Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

M.Myers

Už po několikáté se mě stalo, že díky zdejšímu hodnocení jsem se na film ani nechtěl podívat, a už po několikáté se mě stalo, že by to byla škoda tento film nevidět. Takže čím to? No radši si nebudu odpovídat nahlas. O nějakém zminovaném amatérismu tady snad nemůže být řeč. Má to atmosféru, dobré lekačky a je tu kladen důraz na strach z neviděného, takových hororů se už moc nedělá. Děj filmu je v pohodě,nic převratného alev pohodě....,závěr filmu lehce vyšumněl, ale ani to mě nezabrání ohodnotit 4**** ()

MickeyStuma

Mysteriózních snímku jako tento není mnoho. Atmosféru buduje pomaličku a velice tajemně. Záhadnostem se tu příběh otevírá s opatrnou precizností, aby se temnota a strach z neznámého projevovala velice cíleně na divákovu mysl. Klidná kamera dodává na atraktivnosti obrázků. Škoda jen ty televíznosti, špatných hereckých výkonů a někdy i příšerných dialogů. Výsledku to značně kazí celkový dojem. Námět je však povedený a myslím že i originální. Smůla že to nedopadlo daleko lépe. Takhle se snímek hodí jen na ponuré televizní večery. ()

Deratizer odpad!

Amatérská blbost se špatnými, nehezkými a nesympatickými herci, kde např pan policajt se jeví jako nadržený dementní balík a trouba, než vážený ochránce zákona a film či horor je celkově o ničem. A aby v tom ten pan policajt nebyl sám, tak dotyčná byla taky uhrančivá a charismatická krasavice, že člověk radši čuměl do stropu, hlavně tedy že po ní jel strážce zákona jak po uzeným. Prostě ztráta času navzdory lákavému obsahu. Byl jsem upozorněn, že se jedná o strašnou kravinu, ale zvědavost byla silnější. A bacha, český dabing má otřesnou synchronizaci s atmosférou filmu. Namluveno to je snesitelně, jen je krutě poznat špatný mastering ( je poznat, jak jsou hlasy namluveny dodatečně mimo film - akusticky umělý studiový výraz). ()

Rathalos

Absentia je sice film,ktory posobi a aj je amatersky,no ma nieco do seba,mraziva pochmurna atmosfera,napatie,do toho vsetkeho hra taka neprijemna hudba a nesympaticki herci a prave tym vsetkym si ma tento hororik ziskal,clovek ma pri jeho sledovani taky cudny,zly pocit a strach...:-) ()

Wallis3 odpad!

Jaký má smysl film, který má být psychoterorem - a on na to má i náběh - když vám pak neumí dát rozuzlení a adekvátní psychokonec? Jaký smysl má film, co má být hororem, když se toho tvůrci bojí? Jediný na co se zmůžou je jedna mrtvola, z blízka pár škrábanců, při celkovém pohledu rozmazaný flek, stejně jako asi to vyvržené dítě na konci (zase rozmazané), nebo to záhadné stvoření, ze kterého jsme si užili akorát hmyzí zvuky. Pak nechť se takový pitomečci na takový filmy vyserou a neubírají lidem čas jejich života. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu za atmosféru, ale byla to promarněná kravina! ()

KUFI

To byla ale kravina...pavouci priserky (ze kterych je videt maximalne tak stin) unaseji v podchodu lidi..zomg. A jako by to nestacilo, vystupujou tu krajne nesympaticky paherci v cele s odpornou tlustou zrzavou zrudou v hlavni roli, ktera byla pro me osobne hlavnim monstrem filmu a za jejiz vytvoreni bych dal maskerum a trikarum Oskara. ()

CharlieSs

No já nevím, toto nic moc pro mě, ale nemůžu říct ani že to bylo blbý. Mírný podprůměr, který hodně láká, ale neukáže nikdy nic. ()

nwx

Zvláštní záležitost. Každopádně profi natočená po technické stránce kamera střih zvuk atd. Líbí se mi hlavní postavy, líbí se mi, že to nejsou žádné nafrněné hollywoodské krásky, ale normální ženské se zadkem a prsama - Courtney Bell ! Parádní film. ()

