Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

hekla

WOW!!! Věděla jsem, že to bude dobrý. Ale že až tak... Od prvních minut jste vtaženi do děje a užíváte si každou chvilku, každý tón z těch úžasných písniček. Film má emoce, spád a neskutečně pozitivní energii. Spousta scén mohla být natočená jinak a kazit celkový dojem, vše je ale v tak dokonalé rovnováze, a to se u filmů málokdy vidí. Poklona castingu za úžasný výběr herců, Rami Malek si tímto nastartoval kariéru (pokud teda role Freddieho Mercuryho už teď není jeho nejlepší výkon v životě) a Oscar je na dosah nejen v této kategorii. Bryan Singer vzdal Queenům nejvyšší poctu, jakou mohl. A že ne všechno se doopravdy stalo tak, jak ukažuje film, mi je úplně jedno, od toho jsou dokumenty. Závěrečný koncert je nezapomenutelný, máte při něm husí kůži až do stropu a budete o něm všem vyprávět, i když jste tam ve skutečnosti (ne)byli. Tak zvláštně krásný "světový" pocit jsem po odchodu z kina již dlouho neměla a ještě večer jsem si pobrukovala a "tančila" na ty nesmrtelné melodie. Pokud chcete vidět koncert vašeho života, volba je jasná. První film, na kterém jsem byla třikrát v kině, a šla bych klidně znovu. Na závěr bych dodala jen: "EEEO! EEEOO! EEEEEEEEEO! EO! EO! EEO! EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEO! EO! EO! TÝDATÝDADYDA! EO! TEROP! TEROP! ALL RIGHT!" https://www.youtube.com/watch?v=lkbP5OPQhdQ ()

TaNya_

Tak sem pochopila proč se to obvlášť českým fanouškům skupiny tak moc líbí. Nevím jestli mně to došlo díky úžasné atmosféře, scénkám k srdečnýmu uchechtnutí nebo když mi ke konci společně s půlkou narvanýho sálu tekly po tvářích slzičky. Mr. Robot (pan Rami Malek :D) se tady parádně vyšvihl, celkově s výběrem herců si dali, co se podoby týče dost záležet. Nemám co zkritizovat, sice nejsem přímo z generace Queen posluchačů, ale snad jenom hluchýho jejich odkaz nikdy nezasáhl. ()

Zombiepod

Tlieskam. Tlieskam, pretože toto nie je ledajaký životopis rockovej legendy, je to fimárska lahôdka, obrazové i zvukové veľdielo o rodine, priateľstve, láske, zrade, a nesmrteľnej hudobnej legende. Bezchybné a presné herecké výkony (Malek na Oscara), dokonalá práca s hudbou a čisté režisérske remeslo. Bohemian Rhapsody je životný príbeh bez jediného hluchého miesta či scenárového pochybenia, ktoré vyústi do nádherne zinterpretovaného záverečného koncertu vo Wembley, kde emotívne a bez slovka navyše precítite všetko, pre čo Freddie žil. Brian Singer nám nie len že priniesol prvého kandidáta na film roka, ale snáď najlepší hudobný film vôbec. You're a legend, Freddie. Chcem to vidieť znova. ()

tharros

Singer (Bryan) vs. Singer (Mercury) _______ Kombinace, kterou nikdy nikdo nečekal, z níž vyšlo absolutně špičkové a bezchybné Mistrovské dílo. ______ Teď už se dočkat jen kombinace Rami Malek + Oscar. ______ Zážitek: 9,5 z 10 ()

