Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

naytsirk

Tohle není standardní jízda Bena Stillera, i když sebou má Vincenta, Richarda a Jonaha (mezi námi, ten mě kupodivu bavil ze všech nejvíc...). Vtipných scén minimum, zápletka, no dobře..... ale já se prostě nebavil.... což u komedie trošku vadí.... ()

Warapeidza

Pár relativně vtipných scének a hlášek nezachrání film, který je jinak dost nudný... A bohužel nejnudnější postava je zrovna ta hlavní, která by to naopak měla celé držet nad vodou... ()

Luciaaas2

Sousedská hlídka je film, který nehorázně nudí a nemá co vlastně říci.. Herci nejsou vůbec využiti a ty 2 hvězdičky dávám za emzáky. ()

Allein4

Za herecké obsazení alespoň ta jedna hvězda, víc ne. Možná kdyby ve filmu nebylo tolik sexuálních narážek a často až nechutně nepřípustné dialogy, bylo by to zábavnější a lepší hodnocení by The Watch neminulo. Ale takhle to beru jen jako ztrátu času. ()

dudel3333

ked tento film alebo počin neberiete priliš važne nie je to zle,z každeho roška troška...................chut všetkeho od komedie ,sci-fi,akčnosti............bavil som sa a nič ine mi nebolo treba............inak trošku dlhšiastopaž by potešila ,lebo niekedy to bolo až príliš "hrr" ()

mischad odpad!

Naprosto nevhodný, vulgární a zbytečný film, Ben Stiller je velmi dobrý komik, v tomto případě nechápu jeho účinkování v tak špatném filmu. Humor je zde nucený a trapný. Pokud je toto pokus o trapnost, povedlo se. ()

Poblius

Pravdou je, že už jsem viděl lepší filmy s Benem Stillerem, ale to je snad jediný důvod proč tomuto filmu beru ty dvě hvězdy. Jinak perfektní hlášky dobré obsazení v celku slušný děj. Akorát Čuča je mi trochu líto. Chudák ani nestačil říct poslední slovo. ()

bergeron

Ak mám pravdu povedať, trailer na to je na 5 bodíkov, ale celý film na 2. A to len kvoli neskutočným bláboľom, ktoré to ničia. Najlepšie scény samozrejme v traileri - strieľanie na emzáka + fotenie sa s ním...:) to bol hlavný teaser funny jokes vo filme, ktoré ale zmizli...Síce ešte eerotické doupe bolo vtipné.. ()

P@\/EL

Poměrně originální a zároveň hodně bláznivá sci-fi komedie. Mimozemštané s mozkovkou v rozkroku byli vskutku k popukání. Potěší rovněž i postavy a to nejen ty v hlavních rolích, ale i ti ujetí týpci ve vedlejších rolích jako například policajt s knírkem nebo záhadný soused. Já se u filmu dobře bavil a v závěrečné části měl děj i pořádné koule, vše samozřejmě v rámci mezí komediálního žánru. ()

karel63

Dobrá ujetina. Když se přenesete přes první půlku, tak při té druhé zapomenete i že nemáte zaplacený poplatek za popelnice. ()

Pythonator

Skvělý námět, skvělá trojice komiků, ale někde se to zapomnělo na nedopečeném humoru. Původně jsem chtěl dát i za 4, jenže časem se ve mně rozležely pocity z jakési nedotaženosti. Stiller s Vaughnem jako by místy těžce improvizovali. Přesto je to parádní zábava a já jsem nejspíš jen zbytečně přísný, vzhledem k lásce ke sci-fi žánru, v němž se dá vypracovat i mnohem lepší komedie. ()

Carlos37

na film som isiel hlavne koli Vaughnovi a Stillerovi, nakolko su to stale podla mna v pohode komici. V kazdom pripade jedine co si z filmu pametam bolo fotenie s emzakom. Stiller mi pride o nicom, Vincent tak ako v kazdom filme sa snazi hlaskovat o sto sest co bolo aspon trochu zabavne, pokial ho mate radi. Pre mna osobne nuda, sklamanie, chybali tomu svieze gagy.. Hl. poslednych 15 minut mi bolo vtipne to ze to vtipne nie je.. Pricom komedie ktore tu maju podstatne nizsi rating mi prisli daleko vtipnejsie.. Pozriet si to na PC/DVD ok, do kina velmi neodporucam.. 3.5/10 ()