Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

sergio4

Ale jo, dalo sa na tom zasmiať. Prihliadnuc na to aký bol mizerný a dementný scenár, fakt niekoľko dobrých vtípkov v podaní Vaughna a Hilla, tí si to dávali s prehľadom a držali celý film na akej - takej úrovni. Stereotypne hrajúci Ben Stiller to zo začiatku dosť kazil tým jeho undene vážnym výrazom, ale postupne ako sa blížil koniec tak pridal aj on niečo zo svojho komediálneho repertoára do tohto filmu. Prvýkrát som mal možnosť vidieť Richarda Ayoadu v akcii, no neviem, ale ak dostal za tento film honorár... absolútne zbytočná postava, ničím nezaujal, len tam väčšinou stál/sedel a prikyvoval, tiež bol viditeľný až ku koncu. Ešte späť k Vaughnovi jeho diletantský humor môžem takže k nemu fakt len slová chvály, takéto postavy mu sedia. Záverečná pointa: "Jich slabinou je péro, jich Achillovou patou je péro" ()

Mikel LetsGo

Ke snímku jsem usedal bez jakýchkoliv spoilerů a možná proto mě po celou hodinu a pul překvapovalo jak se děj vyvíjel. V žánru béčkových komedií je to více než dobré. Slušné obsazení ve kterém mi jako nejslabší článek přišel prošedivělej Stiller, kterým každá dobrá komedie tak prapodivně načichne.Ve filmu je spousta absurdního humoru, který mě vždycky bavil a možná proto mi přijde, že to celé šlo uchopit ještě lépe a posunout o něco víš. Takhle tu kluci ze sousední hlídky smdrí někde okolo 50% hodnocení což je velká škoda,protože potenciál rozhodně měli. ()

Ferenzo odpad!

Těchto 102 minut mého života mi bude opravdu chybět. Aktualizuji svůj seznam nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. A Stiller by se na to měl už opravdu vykašlat. Za hudbu 10%. ()

Hookah

Super komedie o mimozemšťanech. No prostě Benovi Stillerovi patří nejlepší komedie to je jasný, a tímto filmem to jen potvrdil! Ale musim říci že Jonah Hill, Vince Vaughn a Richard Ayoade byly také úplně suprový. No prostě řekněte mi jestli jste někdy viděli film kde se čtyři kamarádí zhulí s mimozemšťanem. :D No prostě není co dodat prostě filmová Bomba!!! ()

MrMir

Hrubě nevyužitý potenciál. Poměrně zajímavý námět, stupidní dialogy, po hříchu málo vtipu a velmi nudný Stiller...celkově velmi nesourodé dílo, které v sobě míchá sci-fi, rodinné drama, psychlogický horor a IT Crowd (btw. Ayoade není schopen jiného hereckého výrazu). ()

Syna.1990

Když jsem viděl obsazení filmu a následně trailer, čekal jsem zábavnou "kvalitní" komedii. Bohužel jsem dostal totální volovinu s docela dobrými efekty, fajn herci, slušným nápadem, ale bohužel mě nějak zvlášť nenadchla a proto pouhé slabé dvě hvězdy!! ()

MartinTerran

Velice zdařilá komedie, u které jsem se většinu času bavil. Příběhová zápletka nepatří k nejoriginálnějším, ale to u komedie snad ani nikdo nečeká. Film příjemně odsýpal a nuda se nedostavila čili účel filmu byl splněn. Pro mě jednoznačně kvalitní zábava. Hodnocení: 75/100. ()

mac000

Ubohý film, nepůvodní scénář se špatnými, rádobyvtipnými dialogy a zcela předvídatelným závěrem. Ben Stiller to svým výkonem a charizmatem nezachrání. ()

Renie42

Klasická komedie s ufouny. Myslela jsem, že dám o hvězdu navíc, ale jakmile si dělali fotky s omráčeným ufounem, tak jsem si v duchu řekla, chuděra jeden, takhle ho ztrapňovat. A nejlepší bylo, jak se zabíjejí. ()

mrclTV

Tak nevtipnú komédiu som už dlho nevidel. Neviem prečo Sandler v úvode neustále riešil občianstvo, kto je Američan a kto nie... to mal byt vtip? Lebo ja som sa nesmial. (Možno teraz po nástupe Donalda Trumpa bude mať tento chabý vtip väčší cveng.) Môj osobný problém s Richardom Ayoadelom, je ten, že ho mám príliš zafixovaného na postavu Mossa a jednoducho stále si myslím, že hraje v Ajťákoch. Navyše, v tomto filme je jeho postava pravý opak Mossa. Iba občas, ale fakt občas, som sa pousmial nad gagmi Hilla a sem tam prekvapivo aj od Ayoadela. Ostatné postavy boli ešte väčšia slabota. Neoriginálne šablónovité vtípky, slabučký príbeh (ja viem, je to komédia, ale spoň nejaký by mohol byť) a ani známe mená nezabránia vlažnému výsledku...(bol som nerozhodnutý medzi 1 a 2 *, ale dám menej, pretože komédia, ktorá nie je vtipná, si to zaslúži.) ()

