The Maker

Krátkometrážny / Animovaný / Rodinný / Fantasy
Austrália, 2011, 6 min

Zvláštna bytosť zápasí s časom, aby vytvorila najdôležitejšie a najkrajšie dielo svojho života. (Palisander)

korbitch22

Pointa mě totálně rozbila!Kezelos je v oboru machr, zase ta jeho úžasně morbidní animace, nádherná hudba a hlavně ta myšlenka, nevzpomínám si, kdy mě pointa takhle kopla a kór u krátkometrážního animáku....úžasné...smekám.100%. ()

Stanislaus

Stvoření, které jako by vypadlo ze stop motion filmů od Švankmajera a Burtona, tvoří za doprovodu výrazné a úderné hudby další stvoření k obrazu svému, a člověk tak trochu tuší, kam to směřuje. Nicméně pak přijde závěrečná pointa a člověk jen zírá s ústy dokořán. ()

mm13

Zabité! V tejto chvíli najlepší animovaný kraťas, aký som kedy videl. Všetky staršie spomienky na najbližších pár hodín vymazané. Geniálna skratka, dokonalé výtvarné aj technické spracovanie, vybrúsené, nič nechýba, nič nevytŕča. Obarený tlieskam v hlbokej poklone! ()

Marek1991

Aj my sa v našich krátkych životoch snažíme niečo hodnotné vytvoriť a potom zároveň aj odovzdať skúsenosti, aby naše poznatky mohol niekto ďalej rozviť, avšak ak sme na to sami, častokrát nedokážeme odovzdať viac, než odovzdali nám a častokrát to hodnotné vytvoríme až na poslednú chvíľu. Tento film sa dá pochopiť rôzne, má peknú animáciu a pripadal mi hlboký. ()

PauloZ

Pěkná vyzuální stránka, výborná realizace i rozpohybování. Vzezření "zajíčků" mi hned v první vteřině připomělo toho zajdu v Darkovi. Má to grády a skvěký konec. Někdy žasnu nad velmi pestrými nápady kratkometrážních filmů. ()

Z0oMb3E

Čo je zmyslom života? Vypúšťať svoje potomstvo do sveta, nech je akokoľvek škaredé či degenerované. Konečne chápem motiváciu rímanov vrhať uslintaných špinavcov ako hlodavce. ()

SarumanKo

Kratučkých päť minút tej najrýdzejšej filmárčiny, akú jej daný rozsah môže dovoliť. The Maker je nádherne vymodelovaný a nápadito spracovaný príbeh ťažkého údelu malého stvoriteľa, ktorý dojíma a vyvoláva zimomriavky. Tu už nehovoríme o najlepšom krátkom animáku, ale o famóznom umeleckom diele, ktoré vo svojej kategórii nemá konkurenta. (10/10) ()

esopesokeso

Ach jaj..po jeden a pol roku som to videl teda znova. Už asi nezostáva nič iné, len sa nadýchnuť, ešte raz sa ožrať, prečítať si ešte jednu knihu a preinštalovať si už svoj operačný program. ()

kaylin

Ta animace je prostě krásná a vizuální stránka celého díla nádherná. To je to hlavní, co vás upoutá. Aby to bylo ještě zajímavější, chtělo by to nějakou komplexnější pointu, ale dobře, spokojím se i s tímhle. Na těch pár minutek to docela stačí. ()

italka63

Absolutně nádherná hudba tohohle australského kraťasu, jehož pointou je slušný mazec. Jen ten králík byl jako Frankenstein, teda čtyřizuby.....jak ten čas v přesýpacích hodinách letí,co se jeden nadře pro prchavou chvilku..... ()