Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Aspoň, že Honzův táta Karel má pro syna pochopení. Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře... (oficiálny text distribútora)

agassi68

Bŕŕ, toľko lásky, že vám z nej príde zle! Súc poučený klesajúcou tendenciou českej filmovej tvorby som nečakal zázrak no táto zlátanina vyfabulovaných presladených príbehov, kde už chýbala len kombinácia zlatej rybky a deduška Večerníčka ma donútila často použiť tlačítko forward. A z jeho pomocou som to nejako dopozeral. Nuž a takéto "veľdiela" ešte dostávajú prachy z podpory filmového priemyslu. Núti ma to zamyslieť sa nad tým, či nie je lepšie netočiť vôbec nič lebo podobným štýlom sa míňajú peniaze aj na Slovensku.. ()

Rockerman

Mohl bych mít tisíc výhrad k tomuto filmu, ať už se to týká výkonů herců nebo vůbec děje ( např. "podpantofloví" otec a syn jsou hodně přitažení za vlasy, stejně jako "kápo", jejich matka). Je to však film milý, někdy úsměvný, jindy smutný, upozorňující i na závažnější témata. Například "romská otázka" je tu odhalena velice otevřeně tak, jak to většinová společnost vnímá. V porovnání se všemi těmi "ďábelskými polibky, svatými čtveřicemi a školními výlety", je tento film skvostem, přes všechny chyby, které má. ()

čmelda5

Jeden z mála českých filmů z poslední doby, který se mi opravdu líbil. Úžasný herecký ansámbl, skvělé příběhy, vtipné i smutné scény. Pipina Gábina z Ulice dokázala, že v sobě má slušný herecký talent, protože slepou dívčinu zahrála perfektně. Ráda bych vypsala scény, postavy nebo situace, které se mi líbily nejvíce, ale uvědomila jsem si, že bych to nedokázala, protože se mi to líbilo kompletně všechno. Ale na vrcholku stojí určitě Ondřej Vetchý s manželkou Simonou Stašovou a babička-dealerka Eliška Balzerová. Kéž by se točilo více takových filmů... PS : Nelíbí se mi tohle nízké hodnocení, takže měním na pět hvězd (jako by to nějak pomohlo, že, ale což...;). ()

hazaba

Výbuchy smíchu, přičemž humor je inteligentní, herectví civilní, i když mladí vůbec nestačí starým. Opět tu je typický neduh českých filmů, kdy v komedii musí vždycky někdo umřít, abychom se náhodou nesmáli až příliš. Pěkný film, nicméně v paměti dlouho nezůstane. A Eliška Balzerová pro mě zářila v Ženách v pokušení... ()

MickeyStuma

Smutný příběh s různými lidskými osudy snažící se vše přednést s určitým nadhledem a přirozeným lidským humorem. Svým způsobem to hodně připomíná povídky z Bakalářů, jen smíchané do jednoho guláše. V hlavní roli, jak už název napovídá, je láska, která má u různých lidí různé podoby. Je tu snaha o vyrovnanost, která se však místy vede a místy ne. Nevidomá dívka prožívá svoji první lásku, jen podle svých pocitů. Průběh celého tohoto soužití i s dopady mají s realitou hodně společné. Celé vyprávění je vedeno skutečně přirozeným lidským nádechem dramatu a smutku. Dále tu máme homosexuálního kluka, jehož podpoří v jádru dětinský otec, ale rázná matka se ho snaží vyléčit. Tady už bylo vsazeno spíše na komediálnost, kdy není poznat, jestli je to bráno skutečně vážně nebo s určitým nadhledem ve snaze upozornit na tento problém. To samé se týká i nemocné důchodkyně pěstující si marihuanu na léčbu. A co teprve mladý cikán snažící se přesvědčit okolí, že nepatří do zavedené škatulky mínění o cikánech. Snímek každopádně svými šílenými motivy vede k zamyšlení, k pousmání i dojetí. Je ale dosti těžkopádný stylem jak to dělá a tak je pro diváka docela těžké posoudit, jak se k tomu má správně postavit. Za zhlédnutí však snímek stojí, neb má v jádru věci jedno společné. Lidské osudové tragédie všedních dnů. I když artové zpracování by takovémuto snímku slušelo daleko lépe ()

