Argo: Nebezpečný útek

USA, 2012, 120 min (Director's Cut: 129 min)

Réžia:

Ben Affleck

Predloha:

Antonio J. Mendez (kniha)

Scenár:

Chris Terrio

Kamera:

Rodrigo Prieto

Ben Affleck, Bryan Cranston, Alan Arkin, John Goodman, Victor Garber, Tate Donovan, Clea DuVall, Scoot McNairy, Rory Cochrane, Christopher Denham, Kerry Bishé (viac)

Skutočný príbeh o tajnej operácii na záchranu šiestich Američanov, ktorá sa odohrala na pozadí rukojemníckej drámy v Iráne. Dňa 4. novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Ale uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom utiecť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohla dostať týchto šesť diplomatov späť do Ameriky, tak Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom, prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. A hoci ide o skutočnosť, tento plán je taký neuveriteľný, akoby sa odohral len vo filme... (TV Markíza)

JerryPilsen

Napínavé do poslední chvíle.Bezvýchodnost situace dobře vykreslná,těžko říct kam až sahá skutečnost.Afleck nenudí zbytečnostmi,ale jde jen po linii příběhu,což samo o sobě stačí. ()

kantario

Film se mi velice líbil, Ben Affleck znovu potvrdil, že je podstatně lepší režisér než herec. -trošku mě však zklamalo to, že nebyl věnován dostatečný prostor kanadskému diplomatovi, který v tomto silném příběhu hrál minimálně stejně tak důležitou roli jako Mendéz. ()

Krapicek

I když to do sebe všechno nakonec zapadne, tak scény s Goodmanem a Arkinem jakoby vypadly z úplně jiného filmu a žánru. Nebýt jich, dokonalé špionážní drama, ()

Infurius

Oscara si Argo fakt zaslúžil. Ben Affleck špičkový výkon a super napätie. Na začiatku filmu som to moc nechápal lebo som nepoznal históriu ale pomaličky som vše pochopil,už len preto dávam 5* lebo to je skutočný príbeh a ked si predstavím,že toto všetko sa stalo tak sa viem do toho úplne vžiť... Mimochodem zajímavy názov filmu,ktorý ma hneď zaujal. ()

bertrand

S Affleckem coby režisérem to jde do kopru. Herecky mu velice pomohl plnovousek, takže se mu nepodařilo zprotivit nám celý film jakou u The Town. Jinak ovšem Argo utrpení sledovat jest. Sbírka všemožných klišoidních situací (nefungující maželství, nestartující autobus, pochybovač zachraňující beznadějnou situaci, záchrana na poslední chvíli - vyšlo ještě za Griffitha z módy) poslepovaná dohromady z důvodu, který pan B. nikdy nepochopí. Proč znovurestaurovat skutečnou událost o které všichni ví, jak dopadla a navíc takhle blbě, to je totiž opravdu záhadnou. Objektivně by to bylo za 3*, čili průměr na jedno smutné podívání, ale od tvůrce s takovou pověstí (opět záhada) bych konfekční blábol nečekal. 1* za Goodmana a Arkina. Dobrý komentář: mimořádně Červeňák. ()

johnny371990

Bezny smrtelnik by v dnesnej dobe neuveril, ze z Hollywoodu pride nejaka dobra drama, resp. filmovy trhak s kvalitnym dejom a pointou. Na moje velke prekvapenie, film Argo zaradujem k najuspesnejsim filmom za posledne 3 roky z mekky filmu tzv. Hollywood. Klobuk osobne sklanam nad reziserom a hercom Benom Affleckom. Skutocne sa zaskvel aj spravnym vyberom hercov a uplne vykreslil atmosferu z konca 70-tych rokov. V zavere to bolo mozno az velmi ,,filmove" - cize v mojom ponimani nadnesene, ale moje nadsenie a hodnotenie to urcite nezmeni. ()

Leonidas394

Super drama, ačkoliv od začátku člověk tuší jak to dopadne, drží postavám palce až do konce. Ben Affleck se začíná stávat jedním z režisérů na jejichž další projekt se musíte těšit. ()

jayex

Ať si říká, kdo chce co chce, ale pokud se odprostím od toho, že to je inspirováno skutečností a tudíž je zde spousta historických nepřesností a hollywoodské napínáky, tak je to velice kvalitní thriller, který udrží pozornost od začátku do konce po celé dvě hodiny. Přiznávám, že Ben Affleck se svým jediným výrazem v celém filmu není úplně nejlepší, ale atmosféra stísněnosti a ubíhajícího času je dobře vykreslená, tudíž mě se to líbilo, navíc výborná hudba... ()

