Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Zahartof

Costner zase válí, ale ostatní mu v tom tak zdatně sekundují, že ho téměř dohání. Nicméně pro mě nejlepší výkon podal Tom Berenger při stvoření své fascinující a zvrácené postavy. Bastard jeden... Normálně na seriály nečumím, ale tohle byl spíš takový trojfilm. Strhující, velmi silně dobový nejen prostředím, ale hlavně mluvou a myšlením postav (jejich přístup ke smrti, cti, oběti, povinnosti atd.). Dal jsem to všechno v kuse a teď už si jdu fakt lehnout... ()

kvardis

Asi McCoy nemohl odpustit Hatfieldovi ze ho nechal na holickach v obcansky valce a tak si udelali valku mezi sebou po x generaci abyse nereklo. Bravurni western se vsim vsudy ! ()

pasty

Hlavným ťahúňom filmu je dej ktorý sa skutočne odohral. Až na konci série som si uvedomil aké zbytočne to všetko bolo. Koľko ľudí zomrelo pre nič. Konečne niečo čo ocenia milovníci divokého západu. PS: soundtrack je neskutočný. ()

Candid

Tady se nedá fandit ani jedné straně- je to tak strašně absurdní, že lidská tvrdohlavost, sobectví, blbost a hajzlovství, může dvě rodiny zahnat až tak daleko- naprosto příšerné. Stojí to ale rozhodně za to! ()

westman

Velmi kvalitní podívaná která po dlouhé době oživila westernový žánr, navíc natočený podle skutečnosti. Skvělý Costner, až šílený Paxton a věčně upocený a krajně nesympatický Berenger, ti všichni zvládli svou roli na výbornou. ()

danny_21

Další z návratů Kostíka kžánru pro který byl stvořen společně, přizval starýho parťáka z dob minulých - Reynoldse, ale tentokrát u mě s rozpaky. Dali si sice hoši záležet na všech detailech, ale k čemu to bylo, když scénář urpěl - zejména co se týče vystupování a jednání některých postav, nad kterým mi zůstavl rozum stát. Kevin a Berenger nicméně skvělí, přesto ve mně zůstává pocit, že se z toho námětu dalo vytřískat daleko víc - 70 % ()

LukasKalasek

Starej dobrej Costner ve skvělý balíkovský "trilogii" plný pití pálenky, plivání kamkoliv je to možný, píchání sestřenic a hlavně totální války mezi dvěma rodinama kvůli jednomu praseti. ()

alldo.raine

Skvělá adaptace Romea a Julie přenesená do westernu z konce občanské války v Severní Americe. Moc se mi líbí, jak ani jedna z rodin není perfektní, není zde rozdíl mezi dobrem a zlem, není komu jasně fandit. Každou chvíli mě svým chováním tyto rodiny vyvádějí z míry. Mimochodem maminky to mají slušně na háku.Po zhlédnutí třettího dílu musím říct, že ač jsem byl připraven na hodně, tohle jsem nečekal. Mizérie, nenávist, zlost se nasčítala za ty první dva díly tak, že ve třetí už jsem ani nedýchal a přál si, aby to už skončilo, protože bych to nemusel unést. ()

PavelH

člověk pak nějak pochopí, proč jsou ti amíci tak fixovaný na ty jejich kvéry... z počátku jsem si těžko zvykal a skřípal zubama nad dutostí jejich palic. Ale člověk to časem vstřebá a prostě jenom počítá mrtvoly a vystřízliví z romantickýho Vinetůa a nebo děsně srandovního Terence s Budem. Ne, v tý době bych v Americe fakt žít nechtěl ()

vox_populi

tak som si tipol, ktorá rodina to v tejto obojstrannej vyvražďovačke tupej americkej sedlače vyhrá...môj tip bol, že vyhrá tá rodina, za ktorú kope hlavná postava, producent a mecenáš filmu, neohrozený a neohroziteľný Kevin Costner...skončilo sa to síce patovo, ale Costner zažiaril ako morálny víťaz a mierotvorca. Čo sa kvalít samotného filmu týka, bola to taká nadstavovaná rozvláčna kaša, po prvej časti už aj dosť nudná a ku koncu to už bola kŕčovitá, absurdná melodráma. 90 minutová stopáž bez gýčovitého konca by film bola zachránila, no Costner je skúsený podnikateľ a vie, že tri diely mu prinesú väčší zisk...každopádne za skvelý slovenský dabing pridávam hviezdičku navyše ()

DJ Kritik

Opäť pútavo natočený seriál na History. Myslím, že dĺžka i spád boli dobre zvolené a i jednotlivý členovia rodín boli dobre vybraný. Počas sledovania sa dá ponoriť do deja a užiť si film. ()

