Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Vyhy

Velmi promarněné. Měli se čeho chytit a na co navázat, ale nepovedlo se jim to. Dočkali jsme se, skoro jako vždy, omlazení hrdinů a nechyběli ani malé děti. Jedná se prostě o klasickou popkornovku do kina. Efekty na jedničku, příběh, herci a provedení velice slabé. Nelogické chování postav, trapné pokusy o vtip. Ani to nezachránilo hvězdné obsazení. Nový Den nezávislosti rychle zapadne v zapomnění. Ničím vás nezaujme. ()

rakovnik

Film mě absolutně nezklamal, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Roland Emmerich natočil velkolepou akční sci-fi nelogickou blbinku, u které jsem si pěkně v klidu odpočinul. ()

Havaj8

Po dvaceti letech se Roland Emmerich rozhodl vypustit na svět druhej díl. Nevídaná věc, ale pokus to není úplně marnej. Díky dnešním možnostem může být ta triková pasáž opět přitažená za vlasy až do extrému. Ačkoli je to ale pokračování, je to skoro naprosto to samý, dějově. Úvod, zápletka, zvrat, relativně dost akce a happyend. Už to ale nemá ten moment překvapení z prvního setkání. Proto by se tohle téma nemělo točit na pokračování, ale pouze jako jednohubka. Trojka bude už absolutní bullshit. ()

Jonash87

Jedničku miluju, viděl jsem ji nesčetněkrát a patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Ale tohle? Wtf. Všechno, co mi tam vadilo a nesedělo, ani nemá smysl vypisovat, byla by to kratší novela. Jedna hvězda za vizuál a ty známé tváře, které se tu představily. ()

BarryLyndon

Jedničku upřímně zbožňuji a nevím, jestli jsem doma nějakou jinou originální VHSku dokázal sám dostat do stavu, že byla x přehráváními nekoukatelná. Vážně mi to někdy běhalo i několikrát denně. Jedna z věcí, která mne zklamala okamžitě byl soundtrack, kdy jsou jediné poslouchatelné motivy ty odkazující na hudební podkres jedničky a tady bych asi mohl skončit, protože to dokonale ilustruje prakticky všechny aspekty toho filmu. Funguje tu jenom to, co nostalgicky odkazuje na jedničku. Jinak to chutná jako už jednou vylouhovaný čaj. Kupodivu není zkažený, jenom hrozně slabý se závanem předchozí chuti. Bylo by asi nefér, když jsem tu Warcraft „mocně sestřelil“ za 5/10, tohle tlačit někam za 7/10, byť by asi popcornové nostalgické srdce chtělo. Tohle opravdu na víc než 6/10 není. A teď opravdu nevím, co bylo trapnější, jestli nějaké pokusy o mytologii, které byly vážně slabší, než i ty nejslabší díly Hvězdné Brány nebo něčeho podobné. A nebo herectví a postavy vůbec mladého Ushera a Hemswortha. Tohle vážně měl být Smith s Goldblumem jedna k jedné? No LOL. A z nových postav co ta imitace Johna Olivera (bylo mi trapně i za něj) a totálně zbytečná Charlotte Gainsbourg. Z nových postav potěšil snad jenom africký diktátor a Maika Monroe, která je opravdu hot i charismatická, škoda že je její postava jenom obligátní štěkna. V klidu mohla jedna k jedné nahradit postavu Hemswortha. Paradoxně kritizovaná čínská linka a čínské postavy jedny z těch lepších nových. Co bylo totálně na přesdržku a výsměch nejhrubšího zrna byl fakt, že každý je potomek nebo příbuzný někoho z jedničky. To bylo tak tragikomické a celé to sráželo úrovní scénáře někam k seriálovému sequelu Knight Ridera, kde to bylo hodně podobné. Co mi nešlo celou dobu přes pysky a uznávám, že pro to nemám moc objektivní argumentaci. Ale technika a celkově i se započítáním vlivu alienů, nevypadala jako z roku 2016 ale 2016. Opravdu by tomu prospěl civilnější look techniky ala právě Hvězdná Brána nebo BSG. Myslím, že když tohle v kině vynecháte a počkáte si třeba na prodlouženou verzi, vůbec nic se nestane. 6/10 Víc ani prd (a to jsem ani nezohledňoval logické lapsy) PS: Do teď nevím, co si mám myslet o párečku židovských homosexuálů. ()