Mana

Velmi působivý a zajímavý snímek o nedávné americké historii. Ben Affleck je nejen výborný herec, ale ještě lepší režisér. Ti co k němu doposud nenašli sympatie, určitě by měli vidět toto strhující historické drama o snaze, schopnosti a inteligenci těch, kteří chrání lidskou svobodu. ()

panter666

Musím říct, že sem čekal o dost horší film, než ve skutečnosti byl. Celkem mě to bavilo. Jen si myslím, že Affleck by mě zůstat za kamerou a rozhodně nelíst před ní. Jako loni se i letos potvrdilo, že Hollywood oceňuje filmy oscarem, pokud pojednávají právě o Hollywoodu, i když The Artist mi připadal o dost lepší. Možná se mnou někteří lidé nebudou souhlasit, ale myslím si, že rukojmí a snaha dostat je ven, byla ta méně důležitá část. ()

dr.who

Je to skutocne vyborny film, reziserska stolicka Afflekovi sedi, rovnako ako zarasteny kostym.. 1 hviezda dole ale za to, ze si neodpustil hollywoodske klise a samoucelne stupnovanie napatia ala nestartujuci autobus a celkovo za to, ze viacmenej tazi z historickych udalosti, tj. scenar nie je taky original, za aky sa ma snahu vydavat.. ()

Ynhoj

Sice to není úplně dle historické skutečnosti,ale dobře se na to dívá a čas dobře utíká. Pro mně dobrá oddechovka:-) ()

CassLizBlack

Nebolo to zlé, dobre sa to pozeralo, problém vidím v tom, že to bolo až príliš predvídateľné. V tomto filme sa mi hlavne nepáčilo veľa klišé, ktoré viem niektorým filmom odpustiť, v tomto to na mňa však pôsobilo rušivo a znervózňovalo ma to. Za toto sťahujem jednu hviezdičku. ()

majorzeman13

ARGO,naser si! Skvělá režie,hudba,kamera a především ti herci v čele s Alanem Arkinem a Johnem Goodmanem!!!!!!!!! atmosféra též parádní,retro ,dobová podívaná. Vskutku super,parádní zachycení tohoto politického konfliktu........a abych nezapomněl na ten scénář - ten zvedá a nejen on toto dílo na 75% neb čtyři hvezdičky z pěti ()

eva.sa

Velká očekávání, po shlédnutí zklamání. První polovina filmu mě uspávala. Vadilo mi, že všichni řeší pouze těch 6 osob, ale nikdo neřeší zbývajících 52 ? lidí. Děj se vlekl, postavy povrchně vykreslené a někdy dost nesympatické. Druhá polovina byla zajímavější a ve stylu thrilleru. Výsledný dojem dost kostrbatý a moc dokumentární. Ale plně chápu nadšení USA. Film ukazuje jejich odvahu, dobré úmysly a je prostě o nich. ()

josezuna

Stáva sa pravidlom, že z Oscarových filmov je európsky divák rozčarovaný. Akoby v tej Amerike stratili súdnosť, nehovoriac o sebakritike, či sebareflexii. Sklamanie som zažil minulý rok, sklamaný som i tento. Bežný film, bez väčšieho vnútorného napätia, ktorý popisnou formou podáva sled určitých udalostí ukotvených v historických faktoch. Opäť sme sa dozvedeli o hrdinstve a šikovnosti amerických tajných služieb, nič sme sa však nedozvedeli o hlavných hrdinoch, ich názoroch, nič bližšie o dobe. Výprava skvelá, herectvo bez hlbšieho obsahu, kamera na úrovni, réžia ujde. Atmosféra sa kamsi vytratila a s ňou i napätie. Neviem, čo viedlo k tak vysokému hodnoteniu ostatných, no ja som nezažil nič, čo by tu už nebolo a určite aj v lepšom podaní. ()

marcel.demo

Vážení kolegové, musím bohužel konstatovat, že v případě tohoto filmu se zcela zásadně rozcházím ve Vašem hodnocení. Nuda, šeď, propaganda a definitivní smrt oskarů... ()

eexDon

Für mich - 85%, - /film opravdu nezapomíná připomenout /kdyby si to třeba divák neuvědomil/, že Tony byl/je Amík a že USA se umějí postarat o svoje lidi, nepochybuji, že to historickým událostem přesně neodpovídá/, + /Ben - jako režisér i jako herec/taky no/, celkem akorát stopáž, podle skutečných událostí - zvýší kredit filmu, dobrá atmosféra/politická otevřenost - letiště/, hodnocení - zajímavý, politický otevřený thriller podle skutečných událostí s nervy drásajícím úsekem na letišti..., poznámky - ,...a ano, Benem, který je lepší režisér než herec ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)