Príbeh o americkej speváčke, ktorá očarená dekadenciou predvojnového Berlína hľadá na javisku Kit Kat klubu cestičku ku kariére filmovej hviezdy, a o jej priateľstve k dvom mužom - krajanovi, učiteľovi angličtiny a nemeckému milionárovi. Filmový tvar sa vyznačuje pôsobivým uplatnením náznaku a brilantnosťou choreografického riešenia. Film príkladne stavia do kontrapunktu dramatický dej s hudobnými a tanečnými číslami, ako aj sentimentálny príbeh s analýzou rozrastajúcej sa agresivity a fašizujúcej netolerantnosti (metafora o zlobe davu, o manipulovaní s masou). Osobitnú rovinu tvorí kabaret - veľkolepý, ironický, smutnoveselý, s fascinujúcou postavou kabaretiéra. Odcudzovací efekt umocňuje sugestívnosť výpovede, pripomínajúcej postupy magického realizmu. Všetky roviny sú precízne prepojené, zobrazujúce dobu a prostredie ako úrodné podhubie hnedého moru, a zároveň nemožnosť preraziť dogmatické konvencie. (oficiálny text distribútora)

FOCKE_WULF

Mladý Američan, řeklo by se studijní typ, přijede do Německa a skamarádí se se spolubydlící, komunikativní kontaktní kurvičkou. Berlín té doby bylo veselé dekadentní místo, pokud se vám dařilo vytěsnit ve vzduchu visící hrozby (inflace, komunisté, nacisté). Líbila se mi Liza Minnelli, písně kabaretní i procítěná píseň nacistická, líbila se mi dějová linka s gigolem. A věděli jste, že existuje celosvětové židovské spiknutí? Psali to v novinách Völkischer Beobachter. ()

BDMarty007

Označit tento film za muzikál není myslím přesné. Je to naštěstí spíše film se sem tam nějakou písničkou, která velmi přirozeně zapadá do děje (neboť hlavní hrdinka je kabaretní herečka). Což je dobře, neboť neznám ve filmu nic hloupějšího než ten moment, kdy herci najednou přestanou mluvit a chovat se jako normální lidé a začnou zpívat a tančit. Atmosféra, prostředí, herecké výkony a hudba jsou velkými plusy filmu. Děj samotný mě trochu zklamal. Hlavní hrdinka není žádná intelektuálka a neoplývá bohužel ani žádnou intuicí, lidovou moudrostí, rafinovanou dekadentností ,osobitostí či kreativitou. A tak je příběh nakonec poměrně banální, bez výraznějších překvapení a myšlenek. Film ale skvěle zachycuje dekadentní a zdegenerované prostředí Výmarské republiky s hrozivě obcházejícím nastupujícím nacismem. Je to mrazivé a určitě to nejzajímavější na celém díle. Nejsilnějším momentem je pak určitě provedení písničky Money Makes a World Around (http://www.youtube.com/watch?v=rkRIbUT6u7Q). ()

Moiraine

Při sledování mě ani nepadalo, že bych se dívala na muzikál. Hudební čísla děj spíš komentují, než že by ho někam posouvaly. Celé to má takovou zvláštní atmosféru, která je ke konci až mrazivá. ()

Gromit

Bezkonkurenčně nejlepší muzikál, jaký jsem kdy viděl! Kabaret je nejen mimořádně zábavnou podívanou se spoustou nezapomenutelných hudebních čísel, ale také jedinečným pohledem do života bohémských umělců a působivým svědectvím o vzestupu nacismu v Německu 30. let. Sledování tohoto filmu je zkrátka zážitkem, který si s chutí opakovaně dopřávám. A vůbec se nedivím, že byl oceněn tolika Oscary, škoda jen, že mezi nimi nefiguruje i ten nejcennější. I kdyby Bob Fosse už žádný jiný film nenatočil, měl by své místo v čítankách jisté. ()

