Skupina turistov z celého sveta sa chystá preskúmať podzemie Berlína. Pravdepodobne ho postavili nacisti a tiahne sa pod celým mestom. Keď sa ich miestny sprievodca (M. Riemelt) zraní, prepadnú mladí ľudia panike. (pancakes)

Game90

Skupina odvážlivcov ide preskúmať podzemie Berlína. Pri prechádzaní jednej časti sa stane nehoda a sprievodca sa zraní a nemôže sa hýbať. Potrebuje okamžitú pomoc, zrazu sa objaví postarší pán ktorý sa tvári že chce pomôcť. Pravda je však niekde inde. ()

johnymdoe

Maxi Riemelte! Tebou začnu protože mě štveš, vlezeš do filmu kde se na tebe těším a ty tam zmizneš v půlce filmu a vrátíš se až na konec? Teda to se dělá? Ale tak je fakt že od "Holky to chtěj taky" už tento herec po 10ti letech vyrostl a hraje obstojně, na Němce. A teď oklikou k tomu hlavnímu... Německý horor? fakt? trošku o strach co? Každý si představí buď super tupé akční seriály typu Kobra 11(ne že bych ho neměl rád), nebo Superotřesné (ne)romantické filmy od Rosamunde Pilcher. Bylo mi to doporučené a tak jsem i přes tohle nasledoval a můžu říct že to šlo. Žádná dlouhá seznamka, rovnou do tunelů, po chvilce první zlámané nohy a za moment už první mrtvolka. Natočené dobře, hudba(nebo spíše zvukové efekty) zvláštní, ale dobré. Kameraman taky netrpěl třesem a herci až na hlavní "zlo" hráli docela přesvědčivě. Německé příště tedy můžu. Prostě další z mnoha hororů na čtvrteční odpoledne a dalších pro mě 50%. ()

Junys

Skupinka turistů jde prozkoumat Berlínské podzemí. - Výborný prostředí. Prostředí 10/10 Herci 6/10 Atmosféra 6/10 Příběh 7/10 ()

Rathalos

Myslel som,ze tento nemecky horor bude kravina,ale mylil som sa,naopak vyborny,napinavy a obcas aj brutalny film so sympatickymi hercami okrem zaporaka,ten bol odporny,typicky nemecky ksicht a Nathalie Kelley je nadherna zena...:-) ()

Kingjiri

Německej horor? Ze začátku jsem byl z tohohle slovního spojení dost v rozpacích, ale nakonec jsem rád, že jsem dal Urban Exploreru šanci. Nenechte se odradit klišoidnim úvodem, když si dávaj teenageři dostaveníčko. Já jsem při něm neměl daleko udělat nějakej výstavní facepalm. Hned jak se vleze do podzemí, začíná být díky prostředí, kameře a zvukům snímek čím dál tim zajímavější, možná by se dalo říct až atmosferičtější. Když se na scénu dostaví bývalej soudruh pohraničník, kterej je magor už od pohledu, začíná příběh nabírat slušnej spád. Kromě toho, že soudruh zavzpomíná na starý dobrý časy, se taky s empatií sobě vlastní postará o ztracený teenagery. Pro tentokrát nebudu penalizovat za závěr, kterej má výrazný logický díry ve scénáři, protože byl docela efektní (a konečně se dozvíte, co momentálně ten divnej týpek z podzemí dělá). Pohválit musim i solidní herce a filmařinu, čtyři slabší hvězdy. ()

vlado90

Velmi sa nezhodujem s dalsimi hodnoteniami. Bolo to sice napinave ale za ten koniec stahujem 2hviezdicky. Takze davam 2, film sa da ale ma blby koniec. ()

.killer.

Urbex je zajímavá činnost, ale jak je vidno, tak může být i lehce krvavá :-). Co se mi líbilo, byl odpudivej záporák, jehož hlas i počínání mě zneklidňovalo. Z čeho jsem v rozpacích je kamera... Možná tomuhle filmku trochu nadržuju, ale docela mi sednul. Nečekejte nic extra, ale zase žádnej trash. Temné berlínské podzemí je zaznamenáno prapodivně, ale určitě vás nenechá chladnými... ()

Miagy

Príjemný nemecký horor z podzemia, s nepríjemnou atmosférou, psychopatickým ancistom, krvavými nechutnosťami. Film je ale lahko zabudnutelny, nevryva sa do pamäte, možno až na tú scénu s kožou a soľou...pekne 3. ()

Alouette

Skupinka turistů z několika zemí světa se vydala do podzemí Berlína, kde se skrývá spousta tajemných a zajímavých věcí ještě z období 2. světové války. Bohužel tu žije ještě někdo, koho byste na tak děsivých místech zrovna potkat nechtěli. Na to jak nesnáším německé filmy, se mi tahle vyvražďovačka celkem líbila. Šílený vrahoun nahání a terorizuje zblblé turisty někde po Berlínem. Se svou zubatou kudlou to umí výborně a jeho ksicht je opravdu děsivý i bez masek nebo nějakého znetvoření. Ovšem ti mladí pitomci jsou tak vypatlaní, že bych je zamordoval sám. ()

Amynka

Tak já horory odehrávající se někde v podzemí fakt můžu:-)Postavy jsou docela sympatický a samozřejmě jak bývá v hororech zvykem tupý...jako já mít možnost orbitkovýho dědka zabít, tak to bez váhání udělám a né, že si od něj budu celá vyklepaná brát klíče a doufat, že mu zdrhnu dřív než se probere... kdyby ho bejval zabil, tak si pak nemusel nechat svlíknout košili :-DD Fuj, to byl ale humáč:-)A ten úplnej závěr mě teda zabil:-DDD To se jim jako vtípek na závěr fakt povedlo!:-))No takže film mě pobavil a celkem i tou jednou scénou znechutil, takže co víc si přát...pěkný 4* ()

Homerking

Partička mladých dobrodruhů se vydá do Berlína navštívit opuštěné podzemní tunely z druhé světové války, jejich dobrodružná urbex výprava se ale brzy změní v boj o žiovt. Maxe Riemelta mám rád a stejně tak urbex tématiku takže jsem si přišel na své, na němce slušná hororová filmařina, tisnivou atmosféru a napětí v podzemí zmákli na výbornou. ()

GoustDog

Vzhledem k tomu, že tohle dílko vzniklo v Německu, musím krapet nadhodnotit:) Urban Explorer je velmi zručně natočený horor v poměrně atraktivním prostředí (úžasná práce se světlem!), s několika fajn scénáristickými zvraty a více logickým chováním (sympatických!) hrdinů, než bývá v tomhle žánru obvyklé. První polovina je velmi podobná filmu Pád do tmy, tj. velmi hustá atmosféra, prozkoumávání neznáma atp. Druhá půlka je pak již klasickým "good vs. evil battlem", ale s dobře zvoleným záporákem. Škoda jen, že se pak již nepracuje s prostředím, které nabízelo ještě hodně potenciálu. Velmi dobrý zástupce žánru, se kterým si nezadá ani většina hollywoodské produkce. ()

Sedliak

Film som pozeral s priateľkou a dosť sa pri pozeraní bála, takže účel splnený. Ja osobne som tak nadšený nebol. Dlho som bol nútený pozerať sa, ako sa banda pekných ľudí plazí v Berlínskom podzemí. Niektoré zaujímavé línie filmu boli úplne useknuté, aby som nakoniec dostal polhodinku zabíjania. O to sa staral hlavný záporák, starý dedo s hnusnou tvárou a strašidelným hlasom, ktorý sa ukázal ako prekvapivo nápaditý kuchár a nakoniec aj ako krajčír. Každopádne bol hnusný dosť na to, aby som priateľku mohol v noci strašiť imitovaním jeho nemčiny, takže sa zľutujem a udelím tomuto shitíku 3*. ()

intro

Tak tohle jsem od Němců nečekal. Urban Explorer je opravdu vydařený horor / thriller. Vynikající obsazení, prostředí a příběh. I když film není nikterak originální, tak napětí krásně graduje a 90 minut uteče jako nic. Rozhodně doporučuji. ()

Mamlas

Velmi zdarily, klaustrofobni, trochu nevyzpytatelny, a to bylo jen dobre, poradny horor. Uz se tesim na dvojku, pokud nejaka bude ()

regentor odpad!

