Môže byť napravený zloduch vôbec ešte zábavný? Keď rozpráva rozprávky na dobrú noc? Keď sa bojí o nevinnosť svojej najstaršej dcéry? Keď už nechce vôbec nič ukradnúť? Gru našťastie neskončí ako obyčajný civil, pretože v jeho vnútri sa stále ukrývajú schopnosti, ktoré by hocikto rád využil. Ako napríklad šéf mocnej Antizlodušskej ligy, Sílas. Sílas síce zbabelcami všetkého druhu hlboko opovrhuje, ale kto sa môže do myslenia zlosyna vcítiť lepšie ako zlosyn bývalý? A tak vyšle svoju najlepšiu agentku Lucy Wilde, aby Grua prinútila k spolupráci. Tej sa to s pomocou paralyzéra prezlečeného za rúž podarí a Gru začne na staré kolená páchať dobro. A čoskoro bude mať plné ruky práce, pretože na radare Antizlodušskej ligy sa objavil obzvlášť ostrieľaný zloduch Eduardo, nevysvetliteľne začali miznúť Mimoňovia, Margo sa zapaľujú lýtka, Edith je aj naďalej životu nebezpečná a Agnes sa všemožne snaží zohnať ockovi nejakú mamku. A práve to môže byť pre Grua vo finále tou najväčšou hrozbou. (TV Markíza)

Falco.araea

Přece jen je vidět, že je to pokračování. Na sílu protlačená láska Grua k superagentce Lucy, Agnes se snaží být ještě roztomilejší, až to začíná zavánět kýčem, mimoňové mě už taky tak nebavili, jak tam měli tu důležitou roli, no dobrý, ale opravdu naprosto vážně bylo vidět, že se jedná o pokračování a o jakousi sázku na jistotu. ()

Kinpr

Jak již napsali mnozí, je to opravdu především o Mimoních. A mně to vůbec nevadilo. Je pravda, že pak název filmu ztrácí trošku smysl, když je Gru hodný a v podstatě hraje vedlejší roli, ale jak říkám, problém jsem s tím neměl, jelikož žluté okouzlující a neskutečně vtipné postavičky vše vynahrazují a berou si celý film pro sebe. ()

Zombiepod

Despicable Me 2 je narozdiel od predchodcu animákom bez srdca. Bláznivá, strelená jazda s obľúbenými hrdinami, ktorej chýbajú tie láskyplné a úprimne dojímavé chvíle. Príbeh a tempo ale stále slušne odsýpa, deti poteší a dospelákov rozosmeje. Pravdou je, že všetky vtipné scénky boli najmä tie s Minionmi, nevidím dôvod, prečo v sérii aj nepokračovať. To, že tvorcovia chystajú Minionom samostatný film, ma teší však ešte viac. /75%/ ()

masino

co ludia vidia na tomto animaku? bolo mi povedane, ze druha cast tejto rozpravky je lepsia ako prva. No podla mna ani nie. Chabe, fadne, farebne ale len obcas usmevne. Vahal som, ci dat ** alebo ***... Ale nakoniec za pekne spracovanie som tu jednu hviezdu prihodil. Jedno pozretie stacilo. Naveky. ()

Maniik88

Lepšie než jednička. Dôvod: autori pochopili aký je potenciál v tých malých banánoch a vďaka nim to je celé vtipné a človek sa baví celý film. Potom si ani nevšimnete, že to skoro nemá dej a že ide zase o klasické zaľúbenie a bla bla. ()

Dave9794

Budu se opakovat, ale jediný, co táhne celý film, jsou minioni. Oproti předchozímu dílu mi to přijde podstatně slabší. Možná už jsem vyrostl, ale prostě mi tento film tolik nesedl. Jako rodiná podívaná fajn, ale čekal jsem od toho víc. Možná trochu více vtipu a nových nápadů. A hlavní hrdina Gru, jako taťulda, absolutně nudnej.. ()

hero_bk

Mimoni dostali víc prostoru a je to znát - lepší než jednička, zlí mimoni jsou skvělí, příběh mi přišel lepší, protože i El Macho je tak nějak lepší záporák než Vector... Prostě chci mít doma svýho mimoně!!!! "Hehehehehehe, zadek!" ()

Frank1e

Lavina žlutých koulí od začátku do konce. V prvním díle neměli mimoni tolik prostoru jako teď, kdy na nich prakticky stojí celý děj. Celkem zábavné dílo, i když dějově trochu pokulhávalo. Každopádně dávám stejné hodnocení jako u prvního dílu. 60% ()

speedy7929

Dlho som sa tak príjemne nezabavil pri filme ako pri tomto.. Dej nebol nudný, hudba bola super a hlavne tie žlté čudá ma veľmi bavili .... Dúfam, že bude aj tretí diel alebo len samostatný film o Mimoňoch.... ()

TommyDiamond

První díl padoucha se mi opravdu líbil. Druhé pokračování podle mě opravdu pokulhává. Příběh a průběh filmu je nic moc a největší zábavu obstarává party šílených mimoňů na kterých je film postaven a bez nich bych se možná ani ničemu nezasmál.....Dám pouze dvě hvězdy..... ()

slavokvasic

O niečo slabšie ako jednotka. Niečo vtipné bolo, niečo ani tak nie, myslím že najhoršie na tomto celom je to že najzábavnejší boli malí minióni, ktorí mali byť pôvodne iba vedľajšie postavičky. A tieto žlté srandy teraz držia celý film na tej správnej vtipnej úrovni. Hodnotím to ako aké príjemné pozretie s úsmevom na tvári. ()

