Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionár, ktorého úprimné nadšenie je nákazlivé a to aj v časoch, kedy jeho nezlomný optimizmus a energia sú jediným bohatstvom, ktoré má práve k dispozícii. Barnum začína svoju životnú cestu vedúcu až k hviezdnemu úspechu s prázdnou peňaženkou, zato však s hlavou plnou fantastických nápadov. Vďaka nim vytvorí a postupne zostaví fascinujúcu show zaplnenú úžasnými žonglérmi, tanečníkmi, akrobatmi, fúzatými speváčkami, najsilnejšími, najmenšími aj najvyššími mužmi. Z jeho predstavenia sa napriek mnohým predsudkom stáva celosvetová senzácia. A Barnum dokáže úspech svojej show náležite podporiť pomocou dovtedy nevídanej reklamnej kampane, ktorá mu vyslúži označenie “princ humbuku” a jeho meno sa stáva synonymom pre poriadne nafúknutú propagáciu. (CinemArt SK)

reccal

Jako ve většině "veselejších" muzikálů není v příběhu větší hloubka, není tu ono a tamto. No a? Je to perfektní po vizuální stránce, show utíká a písničky, byť si některé vcelku podobné, jsou chytlavé a příjemně se poslouchají. U některých muzikálů nepotřebuji krev, vraždy, hluboké výlevy, upálení a další. Chci se jednoduše bavit a užít si to. A to Showman splňuje na 100%. ()

jauahaoas

Každý nový nápad v kinematografii se počítá. Nejde tak ani o muzikál jako o show a geniální podnikatelský záměr dané doby. Není s čím porovnávat a proto beru jako pilotní projekt daného žánru. ()

Martin.O

Muzikál ve velkolepé pohádkové verzi,který ve vás vyvolá emoce,radost i úsměv na tváři. Film jehož titulní písně si budete broukat ještě dlouho po tom co film skončí. ()

Flashheart

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. A to se mi ani v kladném ani v záporném smyslu u filmů poslední dobou vůbec nestává. Je teda pravdou, že bych o muzikál, hloupoučký romantismus, specielně anglofonní, nadopovaný hromadou tehdejšího pozérství, nebo příběh o americkém showbyznysu, sám od sebe určitě nezavadil. Ale když už o to stará tolik škemrala a já věděl, že mi to odmaká minimálně půlku večerní šichty, tak jsem se tedy obětoval a vyhodil z okna dvě hodiny svého života. Příběh je tupoučká blbinka, často jsem si říkal, proč tu nereálnost tak přepalujou, někdy prostě proto, že je to hollywoodskej slaďák a muzikál (z nuly bez jedinné vindry a umu v krále showbyznysu ve stejném kalendářním roce, lol), někdy to dokonce doopravdy tehdá proběhlo (kterej patolízal pojmenuje dceru Charity? - nikdy nepodceňovat viktoriánskou neomezenou omezenost!). Romantickému pokrytectví je učiněno za dost poctivě, když největší dobrák a klaďák nakonec i zotročí tropickou zvěř do smradlavých a zasněžených amerických doků. Celé to diriguje typický viktoriánský popíček z roku 2010 speciálně vyvinutý pro širší skopové publikum generujících tržby, které jsou nakonec jedním jedinným měřítkem. Suma sumárum, dekadenci dnešní společnosti bylo učiněno za dost, musím ale alespoň udělit jednu hvězdu za herecké výkony v podstatě všech zúčastněných. ()

Bogrant

Jackman si už chcel po Wolverinovi konečne oddýchnuť, tak sa pustil do niečoho "neškodného" a fyzicky menej náročného. Výsledkom je milý a svižný muzikál, ktorý prakticky nemá, čím by urazil, no v podstate ani nič, čím by vyložene uchvátil. (S)pokojný stred, v ktorom našťastie pesničky majú tempo a nie sú to len srdcervúce a doterné slaďáky (pravda, aj tu sa nájde preafektovanosť), je dobre vyobrazená daná doba, v ktorej tiež boli ľudia dosť nepríjemní a čudní (nehovorím o cirkusantoch) a postavy sú fajn. Nie je to najväčší muzikál, ale je obstojný a pre mňa ako neveľkého nadšenca tohto žánru dostačujúci. Tiež si totiž myslím, že najväčšie umenie je vyčariť úsmev. ()

