Rivali

• Česko Rivalové (viac)
Dráma / Životopisný / Športový / Akčný
USA / Veľká Británia / Nemecko, 2013, 123 min (Alternatívna 118 min)

Réžia:

Ron Howard

Scenár:

Peter Morgan

Hudba:

Hans Zimmer

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay (viac)

Populárny, charizmatický a príťažlivý britský playboy James Hunt (Chris Hemsworth) už ani nemôže byť väčšmi odlišný od svojho súpera, rezervovaného a puntičkárskeho Rakúšana Nikiho Laudu (Daniel Brühl). Ich rivalita sa začala na pretekárskej trati Formuly 3. Už tu medzi sebou ostro súperili, kým cieľavedomosť a priam chirurgická presnosť za volantom nedoviedli Laudu až do Formuly 1, kde sa zakrátko stal pilotom číslo jeden v špičkovom tíme Ferrari. Onedlho si aj nespútaný zlatý chlapec James Hunt vybojoval miesto vo Formule 1 a získal si obdiv svojho národa, keď po dramatických udalostiach na pretekoch v Tokiu, ktoré sa konali v hustom daždi na zaplavenej trati, uchmatol Laudovi titul majstra sveta a dokázal kritikom aj sebe, že za jeho štýlovým zovňajškom sa skrývajú aj skutočné športové schopnosti. Neúprosné pravidlá a súperenie v nebezpečnom svete pretekov najrýchlejších monopostov na svete doženú Hunta a Laudu až na samotný okraj ich fyzických a psychických schopností. Prichádzajú posledné preteky sezóny a obaja muži vedia, že k titulu nevedie žiadna skratka a nesmú si dovoliť žiadnu chybu. V tomto športe urobíte chybu a ste mŕtvi... (TV JOJ)

Rjapi

Skvelý športový film a rivalita dvoch jazdcov F1 s úplne iného súdku,Lauda ako húževnatý a precízni Rakúšan a Hunt ako bláznivý a odhodlaný Brit,príbeh spracovaní na skutočných udalostiach ktorý bezpochyby chytí za srdce či už fanúšikov Formule alebo vätšinu ludi ku ktorým patrím. ()

jeklik12

Neuvěřitelné, co se v člověku skrývá a kam až je ochoten zajít, aby porazil svého úhlavního rivala. Snímek zachycuje krásu sportu jak jen nejlépe může. Dva ctižádostivý muži bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy chtějí vyhrát i když může být vítěz jen jeden. Nemají se příliš rádi, ale respektují se, protože vědí jak by byl každý sám bez toho druhého horší. Pro ty co o formulích a jejich historii nic neví, nebude litovat. Soundtrack od Hanse je opět onou třešničkou na už tak famózním dortu! Výjimečná podívaná. ()

pupopony

Tak na tenhle film jsem se moc a moc těšil. Ale bylo to pro mě veliké zklamání. Příběh jsem znal z knih, dokumentů apod. Ten mě nemohl překvapit. Takže jsem více byl zvědavý na herecké výkony a kameru. Kamera - ale jo, dobré. Ale hercům jsem prostě nevěřil, Lepších 60% ()

Margiano

Pro mě jako fanouška "efjedniček " - srdcová záležitost, pěknej příběh , divák se nenudí i přesto že zápletku zná ale co se týče Chrise tak myslím že Thor mu sedí líp než tenhle ambiciozní frajírek . Olivia Wilde tu vypadá fantasticky i přesto že Hause ji to taky slušelo ()

Bránolog

Formule 1 sedmdesátejch let byla holt ještě sportem, ne soutěží programátorů. A Hunt s Laudou byli - každý po svém - sympaťáci. Já se jenom těším (a doufám), že konečně dodělají ten film o G. Villeneuvovi, mém velkém oblíbenci. ()

Cyklistka

Výborný film, ale hlavnímu poselství a poctě - tomu rivalskému přátelství mezi Laudou a Huntem - jsem měla problém uvěřit. Že Lauda a Hunt spolu takto koexistovali na okruzích a mimo ně na mě dýchlo až se závěrečným Laudovým proslovem. ()