Vojťas

Tak tohle bylo hodně tragické. Jednička byla napínavá, akceptovatelně hloupá a jednoduše se z ní stal kult. Dvojka už je jen hloupá, kde ani to borcení měst a zkratkovité umírání milionů lidí vlastně nikoho nezajímá. 45% ()

Rocky88

Přesně takové, jaké to každý očekával. V podstatě se jedná o remake jedničky s tím rozdílem, že vše je větší (mothership přicuclá na Zem je ale hodně efektní, to nepopírám), výbušnější a přeplácanější (emzácká mluvící koule a skrytá planeta uprchlíků - ehm...). Ovšem vlivem inflace všech možných (post)apo i invazních filmů už dvojka nepůsobí tak nevídaně a bombasticky. Ani hlášek není tolik (málo Goldbluma), Smith tu chybí, snoubení starých a nových postav pro mladou generaci spíše nefunguje. Alespoň Fichtner potěšil. Scénář se bere moc vážně a je navíc hrozně uspěchaný, všem je všechno hned jasné (lovci podmořských pokladů mají dokonce software pro měření hloubky vrtu do zemského jádra - ehm...), logika jde stranou, hlavně, že se stále táhne na bránu. Což je plusem i minusem v jedné podobě. Jedná se zkrátka o ještě větší blbost, než jakou byla jednička, jenže i tak musím uznat, že se jedná o zábavu, která člověka donutí alespoň na dvě hoďky nemyslet na žádné povinnosti. Dvojku ovšem už neuvidím tolikrát, kolikrát jsem viděl jedničku. Trojka má mnoho potenicálu, chce to však, aby se jí alespoň po scénáristické stránce ujmul někdo schopný. PS: Když už lidstvo okopírvalo od emzáků všechny možné technologie, proč neokopírovali ty jejich štíty? :) ()

Nach

"Jsem hloupý ufon, co chce dobít planetu zemi, vytěžit její jádro lodí s vlastní gravitací a uletět. Jak to udělám? No přiletím, přistanu, vytěžím a odletím. Co vy na to kolegové? Že byste hned nepřistáli? Využili byste gravitaci lodě, aby plně odrovnala celý povrch planety? Ale to by pak bylo nudné těžení. A my chceme akci! Akci a napětí! Protože scénář píšou lidi, ne my! Dvacet let jsme čekali na pokračování filmu, který se stal dobovou ikonou a na který se dodnes rád podívám. Bohužel, Nový útok u mě skončí u prvního zhlédnutí. Motivace vidět ji znovu je nulová. Žádná zajímavá postava, charakter, žádný dobrý humor jen spousta digi vaty a nastavované kaše k jedničce s nástinem děje trojky, která se zřejmě ani konat nebude. Škoda toho výsledku. Mrzí mě to fakt moc. Palec nahoru snad jen za povedené akční sekvence. 60% ()

cariada

Po mnoha letech jsme se konečně dočkali, pokračování, škoda, že se tak dlouho čekalo. Mohli to udělat už dávno. Film je jako jednička jen na druhou. Stejné postavy, ty které nepřežili nahradili jejich děti. A zápletka stejná, u-founi se vrátili a chtějí dát lidem na prdel. Lidstvo má teď výhodu, má jejich technologie a zároveň se dokázalo sjednotit. Vystává tu otázka, když už má lidstvo tu technologii, tak jak to, že ještě neosídlilo Mars jen mají na Měsíci základnu? Pak už asi nemá moc cenu psát tu o ději. Ten je povedený byt stejný jak před lety. Do hry vstupuje i další U-foun, který se rozhodne lidstvu pomoci. Na další díl jsem zvědavý, ten už bude ve vesmíru (jestli teda bude). Ps-když likvidovali planetu, docela by mě zajímalo,jak to vše pak dali do pořádku. Tenhle film se určitě nestane takovým kultem jako původní film. Přece jen tenkrát to bylo jak zjevení, dneska už je podobných filmů celá řada. ()