J.e.r.e.c

Životopisných filmů o kapelách moc neznám, a asi i proto mi Bohemian Rhapsody hrozně moc připomíná relativně nedávný Straight Outta Compton. Problém tkví v tom, že kromě v mnoha ohledech pomalu totožného děje má i většinu jeho záporů (zejména tedy okatou snahu v rámci piety vymalovat hlavního hrdinu málem jako anděla, který si jen občas omylem odložil péro do něčího zadku, a obloukem obejít většinu kontroverze), ale už ne jeho klady (energii, dynamiku, bližší náhled na tvorbu samotné muziky a její studiovou/pódiovou prezentaci a hlavně mnohem větší vtažení do děje). Tady sleduji jen za sebou rutinně nasekané scény, některé dobré, některé slabší, ale fakt nemůžu říct, že bych si ten velký příběh cesty ke slávě a viru HIV v imunitním systému naplno prožil. Místo toho si spíš kladu otázky jako: „Proč tahle blonďatá supermodelka od první chvíle balí o hlavu menšího exota, co má oči jako Glumův mladší brácha a předkus jako šavlozubý tygr?“ Celková usedlost (až by se chtělo napsat připosranost) mě překvapuje o to víc, že Bryan Singer má s opulentně neřestnými večírky a przněním (v jeho případě sotva plnoletých) mužů dlouholeté zkušenosti, ale ve filmu to nijak neuplatnil, takže ho můžete klidně pustit vlastní babičce. Už ze samotného děje je u spousty věcí dost jasné, že „takhle se to určitě nestalo“, a jak tak brouzdám googlem, wikipedií a youtube a doplňuji si informace, tak mě ten film svou manipulativností a lživostí začíná skoro štvát. Na druhou stranu, navzdory všem výtkám nemůžu BR jen tak odstřelit a tvářit se, že mnou nepohnula, protože to bych byl pokrytec. Na to je tu příliš mnoho emocionálních momentů, kdy sympatická postava umírá před očima, loučí se s kamarády, s rodinou, se světem parádním koncertem... jasně, že je to vydírání, a dost okaté, ale neumím tomu nepodlehnout. Navíc, skoro pořád hraje ta jejich muzika; jedinečná, nezaměnitelná a vlastně nezařaditelná, ať už si o její kvalitě myslíte cokoliv. Queen jsou žánrem sami o sobě. A jako takoví si nějakou tu sebemasturbační poctu plně zaslouží. 70% ()

Scraffy

Tak toto... toto je nádhera! Rami Malek je neskutočný a fakt skvelo hrá svoju postavu Freddieho Mercuryho. Vlastne celé obsadenie je super vybrané a hrá dobre. Postupný priebeh skupiny Queen je zachytený dobre. No musím dať 4 hviezdy, lebo mi to úplne nesadlo a niektoré veci boli mylne vyrozprávané a niektoré pre zmenu vynechané. Na konci, kde sme na koncerte Live Aid som mal celú dobu zimomriavky. Videné 2 krát v kine. ()

denbrough

Kazde slovo je tu asi zbytecne.. presto - tohle je proste pocta Queenum jak se patri.. Takovy filmovy pomnik.. dokonala kamera, dokonaly zvuk, neuveritelny casting (i kdyz na Freddieho jsem si chvili zvykal) a o fenomenalni hudbe Jejiho Velicenstva se proste pochybovat neda. Uzasny zazitek a pozitivne emocni zdimacka se vsim vsudy.. ()

P.H.

V podstatě nic z toho není správně, scénář, pokud se tomu tak dá říkat, měl patrně rozsah letáku z Lidlu, a... a vůbec. Co jsem viděl já - pár zásadnějších momentů z historie kapely, notně obarvených, pospojovaných "záznamy" z koncertů. A celé to zbytečně a nesmyslně končí pětaosmdesátým, Live Aid. Proč? Kde je Barcelona? Kde je Innuendo? Casting je vcelku povedený (až na Taylora), světlé momenty to má, leč nedovedu se zbavit dojmu, že jde o jemný a uctivý pomníček. Každý, kdo Queen rád a něco o nich ví, musí být tímto lehce zklamán. Pokud by šlo o reálné záznamy z koncertů pospojované hranými situacemi a šlo to v neděli odpoledne na ČT ART, asi bych si nemohl nijak moc stěžovat. Dvě hodiny za dvě stovky na velkém plátně to ale neutáhne ani omylem. Škoda, škoda, škoda. Možná se pletu, ale kdyby to měl (jak bylo původně v plánu) v ruce Sacha Baron Cohen, asi by to byl jinej hukot. Jinými slovy - Freddie ve filmu měl mít mnohem, ale mnohem větší koule. :( ()

IvonaK

Ty písničky byly asi lepší než celý ten filmový děj. V tom ději bych asi uvítala nějákou tu homosexuální erotiku a hned by byla hvězdička navíc. Takže srovnatelné s filmem Z mého života nebo Perný den. ()