Duston_Movie

Jeden z najlepších životopisných filmov, ktorý som videl. Obsahoval všetko. Vrchol športových filmov, páčil sa mi tak ako Theory of Everything, ale obsahoval aj tú rivalitu. 10/10 ()

sharktoucher

"Hanebný panchart" Daniel Brühl v kokpitu s nápisem Niki Lauda? Světe div se - ta iluze funguje! Upe v pohodě!! Těžko říct, jestli uznání za to vyjádřit maskérům, nebo samotnému herci. Každopádně metamorfóza je natolik autentická, že ani pamětníkům nic nebrání ponořit se naplno do toho úchvatného souboje dvou ikonických pilotů, z nichž jeden to málem nerozdejchal v r. 1976 na Nürburgringu, zatímco druhého následně porazil nedostatek vlastní cílevědomosti. Hunt vs. Lauda. Dokáže 40 let stará rivalita oslovit i dnes? Rivalové jsou jasně kladnou odpovědí. A nemusíte se bát ani v případě, že vás doteď cirkus F-1 míjel obloukem. Hlavně zkuste zapomenout na zbabranou Stallonovu Formuli a jako vstup do děje zvolte třeba celovečerní dokument Zlatý věk Formule 1. Znalost dalších souvislostí není sice nutná, ale na poutavosti Rivalům hodně přidá... ()

Ehrmantraut

Nikdy jsem závody F1 nesledoval, takže jsem vlastně nevěděl co mě přesně čeká. Samozřejmě že už dva měsíce po shlédnutí filmu závody F1 sleduju. Naprosto skvěle vykreslené odhodlání jít si za svým, obětovat skoro všechno. Alespoň takhle se to ba první pohled jeví. Pak se ale cesty dvou hrdinů rozejdou. Jde totiž o to, jak za tím svým cílem dojít, jaké prostředky kdo použije. Zdálo by se, že ten odhodlanější je ochoten v klíčovém okamžiku riskovat vše, chyba lávky ! Nechte se překvapit kam až může zajít rivalita ve sportu. Mě ale víc překvapilo, že respekt můžete najít i pod prvotní vrstvou pohrdání a nenávisti. Výborný film, Niki Lauda ale pro mě bude už navždycky Daniel Bruhl a basta ()

luss1

Musím uznat, že Ron Howard opravdu umí točit životopisné filmy. Rivalové jsou od začátku velmi dynamičtí, ani minutu jsem se nenudila. A i když celkově formule moc nemusím, tento snímek mě velmi mile překvapil. Výborné herecké výkony. O dojemné scény zde také nouze není, několikrát se mi hrnuly slzy do očí. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších filmů, které jsem měla možnost za poslední roky shlédnout. ()

asmodias33 odpad!

Totalní sračka, hoollyvuud zas jednou vydal snímek tyjo :) ne tak jako někomu se to může líbit. Jinak ja nedoporučuji a když už to musí být film s takového bizarního prostředi jakou jsou formule dobporučim radši Senna. ()

Dhanill

90%. Ač nejsem fanoušek motosportu, užil jsem si to. Dle mého především proto, že jsem tomu dokázal uvěřit. Niki ve mně chvíli zůstane, pašák:) ()

verbal_cohle

Hodne se mi libil kontrast mezi dvema naprosto rozlicnymi zpusoby, jak se dostat na nejvyssi uroven v cemkoliv (bud to procitit, dychat pro tu vec telem i dusi, anebo vse peclive promyslet). Zabery z prubehu zavodu byly tez uchvatne. ()

lineker

Precizně dávkovaný film o dvou pilotech F1 z doby kdy se ještě opravdu jednalo o opravdové závodění na maximální možnou míru rizika. Howardovi se výborně vyvážit jak sportovní, tak osobní motivy obou hlavních hrdinů. Vše je skvěle nadávkováno, ničeho není tolik, aby to dokázalo nudit. Dvě cesty, dvou naprosto odlišných osobností a jeden velký cíl. ()

HoncPe

Úžasný příběh, který je navíc skutečný! Niki Lauda perfektně zahrán i s přízvukem a se vším všudy, Daniel Brühl mu byl i dost podobný. Nejvíce mě uchvátili záběry z posledního závodu sezony v Japonsku za deště (pokud tedy nepočítám již zmíněný příběh atd.), ty byli prostě "jaw dropping". Film jsem pouštěl i některým členům rodiny s něžnějším pohlavím, kterým jsou závody a formule uplně fuk a i přesto je nadchl... toto je právě věc, pro kterou si film nejvíce cením. To, že se film, který je čistě o formulích a jejich pilotech líbí i lidem, kteří o formulích nic nevědí je prostě známka dobře natočeného filmu. Dávám zasloužených 5*! ()

rebel2009

Při závěrečném epilogu, kde je záběr na skutečného Laudu a v jeho očích je vidět, jak mu schází konkurent/kamarád, bylo mi ho líto....bohužel, tato skutečnost čeká každého z nás v důchodu ..... jinak skvělý film, dobrý výběr herců. ()

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

03.05.2020

Příběh chlapců uvízlých v thajských jeskyních byl v roce 2018 velkou událostí. I z toho důvodu se několik filmařů rozhodlo celou událost zfilmovat. Po několika oznámených projektech ovšem nyní… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl