Amanda Shelton zdědila po své matce, vyhlášené kuchařce, věhlasnou stylovou restauraci nazvanou Jižní kříž. Na rozdíl od své matky však Amanda není obdařena kuchařským talentem, a tak přes její veškerou snahu prestiž, kterou si restaurace udržovala už od počátku sedmdesátých let, klesá a podnik se pomalu dostává do potíží, nejen proto, že majitel domu zvýšil restauraci nájem, ale také proto, že obchody nejdou tak dobře jak by měly. Naštěstí i Amanda má svého anděla strážného. Jednoho dne se k ní přitočí na tržnici neznámý muž a vnutí jí koš s kraby, které potřebuje pro svou restauraci. V kuchyni jeden z krabů uteče, ukryje se v jedné z polic a probudí své magické kouzlo a mimo jiné způsobí, že se Amanda setká a na první pohled zamiluje do pohledného, sebevědomého manažera Toma Bartletta, který pracuje pro společnost Jonathana Bendela, který se chystá v blízkém obchodním komplexu slavnostně otevřít další čtyřhvězdičkovou restauraci. Když se zanedlouho objeví v restauraci Tom se svou současnou přítelkyní a objedná si kraba ala Napoleon, o kterém se mu zmínila při jejich prvním setkání, nemá Amanda ani ponětí, jak něco takového udělat. Jenže pak se něco stane a než se naděje, jídlo je hotovo. Ale ať už je to láskou nebo magickým krabem, probudil se v Amandě skrytý kuchařský talent a jídla, která se od té chvíle podávají v Jižním kříži mají nejen skvělou chuť, ale na hosty také zcela nečekané účinky. Probouzí v nich lásku, štěstí, pláč i vzrušení nejen erotické. Kupodivu jediný, kdo částečně odolává kouzlu Amandina vaření je právě Tom. A dokonce to jeho vztah v Amandě komplikuje, protože ji považuje za nějakou čarodějnici. (oficiálny text distribútora)

Ilhan

Tak co jen s tím? Nebýt tam ty rádoby cool fantasy prvky, které tento snímek srážejí by se jednalo o nadprůměrnou romantickou komedii. A že vtipných momentů se najde víc než dost. SMG hraje dobře, ale stejně jí radši než s vařečkou uvidím s dřevěným kolíkem v ruce. Amanda Peet ve své nejotravnější roli vůbec. Vypustit jí a fantasy prvky, upravit trochu scénář bylo by to skvělé. Takhle bohužel. Řekl bych trochu promrhaná příležitost na dobrý film. ()

kingik

Extrémně nepodařený film. Velice se divím, že se do něho dala zlákat zajímavá herečka Sarah M. Gellarová. To snad asi nečetla scénář protože jinak si to nedovedu vysvětlit. Ona sama je bezvýrazná jako strašilka a to celé platí o zbytku filmu. Zážitek, který nedoporučuji ani skalním příznivcům nadějné Sarah M.Gellar. ()

Lowe

Krásný romanticko-kouzelný příběh o dívce co umí vařit kouzelné jídlo a hlavně o lásce dvou lidí, které toto kouzlo spojí dohromady. V hlavní roli s kouzelnou Sarah Michelle Gellar. Film se mi moc libil, pěkný příběh, skvělé písničky a kompilace komedie a fantasy chutnala opravdu jako nějaký magický pokrm. ()

curil

Taková pohádka pro dospělé kombinovaná s   kuchařkou. Připadá mi, že v posledním   desetiletí vzniklo mnoho filmů s podobným   námětem. Je to asi i reakce na různé   oblíbené televizní pořady, kterých je dodnes   v TV až moc. Dokonce jsou sat. kanály, které   nevysílají od rána do večera nic jiného,   např. TV Paprika. Je to pěkný opruz a nechce se   mi věřit, že to někdo sleduje. ()

hrumsrt

Rok 1999 byl pro Sarah v její kariéře klidně i ten vůbec nejdůležitější, její Buffy opustila střední školu a seriál se měl vydat jiným směrem, k tomu navíc Joss Whedon ukecal Davida Boreanaze, aby mateřeský seriál opustil a vydal po vlastní ose, od téhle chvíle celá Buffy dostala jiný směr. Navíc se jedná o její nejpoveděnější rok co do filmové tvorby. Velmi nebezpečné známosti ukázaly, že ani nemusí být obarveno na blond a Sarah je vynikající. Dalším filmem tohoto roku je právě romantická komedie Neodolatelná. Tvůrci si všimli, že jde o opravdu moc pěknou ženu, a tak okusit s ní pole červené knihovny se zdál jako logický krok. Ano, moc dobře se na nic dívá a mně ten její osobitý styl herectví hodně baví. Pořád svobodná Sarah si i vedle "mladého Indiho" nese celý film na svých kvalitách, její protějšek mi přijde nudný neoriginální a vzájemná chemie mezi nimi je maximálně vlažná. Což aspoň trošku vynahrazuje její kuchařský kolega, ale zkrátka celý romantický prvek tímhle vztahem nahradit nejde, a tak jsou jeho nedostatky pořád velké. Fantastické prvky sice několikrát okoření děj, ale spíše mi vadí a filmu ubírají na takové přirozenosti, současně se ale postarají o jediné trošku zábavnější momenty. Leč to vrchovatě potvrzuje kvality televizní produkce, jako kulisu právě třeba při vaření ideální. 45% ()

• Původně se měl film jmenovat „Vanilla Fog“. (Pumiiix)