Znova chuť žiť

• Česko Chuť znovu žít (viac)

Známy spisovateľ Monte Wildhorn, pripútaný na invalidný vozík, po smrti manželky prepadne alkoholu a prestane písať knihy. Vďaka synovcovi však strávi jedno výnimočné leto na starej chate na brehu jazera a zoznámi sa s rodinou od susedov - s atraktívnou osamotenou matkou a jej troma mladými dcérami, ktoré mu pomôžu nájsť stratenú inšpiráciu a obnoviť chuť do písania románov.
Monte Wildhorn je starnúci spisovateľ, ktorý má najlepšie roky svojho života za sebou. Preslávil sa ako autor úspešných románov. Keď jeho žena, ktorá mu bola oporou aj múzou, nečakane zomrela, Monteho opustili tvorivé sily aj vôľa žiť a pripútaný na invalidný vozík len tupo prežíval pochmúrne dni plné žiaľu a alkoholu. Vtedy sa ozval jeho synovec Henry a aj napriek Monteho vôli ho dopravil na svoju zanedbanú chatu na brehu jazera pri malej usadlosti v štáte New York. Starý muž zvyknutý na ruch veľkomesta spočiatku protestoval a trpel, že sa má počas celého leta starať o starý rozheganý dom a veľkého psa. Netuší však, že ho čaká leto plné zmien a prekvapení. Najprv sa zoznámi so svojimi najbližšími susedmi O´Neilovcami, osamotenou matkou Charlotte a jej troma dcérami, tínedžerkou Willow, 9-ročnou nezbednicou Finnegan a malou Florou. Všetko sa zmení vo chvíli, keď na Monteho dvere zabúcha Finnegan a chce, aby ju naučil písať. Monte súhlasí, stane sa jej mentorom a dáva jej lekcie z predstavivosti. Keď Monte spozná vnímavého mladého muža Carla Loopa, spozná jeho talent, ujme sa ho a dáva mu lekcie. Na konci leta musí Monte odísť, ale cíti sa ako znovuzrodený. Ovplyvnil osudy všetkých obyvateľov usadlosti. A kto vie, čo im všetkým prinesie budúcnosť? (TV JOJ)

piranha

Milý film, v němž hrál sympatický Morgan Freeman a ještě sympatičtější pes Flek. Napovídalo se spoustu krásných, případně zamyšleníhodných řečí, ale kupodivu byly podány velmi příjemnou formou, takže z nich povětšinou nemám pocit naprostých trapáren. Také ale padla spousta neotřelých vtípků a hlody hlavního hrdiny byly leckdy bezkonkurenční. Přesto to není film na pět hvězdiček (například proto, že nemám ráda náladové, drzé a příležitostně hysterické děti). ()

allebra

Nádherný film! Je to film, který má kouzlo nejen v názvu. Vypráví o fantazii, o citlivé dětské duši, o dospívání i dozrávání, o vztazích, o životě. Doprovází ho velmi příjemná hudba a je plný laskavého a inteligentního humoru. Morgan Freeman má stále obrovské charisma a i ostatní herecké výkony byly velmi sympatické. V každém případě je to film, který si vždycky ráda připomenu, zvláště když budu potřebovat zlepšit náladu! ()

Rokle

Tahle bábovka je pořádně pocukrovaná... i když u mě platí "čím víc sladkého, tím lépe", tak tady už těch cukrovinek bylo příliš. Na druhou stranu, pokud by jeho vrstevníci točili podobně kvalitní filmy jako jsou Reinerovy poslední tři snímky, bylo by všem filmovým nadšencům i kritikům na světě hned lépe. ()

agassi68

Morgan je sympaťák od kosti, tvorcovia pohodových filmov to dobre vedia a využívajú. Pridáte krásne letné prostredie tichej dedinky pri vode, opustenú rodinku bez otca, postihnutého chlapca, pôsobivú hudbu a nesmieme zabudnúť na veľkého huňatého psa. Zručný režisér z toho namieša ten správny koktail pozitívnych emócíí. Len treba dať pozor aby sa nepresladilo. A tu kuchárovi párkrát ruka ušla.. ()

matkoulko

"Predstavivost je namocnejsia sila kedy dostupna pre ludstvo." Morgan Freeman ma neskurocne charisma. Zdarne mu sekunduju hlavne zenske postavy. Ich radosti i starosti su podane osobne ale s nadhladom a tak citlivo, ze som mal pocas celeho filmu prijemny usmev na tvari... ()

t0ny

Silné 3*. Charisma Morgana Freemana je nezpochybnitelné a představuje velké plus tohoto snímku. Bohužel se příběh umíněně drží svého schématu, děj je předvídatelný a v závěru se nevyvaruje přílišné přecukrovanosti. Myšlenka je jasná a jako takové si jí cením, ovšem její provedení není příliš originální. Naopak velkým kladem je jazykově krásný scénář, jehož vrcholem jsou bezchybné "hovory" hlavního hrdiny s jeho psem :) ()

