Frankensteinova pomsta

• Veľká Británia The Revenge of Frankenstein (viac)

Zachráněný od gilotiny svým oddaným trpaslíkem Fritzem (Oscar Quitak), přísídlí Baron do Carlsbrucku, kde se stane slavným lékařem Dr. Steinem (Peter Cushing). Ale pod maskou charitativní činnosti pokračuje ve svých lékařských pokusech. Fritzův mozek transplantuje do normálního zdravého těla (Michael Gwynn). FRANKENSTEINOVA POMSTA - klasický horor, který si získal nejen diváky, ale i kritiky. (oficiálny text distribútora)

Astaroth12

Ja nie som fanúšikom Frankensteina ale som fanúšikom Hammeroviek aj P. Cushing, tak je jasné že som dal možnosť aj tomuto filmu a nesklamal ma. Bola tu pochmúrne mrazivá atmosféra a ešte viac ju znasobovala silno duniva hudba, ktorá v niektorých fázach bola silno strašidelna. Silná atmosféra, dobre herecké výkony, mrazivá hudba. Jedna z veľmi vydarených Hammeroviek. ()

curunir

,,ČO JE NA TOM ZLÉ?" ,,NIČ. JEDNODUCHO SA MI TO NEPÁČI." __ Hammerovským Frankensteinom zrejme neprídem na chuť a mňa je pokračovanie kvalitou rovnocenné prvému dielu. Možno je chyba v tom, že námet monštra je predsa len až priveľmi bolestivý, než aby bol spracovaný do formy rôznych béčkových prerobenín. Väčšinu času je film takou veľkou žvástanicou, čo síce nie je nudné, ale ak má v popiske ,,horor" čakal som aspoň nejaké napätie a to vlastne za celý čas vôbec neprišlo. Jednotka mala obludného Christophera Leeho a pokračovanie je z hľadiska monštra viacej drámou, Karl (nie Fritz ako je uvádzaný v obsahu, a tiež nie trpaslík) pripomínajúci mi Johna Hurta tu má postavu skôr ,,Hydeovského" razenia. (38. hodnotenie, 4. komentár k filmu) ()

liquido26

Velmi povedený sequel k předchozímu dílu. Film je dalším ze série kvalitních Hammer hororů. Vyzdvihovat výkon Petera Cushinga by asi bylo pomyslným nošením dříví do lesa. Michael Qwynn v roli monstra po té, co je poškozen jeho mozek, rovněž nemá chybu. No a závěr je stejně jako u předchozího dílu velmi povedený (to druhé monstrum, které se na konci objeví je více než dokonalé:-)) Jediné, co mi snad trochu chybělo byla výraznější ženská postava. (na druhou stranu jsme zase byli ušetřeni romantiky a to je taky potřeba ocenit). ()

darkrobyk

Doktor Frankenstein. Řezník. Vrah. Od Hammeru mám raději upírské horrory, jenže Cushing je tak neodolatelný, že už jen kvůli němu stojí za to se podívat. Perfektní režie, dobrá kamera, výborná hudba. A přeci jen mi něco chybí. Strašidelnou atmosféru, temné lesy, ruiny hradů, mlhu nad močály a hřbitovy (pravda, jeden hrob by se našel - otevřený dokonce dvakrát- a v závěru je nefalšovaná londýnská mlha)....vystřídaly laboratoř a nemocnice s bezdomovci, pravý gotický horror nahradilo psychologické drama o touze člověka po poznání, o smyslu lidského života. Svým způsobem je snímek ponurý a patřičně zvrácený, když sledujeme snahu stát se pánem nad životem, pokořit přírodní zákony. Frankenstein je chytrý a vzdělaný, ale také patřičně namyšlený. Jeho pýcha se mu stane osudnou! Když odmítne utéci do bezpečí, začne se okolo něj stahovat smrtící smyčka. Žijeme jen dvakrát, a jak se zdá, vědec podruhé smrti neuteče... Umírněné gore efekty odpovídají době, i když operace pod rouškou může působit děsivěji, než v naturalistickém podání. A o zkrvavené mozky nakonec divák nepřijde! Zobrazení nahoty nulové (byť minimálně Eunice Gaysonová by za to stála!). Dnes již klasický snímek, u mě za 3,5* ()

• Pracovní název byl Blood of Frankenstein (Frankensteinova krev). (liquido26)
  • Deník Daily Telegraph byl snímkem tak pohoršen, že BBFC (Britská rada filmové klasifikace/cenzury) navrhl novou kategorii, do které by snímek spadal - "Pouze pro sadisty". (liquido26)