvraždil Kurapikův klan Kurta.
Jedná se o remake stejnojmenného seriálu z roku 1999, jehož se tentokrát ujalo animátorské studio Madhouse. Protože původní seriál končí otevřeně a manga, podle níž je seriál natočen, byla i po ukončení seriálu nadále vydávána, rozhodlo se studio Madhouse po jedenácti letech vytvořit remake, jenž bude obsahovat i příběh odehrávající se po událostech popsaných v původním seriálu. (Hromino)

Andy.222

Výborný seriál, kde se mi nejvíc líbí, že hrdinové nejsou přesílení, několikrát dostanou pěkně napráskáno a když chtějí zvítězit musí použít hlavu. Jediné co mi vadilo byla až příliš zdlouhavá část s Mravenci, kde věřím tomu, že by šlo tak 10-20 dílů i vypustit a která mě ani zase tolik nebavila (být uznávám že její samotný závěr byl neuvěřitelně dojemný). Škoda že nepokračuje, klidně bych si dal říct s další stovkou dílů. ()

H.T.

Co se týče shounenu (alespoň z těch co znám) se toto anime trochu vymyká. A to hlavně tím že hlavní postavy tu nejsou tak moc "kladné" ( i když samoozřejmě to nejsou žádní mizerové) a rozhodně nemají žádné příliš ušechtilé cíle. Jeden chce jen najít svého otce, druhý chce přestat se zabíjením lidí, další se chce pomstít a poslední chce být doktorem a léčit lidi kteří si to nemůžou dovolit (ano jeden z nich má skutečně velmi ušlechtilý cíl). Hlavní záporák, který není taky úplně záporný je hodně zajímavá a charizmatická postava. Zatím jsem viděl 72 epizod - tudíž jsem někde uprostřed 5. arcu a pokud nepočítám 2 rekapitulační epizody, nebyl tu jediný filler. Děj má také rychlí spád a rozhodně se nebudete nudit. Také se nemusíte bát že to bude nějaká pohádka pro děti typu fairy tail kde ani nemůžou ukázat krev. Nevyhraněnost dobra a zla se tu ukazuje více než v jiných shounenech a celkově je to překoná všechny - snad kromě one piece se kterým je na stejné úrovni. Takže pokud se vám líbí anime jako Naruto, Bleach, One Piece tak se vám bude líbit i tohle, ale i pokud se vám výše uvedené serie nelíbí, mohl by vás hunter x hunter zaujmout. Ještě zmíním jednu věc z těch co se mi nelíbily, snad jedinou která stojí za zmínku a sice že se nám na začátku arcu vždy představí hrozné kvantum nových postav, přičemž 80% z nich po 10 dílech zemře, bez toho aby splnili nějaký význam. Ale jinak pro mě rozhodně srdcovka, hodnocení 90%. ()

Flatron

Po cca 50tich epizódach som nadšený predovšetkým tým, ako príbeh skvele odsýpa, na druhú stranu vzhľadom na množstvo pozitívnych ohlasov a hodnotení, som očakával o trošku viac, ale je možné, že to ešte len príde :) Mladý Gon čoby hlavná postavy, je fajn a nijako neotravuje, ale ani mi vyložene neučaroval, naopak viac ma zaujal Killua, hlavne keď nahodí ten jeho nepríčetný pohľad a takisto aj Kurapika, ktorý oproti Gonovi a Killuovi dostáva zatiaľ oveľa menej priestoru. EDIT - Po dopozeraní Chimera ant arcu zvyšujem hodnotenie na 5* a pevne verím, že koniec to už nepokazí. Po opätovnom pozretí preraďujem do TOP-ky, pretože HxH si to kvalitou určite zaslúži. ()

Bojinda

Normální shounen, ale je tam Hisoka. Nejlepší postava, kterou jsem kdy v anime kdy viděl. A to jsem viděl Dokuro-chan a četl Hentai Kamen. ()