Kaja137

Možná dokonale neodpovídá skutečnosti, ale je to poutavý a živý film. Když jsem zjistila, že je delší než dvě hodiny, trochu mne to odradilo, ale ve finále jsem prožívala každou minutu tohoto snímku (i celé titulky jsem zamyšleně seděla :-D). Že byl Freddie legenda, všichni bez pohyb vědí, ale že to byla i tak zvrácená osobnost, jsem třeba já, laik, netušila. Už chápu i tu neuvěřitelnou tvorbu Queenů - všehochuť, která všem opravdu chutnala. Pár scén mne ve filmu i příjemně pobavilo. Myslím, že ten pocit, který Freddie prožíval na finálním koncertě, jen tak někdo nepozná. ()

qbic

Naprosto splnilo očekávání, dost muziky, dobré obsazení, děj má spád. Říkal jsem si, jestli to není málo dokument, ale od toho jsou asi knížky. ()

milwaukee

Na skupině Queen jsem vyrostl. Tenkrát na diskotékách frčelo Rádio Gaga a když jedu v autě, hraje pravidelně Crazy little thing called love. Fredy zazářil jako meteor. Proletěl a zanechal něco, na co se nedá zapomenout. Není mnoho filmů, kdy dávám pět hvězd, ale v tomto případě bych uvítal, když by stupnice byla do deseti. Pár filmů mě dokázalo přimrazit ale tenhle dokázal víc. Moc nechybělo, aby ukápla slzička. A ne jednou, hned třikrát. Fredy byl božský a zaslouží absolutorium a pochopitelně i tvůrci filmu, protože takový zážitek nenastane každý den. ()

biergof

Je neuvěřitelné, jak moc dokáže být příběh přitažlivý a fascinující, když jde o hudebníka. Amadeus, The Doors nebo Bohemian Rhapsody. Nevšední umělec, vzestup, pád, předčasné úmrtí, tragédie. Zajímavý vzorec, který nás láká a nakonec pohltí. Avšak ta mrazivá myšlenka, že jde o skutečný příběh, který se, jak se zdá, stále opakuje... Co se týče filmu samotného, je to dosti povrchní záležitost. Herecky dobře zvládnuté, mnohdy umělkované drama. Mohu snad jen poděkovat, že se filmaři nezabývali posledními okamžiky Freddieho a s úctou ukončili film v záři neskutečné legendy. Verdikt: Ve srovnání s dokumentem These Are Days Of Our Live tento film nemůže obstát. Jakési ̶Q̶u̶e̶e̶n̶ Freddie Mercury: snadno a rychle, kde ostatní postavy jsou jen doprovodný kompars. ()