Brunky

Veľmi obľubujem podobné filmy. Dalo by sa povedať, že je to jednoduchý film, celkom pomaly plynúci v ktorom sa nič také podstatné nedeje ale na druhú stranu dokáže uchvátiť. Uchvátiť, krásnym príbehom, postavami ktoré som si okamžite zamiloval (výborný Freeman a jeho skoro ,,One man show,,) a občas veľmi dobre miereným a skvele načasovaným humor. Po vzhliadnutí proste naplnený dobrou náladou. ()

siloalampa

Nepochybne, tento film mal potenciál smerovať vyššie. Príjemná oddychovka, oveľa lepšia než samotná dychovka, mi svojím žánrom a hlavným hercom Morganom pripomenula niekdajší film "Šofér slečny Daisy". Aj tam, aj tu však filmu chýba akýsi priamy ťah na bránu, povestná iskra, niečo navyše, čo k skutočne dobrým filmom patrí. Tu mi ešte navyše vadil citový vzťah ( i keď len zdajne platonický) zdravotne postihnutého smrkajúceho vdovca osemdesiatnika k schopnej rozvádzajúcej sa štyridsiatke, ktorá nemala inú poriadnu robotu, len provokovať chudáka starca. Ona mala snívať o zdatných hrdinoch, on radšej o labutiach... ()

tranquill

"Chlastání je velice namáhavá profese a nemůžu mít dvě zaměstnání najednou!" Velice příjemné romantické komediální drama, samozřejmě především díky Morganu Freemanovi, který je, jako vždy, vynikající. "Nikdy nepřestaň hledat, co tam není!" ()

Brinkley

Ano, občas potřebuji cukrkandlový šok (jasně dané charaktery, přímočarý děj, idylu venkova, všudypřítomné "kladno") .... a pokud ano, tak Magic of Belle Isle je přesně to pravé - především kvůli dialogům, a Morganu Freemanovi. Jsou jiné - zvučnější, podobně laděné, avšak mnohem kladněji hodnocené snímky (Lepší už to nebude například). ()

tančísvlky

Sklamanie a dosť veľké. Nádejné herecké obsadenie sa rozplynulo na scenári. V obrázkoch a dialógoch nič vzácne nenájdete. Naprosto zbytočný film limonádového štýlu. Dve hviezdičky sú skôr len zo slabosti mysle. ()

ER

Hladí po duši. A dlouho jsem neslyšel tak trefné dialogy,které vždy vystihují podstatu věci,aniž by nudily. Čtvrtá hvězdička je za pocit,který dokáže zhlédnutí filmu navodit. ()

mira.l

No, nebylo to špatné, koukat se na to dalo, zvláště na dialogy Emmy Fuhrmann s Morganem Freemanem. Ale upřímně, nebýt Morgana, asi by to byl naprosto tuctový, lehce zapomenutelný film, který nepřinese nic zvláštního. ()

GudMen

Pomyslel jsem si, kéž by šel svět v některých chvílích zastavit. Není tomu tak, a proto je štěstí nutné opakovaně hledat za stále jinými dveřmi. Zřejmě už nikdo netočí takové filmy jako Rob Reiner, filmy, které jsou sluníčkové, možná i lehce vyděračské, ale přesto neznechutí a zanechají nepopsatelný klid v duši. ()

Mijagi

The Magic of Belle Isle mohl být dokonalým filmem, nebránit mu v tom přílišná přeslazenost a kýčovitý závěr. Tématicky připomíná o něco starší Gran Torino Clinta Eastwooda, škoda, že se jej tvůrci nepokusili napodobit i syrovostí. Na druhou stranu se jedná o milé dílko, jehož shlédnutí vyloudí z člověka nejednu slzu dojetí a vyvolá příjemnou náladu a to je mnohdy více potřeba než estetický prožitek z kvalitního umění. Minimálně hvězdu navíc filmu přidávají dětští herci, na něž měl režisér opravdu šťastnou ruku, dokazují to především jejich přirozeně působící dialogy s charismatickým Morganem Freemanem. Slabší 4 hvězdy. ()