BarMaja

Vzalo mě to! A to teď myslím ve smyslu, že mě to očarovalo. Atmosféra kabaretu mě prostě vždycky strašně rajcovala a tohle má navíc i zajímavou zápletku mezi milenci (haha!) A pak tu máme ještě historický aspekt s nazi propagandou. Zkrátka senzační! ()

gidzitka

Život se nemá ani nemůže brát stoprocentně vážně, jinak vám nezbývá nic jiného než se ztotožnit s nějakou více či méně cáklou ideologií. Sympatičtí kabaretníci, kteří si utahují z nastupující moci NSDAP, podávají svá čísla s takovou vehemencí, že se vám chce tančit s nimi. "Mein Herr"; "Money, money"; "Tommorow belongs to me"- ty nej scény v muzikálovém žánru. I když tím naprosto nejnezapomenutelnějším momentem je právě Tommorow, kdy dávám absolutní hodnocení za dědulu, který jako jediný nevstane a jenž si myslí: "Shit, už jsme v těch samých sračkách co dřív." ()

blahblah12

"Life is a Cabaret, old chum, Come to the Cabaret." Myslím,že Liza Minnelli umí líp hrát než zpívat,ale to je vlastně úplně jedno.Jinak kdybych měla srovnat Chicago,Moulin Rouge a Kabaret, jednoznačně vítězí Chicago,ale Moulin Rouge na Kabaret prostě nemá... ()

gotham

Nádherný příběh, nádherné skladby, nádherné kostýmy, nádherné všechno! Naprosto mi učaroval zejména Joel Grey jako konferenciér, ten byl famózní. 90% ()

Riverin

Ja som uchvátená! Čakala som obyčajný muzikál, ako sa patrí, ale toto bola skôr dráma s pár muzikálnymi číslami (ktoré boli mimochodom skvelé). Od Boba Fossea som videla film Lenny, ktorý je jeden z mojich najobľúbenejších, takže som naozaj čakala veľa, a to som aj dostala. Dokonca som zvládla aj Lizu Minnelli, ktorá ma inak desí. Všetky oscary sú zaslúžené plus by som pridala aj jedného za scenár. ()

martins

Film Kabaret patří mezi mé nejoblíbenější filmy, proto musím dát nejvyšší hodnocení. Skvělá Liz Minnelli v životní roli, po právu odměněna soškou Oskara jako americká zpěvačka Sally hledající životní štěstí v Berlíně těsně před nástupem Hitlera a fašismu. Michael York jako nesmělý anglický gentleman přijíždějící do Berlína učit anglickou konverzaci, ze kterého se vyklube bisexuál. První moje filmové seznámení s problematikou vztahu osob stejného pohlaví. V malé roličce i představitel Sama Hawkinse Ralf Wolter jako nakladatel erotických románů. Ve filmu reálně zachycený nástup fašismu a začínající násilí proti židům. ()

jemine

Muzikál, který není tak úplně muzikálem, ač písní, a to skvělých, v něm zazní mnoho. Je to pitoreskní drama determinované organicky předestřenou hudbou a prvotřídními hereckými výkony nejenom Michaela Yorka a Lizy Minnelliové v hlavních rolích. Kupříkladu Joel Grey, usazený tu v roli impresária jako briliant v lůžku zlaté brože, si svého Oscara za nejlepší vedlejší roli bez debat zasloužil. Třicátá léta, doba nástupu nacismu v Německu, v Berlíně, tehdejším hlavním městě hříchu, jsou tu načrtnuta sice  jednoduše, ale zato velmi podmanivě, a malá lidská dramata, pošetilé osudy figurek bezohledně postrkovaných setrvačností dějin, působí uvěřitelně. Kabaret je filmem, který stojí za shlédnutí, který by si nikdo neměl nechat ujít, ať už si o muzikálech myslí, co chce. Nu, a píseň Tomorrow belongs to me, sice stvořená jen pro tento film, patrně stejně vyvolá husí kůži a mrazivé trnutí v šíji všech, kdo nepovažují WW2 jen za skvělou kulisu k WoT. :-) ()

old salt

Zážitek. Dechberoucí na všechny strany plavající rybička Minnelli. Fantasticky dekadentní kabaretiér. Do sedaček zarážející píseň mladého nácka. Plíživě se blížící ošklivá epocha v pokřivených zrcadlech. 100% ()

Misterioso

Společně s Funny Girl je Kabaret můj nejoblíbenější muzikál. A to není zrovna špatná vizitka, protože já nikdy nebyl jejich fanda. Ale Kabaret mě naprosto nečekaně uhranul. Naprosto výbornou Lizou Minnelli, která předvedla přinejmenším nezapomenutelnou kreaci, písničkami (Kabaret, Mein Herr, Money, Money...), atmosférou Německa 30. let, výpravou... Je toho hodně, čeho si na tomhle filmu cením. Nápaditý a poměrně odvážný počin let 70. a navíc film, který obral Kmotra o Oscary. Hodně zvláštní muzikál, ale to je přesně to, co já jako jejich "nefanda" musím k úplnému uspokojení dostat. ()