Pitryx

Tento druh sci – fi není moje parketa. Ovšem toto příjemně překvapilo. Proto dávám dvacítku za triky a sem tam legraci. Další za ten závěr. Ale jinak to podruhé vidět nemusím. ()

johnsnow

No teda nečakal som nič a dostal som vskutku slušnú komédiu. Stiller a Vaughn sú perfektný, Hill dobre sekunduje, posledný člen kus nevýraznejší ale nevadí. Emzáci vyzerajú dobre, humor je občas fajn, niekedy fekálny a niekedy divný ale to u takýchto filmov neni neobvyklé. Za 3 silné ale keď vidím jak je to podhodnotené dám 4. Hej a Vaughnova filmová dcéra je kosť. ()

ostravak30

Nejspravedlivějším počinem v oblasti hodnocení zhlédnutého snímku by bylo dát dvě a půl hvězdy. Upřímně řečeno mě film nezaujal. Spojení této čtveřice působí již od pohledu úsměvně a čekal jsem od počátku zábavný film, ale byl jsem zklamán. U snímku hapruje především scénář. Když se to vezme kolem a kolem, tak se ve filmu velmi dlouho nic neděje. Kromě úvodu, samozřejmě. Ten nabudí všechny a pak film zase na dlouho zhasne. To, že se jedná o sci-fi vás může napadnout zpočátku, když uvidíte nočního hlídače šlápnout do slizu. Pokud tuto scénu z nějakého důvodu přehlédnete, tak vás ani nenapadne, že by se mohlo jednat o komedii laděnou do science fiction. Nebýt několika povedených vtipů, asi bych šel jasně na dvě hvězdy. Druhá věc je, že se nepovedly příliš parodie, které jsou přímo do očí bijící. Nejen na E.T. ale i další sci-fi filmy. Nápad to není špatný, ale myslím, že potenciál, který skrýval, byl nevyužit. A zrovna u takovýchto komediálních herců je to skoro škoda. Když si vzpomenu na Bena Stillera v Noci v muzeu, kde řádil a povedl se i scénář, tak je velká škoda, že tady se mu tolika prostoru nedostalo a byl docela utlumen. Přitom téma ufounů je podstatně bohatší a prostor se neomezoval jen na stěny budovy. ()

Ajka1

Nebýt přehršele genitálního humoru a typicky amerického komediálního přehrávání (dři to na kost tak dlouho, až to není ani trochu vtipné, ale jen blbé), jednalo by se o relativně neškodnou komedii s ucházejícími efekty a asi nejroztomilejším emzákem všech dob. Nejvíce mě zaujala dvojka Stiller s Ayoadem. Řekla bych, že je mezi nimi pěkný kontrast a vážně mě dokázali pobavit. Vince Vaughn se ještě dal občas zkousnout, ale co ten Jonah Hill? Nicméně závěrečná půlhodinka mě dost chytla, takže nakonec přece jen ty 3 hvězdy dám...okay, tak solidní dvě. Ale pořád platí: Na to, jaký kolem toho byl humbuk, jakoby šlo o nejpříšernější podívanou tisíciletí, to zas až tak špatné nebylo. Viděla jsem mnohem horší opusy. ()

route60

Chcete zažít vééééélkou nudu a kupu filmového hnoje, tak zajděte na Sousedskou hlídku nuda bez špetky homoru garantována, Ben Stiller mě docela dost zklamal. ()

shedlo

Ach jo, takové herecké obsazení a tak málo dobrých fórů. Na tenhle film člověk za hodinu zapomene. Ke konci jsem se už opravdu nudila, občas se dokonce dostavil i pocit znechucení a pak už jsem se jen těšila se na konec toho utrpení. Za asi 4 absurdně vtipné momenty dávám jednu *, víc ani ťuk. ()

rasto87

Ty vole ak táto bola komédia tak ja potom neviem čo som. Prvých 40 minút som sa ani raz nezasmial a to som si myslel, že keď je vo filme Ben Stiller a Vince Vaughn tak to bude riadna haluz, no ale zmýlil som sa. Nebyť dorážanie bláznivého marťana v predajnom centre, tak hodnotenie by bolo asi ešte horšie. Myslím si že Vince aspoň trošku zachránil tento film, ktorý fakt nebol ničím výnimočný, vtipný a dokonca ani sci - fi. Ako to vystihol aj vo svojom komentári wampire 23 , že si stačí pozrieť trailer filmu a zasmejete sa rovnako. ()

Mr.Keli

Solidních 50%, ruku na srdce taková komediální esa a přitom více nudné než zábavné? Super film do TV, do kina se moc nehodí. ()