MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Athea_Lunero

Mindhunter jsem sledovala nadvakrát s jednou pauzou po 2. díle. Po 2. sérii jsem ráda, že jsem tomu dala ještě šanci, protože je to nejlepší seriál za poslední dobu, co jsem viděla. Začátek je pomalejší, ale postupně se vše vykresluje, spojuje a začnete být na seriálu závislí. Atmosféra seriálu je moje gusto, ponuré, výborná hudba, díky které napětí vygraduje do neskutečných rozměrů. Po shlédnutí jsem dohledávala informace o jednotlivých sériových vrazích a spoustu věcí ze seriálu vychází se skutečnosti. Mám teď chuť dát si obě série znovu i s manželem, který seriálu 2. šanci nedal. ()

mnglsopinion

Mindhunter,mindhunter kam kráčaš. Pred pár dňami som sa dokopal k dopozeraniu posledných dielov druhej série a ako nebol som sklamaný, ale toto dialógovo-monológove dielo asi nie je pre každého. Ak na začiatku idete do toho, že sa tam nebude vôbec nič diať, tak budete asi spokojný. Osobne som sa dosť tešil na druhú sériu, ktorá po sebe zanechala trochu horkastú stopu v mojich ústach. Trailery na to ako budú vypočúvať známych vrahov, typu Manson (nie je vrah, ale chápeme sa), dokonalo zahraný Ed Kemper sa objaví v tom istom dieli ako Charlie a inak tam dávajú veľký priestor krásnej lesbickej doktorke a jej barmanskej citovo "vyrovnanej" čajke a Billovej žene a jej decku, ktoré krásne zahralo svoju rolu. Keby vystrihli prvú dejovú linku, ani by som sa nenahneval, za to druhá vedlajšia linka bola naozaj príjemné spestrenie inak dosť nudného deju. V hlavnom deji dáko pendluje Holden medzi FBI sídlom, kde rieša dôležité vypočúvania a potom v polke série sa zrazu oddrbe do Atlanty, kde je to viac ako nezáživné. Asi som zvyknutý, viac na fikciu... Holden bol celú sériu nemastný, neslaný a fakt je to pussy. Bill si zaslúži určite väčšiu chválu. BTK na začiatku, každého diela ma začal po chvíli iritovať. Predsa len ho zatkli až v 2005 a to iba kvôli, tomu že sa nudil a nemal si s kým korešpondovať... Takže na čo ho skreslujú, ako dákeho budúceho záporáka? To zistíme, možno v 10. sérii. Verím, že tretia séria, už bude mať čo ponúknuť... Dávam tomu 5/5 lebo sa cítim ako intelektuálne nadradená bytosť ale to je asi všetko. ()

Eweey

Podle vysokého hodnocení jsem čekala mnohem víc. Buď se nedokážu naladit na vlnu a tempo seriálu, nebo toho prostě moc nenabízí. Nudné, spousta dialogů zbytečných, nesympatické postavy, obzvlášť ňoumovitý mladý agent FBI působící, jakoby si spletl profesi. Dala jsem tomu šanci během tří dílů, víc nedám. ()

pupidup

Táhne se to jako převařená nudle... Nic se neděje.. a ani ty rádoby psychokecy nikam nevedou. Opravuji... snažím se to vstrebat. Je to dost utahane....ale Holt se mi zacal libit.. je fakt hodne sexy! 😅 ()

McGuffin

Lovci myšlenek, Mindhunter je příběhový paskvil. Scénáristé Joe Penhall, Tobias Lindholm, Erin Levy, Carly Wray, Courtenay Miles, Joshua Donen, Liz Hannah, Pamela Cederquist a Shaun Grant, navazující na předlohy Marka Olshakera a Johna Douglase, sestavili mnoho příběhů o mnoha postavách s mnoha úkoly - a velmi málo překážkami. Příběhy jsou z práce i ze soukromí, o vyšetřování zločinu i o páchání zločinu, tmelení rodiny ... Myslím, že ani jejich spojení hlavní kolektivní postavou a názvem nemůže zabránit divákovu chaosu, co za slátaninu že to sleduje. A jednotlivé značně odlišné příběhy také nejsou bůhví co, právě pro absenci překážek pohánějících příběh a bránících hlavní postavě splnění úkolu. I když jejich příkré hodnocení je samozřejmě ovlivněné mizerným hodnocením celku. https://www.macguffin.cz/ ()

stuj

Nic moc. Vlastně celou dobu jsem si říkal, zda to mám dokoukávat, nebo ne. A když skončila druhá série, tak mě hodně překvapilo, že žádná třetí není, protože to bylo bez konce. Asi ji tedy ještě natočí, ale na tu už se koukat nehodlám. ()

lahvi

HO-HO-HO pro milovníka Zodiaca a podobnejch psychopatů krásný překvapení na pokračování. Kdybych nemusel projít lety akademií a pochůzkářství a podobných ptákovin, byl bych nejlepší českej detektiv na vraždách pyčjá. Dream job psychologie tědlech týpků. ()

tXtX

Prva seria absolutne vynikajica a na pomery krimi serialov dovolim si povedat, ze priam unikatna. Bohuzial, ta druha uz “iba” celkom dobra. Vytratila sa v nej totiz podstata a jedinecnost, co boli atmosfericke rozhovory s väznami. Cele to upadlo do priemerneho tv stylu alá CSI miami, kde sa v desiatich castiach absolutne nic zaujimave nedialo, a po celu dobu sme boli svedkami toho, ako 48 policajtov a desat agentov fbi nevedia vypatrat jedneho vraha. Navyse nove postavy boli totalne nezaujimave a ich pozadie (lesbicky vztah.. omg) otravne a nudne. Jednoducho mdle, zbytocne natiahnute a miestami uplne odveci. Skoda. Tretia seria, ak niekedy vznikne, ma uz absolutne nezaujima. Priemernych krimi serialov existuje aj bez toho dost. Prvej serii by som dal bez vahania 5 hviezd, druhej iba jednu, cize v priemere hodnotim za 3*. ()

Dr.Gogo

Poklábosení se sériovými vrahy zní lákavě ale už moc né to , že je to bez akce roztáhlé na dvě série. Sakra, to je tak ukecaný, že by se mohl vypnout obraz a poslouchat jako audiokniha. Hodnocení bych spíše viděl někde kolem 70%. Jestli chcete něco podobně temného a ukecaného, tak nechte pod stolem zapnutý diktafon, když odcházíte z návštěvy u tchýně na nedělním obědě. ()

oskar22

Ten seriál je tak dobrý ako len môže byť. Napriek "kecaciemu" deju, som sa nenudil, práve naopak, užíval som si to. Kiežby Netflix natočil 3. sériu. ()

Alexguba

Výborně vyobrazená doba, postavy, skvělá hudba a děj, celý seriál jsem zvládl za tři dny, nemohl jsem si pomoci. Jen jednu věc bych "vypíchl" a sice naprosto zbytečnou postavu zahranou Annou Torv. Každá scéna s ní mi přišla navíc a otravná. ()

Marssellitta

Výborný seriál! Neviete sa od neho odtrhnúť od prvej časti. Náročný, ale výborný. Netflix nechce v ňom pokračovať, pretože je veľmi nákladný na financovanie. Možno by stačilo ubrať z tých ostatných brakov, ktoré natáčajú a financie vložiť do takýchto skvostov. ()

BigAlex

Mindhunter je procházka s olivovým nádechem, určená primárně pro lidi, kteří milují investigativní kriminální thrillery. Jonathan Groff a Holt McCallany v hlavních rolích předvedli velkolepý výkon. Špičková kinematografie a úžasná práce s kamerou působí jako dva nosné pilíře. Dialogy jsou intenzivní a silné. Scénář je napjatý a nikdy nevybočuje ze svého žánru.  Spousta dialogů může někoho dráždit, ale každému vyřčenému slovu se nelze vyhnout a má své místo. Lovci myšlenek jsou pomalí, ale vždy stabilní. PS.: Mindhunter není šálek čaje každého diváka, ale je to filmový poklad, který musí sdílet a vidět každý. Nemám co vytknout. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)