Komédia s originálnou zápletkou, v ktorej si večne slobodný profesor češtiny Petr (Jiří Mádl, Filip Blažek), vďaka triednemu zrazu uvedomí, že jediné dievča, ktoré kedy miloval, bola jeho spolužiačka Eliška (Eva Josefíková, Martina Válková). Vtedy v sedemnástich rokoch, nenašiel odvahu jej povedať, že ju má rád a ona sa potom navždy vytratila z jeho života. Petrovi sa naskytne jedinečná šanca. Cestovať späť v čase do svojich študentských rokov a vrátiť sa do júna 1989, kedy chodil do tretieho ročníka. Dostane možnosť napraviť, čo premeškal. Lenže zahrávať sa s minulosťou nie je len tak. Návraty nie sú nikdy jednoduché. Peter sa dostáva do spleti komplikácií a problémov, ktoré našťastie rieši s vtipom, nadhľadom a drzosťou, ktorú dobre pozná od svojich vlastných študentov. Postačia však tieto zbrane na to, aby presvedčil Elišku o svojich citoch a získal jej lásku? (TV Markíza)

superzurda

Kde je příčina a následek? U filmů s tématikou cestování časem bych to očekával. Jinak to nebylo tak zlé ani zase tak dobré. Vešlo a neuškodilo. Jen kdybych chtěl parafrázovat Ivánka: co to bylo za píčovinu s tím Křejčířem. Si klauni řekli, že by to mohlo bejt víc hustý. Proletaří vole ()

HennessyVSOP

Náhodou musím říct, že tohle nebylo tak špatné jak jsem čekal. U některých momentů jsem se opravdu zasmál a celý film působil tak nějak roztomile. Na druhou stranu to opravdu byla blbina, z dějového hlediska zoufalost z hereckého naopak celkem fajn. ()

Matrix007

Musím říci, že toto je česká luxusní komedie, na kterou nemají ani ženy v pokušení. A to je co říct. Je vtipné vidět Mádla, který zná budoucnost v minulosti Filipa Blažka. Herci v 18tém a 40tém věku si jsou skutečně podobní a myslím si, že je to skvěle vychytáno, herci skvěle zahráno a já se opravdu moc dobře bavil. Super...... 95% ()

Ondrew

Po dlhsej dobe som si pozrel film z CZ produkcie a ejha... narazil som na pruser. A to som mal o ceskej kinematografii taku dobru mienku. V snimke sa sice -- aspon to ma potesilo -- objavuju viaceri znami herci, ale na kvalite to nijak nepridava. Chaosenie medzi casovymi obdobiami nepozna hranic a v konecnom dosledku clovek ani nevie, co z toho vlastne stoji za to. Co sa mna tyka, radsej mali autori film umiestnit do roku 1989, aj s prislusnou "vyzdobou" z hladiska vypravy, nez motat jedno cez druhe. Btw, film som pozeral spolu s dalsiou osobou, ktora ma rovnako, ako ja, rada cesku tvorbu, no vyslovila rovnake hodnotenie, ake udelim ja... 40%. ()

DjLibnei

Povedená česká komedie... Má prvky komunistické doby, což lidi rádi vidí (mladí z recese a starší z nostalgie). Mádl byl skvělý, opravdu jsem se pobavil. Orbit,Volkswagen a Big Shock je možno překousnout, protože ten humor fakt dostane! Není to stupidita, film má hloubku... 85 % ()

rigby

Svižné, vtipné, plné života... Takové filmy se v poslední době u nás moc netočí, proto jsem vděčný za každý náznak nějaké změny. I když ne všechny vtipy se povedly. A zejména závěr byl až moc šroubovaný a napoprvé se nepovedl. Ale to je problém většiny českých filmů, že prostě neumí včas skončit a zbytečně to protahují a rozplizávají. Jinak herecké obsazení se povedlo a dvojice Blažek-Mádl je prostě vynikající. Těším se na další povedený film... ()

benqsiemens

Nevim jestli to byl záměr, ale ty "sci-fi" scény vypadaly jak kdyby je vymejšleli kulisáci ze studia Rosa a to by bylo ještě to nejmenší, protože vím, že to má bejt komedie a ne velkofilm od Lucase. Komedie, právě. Velká antideviza tohodle filmu je prostě ta, že je více trapný než vtipný. No a to je ten kámen ourazu. Ta Mádlova přejetá hovězí dřžťka byla vtipná tak možná na začátku, ale z jednoho výrazu se nedá přece těžit kurva celej film, to prostě není možný. Cage a Stallone jsou jiná liga. Ale srát na to, že se neustále tvářil jak tuplovanej oposum, je to jedno. Pravda je, že mě to místy pobavilo a ta holka co jí tam furt ten kokot otravny voblejzal byla moc pěkná :-) ()

eric88

Nechápu co by jste chtěli ? Já se zasmál a to dost a že by tam bylo tolik reklamy ? Tak to mi vadilo minimálně. Film je super :-) ()

