Baron Frankenstein pod falešnou identitou pracuje jako lékař v blázinci. Toto místo však využívá pouze jako zástěrku pro své nelegální experimenty s oživováním mrtvé tkáně. Do blázince je zavřen mladík, který byl odsouzen za stejné experimenty, jakými se zabývá Baron. Stává se jeho asistentem a společně s němou dívkou Sarah pokračují v Baronově práci. (liquido26)

corpsy

Námet a prostredie ponúkalo potenciál na množstvo akčných a strašidelných scén. Túto možnosť ale snímok akosi nevyužil. Namiesto toho tu máme veľa dlhých a občas aj zbytočných dialogových sekvencií, ktoré viac nudia ako zaujmú svojim obsahom. Občas tu prebleskne pár klasických ´´hammerovských´´ záberov, je ich však málo a len uistia v tom, že toto dielo mohlo byť niečim viac ako tým, čím je. Priemerom. ()

liquido26

"The Monster deserves pity" řekl manžel autorky Frankensteina P.B. Shelley a tento díl se v tomto směru alespoň pro mě nejvíce přiblížil knižní předloze, protože mi profesora matematiky uvězněného v těle monstra mi opravdu líto bylo. Chladnokrevný, sebevědomý a arogantní Peter Cushing okrádá ředitele blázince o alkohol a vlastně je tím, kdo blázinec vede:-)) Vůči takovémuslizkému tvorovi jako byl ředitel působila jeho arogance více než sympaticky. Při jeho větě "I am not a murderer" jsem se musel trochu pousmát při vzpomínce, jak ve Frankenstein Must Be Destroyed seká hlavu náhodného kolemjdoucího srpem. Tento díl patřil k těm lepším ve Frankensteinovské sérii a rozhodně to bylo důstojné rozloučení s celou sérií. Také se jedná o poslední film, který režíroval Terence Fisher. ()

Oktavianus

Hammer. K celé hammerovské sérii o Frankensteinovi lze říci totéž jako o jeho posledním filmu: závěr už byl lehce utahaný, unavený a zestárlý jako fenomenální Peter Cushing. Od epického souboje geniálního vědce s lidstvem a celou přírodou se vše přesunulo ke komornímu střetu dvou myslí ve dvou místnostech. Zápletka se začala opakovat, s ní i jednotlivé scény a téměř i jednotlivé dialogy, scenáristům asi už docházel dech. Jenomže: máme tu výborné postavy (vedle Cushinga tentokrát i sympatický asistent a rozkošná Madeline Smithová - sice se neodhalila jako ve Vampire Lovers, ale chválabohu je němá, což vzhledem k jejímu hlasu je obrovské plus), vtipné neandrtálské monstrum a rychle ubíhající děj, který sice je fádní (časem ze scény kromě hlavních čtyř figur zmizí úplně všichni, jako kdyby v žádném blázinci ani nebyli, mají naprostou volnost), ale není čas si toho všimnout. Jako bonus je tu na tuto sérii nezvykle hodně krve a krásně neuzavřený konec. A tak jestli baron Frankenstein neumřel, experimentuje dodnes. A tak to má být. ()

JohnnyD

Mohlo sa to síce skončiť aj horšie (ešte stále mám v čerstvých spomienkach ubíjajúci Frankenstein Must Be Destroyed), no monštrum, ktoré vyzerá ako mutant gorily a drevorubača je aj tak dosť veľké wtf. Navyše Peter Cushing má čudné blonďavé vlasy a celkovo už je len tieňom svojich výkonov zo začiatku série. Narozdiel od universalovskej série mi s výnimkou Evil of Frankenstein hammerovská séria vôbec neprirástla k srdcu. ()

• Jedná se o sedmý a poslední film Frankensteinské série společnosti Hammer, zároveň se jedná o poslední film, který kdy Terence Fisher natočil a o poslední ze 14 filmů, které Fisher natočil s Peterem Cushingem. (liquido26)