Frankensteinovo zlo

• Veľká Británia The Evil of Frankenstein (viac)

Po deseti letech ve vyhnanství se baron Viktor Frankenstein i se svým asistentem Hanzem vrací na místo, kde to vše začalo - na zámek Frankensteinů v Karlstaadu. Tady zjišťují, že veškerý majetek si pro sebe zcizil hamižný starosta města, který se spolu s policií pokouší barona opět zatknout. Frankenstein však při útěku nachází v ledu uvězněné monstrum a za pomoci hypnotizéra Zoltana jej přivedou k životu. Zoltan ale nemá čestné úmysly a využívá jím ovládané monstrum k vlastnímu prospěchu a obohacování. S tím se baron Frankenstein nemůže smířit... (oficiálny text distribútora)

destroy83

Další parádní kousek studia Hammer, tentokrát pokračování frankensteinovské série, ve kterém je baron Frankenstein shodou okolností donucen k návratu z vyhnanství na svůj zámek v Karlstaadu. Se svým asistentem Hansem nachází sídlo zcela vykradené a musí opět čelit útokům místního starosty. V horách však nachází v úkrytu hluchoněmé dívky své monstrum zamrzlé v ledu a s pomocí údajného profesora, který se věnuje hypnóze, jej opět přivádí k životu. Snímek disponuje opět nádhernou výpravou, velmi zajímavým dějem, zejména kdy Viktor Frankenstein vzpomíná na stvoření svého monstra a brilantní zápletkou s hypnotizérem. Dále hereckým koncertem Petera Cushinga, hypnotizéra a hluchoněmé dívky, které film dotahují téměř k dokonalosti. U mě za plný počet. ()

hans500

Třetí díl Hammerovského Frankensteina není tak dobrý jako předchozí dva (především nedosahuje na vynikající "Frankensteinovu pomstu) a nijak na ně nenavazuje, ale i tak je to velmi kvalitní horror. Peter Cushing opět skvělý (ale tentokrát už jeho Victor Frankenstein není záporná postava) a docela dobrý je i Peter Woodthorpe jako hypnotizér. Režie je dobrá a scénář nic nepostrádá, maska monstra je ta od Jacka Pierce (ale vypadá tu nějak nepřirozeně), a typycky hammerovská výborná atmosféra a mírná béčkovitost. ()

bierce

Třetí část frankensteinovské série společnosti Hammer.Tentokrát přichází baron Frankenstein do Karlstaadtu a nachází zde monstrum zmrazené v ledu.Monstrum je opět oživeno, ale to vede jen k dalším problémům díky hamižnému hypnotizérovi, který monstrum využívá ke krádežím. Tato část se vymyká z celé hammerovské série.Je to tím, že film byl vyroben pro Universal a proto byla i změněna podoba monstra, které v tomto filmu vypadá přibližně tak, jak ho ztvárnil Boris Karloff.Díky tomu je tento film fanoušky Hammeru dost odsuzován.Podle mě jde ale i přesto o kvalitní film. ()

Testament

Frankensteinovo zlo oplývá vcelku zajímavým příběhem, slušnou atmosférou a kvalitními hereckými výkony. V zásadě nic nenamítám a film všem vřele doporučuji. Film díky své krátké stopáži svižně ubíhá a rád se k němu někdy vrátím. Po dlouhé době mě vydavatelská firma Řitka video příjemně překvapila.. ()

Han22

Evil of Frankenstein si neláme příliš hlavu s kontinuitou. Frankenstein a Hans se vrací po letech do Karlstaadu, přičemž ve vzpomínkách vidíme jiné monstrum, stvoření i skon, než jsme viděli v prvním filmu. Ale čerto to vem, díky produkci Universalu máme konečně zábavného Frankensteina. Nechybí rozpadlý hrad, klasické monstrum, vesnice plná lidi připravených k lynčování. Frankeninstein je zde v podstatě obyčejný vědec a tak tu jako bonus zde máme zlotřilého hypnotizéra, která monstrum neváhá využít ke krádežím a později vraždám. I finále (požár a vybuchující hrad) jakoby vypadlo z klasických Universal dílů. Skvěle jsem se bavil a proto horor roku 1964. ()