JFlower

Váhám mezi 3 a 4.. ale nakonec kvůli posledním 10 minutám volím nižší hodnocení. Konec by měl být jiný - netuším jaký, ale zkrátka jiný.. Jinak je málo filmů, které dokáží vyvolat vzpomínky na vlastní zážitky nebo pocity - ale tentokrát se to skutečně povedlo. Při sledování jsem se vrátila do věku -náctiletých a viděla se v podobných scénách, které běžely na obrazovce. Vtipné vzpomínkovové pohlazení. V české kinematografii podobného žánru rozhodně nadprůměr. ()

tomino28

Film, který mě příjemně překvapil několika podařenými vtipy a scénami. Dle mého názoru se daleko lépe dívá na část odehrávající se v minulosti, už jen kvůli tomu tolik okatému product placementu, který je v současnosti opravdu všude. Natočit u nás film bez toho asi dost dobře nejde, ale určitě se to dá vyřešit jinak a hlavně lépe. ()

Hakuna Matata

Upřímně nechápu tak nízké hodnocení některých uživatelů. Nadrprůměrná komedie, obvzlášť když je český film v krizi a všechny filmy stojí za pendrek. (není to z mý hlavy, já to jenom slyšel) Eva Josefíková je k sežrání a skvěle tak působí, film je vtipný a chemie mezi postavami skvěle funguje.. Jedinné, co mě zklamalo, bylo to, že Petr Nárožný nedostal ve filmu větší prostor, ale nejsem režisér, abych mohl kecat do takových drobností. Zasloužených 5 hvězd za pár opravdu geniálních scén.. taky bych jednou chtěl zažít rok 89.. ()

retrix

Nadprůměrný současný český film, Jirka Mádl exceluje, takové role mu sedí, ostatním hercům rovněž není co vytýkat. Scénář je dobrý, film se vyvíjí slibně, ale konec mi nesedí, jakoby tam ani nepatřil. Je pravda, že některé vtipné scénky jsou na způsob ala Troška, ale zase až tak dalece dementní nejsou. ()

Enzo555

Kto by sa nechcel vrátiť do minulosti, aby získal /späť/ prvú lásku? PsV je najlepší český filmík roku (v kategórii niedráma). Eva Josefíková mi pripomínala mladú Libuš Šafránkovú. Preklínané orbitky som si všimol len raz ()

Desmi

Náhodou jde o docela fajn oddechovku, která pobaví. Jasně je tam pár přehmatů, který výsledný dojem trochu kazí, ale polovinu filmu jsem se fakt výborně bavil, což je pro mne u mladých českých filmů jaksi "novinka". Takže spokojenost, můžu doporučit..! =) ()

misacvrk

Je tohle možný ?!? Česká komedie, která je fakt komedie a ještě k tomu solidní, a dá se na to s úsměvem koukat ! Jirka Mádl tohle pěkně zahrál. Pro mě 4* ()

Stuck

U české komedie musíme počítat, že bude slabšího ražení. A pokud odečtu - neustálou a nápadnou reklamu, zkrácené a nedomyšlené scény ohledně stroje času, tak mě film velmi mile potěšil...celou dobu jsme s manželkou Mádlovi a Blažkovi fandili, aby potkal a sbalil jsvoji lásku z dětství (krásná Eva Josefíková). Retro nás také mile potěšilo, no a když u komedie vypijete litr červeného(což se nestává),m tak to musí být komedie... Kam se hrabou rafťáci, snowborďáci atd.. ()

Jamall

Hrozně fajn film, který ubíjí povinný úvod a závěr. Linie roku 1989 je povedená, svěží (asi jako Orbit, Shock a další "skryté" reklamy), místy velmi vtipná. Mádl je skvělý, Josefíková krásná. Celkem je to za tři, ale 89' si zaslouží samostatně čtvrtou. Diskotéková scéna mě odrovnala. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012

Brněnská filmová komunita v březnu ožije festivalem CINEMA MUNDI. Ten ve své jedinečné koncepci přinese během osmi dnů kolekci těch nejlepších českých a světových filmů za uplynulý rok. V hlavní… (viac)