Vetřelci z hlubin

(TV film)
  • Česko Mimozemšťané v hlubinách (viac)
Kanada, 2010, 49 min

Chobotnice je velmi osobitá. Má měkké tělo bez kostí, dvě obrovské oči, které tvoří čtvrtinu její hmotnosti, a osm chapadel, z nichž jedno slouží jako pohlavní orgán. Tento dravý predátor dokáže svévolně měnit tvar a zbarvení, pohybovat se po dně i na širém moři a také projít ohněm. Může dorůst až pětimetrové délky a je mimořádně inteligentní. Patří k nejkomplexnějším a zároveň nejtajemnějším mořským tvorům. V tomto poutavém pořadu budeme sledovat vědce v jejich úsilí pochopit, jak se tento živočich vyvinul s takovou inteligencí a rovněž prozkoumáme jeho velmi lidské rysy. (oficiálny text distribútora)

Her0.89

Chcete vidět podivné příšery? Nemusíte cestovat po celém vesmíru a pracně je hledat. Co by jste řekli na stvoření se třemi srdci, devíti mozky a osmi silnými končetinami, které se stále pohybují. Nemají žádnou kostru, jen měkké elastické tělo, které mění barvy... Takhle začíná tenhle zajímavý dokument o ještě zajímavějších tvorech. Nečekejte nějaké dech beroucí krásné záběry, ale připravte se, že při pozorování budete jen nevěřícně kroutit hlavou (obzvlášť ti, co o chobotnicích vůbec nic neví - např. já jsem ani netušil, že se dokáži pohybovat po souši). Bylo to pěkné, ale na můj vkus až moc vědecké. ()

CANNIBAL

V dokumentu jsou v některých případech znovu použity tytéž záběry, které již dříve byli užity pro seriál The Most Extreme (Zvířecí rekordmani). Z tohoto důvodu snižuji své hodnocení. ()

Big Bear

Kdo by to byl do chobotnic řekl že? Neuvěřitelní tvorové! Já už s chobotnicí podobné experimenty viděl před časem v nějakém dokumentu BB kdy ji dokonce položili na šachovnici a ona dopočítávajíc jednotlivá pole měnila barvu kůže v pravidelných rozestupech ! Tady jde dokument ještě dál a já opravdu fascinovaně zíral na tyto zvláštní tvory. Tohle je za 5 bez debat! * * * * * ()

Vančura

Vědecký bulvár ve své vrcholně zábavné formě. Některé záběry jsem sledoval se zatajeným dechem, naplněn konsternovaným úžasem. V dokumentu mj. o chobotnicích zazní, že představují: "... nejneuvěřitelnější formu inteligentního života na naší planetě". Po zhlédnutí tohoto pořadu s tím nemám problém souhlasit. ()

anais

V dokumentu se vynalézavou formou prezentuje schopnost chobotnic maskovat se, měnit tvar, řešit jednoduché úkoly, pohybovat se po souši... nelze nepoužít přídavná jména jako neuvěřitelné a úžasné. ()

agassi68

Konečne som sa dozvedel niečo nové! A bol som dosť prekvapený, koľko chochmesu má taká obyčajná chobotnica. Až sa mi veriť nechcelo, keď otvorila viečko na závit bez toho aby jej to niekto ukázal. A podobných logických hádaniek vyriešili tieto tvory bez problémov. A to si kvôli materskej obetavosti nemôžu predávať dedičnú skúsenosť. Obdivuhodné.. ()

Caesius S.

Docela zajímavý dokument o překvapivé inteligenci chobotnic, ale i když nejsem biolog, postřehl jsem několik zásadních chyb. Tak třeba chobotnice velká určitě není největší hlavonožec, každý přece zná krakatice a obrovské olihně a obratlovci nemají z vývojového hlediska nic společného s měkkýši (tedy až na nejstarší společné předky typu mořská houba nebo prvok), našimi bezobratlými předky byly spíše neotenické larvy ostnokožců. ()