Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

venison

Celkem koukatelná volovinka, kterou solidně zachraňoval nadaný komík Vince Vaughn :-) Na několik místech jsem se fakt pobavila, ale dost mě mrzel všudypřítomný pokleslý druh humoru o pindících.. :-/ Námět perfektní, ale dalo se z toho vytřískat o dost víc.. :-( ()

Bobik9

Obrovské zklamání. Skvělé herecké obsazení, ale příběh o totální sra*ce. Málo vtipu nebo vůbec žádný a totálně nic, čím by ten film zaujal. Hill, Stiller, Vaughn -> totálně nudní, což se s podivem. Když takováto herecké komediální esa ani trošku nezabodují, tak musí být chyba někde výš. Největší komediální zklamání roku pro mě. ()

Pavlínka9

Dobře střeštěný a sem tam věci, které mě dost překvapily :) Nejvíc mě dostal Vince Vaughn, jehož postava "hlídacího otce" se mi líbila nejvíce :) Ben Stiller a jeho "dokonalý svět" - to jsem viděla už mockrát, ale tím, že na mě film působil z poloviny jako pubertální, a hlavní postavy se tak chovali, tak to šlo :) Jo a taky filmu vděčím za jednu velmi významnou událost :) Na první pohled jsem se zamilovala :) Billy Crudup...hmmm ;) Brala bych ho za souseda :D ()

Phietros

Od téhle komedie se sci-fi nábojem, jsem nic nečekal... a docela milé překvapení. Jo místy se to táhne a je to volovina, ale v celku pobaví a nápad dobrej. 60% ()

terunka003

Komedie, občas vážné, emzáci, pohodové. Klasická švihlá komedie (s tím hereckým obsazením nelze počítat s vážným tématem), která se vyvine do nečekané zápletky. Pár vážnějších témat a hlavně oslizlý emzáci. Prostě víkendová pohodovka. ..občas mám pocit, že je něco špatně s lidmi okolo mě..že by invaze emzáků? Tak to je asi čas někoho pěkně nakopat do.. ()

MikyAff

Už jen podle obsazení je jasný, že člověk nemůže čekat zázraky. Když do sledování jdete bez nějakého většího očekávání, protože chcete jen vypnout, můžete být i příjemně překvapeni. Místa ke smíchu se najdou úplně stejně jako chvíle, kdy si řeknete "Kdy bude konec?". ()

drake31

The Watch sa podarilo rozosmiať ma dvakrát (trio z The Lonely Island asi najviac), a možno párkrát som sa uškrnul ale to to pri takých esách ako je Stiller, Vaughn či Hill by sa stať nemalo. Stiller v jeho posledných filmoch ukazuje že už to nie je ono, pôsobí tak sterilne - Vaughnova postava sa mi k nemu vôbec nehodila, a taktiež pôsobil dosť drevene - Hill sa snažil, ale stále neviem pochopiť prečo sa stále vŕta do takýchto projektov - Ayoade je síce cool, ale tento ťah bol podľa mňa reakciou na to že je IT kolega sa uchytil, a tak to skúšajú aj s ním. The Watch je filmom ktorí si pozriete raz a potom s radosťou ho vypustíte z mysle pretože tam nič nestojí za pozornosť (možno krásna DeWitt), a s tím ešte prichádza zistenie že ste kompletne zabili 100 minút času. Niekomu to možno sadne, ale mňa tieto komédie bez humoru už unavujú ... ()

hroubek

Námět na tento film byl zajímavý a k tomu to obsazení.Pak přišly první trailery, který předváděli nemastnou a neslanou podívanou.Prostě něco co nevypadá vůbec dobře.Moc tomu nepřidali reakce a tržby.Přesto jsem se rozhodl, že tomu dám alespoň šanci.A víte co, ono to není zas, tak hrozný.Rozhodně to nemá na jejich starší snímky(Vybíjena,Nesvatbovi,Starsky a Hutch nebo Superbad).Ale pokud to nebude brát smrtelně vážně a přistoupíte na fakt, že chlapy si chtějí jen zablbnou.Od toho se taky odráží jejich humor, který je primitivní a skládá se většinou z nadávek nebo z toho, že jeden či dva dělají neobvyklé věcí.Film drží pohromadě hlavní čtveřice, která je sehraná, ale ne všem to sedne.Kdyby se trochu ubralo a hrálo by se na chlapské přátelství, tak by to bylo mnohem lepší.Takhle je to dost šílená komedie, která pobaví svoji hloupostí, za kterou se vůbec nestydí ba naopak hrdě jí oslavuje. ()