dainio

Vítané osvěžení na českém filmovém poli. Únik od stereotypu. Nečekaný sklon komedie k dramatu. Perfektně vybraní herci. O lásce trochu jinak. S různými postavami. Vzácný to jev. Takové jemné nastínění ze začátku, mého komentu. Láska je láska, se ale opravdu stává, raritou mezi sortou snímků, které u nás vzniknou na podobné téma. A vždycky je kámenem úrazu zpracování a zašlý monotyp či jak chcete, kýčovitost. Milan Cieslar se ale odprostil od této skupinky. Režii má pevně v rukách. S divákem si hraje a balancuje mezi komedií a dramatem. Já osobně bych řekl, že film je více drama než komedie. Herecké obsazení dokonale vyšlo. Rozdílnosti postav jsou výborně napsané. Nevidomá dívka a rómský chlapec, nespokojený a unavený manželský pár, seniorská láska, homosexuálové. A vše tak krásně, do sebe zapadá. Velmi příjemná záležitost, která pobaví, dojme a nechá popřemýšlet. ()

DAPDO

Sice nechápu, proč má Ondra Vetchý u fotbalu Dukla-Příbram a Olomouc-Plzen' roztaženou spart'anskou vlajku v obýváku, jinak ale scény s ním a se Stašovou patřily k tomu lepšímu, co film nabídl. Potěšila i role pana Nárožného, kterého mám moc rád. Celkově průměr, pár hluchých míst, pár na zasmání - 50%. ()

Denny

Myslím, že film není na české postkomunistické poměry vůbec špatný, ukazuje problémy tří genarací a dále se dotýká i oblasti rasové (Maruščin nápadník je Cikán, což ale ona zpočátku netuší), homosexuality , drogové i demence. Nejvděčnější a asi nejoblíbenější roli má Eliška Balzerová, jako nejstarší drogová dealerka v naší republice. Film sice není typická komedie, ale docela se divím, že se najde někdo, kdo se během jeho sledování vůbec nezasmál. ()

GlamourCat

Docela dobrý nápad, udělaný srabsky, nudně a maximálně neoriginálně. Postava slečny Krejčíkové vypadala zajímavě, jakmile začala její romance s "Romem" (kterého hrál Polák, aby se náhodou někdo neurazil, že ve filmu hraje Rom!), film navždy zapadl do nudnosti, fádnosti a otravného sentimentu. Vedlejší příběhy jsou nedotažené, bojí se mít nějaké poselství. Jak tu víc lidí píše, za hvězdičku stojí snad jen Stašová. ()

tranquill

Vidím, že jsou zde různorodé názory, ale mně se tato tragikomedie opravdu líbila. Myslím, že byla natočena svěžím stylem a vévodil jí především výkon Anety Krejčíkové. ()

Searison

Vetchý už asi po Okresním přeboru jinou roli nedostane :):) ale mě to nevadí jako fotbal. maniak mi prostě sedí, akorát mohl dostat větší prostor. Slečna Krejčíková zahrála slepou opravdu velice dobře, na závěrečné after párty po předpremiéře jsem jí chvíly pozoroval jestli opravdu vidí :). Nárožný držný svojí laťku a ničím nezklame. Balzerová v roli dealerky mi moc nesedla, ale asi to tam muselo být. Film je samosebou o lásce, takže kdo nemá rád romanťáky s kapkou humoru tak ať na to ani nekouká. Já osobně jsem byl spokojen. Hodnotím 4,5 * na plných 5 to nevidím, ale rád to určitě ještě zkouknu znova . Viděno na slavnostní předpremiéře v kině. ()

cinemaboy7

Čtyři hvězdy? Ano a nebojím se toho. Citové pohlazení a přitom vtipné, zábavné a nesklouzávající do ironie a karikatur postav. Snad každá menšina si tam najde "to svoje" a přísloví, že láska kvete v každém věku se naplní měrou dostatečnou. Herecké výkony skvělé (Sinoma Stašová v roli zarputilé, homofobní matky je geniální, stejně tak úžasná Eliška Balzerová jako zhulená důchodkyně, Ondra Vetchý a Petr Nárožný jako protějšky obou dam, ale i ostatní zaslouží obrovskou pochvalu). I hlášek, které určitě časem zkultovní je tam dostatek ("lepší bejt teplej, než žít s tebou", "s tou studenou sprchou to nezabírá, je to spíš horší", "já dělám do trávy, mám na ní parádní sekačku" atd atd.) Abych jen nechválil, trošku mi vadilo natahování příběhu stále se opakujícími romantickými pasážemi z cesty hlavních představitelů (romantická scéna ve vodě, za dalších 5 minut romantická scéna u táboráku, za chvíli scéna ve stodole...) Ale to je jen malý nedostatek výborného filmu. A pak že už neumíme natočit komedii, co chytí za srdce. ()