NagatoPein

Čo to prvých 30 dielov kurva je? Koho toto napadlo? Odpad. Ako môže byť anime tak nevyvážené? Nepozerajte prvých tridsať dielov o nič neprídete, potom pozrite 20 dielov a nepozarejte zvyśok. Seriál začína až nástupom skutočných postáv a zápletok po 40 dieloch. Mimo to, naivné ukričané deti otravujú stálé a dookola. No nosnou silou diela sú iné veci a vďaka bohu aspoň za to. Hisoka, Kurapika a iný, to sú charaktery. Vôbec nerozumiem prečo sa tento seriál musel kaziť idiotským stereotypom trápnych ultrasilných detí, ktorých konanie nemá absolútne žiadnu logiku. Z celého 140 dielov dlhého anime stojí za to jeden Arc a to ten Yorsky s pomstou a pavúmki. Zvyšok je ale žalostne hlúpy bez akejkoľvek logiky zápletok, síl, či jednania postáv. Vrchol idiotizmu je Arc s Mravcami a Chimérami, ktorý postráda akúkoľvek logiku. Akúkoľvek. Vážený, tento arc stojí 60 dielov! 60 dielov fantazmagórie bez akéhokoľvek rešpektovania predom nastavenej sily. Keď už akosy prečkáte tento najblbží arc v AA anime aký som kedy videl, čakáte, že sa aspoň dzoviete dôležité veci z príbehu a ono nie. Seriál si už nezmyselne odzneje na zasa bezvýznamnej udalosti a v poslednej epizóde 5 minút dostanete WTF monológ od jednej z hlavných postáv. Nie ďakujem! Toto anime obíjdite oblúkom. Hrozné. Hrozné. ()

Lukas222

Pôjdem proti prúdu. Nebyť toho nechutného, rozvláčneho a rozťahaného spôsobu rozprávania plného fillerov, tak tomu dám plný počet. Po pozretí 10 dielov mám dosť. 2* za opening a ending. ()

Darthorias

Prvú recenziu som vymazal a musím napisať novú, pretože čaro tohto Shounenu som úplne pochopil až po druhom sledovaní. Príbeh sa od ostatných Shounenou dosť líši, nie v tom typickom anime klišé ale ide o predstavenie samotného sveta, naši hlavný hrdinovia sú hlavnými postavami ale len vo svojich vlastných životoch a svet samotný je tak obrovský, že hlavný hrdinovia Gon a Killua sú len 2 malé kvapky v obrovskom mory a ích sila samotná svetom otriasť aj tak nemôže. Osobne som bol pri prvom sledovaní sklamaný z absencie zaujímavých postáv ktoré nám boli predstavené ale potom sa akoby úplne vytratili, až pri druhom sledovaní som si naplno uvedomil, že aj oni majú svoje ciele svoje sny a za tímy si idú, takže aby boli celú dobu z našim hlavným hrdinom a pomáhali v splnení jeho sna by bolo veľmi hlúpe a znova by to spadlo do toho typického anime klišé. Tiež musím veľmi pochváliť hlavných (údajných) záporákov celej serie Phantom troupe pretože je veľmi ľahké s nimi sympatizovať, pochopiť ích ciele aj prečo sú aký sú. Dalšie obrovské plus je jedna z najlepších systémov superschopností aké nám kedy boli predstavené a to je NEN kto chce vysvetlenie odporúčam vám kanál NeXus49 na Youtube. Ale bohužial má HxH aj svoje horšie stránky, predposledný Arc je hrozne natiahnutý a rozprávača ktorý vysvetluje to čo je očividné som v pár scénach fakt nemusel, myslím, že 148 epizod je veľa a stále som presvedčený, že sa tam v pohode dalo odstrihuť aspoň 20 epizod pretože už to naozaj vyzeralo zbytočne natiahnuté. Na záver ja som skutočne HxH dokázal oceniť až po druhom zhliadnutí a pochopiť krásu celeho sveta ale isté chyby ktoré som tam videl predtým tam holt vidím stále takže dávam 85 % ()

Finil

Hodnotím túto verziu, nakoľko tú  1999 nepoznám(a v prípade že je na tom ako Stardust Crusaders OVA, tak to ani nevadí).  Na rozdiel od Togašiho "Yu Yu Hakushjo" som čakal niečo na spôsob typickej výpravnej komédie pre deti. A čudoval som sa, prečo je HxH tak kultový. No no postupne sa z toho vyvinulo niečo, čo by som nazval: "Kill Bill s vizuálom pokémona." Štastie, že to má už toľko vydaných častí. ()

Meriol

Hunter x Hunter patří dle mého názoru mezi jedno z nejlepších anime žánru shounen. Postavy a jejich příběhy jsou dobře popsané a vysvětlené. Anime má přes 140 dílů takže se rozhodně nudit nebudete. Souboje jsou hodně promyšlené na rozdíl od valné většiny jiných seriálů tohoto typu. Hlavní postavy se s postupujícím dějem rozvíjejí a narážejí na stále nové a těžší překážky a to vše podtrhuje skvělá hudba. Pět hvězdiček si toto dílo rozhodně zaslouží. ()