Zvláštne nadanie Alexa Chancea Browninga (Devon Sawa) sa objaví po prvý raz tesne po nástupe na palubu lietadla, ktorým má letieť so spolužiakmi na výlet do Paríža. Keď už sedí v kabíne so zapnutým bezpečnostným pásom a čaká na odlet, pred očami sa mu premietne strašná vízia, v ktorej vidí štart lietadla a jeho následnú explóziu, ktorú nik z pasažierov neprežije. Alex prepadne panike a vyzve všetkých, aby okamžite vystúpili, čím spôsobí medzi cestujúcimi taký rozruch, že ho posádka vykáže z lietadla spoločne s ďalšími šiestimi pasažiermi. Okrem Alexa sa tak ocitnú na letisku jeho kamaráti Tod Waggner (Chad Donella) a Billy Hitchcock (Seann William Scott), spolužiačka Clear Riversová (Ali Larter), ktorá inštinktívne vycítila, že Alexove obavy sú opodstatnené, Carter Horton (Kerr Smith), ktorý sa v lietadle s Alexom pobil a bol za to vyvedený i so svojou priateľkou Terry Chaneyovou (Amanda Detmer), a ich učiteľka, slečna Valerie Lewtonová (Kristen Cloke), ktorá sa dobrovoľne rozhodla, že so svojimi študentmi počká na ďalší let. Atmosféru vzájomného obviňovania preruší výbuch lietadla, ku ktorému skutočne krátko po štarte lietadla dôjde... Nikto nechápe, ako mohol Alex katastrofu predpovedať. Namiesto toho, aby mu boli vďační, naňho hľadia s nevraživosťou. Agenti FBI si jeho vysvetlenie vypočujú s nedôverou a začnú ho podozrievať. Hlavne vtedy, keď po niekoľkých týždňoch postupne umierajú tí, ktorí vďaka Alexovi prežili. Alex pochopí, že vďaka jeho predtuche sa im síce podarilo smrť oklamať - ale nie nadlho... (TV Markíza)

Sentinel

Věřím že horor o tom, že smrti se utéct nedá, se dal natočit lépe. V tomto snímku se dočkáme silných momentů (hlavně scéna s letadlem je hodně drsná), avšak jako celek film působí na můj vkus až moc prázdně a strojeně, o scénáři ani nemluvě. Jednoduše řečeno, čekal jsem že tahle hra na honěnou se smrtí mě strhne daleko víc. Ale ten film na to prostě nemá. ()

Simir79

Za originalitu nápadu dávám 3*.... stačilo by to bohatě jen jednou, ale to by nesměla být Amerika, tak to vcelku zbytečně opakovali ještě třikrát..... Vcelku fajn odpočinková zábava, ale klidně si ji nechám ujít. ()

blekekeke

Smrt bez obličeje co nevíte, kdy vám hodí pod nohy hrábě. Smrt taková jaká je, není vidět, ale když přijde, tak ji brzo pocítíte a že jsem ji pociťoval ještě dost dlouho. ()

lisma

To je přesně ten typ filmů, který mě naprosto míjí. Osobně jsem si přál aby smrt dohonila co nejdřív všechny hlavní postavy a zkátila tuhle podivnou křeč. ()

Misterioso

Spoilery! Klasická teen vyvražďovačka, která nenabízí nic moc extra. Fajn nápad - fajn záporák (nicméně špatně zpracovaný - režie, scénář), povedená hudba (ústředního motivu mohlo být klidně využíváno častěji, ten byl na celém filmu nejstrašidelnější) a pár zajímavých smrtí (vede paní učitelka). Nicméně spousta klišé, nelogičností (chování postav, rozvzpomenutá Smrt zrovna když postavy po šesti měsících napadne bavit se o tom, kdo může být na řadě...), nesympatické postavy a podprůměrné "herecké" výkony. Skutečně se při tomhle hororu někdo bál? Ani není čeho - záporák je neporazitelný, pořadí mrtvých je dané (i když je nám sdělováno postupně a rádoby překvapivě), lekačky (minimálně ty fungující) i atmosféru jsem nepostřehl... Jedno zhlédnutí bohatě stačí. ()