Evii.B

Roztomilost sama, vtipné scény, které si můžu pouštet stále dokola, jen ta zápletka je trochu slabší. Můžete mi sakra vysvětlit, kdo přišel na to říkat těm žlutým roztomilým potvůrkám mimoňi??? ()

Shredder

Je neuveritelne, kolko sarmu a kuzla dokazu priemernemu animaku dodat zabavny minions. Zozali obrovsky uspech uz v prvej casti a tak sa tvorcovia rozhodli, ze ich co najviac vyuziju aj v tej dvojke. Naivne a hrejive spracovanie, kde je je aj zlo podavane zartovnym stylom z toho robia idealnu zabavku hlavne pre deti, prilezitost k smiechu vsak najdu vsetky generacie. Nie je tam uz ten "wow" efekt, kedze Despicable Me 2 trpi typickymi neduhmi druhych casti, no slastny pocit po skonceni filmu zostal. ()

sWONDER

Najlepší animák za posledných pár rokov a rozhodne najzábavnejší. Prijemný, napaditý, rodinný, samozrejme velmi vtipný a aj keď mimoňi kraľujú, nie je to iba ich zásluha. Určite si zgustnú všetky vekové kategórie. ()

jadran90

Nostradamus a Sibyla nás varovali před žlutým nebezpečím. Už je to tady. Tisíce žlutých tic-taců zaplavují svět a životní prostor Grua se rychle zmenšuje. Svým způsobem to filmu prospívá, protože Gru tady rozhodně není to nejvtipnější, ale nebylo by lepší natočit rovnou celý film o mimoňech? Příběh půlením prostoru trpí. Vtipů bylo mraky, bohužel pro mě skoro všechny dětské. Takže vaši potomci budou určitě spokojeni, mně se ale víc líbila akčnější a rebelantská jednička. ()

Don82

Pokračování Já, padouch se celkem podařilo, jen tak tak, protože stačilo málo a mohl to být průšvih. Už od začátku je jasné, že to bude přehlídka dětinských vtípků a jiných animovaných blbůstek a měl jsem obavu zda to bude stačit na to, aby se z toho nestala trapná matlanina. Naštěstí má film dostatek sebeironie. Díky tomu, že si dělá legraci ze všeho, hlavně sám ze sebe, dokázal jsem se dostatečně zabavit téměř u většiny scén. S dějem si bohužel tvůrci moc práce nedali, spíše to vypadá, že plánovitě něco "spíchli" a jako hlavní tahák filmu plánovitě vybrali kombinaci roztomilosti, hlášek padoucha Grua a nespočitatelných vylomenin které předvádí Mimoni. Ale nelze tvůrcům dávat za zlé, že chtěli postavit animák na prvoplánovosti dětské taškařice, protože jim to celkem vyšlo a film záhadně drží pohromadě i přes svojí nedokonalost a zjevnou slepeninu rozličných nápadů. A na mě to bez problémů fungovalo, možná ne pořád, ale ve většině případů ano. Nicméně, doufám, že u třetího pokračování vytasí něco lepšího, co se dějové linky týče. ()

Anopheles89

Jojo, dětičkám je nutné vštěpovat ty správné rodinné hodnoty už od chvíle, kdy jsou schopné pochopit základní rozdíl mezi maminkou a tatínkem. Pokud "dvojka" znamená nástavbu cukrkandlovitosti, přeslazenosti a nudy, pak film splnil svůj účel. Proč, probůh, se dneska musí všechno odehrávat okolo vztahů i ve filmech pro děti a nemůže vzniknou něco v tomto ohledu neutrálního? Proč se film, jehož koncept vznikl na pozitivně-negativní postavě změní na film o víle Zvonigrundilce? Proč to, doprdele, nemůže bejt alespoň vtipný, když už to skoro nemá příběh? A proč já na to sakra vůbec čumím??? No, abych jen nenadával, pár lepších fórů tam bylo, to je pravda, ale tenhle fakt stejně nic nezmění na dojmu, že to byla kreslená ztráta času. Příště bude mít Gru miminko, prodělá manželskou krizi a zjistí, že doktor Nefario je jeho otec (nebo že mimoni jsou vlastně děti ze zkumavky jeho a Dr. Nefaria - to by bylo zábavnější). To zase ukápne slziček... Kdyby alespoň ty konce nebyly tak příšerně medový. Jdu sežrat sypanej jaterní čaj. ()

Dampfer

První díl mě potěšil, druhý taktéž... ale více! Když do sebe neustále naléváte obsah filmů, které se dají shrnout slovy tma, deprese a špatný konec a dolíváte knihami Kinga a realistů, tak vám jeden malý žlutý žvatlající tvoreček tak rozjasní den, že s hodnocením musíte nahoru. Já, padouch 2 je úžasný v tom, že si nehraje (jako mnoho animáků) na film vážný či poučující. On je vtipný, veselý, milý, potrhlý a osud hlavních hrdinů zahřeje. Někdy je potřeba krásný, růžový konec... a Gru se svými mimoni ho podává tak vtipně, že tenhle je mým šálkem teplého čaje, který mě nabudí optimismem zase po nějaké Fincherovce či něčem podobném. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)