Greendell

Bylo to docela příjemný překvapení, hezký natočený, napínavý, svižný, surový...ale přesto nakonec mírný zklamaní. První dva díly supr, člověka to vtáhne do děje a pokud nezná historii tohodle sporu (stejně jako já), tak se těší jak to celý asi dopadne. Ale bohužel ten třetí díl to u mě krapet zabil, a ten konec je natočenej taky dost zvláštně... Škoda, jinak by si to určitě zasloužilo vyšší hodnocení, ale takhle přes 3* nejdu. +++ Kevinovi tyhle westernový role prostě sednou jak ušitý, škoda, že jich nenatočil ještě víc :-) ()

jafuska

Viděla jsem zatím první část a líbilo se mi to, celé je to o nenávisti k druhému člověku, o pochopení druhého člověka, o cti, a pomstě, a herec Kevin Costner si tuto roli velmi užíval a jeho filmová role mu sedla tak jako nikdy, konečně nehraje v žádných béčkových filmech, ale konečně se mu snad podařilo najít svoji cestu, a to je western tam zapadne velice dobře a ukáže se jeho vcelku dobré kvalitní schopnosti, což v poslední době nemohu říci, protože když už něco zahrál většinou to byl brak, nebo hodně podprůměrný, což je na tohoto herce škoda ()

Scorp11

Tak jsem si naivně myslel, že budu mít zábavu na tři večery a po 4 a půl hodinách jsem místo toho měl nepříjemný pocit o tom, kam až může zajít lidská pýcha kombinovaná s trochou hlouposti a sklony k agresivitě... Ale taky jsem měl bezva pocit z povedeného filmu. Nevím, jak až moc přesně se děj zakládá na pravdě, což asi s odstupem století a ohledem na vyfantazírovaný americký vidlákov, neví nikdo. Každopádně to, jak z počátečních větších i menších šarvátek nenávist postupně graduje skoro až ve válku mezi dvěma americkými státy, je ve filmu provedeno vážně dobře a chytlavě. Obzvlášť potom role členů rodin, kteří se konfliktu účastnili ani ne tak z přesvědčení, jako z trochu pochybné rodiné oddanosti, mě hodně bavili a přál jsem jim, aby se na to konečně vysrali a utekli někam pryč. Jak už to tak bývá, tak právě tihle svár nakonec odnesli nejhůř. Taky musím vyzvednout Costnera, tyhle role mu vážně sednou. Nevím jak moc bych dílo považoval za seriál, kvalita rozhodně přesahuje mnoho celovečeráků směřujících do kina. To, že jsem na Hatfieldy a McCoye vydržel koukat přes 4 hodiny v kuse, to jen dokazuje. Pokud se na film chystáte připravte se na to, že po shlédnutí jednoho dílu nebude snadné přestat. ()

GoustDog

Stará poctivá westernová sága, která je okleštěna od vyložených nesmyslů + více syrová a realistická pro dnešní publikum. Velmi dobré po všech stránkách. A Kevin Costner si po letech opět získal mé sympatie. Doufám, že úspěch tohoto počinu opět vzkřísí žánr, který již dávno upadl v zapomnění. ()

gicous

Nenávist a zášť změnila staré válečné přátelství v otevřený a nesmiřitelný konflikt mezi dvěma rodinami. Nikomu nepřinesl nic dobrého. Vraždy, zabíjení a popravy si žádaly odvety, jejichž volání byli ochotni vyslyšet téměř všichni mužští zúčastnění. Ženám bylo souzeno pouze přihlížet a truchlit za své padlé manžely, syny a příbuzné. Díky neskutečně hojně rozvětvenému rodokmenu obou dvou rodin je v zásobě neustále dost adaptů na nebožtíky, jejichž počet s koncem třetího dílu naroste do značných čísel. Všem dílům jednoznačně kraluje Kevin Costner, jemuž byly role ve westernech prostě souzeny. S věkem zraje jako víno a je jen škoda těch promarněných let po Postmanovi, kdy si lízal rány. Mohly nám přinést mnohem více podobných nezapomenutelných rolí tohoto sympaťáka. Akce je ve všech dílech dost a je dostatečně kvalitní. Nicméně nemůžu se zbavit jisté strnulosti děje. Konflikt se rozhoří krátce po začátku prvního dílu a potom už jenom eskaluje. Vražda za vraždu, poprava za popravu, mrtvý za mrtvého. Tímto vzorcem je vyplněn celý film. Zřejmě věrně kopíruje skutečnost, ale někde v průběhu druhého dílu mě to začalo unavovat. Třetí díl jsem dokoukal s nervozním prstem na tlačítku posunu vpřed. Na jeden film by toho bylo tak akorát. Na tři je toho všeho až příliš moc. 6/10 ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (viac)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (viac)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (viac)