bourec

Přiznávám, že náročnej divák rozhodně nejsem. Tohle druhý pokračování jsem si slíbil připomenout. Už jen kvůli kukadlům Maiky Monroe. Jako vlastně to úplně špatný není. Jen to z dobrýho začátku poměrně slušně stagnuje. Ani napodruhý jsem z toho v kolenou neklesnul. 50%. ()

joker.george

Myslím, že filmu nepomůže ani dalších dvacet let, kdy by na něj šlo pohlížet s úsměvem a pochopením, že se opět jedná o našláplou a nevinnou oddechovku. Nová krev se staré gardě ani nepřiblížila, a to měla trestuhodně mnohem více prostoru. Destrukce je sice opět ukázková, ale nemůžu se zbavit dojmu, že nenabízí něco neviděného a jako taková mi nedává moc radosti z toho, že jsem se na toto pokračování podíval. ()

Rodriguez

Nový útok mě hodně zklamal. Naděje čekání se rozplynula už po půl hodně a mě to rázem přestalo bavit. Unuděně jsem to dokoukal, ale víc jak na dvě hvězdy to prostě nárok nemá. Podprůměrná sci-fi. 40% ()

C0r0ner

Pět scenáristů na takový škvár? Vždyť to byla kopie jedničky, akorát ve větším. No, ale podobně jako v Batman vs Superman jsem na to dvě hodiny čuměl bez momentu nudy, takže i když je to sračka jako svině a z původního filmu moc dobrého nezůstalo, tak prostě ty tři hvězdičky dát nemůžu, protože mě to jednoduše bavilo. 70% ()

carly

Dúfam, že zarobia dosť peňazí na to, aby natočili ten sľubovaný tretí diel. Ja by som na to išla. Film bol zábavný, celkom sa im darilo balansovať akciu s hláškami a emocionálnymi scénami. aj keď Billov príhovor si mohli odpustiť. najlepšia postava je jednoznačne Julius Levinson. Judd Hirsch si ho vyslovene užíva. 4o som ocenila, bolo, že ukázali nielen to, ako Zem zo súboja víťazne vyšla v ústrety svetlým zajtrajškom, ale aj to, aký dopad to celé malo na mnohé krajiny sveta v menej pozitívnom zmysle. Herci boli dobrí, ale ak sa snažili z Jakea spraviť druhého Willa Smitha, tak sa im to moc nepodarilo. Tá postava bola v prvom rade otravná. A zachraňoval ho vo veľkej miere hlavne kukuč Liama Hemswortha. Kto sa im fakt podaril bol Dr. Okun a jeho partner, ktorí mali aj najkrajšie stvárnený vzťah v celom filme. Nečakala som to a bolo to príjemné prekvapenie. Samotné rozuzlenie bolo také trochu nasilu, určite nie tak veľkolepé ako v prvom filme. Ale stačilo. ()

Martrix

I přes nelichotivé recenze, z nostalgie a nudy, jsme s kolegou vyrazili dokonce na 3D projekci. Kolega po hodině vytuhl a já si lítostivě pomyslel, že se mu nebudu moct posmívat, že neviděl to nejlepší a že se to po tom nudném začátku rozjelo a byly tam supertriky a... . Pak jsem chvíli přemýšlel o tom, jestli tam vůbec byla nějaká pasáž, kterou bych mohl označit jako natolik skvostnou, že by někoho mohlo usnutí v kině mrzet. Ne. Tak naivní a blbý příběh, plný patetických žvástů a vztahovými liniemi, které byly až nesnesitelně primitivní...ten chlap(Emmerich) by měl mít svůj vlastní subžánr. Ale co...nikdo mě nesvázal, nepraštil do hlavy, nedonutil s pistolí, abych do kina šel. Jeho filmy jsem viděl a místní hodnocení jsem četl. Byl jsem prostě zvědavý, jestli to opravdu udělal zase. Tak pro ty, kterým se jeho filmy líbí...udělal a ještě "líp", než kdy předtím. Tzn. všechno, co se mi na jeho filmech nelíbilo, tady znásobil...a nějakým zázrakem z toho vznikl film plný CGI a akce, který byl přesto nesnesitelně nudný a hloupý. EDIT: filmu paradoxně pomohl český dabing a menší formát. Na DVD už je to vcelku ke koukání...resp. není to tak tragické, jako se to zdálo v 3D kině s titulama. Zvedám hodnocení ()

PavelVanekArt

,,Minule byly o dost menší..." Na novej Den nezávislosti jsem se celkem těšil, nadupané trailery slibovaly epickou vendetu emzáků. Realita je ale taková, že místo Nového útoku jsme se dočkali Starého odtoku. Druhý díl navazuje na dvacet let staré události, které pohnuly lidstvem jako takovým. Po zničení mateřské lodi se lidstvo semklo a za využití mimozemské technologie vybudovaly obranné zbraně na ochranu planety. Jenže královna emzáků plánuje odvetu a vybrala si k tomu dvacetileté výročí od prvního útoku. Zase na Den nezávislosti, na čtvrtý červenec. Tentokrát je mimozemská bitevní invaze mnohem větší. Do toho se ještě zamotá nový druh mimozemské inteligence, ze které má celý vesmírný organismus strach. Na papíře to zase tak blbě nezní, jenže ve skutečnosti je to bída s nouzí. Na plyn se šlápne v podstatě od první minuty a film má proto hodně hluchých míst, kde zní blbé hlášky a situace. Naštěstí to ale zachraňují skvělé efekty a návrat staré herecké gardy v čele s Billem Pullmanem a Jeffem Goldblumem. Jejich postavy si zachovávají charakter jim vlastní a nenudí. To se však nedá říct o nováčcích. Režisér Roland Emerich se pokusil navázat tam kde skončil a to se mu povedlo. Jenže to udělal dosti nešťastným způsobem. Na jednu stranu je to film plný epického ničení světa a bitev s emzáky, na druhou zase nudná taškařice s pachutí zklamání. Původně jsem tomu chtěl napálit 2* ale čert to vem. 3* a.k.a 50% ()

PROCESOR

Pro mě příjemná oddychovka od který jsem vlastně nic nečekal. Měl to být, jak se tady prezentuje blockbuster WOW!!. No já raději zůstanu u našeho trháku, nezní to tak světově, ale to slovo se mi líbí, je krátký a výstižný a navíc český. Jen si neodpustím a rýpnu si. Ty kydy byly vážně příšerný. 1-"Dnes už nikdo neumře". 2-"Nesmíš umřít, kdo bude zalévat orchideje?" 3-" Usmažili jsme motory". "Neva, bude to kontrolovanej pád". A takovejch je tam hafo. ()

agathon

Udělalo mi radost, jak daleko to tu dotáhne William Fichtner, jinak mi tu ale neudělalo radost skoro nic. Jak daleko to dotáhl Rolland, to je totiž docela smutné... Ale fajn vizuální stránka ()

necisty

Předpokládám, že hodnocení vychází spíše od lidí, co v nedávné době viděli jedničku. Já už si ji totiž moc nepamatuji a tohle se mi jako dlouho očekávané pokračování docela líbilo. Jednou za čas neuškodí film, kde dostáváme na prdel od emzáků. Samozřejmě vadí zbytečné množství klasického amerického patriotismu a takového toho stihneme to za 5 minut 12. Ale střílení a vesmírného řádění bylo dost. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)