AdelleR

Tohle byla teda pořádná jízda. Je to nabité parádními songy, při nichž mě v jednom kuse mrazilo, po vizuální stránce a choreografii to je nádhera. Herecké výkony prvotřídní, celková myšlenka skvělá - a jasně, má to v sobě pár tradičních klišé, ale líbilo se mi, že několik z nich, které jsem čekala, že přijdou, naopak originálně obešli. Mým očekáváním to jednoznačně dostálo a zřejmě je i překonalo, jsem z toho nadšená. ()

Malda26

Nemůžu si pomoct, Hudba suprová, senzační a s obsazením to byl dokonalý pár! Film jako celek fungoval, ale některé části byly trochu nelogické. ()

Mistr119

Neskutečně zapamatovatelné a pěkné melodie. :) Do toho příběh muže, který z ničeho vybudoval vše, chtěl však stále víc až neměl zase nic a šel naproti veškerým xenofobním tendencím (které dost možná v Americe v době vzniku filmu sílily). Jen teda drobné mínus, že jsem čekal, že ta světoznámá zpěvačka fakt zazpívá operu jako operu (třeba zinstrumentovanou do kontextu muzikálu tak, jako ve Fantomu opery) a ne jen další (byť pěknou) muzikálovku. ()

Pizavo

Film mě trochu zklamal. Očekával jsem trochu hlubší ponor do problematiky "kuriozit" ve společnosti, namísto toho se však film točí kolem klasického tématu, kdy muž příliš touží po slávě, moci a penězích, až pro ně nakonec obětuje vše, co má - majetek, přátele, rodinu - načež si uvědomí svou chybu, zpytuje své svědomí a všechno napraví. Vím, že film by měl být částečně biografický, ale toto téma zde, dle mého názoru, dostalo příliš mnoho prostoru, zatímco ostatní, v jiných filmech ne tolik (nebo vůbec) využitá, témata zůstala vcelku upozaděna, což je opravdu velká škoda... Začátek filmu je opravdu slabý, protože se v něm prvních deset minut zbytečně zpívá. Buďto měl být začátek klasicky příběhově rozšířen, aby měl větší výpovědní hodnotu, nebo měl být vystřižen zpěv a ponechán pouze nejkritičtější děj, což by rázem začátek smrsklo do dvou minut podstatných informací. Lidé, kteří soudí filmy podle prvních deseti minut, se velmi rychle otráví a film vypnou a již jej nikdy znovu neuvidí. Poklonu skládám jediné pořádné písni ve filmu, a to This Is Me s Kealou Settle, která vévodí celému filmu a trochu rozšiřuje téma "kuriozit" ve společnosti, které je jinak ve filmu vyobrazeno pár letmými záběry protestů a dvěma rvačkami... 3* ()

Gelaos

Prostinký příběh i postavy by si zasloužily více rozpracovat. Herci fajnoví, v čele s Jackmanem, který si vše očividně velmi užívá. Díky nim a díky chytlavým písničkám, úžasné choreagrafii, skvělé výpravě a celkově pohodové atmosféře je z Největšího showmana vynikající populárně orientovaný muzikál. ()

Rogamko

Hugh Jackman si konečne zahral vo filme po ktorom veľmi dlho túžil. Príbeh o chlapcovi ktorý nemal nič, zamilovaný do dcéry urodzeného pána a nakoniec získal tak veľa že skoro o to prišiel. Muzikál ktorý má od začiatku úžasné tempo, pesničky sú tak isto neskutočne skvelé a ja som sa bavil od začiatku až po koniec. Čo sa týka hereckého obsadenia tiež výborná voľba. Veľmi ma prekvapil Zac Efron ktorý ukázal svoj talent, tak isto Zendaya a Rebeca Ferguson ktoré tiež zvládli svoje úlohy na výbornú. Príbeh je jednoduchý. Phineas Taylor Barnum má sen aby vytvoril niečo čo ešte nikto nevidel a tak si prenajme budovu v ktorej budú vystupovať ľudia ktorý niesu až tak bežný ale veľmi odlišný a to sa mu aj podarí, stretne sa s veľkým nadšením ale aj s veľkou nenávisťou ale nakoniec sa všetko skončí fenomenálne. Videl som tento film už veľa krát a určite si ho s radosťou ešte pozriem. Veľa ľudí chválilo La La Land a dali mu Oskara, ja som ten film nevidel a neviem či sa k nemu dostanem niekedy ale keby že môžem tak za tento film s jedným z mojich najobľúbenejších hercov tak by som dal Oskara aj jemu. 10/10 ()