KKOALA

Super horůrek o smrtce, která bere svoji práci vážně a nemá ráda žádné resty. Úžasné na poprvé a skvělá zábava na pokaždé:-) ()

koubekson

Série nezvratných osudů mně osobně přijde dost přitažená za vlasy. U prvního dílu se ještě dá mluvit o originalitě, ale už tady z toho pro mně čiší jednotvárnost a absurdita. Bojte se - smrt vás dostane...za každou cenu. Možná už ten nápad mi přijde divný, takže mi to celé prostě nesedí. Asi je to na mě moc umělé - všechny ty "náhody"...2 hvězdičky dávám jen proto, že druhý díl byl ještě horší a odpad to ještě taky není... ()

tamadas

Už jsme tu měli horrory kde zabíjí zabijáci, zombíci, kletby... Ale až teprve teď někoho napadlo proč by nemohla zabíjet sama smrt ? A způsob podání jakým zabíjí je originální a hrůzostrašný. ()

TheMe

Hodnocení píšu v době, kdy se vyskytují trailery na pátý díl. Ty nevypadají špatně, nicméně by se dalo říct, že opakovaný vtip není vtipem. Tímto dílem všechno začalo. Už jen samotný nápad se mi moc líbí. Je to perfektní podívaná. Místy komedie, místy slušná jatka, někdy však film působí až příliš nereálně a proto nemůže dostat pátou hvězdičku. ()

LoboNegro

Když jsem tento film viděl poprvé, úplně jsem jej hltal a něco ve mě bylo pořád zvědavé jak se děj bude vyvíjet dál. Příjemné herecké obsazení a podmanivá hudba dělají z tohoto thrilleru skvělý film na večerní nespavost:) ()

retrix

Přiznám se, čekal jsem od toho mnohem více. Hlavní hrdina mně po půli filmu už začal i docela štvát a ostatní protagonisté nebyli o nic lepší. Mám na mysli chování postav ve filmu a ne herecké výkony, těm ani nemám, co vytknout. ()

DansteR

Originální a tajemné, to jsou dvě slova, které k filmu bezpochyby patří. Wong vyrobil něco úplně nového a teď slaví úspěch. Samozřejmě největší hvězdičkový příděl má onen nápad, ale i duchaplný děj a výkony herců stojí za zmínku. Navíc jediné koukatelné, tolik neumělé a nepřekombinované smrti. 80% ()

Braga

Skvěle natočený thriller/horor o nejdokonalejším zabijákovi vůbec. O nezvratném osudu. Především úvod je velmi sugestivní a mrazivý a poslední záběr budu mít v hlavě ještě pěkně dlouho. Místy mi to dokonce připomínalo takové klasiky jako Přichází Satan! nebo Dotek medúzy. Spolu s dvojkou jasně vévodící filmy mezi teenagerovskými vyvražďovačkami! ()

vooddoo

Dle mého velice (alespoň v době svého vzniku) originální námět. Potěšilo mě, že nevraždí nikdo viditelný, ale je jen na osudu, kdo bude další. Způsoby smrtí byly opravdu velice nápadité a mnohdy brutální. Také tam cítím takovou zvláštní atmosféru devadesátých let. Určitě časem skouknu i další pokračování. Ale mám pocit, že tenhle díl bude asi nejlepší. I když, třeba budu překvapená. Hodnotím ****. ()

Kada80

Skvělá myšlenka,která nedorazila až na vrchol. Dobrej začátek,pak to postupně upadá a těch náhod kolem toho než je smrt dostane? Tak to už mě začlo pořádně srát a blížílo se to k trapnosti ! No,ale zas jsem se nenudil. S touhle myšlenkou se dalo vyhrát mnohem líp,proto jen 55% ()

Ervum

Tuto ságu mám velmi rád. Úvodní scéna bývá dech beroucí, a tím film teprve začíná. Nejsou tu žádné zrůdy... ale pouhý osud smrti který nesmí být překonán. A vše musí dopadnout jak bylo předurčeno. Skvěle zpracovaní, herecké výkony které dokáží přesvědčit a vtáhnout do děje. Každým dalším pokračováním jsem se nemohl nabažit a Nezvratný osud 5 který jsem si vychutnal v kině byla sládka tečka za ságou, která zanechala nezapomenutelný dojem. Kéž by bylo takových více. Ode mně 9/10 ()

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

Režisér Spider-Mana chystá Star Wars seriál

22.02.2022

Jon Watts (Cop Car, Spider-Man: Bez domova) pomohl nakopnout superhrdinskou značku Spider-Mana do miliardových výšin, a tak má teď v Hollywoodu a zejména u Disneyho velmi dobré jméno. Šéf Marvelu už… (viac)

Nový Nezvratný osud je na cestě

Nový Nezvratný osud je na cestě

12.01.2022

Občas stačí, když je známý tvůrce dostatečně velký fanoušek, aby se věci daly do pohybu. A přesně tím údajně režisér posledních Spider-Manů a thrilleru Cop Car Jon Watts opravdu je. Ještě spolu se… (viac)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (viac)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (viac)