1mArc0

„Wáuu, ty si naozaj našiel času, napísať toľko hlúpostí?" Och, veľmi sa bojím, že ma zjedia ľudia. Najväčšími problémami boli: 1) Nedotiahnutý scenár (napríklad, nebola správne vyvážená miera toho, aký dostali priestor jednotlivý členovia kapely). 2) Neutriedená réžia. 3) Rami Malek. Chápem, že práve Freddie sa najviac zaslúžil o úspech Queenu. Koniec koncov, každý mal svoj podiel na úspechu. Film by si zaslúžil, aby bol o hodinu dlhší, skrátili sa ťahanice okolo LP A Night at the Opera a hlavne Bohemian Rhapsody. Skončiť sa mal skôr posledným nahrávacím dňom Freddieho pri LP Made In Heaven (aj napriek chorobe sa nevzdával) vtedy dych berúci, a strašidelne zaspieval SVOJU poslednú slohu, "Mother Love". Jeho smrť by som vôbec nedával, pretože to bola čisto jeho osobná vec, a pripomínal by to skôr pomník, ako slávny odkaz. Patrilo by sa, aby bolo filme zdôraznené Kind of Magic tour 85´-86´, ktoré tým najlepším, čo kedy Queen odohrali (nezabudnúť na koncert vo Wembley) John Deacon: "Friends Will Be Friends"; "Another Bites To Dust"; "Misfire" Roger Taylor: "The Loser In The End"; "Radio Gaga" Brain May: "All I Want". Producent Roy Thomas Baker, ak bol spomenutý aspoň jedenkrát, až veľa. Patrilo by sa, aby bolo filme zdôraznené Kind of Magic tour 85´-86´, ktoré tým najlepším, čo kedy Queen odohrali (nezabudnúť na koncert vo Wembley). Boli momenty, ktoré boli vynikajúco rozstrihané (napríklad pri Live Aids), lenže predtým predchádzali zbytočné naťahovačky, nesúrodá réžia, spomínaný neprepracovaný scenár. Tým najväčším problémom bol Rami Malek. Chápem, maskéri sa snažili, čo najlepšie, aby vyzeral ako Freddie. Osobne mi vadil, a miestami (hlavne v druhej polovici filmu) bol neznesiteľný, ako sa príliš snažil, to dobre zahrať. Najhoršie je, keď herec v hlavnej úlohu tlačí na píli, ako sa dá. Pomaly, že si ruky neodsekne. Z denníku závistlivého čitateľa: „Tak pozri, ty nadávaš na tvorbu Rami Maleka, a pozri sa ty čo sedíš za PC, v nejakej diere sveta, nikto ťa pozná. On si sedí napríklad u Ellen.“ "Haters gonna hate“. Najväčším hriechom tohto filmu, že 4 hlavných protagonistov (a mali byť 4) sa stal jeden, Freddie. Neberiem talent Bryanovi Singerovi, trochu som si preštudoval jeho tvorbu a jeho činnosť. Nikde som nenašiel, žeby sa venoval napríklad réžii opery, muzikálov, kabaretov, poprípade hudobných videoklipov. Aby mal skúsenosti, predovšetkým pochopil, ako využívať naráciu v hudobnom formáte. Nehovoriac o tom, že sa niekedy Bryan nedostavil na nakrúcanie, to čo je za zodpovednosť! Poprosím, dodajte kredit za réžiu aj Dexter Fletcher. ČSFD má slúžiť predovšetkým na to, aby lajk, a profík dostal prvotný náhľad toho, čo by si chcel pozrieť. S komentármi a súkromnými správami: „Ak si taký múdry, tak prosím nakrúť sám!“ Nevypisujte mi, pretože tie správy budem ignorovať, a smiať poprípade. Reči typu: „Ak ty si kto, že máš právo takto kritizovať?“ Odpoviem Vám na to takto: „Nepotrebujem byť predsa šéfkuchárom, aby som poznal, že či mám hovno na tanieri.“ Ak chcem film od Bryana Singera, tak sa vykašlite aj na X-men sériu, a pôjdeme na Valkyriu /2008/. Tom tam podáva jeden zo svojich najlepších výkonov, Jamie Parker- skrytý talent, Carice Van Houten (herečka prvej triedy), Bill Nighy- chladný herecký perfekcionizmus, Kenneth Branagh (sa viac oddal ako herec, než herec/režisér). Anthony McCarten pri písaní scenáru: "Shall I write movie about certain band- Queen, and to bring more attention and love just for commercial audience. First of all, let´s forget about 1986-1991, one of the most, or if not the most important times in the history of band. How do they got closer as a band, and as the songwriters. Yep! Also we must precisely show the personal life of Freddie Mercury, ´cause whole world need to know, that he struggeled with his sexuality." To, aký bol Freddie vo svojom osobnom živote, bola čisto jeho vec. Je to kapela Queen, tvoria ju 4 členovia (Roger, Brian, John, Freddie), nie Freddie Mercury. Tento film nemal vôbec vzniknúť. Ak áno, spraviť o hodinu dlhší, prestrihať spolu s archívnymi zábermi. Keď sa spravil v Hollywoode, mali radšej počkať na prepracovanejší scenár, natlačiť ešte viac peňazí a preobsadiť hlavného protagonistu. Môže to byť celosvetový úspech, a Bryan si klepať po pleci: „tak som zarobil peniaze.“ Či mu závidím? Prd. Pretože po umeleckej stránke, je to katastrofa. To, že sú ľudia z toho „paf“, a že chodia do kín, nebudem zhovievavý. /25%/ Ak chcete dojímavý, dobrý, čistý, hudobný FILM odporúčam- HUDBA TICHA /2017/ Réžia: M. Radford Herci: A. Banderas, T. Sebastian. () (menej) (viac)

ANTYCHRYST

Kdo neviděl ať upaluje do kina protože tohle se zapíše do dějin kinematografie!!! Velkolepé.. ohromující.. dojemné.. energické..a to nejdůležitější od začátku do konce nášlapane legendární muzikou od Queen. Z nenápadného človíčka... hvězdou pódií.. stačí mít kolem sebe špatné lidi a zvítězí sobeckost a touha po penězích.. je to jako na houpačce... večírky.. drogy... samozřejmě že nakonec zvítězí hudba a kapela..obrovská poklona herci Rami Malek To je prostě originál Fredi!! Jestli on nedostane Oscara tak už nevím. To co tam předvádí je pastva pro oči a pro uši.. herecký koncert nejvyššího stupně.. Nemůžu opomenout závěrečné vystoupení ve Wembley...100 0000 zpívajících lidí!! Ooooooohhhhhh oooooooh když si sedl za piano a rozeznělo se We Are The Champions.. a všichni zpívali = husí kůže..slzy v očích..a tohle je rázem jedna z Top scén ze všech filmů!!!! 120% opravdu zážitek v kině. Smekam před režisérem jak dokázal excelentně podat příběh Freddieho. Ps: už nikdy více králíkárnu na Zličíně.. nejhorší kino!!! ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě