Príbehy obyčajných ľudí, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte v súčasnom svete moderných techológií. Zlyhania v komunikácii ničia ich vzťahy. Byť online v dobe internetu prináša riziko straty identity, krádeže, nehody, poníženia a smútku. Stávajú sa väzňami virtuálneho priestoru a obeťami rizík, ktoré prináša... Tvrdo pracujúci právnik, ktorý neustále visí na telefóne, si nedokáže nájsť čas na komunikáciu s vlastnou rodinou. Odcudzený pár používa internet ako prostriedok na únik z reality ich dávno mŕtveho manželstva. Ovdovelý bývalý policajt sa usilovne snaží vychovať neposlušného syna, ktorý kyberšikanuje svojho spolužiaka. Ambiciózna novinárka vidí svoju životnú príležitosť v príbehu o mladom dospievajúcom chlapcovi, ktorý vystupuje na internetových stránkach pre dospelých. Sú to ľudia okolo nás, priatelia či neznámi, rodina, susedia či kolegovia, ktorí zúfalo túžia po ľudskom kontakte. (TV JOJ)

herr_carter

Film o tom, kterak snadno a rychle se dají zneužít osobní data a soukromé údaje prostřednictvím moderních a populárních komunikačních mostů dnešní doby a kterak dokáží snadno a rychle udělat z člověka lidskou trosku - neuvěřitelně současný a ostrý film, který mě naprosto nadchnul, opět děkuji komunitě csfd a "oblíbeným" uživatelům, protože bez těchto zdrojů bych se k tomuto non-mainstreamu dostal jenom velice náhodně !....................... moje hodnocení = 9 z 10. ()

Firebug

Hodně silné téma, kterému bohužel trochu podkopává nohy režisérská nezkušenost. Všechny tři životní osudy lidí, jež dostali od internetu solidně přes prsty, se totiž dostanou do momentu, kdy jedou na setrvačnost a přešlapují na místě. Vyhrocená citová finální ždímačka výsledný dojem nezachrání, páč něco podobného jsme už viděli někde jinde a lépe. Magnolii, 21 gramů, Babel i tomu Crash se Disconnect zjevně přiblížit snaží, ale prostě se mu to nedaří. Přitom by stačilo jen trochu skrouhnout stopáž, nebo do ni vtěsnat ještě nějaký skromný mikro příběh (třeba o podvodných prodejích na internetu, o seniorovi chyceném do nějakého scamu, či o dívčině důvěrně si píšící s pedofilem. V téhle podobě bohužel "jen" za 3,3*. I přesto DOPORUČUJI vidět. ()

pavcas

Silný drama o osudech několika lidí, kteří mají jedno společné, internet. Ať už ho využívají pro zábavu, práci nebo místo ke sdílení svých pocitů, ani jeden z nich si neuvědomuje, jak velké škody může napáchat. Že jediným stiskem klávesy, jediným špatným rozhodnutím mohou dát do pohybu věci a události, které nemusí jít napravit. Že odesláním jediného souboru nebo jedním kliknutím na špatnou stránku mohou zničit životy své i svých blízkých. A tak když všechno spěje k nezadržitelnému konci, přemýšlíte nad jediným. Jakou má v dnešní době internet moc a jak bezstarostně a lehkomyslně každý den balancujeme na okraji propasti. ()