VasaX

No Bene, to jsi si zase zahrál v nějaké pitomosti a užil sis to, co? A ještě jsi přitáhl parťáka Vince, to se dá pochopit, že kazíš Jonaha, no to jsem věděli že přijde, ale že nám do toho namočíš i Richarda (který se to snažil celou dobu ustát, co to dalo), to od tebe není pěkné. Jo, vytáhli jste pár fórů, všechno z klasického sortimentu všech hlavních protagonistů, nahodili nějakou zápletku, zablbli si, zahráli a tak. Ale proč jsem měl celou dobu pocit, že kdo se nejvíc bavil, jste byli pánové vy, když jste to natáčeli. Spolu jste se hezky vyblbli a zasmáli a na diváka toho veselí už moc nezbylo. Nechci to úplně srážet, byl to celkem příjemně strávený čas, trošku dobrodružství, trošku blbin, trochu klasického hereckého repertoáru. Já jsem se nenudil, bylo to fajn, ale čekal jsem trochu více snahy, trošku méně slátaniny. Tohle není ani sladké ani slané, je to prostě mdlé a nijaké. Přemýšlel jsem o průměru, třech hvězdičkách, ale myslím že vhodnější jsou hvězdičky dvě, jako taková výstraha - pánové, pobavili jste se, ale už je na čase zase trochu zabrat a předložit nám něco, z čeho můžeme být znovu, alespoň trochu, nadšení. ()

Danny F.

Nic nezvyklého, nic překvapivého. Dobře natočená komedie s emzákama. Humorné scénky a hlášky. Samotný závěr v duchu sci-fi se dost dobře povedl. 60% ()

Mishqo

No mohlo to byť aj horšie ale už som potreboval nejaký takýto mozgový výplach...komediálne to pre mňa nebolo, až na pár momentov keď som sa zasmial (asi 2-3krát)...viacej ma to zaujalo tou sci-fi zložkou...každopádne nebudem to tu haniť lebo až také zlé to nebolo a pozerať sa to dalo...60% ()

zdenny

Komedie s osvědčenými borci, která by byla obyčejnější, kdyby do děje razantně nezasáhli emzáci. Proto oceňuji nápad. Komedie, u které se divák slušně pobaví. Hodně se mi líbila scéna, kdy naši hrdinové našli vesmírnou kouli, která dokáže prakticky vše zničit, načež následně zaměřili krávu a pak dokonce i dům. No prostě sranda. PS: Chtěl bych mít pokoj V. Vaughna anebo alespoň dobrého kámoše, který takový pokoj má. ()

Brain-D

Z počátku absurdní kravina a nevyužitý charakter a litování ztraceného času. Postupně Vaughn a Jonah Hill s jejich hláškami začnou být dobří. Ovšem Ben Stiller a Richard Ayoade nejsou příliš vtipní. U Ayoda je to velké zklamání. U něho se mi zdálo, že bude zde nejsilnější článek. ()

VanTom

Atraktivní námět žánrové sci-fi komedie bohužel ubili přítomní "komici" mimořádně vulgárním a uřvaným, jenže uondaným a málokdy opravdu vtipným humorem. Aneb jak nic neříct, přitom nezavřít pusu; zejména vlezlý Vince Vaughn v tomto dosáhl mimozemské úrovně (kterak vyniklo ve srovnání s odměřeným Richardem Ayoadem). Dojem odbytosti nenapravila ani závěrečná, samozřejmě parodicky praštěná konfrontace, konečně nabírající spád. ()

Myrreczech

Tak takovou hovadinu jsem neviděl už dlóuho. Možná kdyby se vyšetřovaly nějaké obyčejné zločiny v sousedství, ale mimozemšťani? Seriously? Mimozemšťani, který zabiješ jen ránou do kulí? Seriously²? ()