Jepator

To jsem zase naletěl, prý horor u kterého Vám bude běhat mráz po zádech. Jediný co mi nabíhalo byly myšlenky, aby už to skončilo. Ale za rozpočet 25 tisíc dolarů jsem asi víc čekat nemohl. Nezbyly peníze na nic. Na herce, na hudbu - která trvá asi 10 sekund a celý film se opakuje a ani na efekty záhadného tvora, kterého ve filmu ani nespatříte. Jedna hvězda za snahu Mike Flanagana. ()

ASPHALT odpad!

Tak do nebe volající hovadina nukleárního rozměru s naprosto nesympatickými a otřesnými herci ve všech rolích se hned tak nevidí...naprosto pochybuju o duševním zdraví těch,co zde dávají víc než jednu hvězdu...Zlatí Pythoni,Tasmánští čerti,Čupakabry...tenhle film vidět v kině,tak na konci napadnu prodavače lístků.Pokud jste kardiaci,tak se vyhněte obloukem,dobře radím...Výstižné recenze : LIVINGDEAD,verbal ()

lakart

Jako první počin režiséra se jednalo o zajímavý filmový kousek, který ale v několika směrech tápe. Scénář je poněkud plochý, výkony rozpačité a příběh má pár hluchých míst, ale celkově se na to dobře kouká. Nebyl to vyloženě průšvih. Další jeho film Oculus je mnohem lepší ve všech směrech. 50% ()

Megynka

Pokud máte rádi nízkorozpočtové filmy, pak by se vám to mohlo líbit. Ano, nudí to a herecké výkony jsou příšerné, ale má to myšlenku - a za mě docela zajímavou. Ukáže vám to různé možnosti pro to, co se mohlo stát a to se mi líbí. ()

chlebo

Absentia, tiež známa ako Neprítomnosť, je názvom pre tento počin vcelku výstižný a pri výzve pobiť sa s týmto dielom vás teda čaká absencia / neprítomnosť : dostatočnej kvality , hereckých výkonov, z toho vyplýva absencia / neprítomnosť hocijakého napätia, prípadne schopnosť jemného scítenia sa s postavami a vžiť sa do deja, no a ako ďalšie, a zároveň posledné absentujúce - akékoľvek vysvetlenie, rozuzlenie, vyvrcholenie (teda ja som vyvrcholil šťastím, keď to skončilo, ale to sa asi pre ostatných potenciálne potentných divákov neráta) Čo rozhodne nechýba, je monotónnosť, amatérskosť na každom kroku a nesympatickosť snáď všetkých hlavných aj nehlavných protagonistov. Jediné šťastie je, že keď sa nad toto všetko povznesiem a zvážim v hlave fakt, že do sledovania tohto tu som sa pustil v rovnaký deň , kedy som uzrel nešťastným omylom Subconscious cruelty, neostáva mi iné, ako sám pred sebou priznať, že toto bol pomerne milý, zaujímavý a akciou nabitý filmík. ()

ANTYCHRYST odpad!

Málo kdy je hlavní postava tak nesympaticka jako tahle...brrr...velkej omyl ...vlastně všechny postavy....k tomu prachbidny český dabing a je to nekoukatelne... Jediný plus je část kdy se zjevoval jako duch 👻 .. dál už to je amatérský videofilm.. jako tomuhle dát 4* ..by mě zajímalo na čem dotyčnej frčí..10% .. monstrózně nudný a nezáživný žumpofilm..a přehlídka neherců.. ()

jafuska odpad!

Velmi málo hodnotím film jako odpad, ale tady bohužel nemůžu jinak naprosto amatérské, dobře fajn, možná nějaká ta lekačka byla, ale dialogy tak blbé,a hodnocení tomu plně odpovídá. ()

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (viac)