sedm.1

Znepokojivé mozaikové drama, složené ze čtyř navzájem (i když převážně jen okrajově) propletených příběhů, tentokrát na téma internet a zrovna ne ty úplně příjemné okolnosti s ním spojené, tedy závislost, zneužití, cyberšikana. Samé „skvělé“ věci a právě na tom staví tento snímek, jak nepoučitelná a doslova zblblá současná generace touto moderní vymožeností je, a to přestože všichni vědí, jaké následky většinou všechny tyto záležitosti přinášejí, a že se jedná velmi často o až destrukční dopady nejen na uživatele samotné, ale bohužel i na jejich blízké okolí. A právě zde v těch čtyřech příbězích jsou postupně rozkrývány ty nejčastější nešvary spojené s netem, jež jsou tu vygradovány až do silných emočních point, ze kterých si zde pak sice veškeré hlavní postavy odnášejí životní lekci a ponaučení, i když je nicméně zároveň všem jasné, že i přes happyendový závěr spěje svět díky tomuto fenoménu stejně do záhuby. Co se tedy ale týče konkrétních příběhů, emotivně nejsilnější byla po mě cyberšikana, neboť jde o nejubožejší internetovou „hru“ a obrana proti ní není prostě snad ani možná, a navíc, podobně jako v tomto filmu, má většinou i ty nejsmutnější a nejtragičtější následky. Další příběh, pojednávající o zneužití dat manželského páru s tragickou událostí v zádech, má pak až dramaticko-romantický nádech, a i zde hrají prim působivé emoce a silné lidské osudy a ani zde to není zrovna radostný pohled, i když tady to vyústění dopadlo asi nejlépe. No a poslední příběh, o novinářce a internetovém péčku mi tu pak až tolik nesedí, a to nejen kvůli tomu, že je nejslabší, ale spíš že zas až tak úplně nespadá do ústředního tématu. Jinak krapet kritičtější musím být ale k celkovému zpracování, které mi přišlo až lacinějšího ražení, kde je hodně znát, že se jedná o režisérský debut, kde si pan režisér nedokázal příliš poradit ani s atmosférou, ani osobitější stylizací, příběhy mezi sebou skáčou v ne zrovna podle mě nejvhodnějších místech a i právě vypointování jednotlivých zápletek není až tak přesvědčivé, aby si mohl divák říct „wow“. Naopak poměrně dost ale zachraňuje vážně silné obsazení, plné skvělých a výrazných herců, kteří podali opravdu působivé výkony. Každopádně, Disconnect přináší velice silné a bohužel hnisavé téma současnosti, a to způsobem, který se právě díky své aktuálnosti dokáže sice vrýt pořádně pod kůži a nejednoho diváka z něj zamrazí, jen je tedy škoda, že jeho celková funkčnost není zas až tak přesvědčivá a strhující. I tak by si tento snímek ale zasloužil mnohem větší a výraznější pozornost, než se mu zatím dostává. ()

Maynard.

Naprosto nenápadnej film, ke kterýmu ani nevím jak sem se dostal. Ale pravděpodobně to bylo kvůli vysokýmu hodnocení , právem vysokýmu hodnocení. Sice je to už 6 let starej film, ale myslím, že bude mít co říct i za 30 let :o). Perfektní na tom je, že je to celý tak trochu propletený a že seš od začátku do konce v napětí. Konec si pak už trochu myslíš, že dopadne podle tvejch představ, ale vono ne. Rejža si s náma pěkně pohrál, jen co je pravda. Bylo příjemný vidět záporáka z CPT USA ve "vážný" roli. Jinak téměř vše neznámí herci, ale odehráno bravůrně. Největší síla tohodle filmu je ve scénáři, kterej je parádní!!! ()

xLIGHTx

Mozaika a spleť dramatických príbehov súvisiacich s internetom a virtuálnym svetom, sociálnymi sieťami, mobilmi atď. Dielko s kvalitným J. Batemanom, F. Grillom, pohľadnou Paulou Patton a ďalšími (*slovo - pohľadná nie je spisovné sk slovo, ale mne sa páči ;) ), poukazuje na problémy, ktoré sa môžu objaviť pri používaní týchto výdobytkov. (V niečom Disconnect možno trochu pripomína Crash, hoci ten je o inej téme, tiež dramatická, kvalitná mozaika rôznych ľudských osudov, poprepletaných navzájom, ktorých spája určitý problém. A to je dobrá vizitka, že pripomína v niečom spomenutý film, aspoň pre mňa.) Všetko to podkresľuje melodická, pod kožu dostávajúca sa omamná, hladivá hudba Maxa Richtera plus iné podmanivé, baladické songy (JAYME IVISON-Like a dog; JÓNSI-Tornado). Poučná, užitočná, ľudská, emotívna, pôsobivá, no neveselá snímka. Hm, a pomaly sa pôjdem asi odpojiť aj ja. (; ()

klukluka

Perfektně udělaný film, navíc na velmi aktuální a podstatné téma. Nevzpomínám si, že bych viděl jiný film, který by se věnoval kyberšikaně. Ty, které se zabývaly, nebo aspoň zmiňovaly o kyberzločinu, byly spíš z ranku sci-fi, než z obyčejného života. Takže mám dojem, že je tohle závažné téma opomíjené a fakt, že se do něj někdo konečně seriózně ponořil, velice vítám. O to víc, že ho tímto filmem nezprofanoval. Byla to nejen chytrá a poučná, ale také strhující podívaná. Normálně bych to ocenil čtyřmi peckami, za to naléhavé téma ale ještě jednu přihodím. ()

korndaddy

Film s velice aktuální tématikou, který bohužel pro mě postrádá onu dramatičnost severských dramat, ale zase to částečně kompenzuje pěkným obsazením a ucházejícími hereckými výkony. Inu jsme prostě v píči. ()

