Bedári

Veľká Británia / USA, 2012, 157 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Tom Hooper

Predloha:

Victor Hugo (kniha)

Kamera:

Danny Cohen

Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Samantha Barks, Aaron Tveit (viac)

Keď bývalého galejníka Jeana Valjeana (Hugh Jackman) prepustia na podmienku, netuší, že za chrbtom bude mať ako večný tieň posadnutého inšpektora Javerta (Russell Crowe). Ten ctí zásadu, že zlodej zostane navždy zlodejom a Valjean sa zdá byť jasným príkladom, zvlášť keď pravidlá podmienečného prepustenia vzápätí poruší. Lenže Valjeanovi sa darí unikať, začne žiť pod zmenenou identitou, stane sa ctihodným občanom a dokonca starostom, avšak ani tak nie je pred sliedivým Javertom v bezpečí. Po smrti továrenskej robotníčky Fantine (Anne Hathaway), ktorú si kladie za vinu, sa ujme jej dcérky Cosette. Spoločne s ňou potom pred Zákonom uteká do anonymity francúzskej metropoly. Tam na nich po pár rokoch relatívneho pokoja čakajú okrem Javerta aj ďalšie nebezpečenstvá – revolučné vrenie v uliciach, ktoré rozdúchavali mladí chlapci. Jeden z nich, Marius (Eddie Redmayne), sa pri letmom stretnutí zamiluje do dospievajúcej Cosette (Amanda Seyfried) a tá jeho city opätuje. Kvôli svojej dcére a jej šťastiu sa Valjean rozhodne riskovať, dokonca sa vydá na barikády v predvečer rozhodujúceho súboja medzi revolucionármi a armádou, aby z vopred prehratej bitky zachránil Mariusa. Na mieste, kde história napísala jednu zo svojich krvavých kapitol, sa zároveň odohrá finálny súboj medzi ním a Javertom. (TV Markíza)

Dr.Kepler

tak tohle hnulo trochu mnou samým... někde by řekl, že zpěv by tomu mohl uškodit, ale právě naopak ten tomu dává teprve tu atmosféru té bezmoci všech postav.. jsem nadšený a můžu všem jen doporučit, je to krásná podívaná s kvalitními herc (9/10) ()

sharik002

Některé části poměrně zdlouhavé a přehnaná romantika a uslzenost mě občas dost nudila. Přesto většina scén dobrých, některé perfektní a celkový dojem to ve mně zanechalo velice dobrý, ve výsledku jsem opravdu spokojen! Vizuálně ovšem naprosto perfektní kousek! Některé hudební motivy dost zdařilé a komediálnost postavy Sacha Baron Cohena film pěkně oživuje (ačkoli v tom, jinak vážném, filmu by mohla leckoho spíš otravovat). Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale tři by byly příliš nefér.. ()

k.rakonos

Silný příběh, ještě více aktuální v dnešní době, kdy se utahují opasky a snižují se práva zaměstnanců za vlády ODS,TOP a spol. Ale zpět od politiky - v kině parádní vizuální představení. A to nejsem žádný fanoušek muzikálů a ve filmu se opravdu jen zpívalo. Pojato jako velkofilm, pěkná kamera. Viva La France. ()

Calado

Úžasná hudba a skvělé výkony. Jediné. co mě trochu zaráží, že v celém muzikálu není zpíváno zhruba pět vět. Bohužel české titulky v kině moc neodpovídají tomu, o čem se většinou zpívá. Ale hlavní myšlenka zůstává.Každopádně stojí za shlédnutí. DOPORUČUJI!!!! ()

maestrum

Muzikál není můj hobby, takže rozporuplné pocity. Nicméně by mě zajímalo, jestli Anne Hathaway to zaspívala sama bez úprav hlasu. Její rozsah hlasu byl úžasný. ()

Aberford

Tak jsem se přesvědčila, že Victor Hugo se nedá ani číst, ani se na něj dívat. Tento film mě zklamal. 3 hodiny v kuse utahaných nudných písniček zpívaných tak falešně, že to občas trhalo uši. A konec tak natažený, že jsem si poslední hodinu přála, ať už to konečně skončí. A ty dvě hvězdy za Helenu Bonham Carter. ()

Glamdring

Tento film jsem shlédl v právě uplynulém víkendu. Hned úvodní scéna mě uchvátila. Skvělé výkony herců, hudba, výprava mě nenechaly na pochybách, že tento film si své nominace na oskarey opravdu zasloužil. Osobně bych ho označil jako zcela pohlcující. Všem kteří mají rádi muzikály s perfektním příběhem, vřele doporučuji. ()