Brutálně stupidní megasračka z Německa.Ufffffffffffffffffffffffffffffffff. Berlínské podzemí skrývá jistě dodnes mnohá tajemství, ovšem způsob jak s tím naložili dementi ,rádoby filmoví tvůrci je otřesný. Pětice jedinců , dvě lesby , jeden "průvodce" asi místní adrenalinář , Venezuelka a její amant se neznají ale potkaji , tak už to chodí . Vidět zazděné nacistické sgrafiti v jakémsi bunkru přece stojí za to, nebo ne ?!? A Odinovu loď jakbysmet, že nikdo z diváků ani tvůrců neví o co jde nevadí.. Když je bunkr zazděný jak může průvodce vědět, ža tam jsou.. ty malby.On to není jen adrenalín chlapík ale taky jouda kterému nechybí znalosti a sebevědomí jak upadnout z lávky kterou sám postaví, když na něj děvče promluví a přivodí si zranění.. Lesby jdou pro pomoc ale skončí v guláši místo mazlení páč v tunelech řádí NDR úchyl který Venezuelku a jejího amanta chce rovněž naporcovat. Amant je však kluk šikovný a tak rozšroubuje (v prstech!)postel kde ho "štazi" dement přimknul želízky.Drama začíná gradovat.Amant střelí dementa a dá mu pár ran tyčí z konstrukce postele ale pří vší hrůze a nelogičnosti jej nedorazí, proč ? Tak třeba je to sluníčkář..Dement se probere amanta stáhne z kůže a jde po Venezuelce, velice nehezké,brrrrr.Ta pronikne do metra. Na stanici nejsou cestující ani kamery ale zato idioti ve vagoně které dement který se převtělil do revizora kontroluje jestli mají platne jízdenky , když mezitím stačil sejmout jakéhosi vandráka co půjčil Venezuelce kabát aby ji nebylo moc vidět.Souprava zastaví a dement ošklivu zastřelí, pardon , otočí ji hlavu kolem krku páč kvér nestřílí...chytrolín průvodce mezitím vyleze z nory pro odpad aby utonul v nějaké stoce kde ho pak najdou multi-culti dětičky z Berlína.Tuto brutál sračku bez elementární logiky lze doporučit jen někomu po lobotomii, vy ostatní se tomu obloukem vyhněte. ()

DonBraso

Německý eintopf s USA hambáčem.Německej si vzal na mušku USA výbavu,střih a jednoho pána v letech.Děj nahodí tématiku válku,to nejspíš proto,že to zajímá pořád nadpoloviční většinu,ale jenom grafity pro zvídavé a šup pryč.Za odvahu plusy nahoru,za pána v letech taky a decentní gore efekt pro nedočkavce.Konec jsem nepochopil nebo byl tak blbý a blbější,že to snad ani nešlo.Napětí jedna minuta,kdy kluk nejde pro videokazetu mezi korálky,ale nakouknout co se tam děje,takže best scéna.Bohužel,dvě postavy zmizí jak pára nad hrncem,takže dvě postavy táhnou do finiše. ()

djbarrel

Tak trochu standardní horor z podzemí. Máme tu partu mladých s klišovitými charaktery, kteří vyráží za zábavou, máme tu podzemní chodby a samozřejmně i zabijáka, který v jejích temnotách číhá na své oběti. Klišovitý příběh i charaktery, klišovitý průběh filmu. Pár pokusů o slušné gore, a vcelku sympaticky vyšinutý záporák drží filmu solidní standard. 65 % ()

kacir

Nemci prekvapili. Nemôžem povedať, že sa mi to nepáčilo..len ma vie nasrať, keď niekto schytá guľku, niekoľko slušných rán dostane železom do hlavy, kurva a chodí si akoby sa mu nič nestalo.. Nech je vyšinutý akokoľvek, toto by nerozchodil. Chcel som to dať za štyri, ale ten koniec ma tiež nasral. ()