Seti

Filmová mozaika, která je významná především svým tématem. V dnešní globálně sesíťované a sociálně propojené době je nanejvýš třeba poukázat na skutečnost, že všechny ty facebooky, twittery, chatroomy a blogísky mají také svoji temnou stranu. Tvůrci Disconnect se nás snaží upozornit na fakt, že tahle naše síť, je daleko děravější a nebezpečnější, než se nám snaží všichni ti Gatesové a Zuckerbergové namluvit, a že se v jejích odvrácených zákoutích skrývá daleko více špíny, než si vůbec dokážeme představit. Lidé se v téměř nekonečném množství možností, jež nám web nabízí, často utápějí a v odosobněném styku pod rouškou anonymity ztrácejí zábrany a často také kontakt s realitou. Většina standardních uživatelů je pak v této elektronické džungli daleko zranitelnější než si uvědomuje. Této situace následně využívají média, jež jsou daleko agresivnější, podbízivější a bezskurpulóznější. Nechci tady internet nijak démonizovat a zpochybňovat jeho přínos, ale jsem velmi rád, že filmy jako Disconnect vznikají a udržují nás v ostražitosti. ()

Torimmer

Film s údernou myšlenkou do dnešní doby. Moc internetu je nyní už hold příliš velká a tak můžou vzniknout i jeho oběti. Opravdu mě zajímalo jak ty pečlivě odvyprávěné příběhy vygradujou. A nakonec jsem byl spokojen, ještě když jsou na konci zdůrazněny ty skutečné lidské hodnoty, jako je rodina a láska. ()

Zagros

Silný film o aktuálních problémech našich závislostí na internetu a sociálních sítích. Teď jsem se sám podivil, že je už z roku 2012. Ze své aktuálnosti rozhodně neztratil, možná právě naopak. Je dobře natočený a několik příběhů s podobným tématem se postupně nenásilně propojí. Líbí se mi, že neservíruje žádná jednoznačná řešení a konečné vyznění nechává na divákovi. Vždy je ale vidět, že virtuální svět slouží spíše k úniku z toho našeho reálného. Pokud se ale virtuální svět stane naší realitou, může to dopadnout zle a někdy dokonce tragicky. Klíčovou roli pak hraje rodina a nejbližší přátelé, které za virtuální rozhodně neměňte. Několik nesrovnalostí by se sice našlo, ale dobře natočený film se silnými a aktuálními myšlenkami si čtyři hvězdy zaslouží. ()

Hanys_

Mozaika lidských osudů, které se lehce prolínají. To už tady bylo sice hodněkrát, ale tohle je zaměřené přímo na heslo "Internet je dobrý sluha ale špatný pán". Fain obsazení (Bateman fakt nemusí hrát jen v průměrných komediích) a pomalu gradující emocemi nabitý závěr dělají z Disconnect dost podařenou záležitost, která těmhle "mozaikovým filmům" ostudu rozhodně nedělá. 7.5/10 ()

kedl

Když už něco dělám, tak to udělám pořádně a ne skončit na půli cesty, abych do konce života chcal a sral do trubičky, proč je sakra člověk tak blbej o udělá to v baráku plnej lidí s hudbou na plný koule?? Naložení do horké vany s paralenem a žiletkou s kterou uděláte podélný řez, by bylo o dost spolehlivější, no nic. Já jen doufám, že mi z neustálého nabíhání trojáka někdo nevybílí účet. Pro dobrou duše radši ten WINDOWSE XP HOME přeinstaluji, když AVAST na to nestačí. ()

Scevola

Osobne mam velmi rad mozajkove snimky ako je tento. Hlavne preto, lebo je dejovo vygradovany, zobrazuje aktualne spolocenske problemy, je uveritelny a na konci to vsetko do seba zapadne. 9/10 ()

provitamin

3 vzájomne nesúvisiace príbehy ľudí, pričom každý z nich nejako súvisí s internetom, kde v každom je internet zároveň aj zdrojom problémov. Názov filmu preto chápem ako odporúčanie. ()

Aslan

Film o vplyve internetu, a virtuálneho sveta, ktorý nie je reálny ale reálne zasahuje do našich životov. Zaujímavo spracovaná téma, postavy a vzťahy. Vyvolá to veľa otázok nad ktorými sa dá stráviť v rozjímaní pár chvíľ. A ako sa hovorí o ohni tak o všetkom : „ Internet je dobrý pomocník ale zlý Pán“. ()

B4TM4N

Snaha o sociální kritiku na první dobrou. Bez větších ambicí otázky skutečně reálně pokládat, na druhou stranu se Disconnect poměrně úspěšně vyhýbá šablonovitému moralizování (nikoliv ovšem šablonovitosti). ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

28.06.2017

V pouhých 56 letech nás v úterý opustil Michael Nyqvist, švédský herec, jenž se v poslední dekádě dočkal mezinárodní slávy. Ačkoliv vám jeho jméno možná nic neříká, tvář určitě znáte. Nyqvist se… (viac)