Sindibadx

Po shlédnutí jsem si říkal "někde se stala chyba!" Ani dost dobrý výkon takových hereckých hvězd jako je Hugh Jackman, Helena Bonham Carter nebo Russel Crowe nedokázal zcela zachránit co pokazilo kamerové zpracování. Tvůrce hudby se omezil na pár kousků, které přiznejme si nejsou dostačující (alespoň dle mého názoru) pro muzikál takového rozsahu. Na druhou stranu výkon herců byl opravdu dobrý a po první třetině Vás tak nějak konečně vtáhnou do děje. Ale zpracování filmu kde asi 70% záběrů tvoří detail tváří herců a z okolního aranžmá, které by mohlo filmu dodat potřebný ráz, je velmi nedostačující pro takový velkofilm, který zpracovává dílo jehož jméno má ve světě svou váhu. A musím podotknout, že si tvůrci v těch málo okolní scénu zabírajících částech opravdu dali záležet a jsou velmi působivé. A proto pro mne byl film zklamáním. Očekával jsem mnohem víc, obvzláště od někoho jako je Tom Hooper... ()

honzikt

Film by byl pěkný, kdyby se tam taky někdy mluvilo (všechno se jen zpívá), a nebyl by pěkný, kdyby tam nehrál Sacha Baron Cohen. Myslím si, že ten, kdo umí dobře anglicky a obejde se bez titulků, má velkou výhodu, protože ho ten film spíš vtáhne do děje, mně to totiž trvalo až do konce filmu. Celé to na mě působilo dost chladně a nevyvolávalo to ve mně to, co by tento příběh měl. Až závěr mě oslovil tak, jak jsem to očekával od celého filmu. ()

kyzi

Muzikál je snad můj nejoblíbenější žánr a Bídníci jsou dokonalý příběh, který v kombinaci s hudbou musí být naprosto úchvatný zážitek. Vzhledem k tomu, že hudba použitá ve filmu je původní muzikálová a herci ji kupodivu nazpívali velice vkusně a lichotivě zařadím tento film mezi své nej. Navíc oproti divadlu se ve filmové verzi mohu pokochat, jak herec umí svou roli prožít i ve tváři...Herecké obsazení se dle mého názoru povedlo, až na Amandu Seyfried-nemůžu si pomoci, ale nesedla mi ona ani její hlas. ()

GaryMicael

Tí čo nemajú radi muzikály, si k Hooperovým Bedárom len ťažko nájdu cestu.Mne sa toto spracovanie Bedárov páči a radím ho na druhé miesto po Bedároch s Jeanom Gabinom.Russel Crowe je môj najobľúbenejší herec a teraz znova predvádza skvelý výkon.Hugh Jackman alias Jean Valjean trochu zaostáva,no stále je prvotriedna kvalita.Zase musím povedať, že katastrofálny bol výber herečiek.Anne Hathaway je najnesympatickejšia herečka na svete a protivná Amanda Seyfried je tektiež k ničomu.Naopak skvelé sú stará znám Bonham Carter a nádherná Samantha Barks.Skvelú rolu zohral aj Sascha Baron Cohen,ktorý pridal aj niečo z toho svojho "vtipu".Hudobne spracované veľmi dobre, ****80%**** ()

LooLaa

Bídníci o bídnících bez bídníků. Victor Hugo určitě nenapsal Les Misérables pro toto. Ubožáci si nezasloužili takovouto adaptaci. Pro mě zklamání. Ani nemastné ani neslané. Parádní kostýmy a hezky snímaná kamera, tím ale končíme. Takový "nový Prometheus" - film působící jen na oko, starající se víc o image, špičkové efekty a stylizující zvuk a zapomínající na špetku šarmu a filmového podání. Kdyby alespoň na moment přestali herci nuceně zpívat tam, kde hudba nebyla skoro slyšet a normálně promluvili v těch pasážích, v kterých to bylo třeba, určitě by příběh příjemněji plynul, možná by i gradoval. Škoda, snad někdy jindy. 50 %. ()

Whyte

Je to spíš muzikál na plátně než film. Nejspíš by takhle měly vypadat všechny celovečeráky podle dramatických předloh, ale nese to sebou i zápory. Vše tedy logicky po divadelní stránce funguje: herci, (neuvěřitelný výkon Hugha Jackmana a dalších) nádherné kostýmy, kulisy, zaplněné ulice komparzisty, atmosféra celé té šedi a špíny ulic, beznaděje i naopak naděje. A TADY PŘIJDE ALE. Dva nedostatky, co mi nedaly klidně sedět byla dlouhá divadelní stopáž skoro 3 hodin, kde čas pluje, postavy se objevují, v zápětí mizí a pořád zpívají a kamera jim je pořád natlačená na ksichtě, až se pomalu čočka začíná zamlžovat, nedovolujíc vám si užívat ty velkolepé kulisy a celé to prostředí. Ano, herci to táhnou, ale chybí tomu určitá gradace, napětí a HLAVNĚ střih a to zapříčinilo, že místo soucítění s postavami jsem se po dvou hodinách nudil. Možná jsem necita, ale v důležitých vypjatých situacích jsem díky debilní kameře, (ne díky kameramanovi, ale režisérskému pojetí a pokusům, jak asi dlouho bude diváky bavit dívat se na vrásky hereckých hvězd ?) místo dojetí a slz převážně zíval! //65%// ()