TERRORDROME

Za mňa zatiaľ najlepší Hammerovský Frankenstein ktorý pumpuje dávku štýlového gotického šialenstva. Barón pokračuje vo svojich experimentoch, ale odvšadiaľ ho vypečú a tak sa úplne bez prachov musí tak ako Mad Max vrátiť odkiaľ prišiel aby získal nejaké lóve predajom svojho majetku zo zámku. Všetko však už medzitým skonfiškovali starosta s policajným komisárom, čo bude problém. Film sa prehupne až niekam ku komédii keď Frankenstein napriek snahe o nenápadnosť dostáva nezvládnuteľné záchvaty hnevu na verejnosti, napochoduje priamo ku starostovi kričiac nech mu vráti jeho veci a nakoniec vyskakuje z jeho okna na posteľnej plachte. Napokon mu neostane než zdrhnúť do hôr kde okrem hluchonemej krásky objaví po vzore starších filmov aj zmrazené monštrum. To sa mu síce podarí oživiť, ale monštrák mentálne absolútne nespolupracuje, takže musí prísť na pomoc slizký hypnotizér. Ten rýchlo pochopí potenciál a urobí si z monštra otroka ktorého posiela kradnúť zlato a zabíjať nepohodlných ľudí. Napriek komediálnym výkyvom, vedeckej naivnosti s laboratóriom plným rôznofarebných malinoviek a monštrom s hlavou ako zo syra a čelom ako hlinená zapisovacia tabuľka celkový dramatický oblúk funguje bez výhrad a tentoraz okrem stále perfektného Cushinga ponúkne aj ďalší dobre zahraný charakter oného hypnohajzla. A monštrum  je síce väčšinu času len robot poslúchajúci rozkazy, ale predsa len prechádza nejakým vývojom a v závere sa v záchvate ožerie a všetko rozkope, čo má už tradične za následok požiar a výbuch zámku. Film má štýl, dostatok nápadov a nie je vôbec nudný, jediné čo by mu mohlo chýbať je nejaká tá brutalita, lebo vraždičky sú suché. ()

Raziel_cz

Zvláštní případ filmu, ve kterém Peter Cushing hraje stejnou postavu jako ve dvou předchozích, ale jinak s nimi neexistuje žádná souvislost. Ovšem výsledek je fajn, už díky protnutí dvou vesmírů – hammerovského a universalovského. Z barona Frankensteina je zde výrazně kladnější a tragičtější postava než v The Curse a The Revenge of Frankenstein, což Cushingovi sedne víc. Smůla je, že nerežíroval Fisher, protože pak bych měl náběh na maximum. Freddie Francis práci odvedl dobře, ale chyběly mi všechny ty zcela zjevné kulisy a práce s nasvícením. A sem tam nějaký ten vyjmutý orgán. Monstrum je však výraznější než dřív – hlavně díky masce ve stylu Borise Karloffa. Ten byl, pravda, podstatně uhrančivější než Kiwi Kingston, ale v jeho monstru se zase odráží animálnost příznačná pro hammerovské záporáky. Jo, a Hinds scénáře prostě uměl. Zábava zhruba na úrovni dvojky. ()

helraiser

Hammerovská verze o Frankensteinově monstru nezklamala ani v nejmenším. Další parádní atmosferický kousek od Hammeru který jistě každého hororového fandu potěší. Já byl spokojenej, byla to prostě paráda. ()

MFZB

Celkom zaujímavý film, prvý krát som videl niečo s Frankensteinem, ale páčilo sa mi to, dobrý dej, proste pohodička. Takéto staré filmy sa celkom dobre pozerajú. Nie že by ma to nejak extra chytilo, ale snímok bol kvalitný podľa mňa. 75% ()

antragus

Není to ani špatné, ani nudné, jenom mi to přišlo trochu jako třikrát přelitý pytlík čaje. Prostě už trochu slabé. Ale nebudu se děsit opakovaného podívání se, takže dejme tomu 3,5 hvězdy. ()

montel

Baron Frankestein (Peter Cushing) se vrací do Karlstaadu na svůj zámek, kde kdysi stvořil své monstrum. Při příjezdu zjistí, že mu veškerý majetek zabavil místní starosta. Při prvním konfliktu s ním, jej začíná pronásledovat policie a tak se baron ukryje do hor. Zde objeví zmrzlé tělo svého monstra, které je v perfektním stavu a tak se jej rozhodne oživit. To se mu taky povede a monstrum použije jako strůjce své odplaty...Staré horory mám hodně rád a i když jim většinou dávám průměrné hodnocení stále je vyhledávám. Toto dílo, které je již třetím dílem série o Frankensteinovi mě ale hrozně nudilo. Maska netvora nebyla úplně špatná, ale připadalo mi to všechno hrozně směšné. Atmosféra se taky vytratila zhruba po dvaceti minutách, takže tentokrát bohužel hodnotím hodně slabě. 20% ()