Anul

Jakožto fanoušek muzikálů a Jackmena, tento film nemohl být lepší. Za posledních pár let se muzikálová scéna natolik rozrostla, že vymyslet něco originálního nebylo lehké, ale toto bylo dokonalé. Celý film pendloval mezi absurditou a normálností, mezi zradou rodiny a láskou a mezi chudobou a láskou. Úžasné obsazení, dokonalá hudba a perfektní sdělení. Jeden z nejlepších muzikálů. ()

Veldas

Já jsem hodně muzikálový typ, ale i kdybych nebyl, stavěl bych tenhle počin velmi vysoko. Pro kohokoliv, kdo miluje hudbu, tanec, rytmus nebo show bude tento film požitek a věřím tomu, že se bude na gauči během sledování pohupovat do rytmu nebo mu při jiné pasáži naopak ukápne slza a po skončení filmu bude dojatý s úsměvem na tváři, tak jako pokaždé já. Je to pro mě jeden z nejlepších filmů svého žánru posledních 3 dekád. Úžasné muzikálové melodie - písně jsou neskutečně chytlavé a přijde vám jako kdybyste je znali odjakživa a byly vaší součástí (což je jeden z důvodů proč mám muzikály tak rád). Skvělé herecké obsazení i výkony. Scénář zvládnutý také na jedničku. Má to spád a nevybavuji si jediný moment, kdy bych se během filmu nudil. Občas malinko přeslazené, ale není to nic strašného. Je to spíš milé. Snímek obsahuje i dost důležitých myšlenek a poselství, které si tam člověk může najít, jako např. "nikdy se nestyď za to jaký jsi". Když jsme na tom kdysi byli v zaplněném kině, byl to velký zážitek. 92% ()

Thalin

Pomocí za srdce chytajících písní je to taková snaha o silný a veliký film, ale právě tou muzikálovou formou to spadá spíše do průměru. Což o to, písně zní dobře, choreografie taky nevypadá zle, ale na mě to trošku působí jako přehnaně načančané a lehce nafouknuté. Jako podívaná dobrý, ale jako ucelený příběh to moc nefunguje. ()

AmikCZ

Další důkaz klasického klišé, že to nejobyčejnější v životě je často to nejlepší. Ale ve skvělém balení. Odpočinkové i poučné zároveň. ()

knww

Po dlouhé době skvělý muzikál. Musím se přiznat, že muzikály nejsou můj nejoblíbenější žánr, ale tenhle se mi opravdu líbil. Skvělá choreografie, písně i děj vsazený do 19. století. I když jsem nikdy předtím o P. T. Barnumovi vůbec neslyšel, musím říci, že ve filmu byl vykreslen v dobrém obraze, i když ve skutečnosti takový dobrák nebyl. Na film to ale nemělo žádný vliv, protože sami autoři informují, že to je pouze inspirováno jeho životem. Mám ale takovou technickou poznámku, nevím, jestli jsem sám, ale vůbec jsem doteď nevěděl, co znamená slovo "myriáda". Ještě, že rozumím anglicky, kde zpívali milión. ()

Největší showman se vrátí

Největší showman se vrátí

27.02.2019

Zatímco hvězdný australský herec Hugh Jackman (Logan, Hlavní kandidát) vyráží na své světové turné The Man, The Music, The Show, inspirované nejen jeho mnohačetnými muzikálovými rolemi, ale také… (viac)

Cats si vyškrábnou na Star Wars

Cats si vyškrábnou na Star Wars

01.09.2018

Studio Universal stanovilo oficiální premiéru nové verze muzikálu Cats s Taylor Swift a Ianem McKellenem na 20. prosince 2019. Znamená to, že snímek režiséra Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci)… (viac)

Disney je zase rekordní

Disney je zase rekordní

29.06.2018

Ať už na letošní blockbustery říkáte cokoliv, jedna věc nelze Hollywoodu upřít – umí si na sebe slušně vydělat. V posledních letech se to daří zejména studiu Disney, díky kterému už pokladny… (viac)