Vend3ta

Film se mi poměrně líbil, byl na něm vidět jeho velký rozpočet a preciznost s jakou režisér a celý štáb postupoval, byť muzikály nijak extra nemusím, tak jsem rád, že jsem tento film viděl. Atmosféra filmu přímo sálá z plátna. Jediné co mohu z mého pohledu vytknout jsou cca. 3 scény, kde dle mého názoru byl zpěv až moc (a možná i zbytečně) protáhlý a proto dávám (z mého pohledu POUZE) 4*. Hugh Jackman ani Russell nezklamali a své role zahráli s plným nasazením. ()

Fleuretka

Je pravdou, že poté co jsem se neubránila přetení několika ne zrovna pochvalných kritik jsem se shlédnutí tohoto kousku dost obávala. To proto, že mám muzikály velmi ráda. Naštěstí neoprávněně. Velkolepé trochu syrové pojetí si mě rychle získalo. Ústřední dvojice Jackman-Crowe byla výborná a především uvěřitelná. Zpěv samozřejmě dobrý, ale tady si nemohu pomoct a ubírám jednu hvězdičku, možná protože jsem slyšela v jiných verzích to něco, z čeho mi příjemně běhal mráz po zádech a tady ne a ne se toho dočkat. Ale to se týká opravdu pouze zpěvu. Jinak ve mě film vyvolal spoustu emocí. Crowův Javert je téměř až dokonce téměř bezcitný a zaslepený, jako herec mě víc než přesvědčil (nechci se k tomu vracet, ale škoda, že ne i jako zpěvák). S Anne Hathaway jsem opravdu trpěla a s představiteli Thenadiérových se pobavila. Tento kousek bych po čase zase klidně viděla. A ráda. ()

vixina

Klasika, ktorú si anglofónny svet asimiloval natoľko, že v tejto jej najnovšej adaptácii sa chcel mihnúť snáď každý z nich. Pri pekelne dlhej minutáž ma prekvapilo, že sa dej ponáhľal závratným tempom, obzvlášť v niektorých častiach. Čo sa spracovania týka, autori vsadili na surovosť, špinu a žlté zuby - tento naturalizmus však výrazne kontrastuje s absurdným recitatívom (prítomným ešte aj počas šermovania), na pozadí ktorého výrazne oddelené piesňové sekvencie (obzvlášť tak tie menej notorické) zanikajú - výnimkou nech zostane "krčmový song", ktorému bolo vďakabohu pre ľudí ako som ja vyhradeného kopa priestoru. Inak (a nech je toto včasným upozornením pre odporcov muzikálového žánru) hovorených viet možno zrátať na prstoch dvoch rúk (ak nie jednej). Avšak vzhľadom na to, že som nikdy nevedela pochopiť tých, čo by pri muzikáloch trpeli (prípadne zomierali), dávam 4*(: Možno to vo mne neskôr dozreje na 5*. ()

iviakiviak

Normálne by som dal hviezdičiek 5, ale to by Russel Crowe musel mlčať. Knihu som nečítal, ale tento film ma prinútil zohať si ju a dokonce ma pritiahol do kina (posledný film čo ma pritiahol do kina bol američan - to len tak btw), a to muzikály moc nemusím. Naozaj odporúčam vidieť. ()

Nathana

Z kina jsem šla řádně opuchlá a lehčí o pár kapesníčků, z čehož plyne, že se mi to opravdu líbilo a nechalo to ve mě ten pocit, který chci mít, když jdu z kina.. Jediné zpracování Bídníků, které jsem doposud neviděla, bylo právě muzikálové a musím říct, že ačkoliv muzikály, kde nepadne takřka jediné mluvené slovo nejsou moje krevní skupina, jsem byla mile překvapena. Ubírám * za stopáž, protože scény na barikádách by s ohledem na močový měchýř mohly být o ždibínek kratší, a pak mi přeci jen úplně nesedly ty hodně umělé exteriéry.. tři by byly málo a pět už by bylo moc, takže za mě 4* ()

Freddie Mercury si hledá holku

Freddie Mercury si hledá holku

25.03.2013

A taky režiséra. Kandidáty jsou Blake Lively a Tom Hooper. O jaký projekt vůbec jde? Biografický film o zpěvákovi legendární britské rockové skupiny Queen prozatím nemá název, ale hlavní roli už má… (viac)

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

Hugh Jackman v thrilleru se zázračným scénářem?

17.03.2012

Právě v Británii natáčí muzikálové Bídníky, potom si nabrousí drápy pro The Wolverine a začátkem příštího roku se vrhne na thriller Prisoners. Jde o dlooooouho připravovaný film, kolem kterého se… (viac)

Crowe jde po krku Jackmanovi

Crowe jde po krku Jackmanovi

12.09.2011

Už víte, že natáčení The Wolverine bylo opět odloženo, protože Hugh Jackman si chce zazpívat. Konkrétně ve filmové verzi muzikálu Les Miserables, inspirovaném slavným románem Victora Huga. Není divu,… (viac)

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011

Už ten příběh znáte. Katastrofa v Japonsku, odstoupení Darrena Aronofského, přesun natáčení na podzim. Teď se situace opakuje. Když už se myslelo, že pokračování X-Men Origins: Wolverine, inspirované… (viac)