Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Anderton

Už po stý krát sa mi potvrdilo, že o niektorých filmoch je najlepšie vopred vôbec nič nevedieť. Myslím tým absolútne nič. Iba si pozrieť hodnotenie a žáner. Pretože až potom môže byť človek mierne šokovaný dejovými zvratmi a celkovou stavbou scenára, ktorý je celkom originálny a zaujímavo si zahráva s tým, kto je vlastne hlavná postava príbehu. V tomto prípade je to zložitejšie, pretože sa vlastne nejedná o jeden príbeh, ale viacero a nie sú rozprávané na preskáčku, ako sme si už stihli za posledných 15 rokov zvyknúť. Potom mi ani nevadilo, že režisér si nie je stopercentne istý, čo chce presne povedať, ako má jeho film vyznieť a že po 140tich minútach by mal byť divák o niečo viac emocionálne zasiahnutý celou touto scenáristickou konštrukciou plnou dôležitých postáv so známymi ksichtami. Čudujem sa, že taký Ray Liotta, z ktorého tu ide hrôza až na strechu, nebol ešte naverbovaný do pokračovaní Expendables. ()

Kudly4

Do té hodiny a půl to bylo parádní. Čtvrtou * přidávám hlavně za Goslinga, který je tu přímo excelentní. Zbytek příběhu " po 15 letech " pouze ztrácel dech a bylo už celkem jasný, jak to všechno dopadne. ()

Frajer42

Mno, průserem číslo jedna jsou rozhodně tři po sobě jdoucí dějové linky, z nichž zajímavá není ani jedna. Pokud se někdo těšil na Goslinga, těšil se zbytečně. Spoiler → K velkému údivu natáhne bačkory asi v 50 minutě. ← konec spoileru. Zbytek filmu táhne Bradley Cooper. Netáhne ho sice zle, ale táhne zlý zbytek filmu. Opět je k vidění hlavně těžká nuda. Aby to bylo pestřejší, tak se skočí v ději o 15 let kupředu a sledujete, co vyrostlo za feťáky z dětí hlavních dvou borců, kde časem dojde k menší finálové konfrontaci. Ve výsledku je těžce bezvýznamný příběh, který je našlapán známými tvářemi. Na odpad to úplně není, ale nebezpečně se mu to blíží. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybral uživatel fimler, protože mě nejspíš nemá moc rád. ()

AppleCore

Mam tam spoiler! Ani zdaleka to není takový, jaký jsem to čekal. Žádnej boj mezi padouchem a poldou. Zatímco prvních čtyřicet minut všechno šlape na pět hvězd, po konfrontaci mezi Goslingem a Cooperem film strmě upadá. Žádnej osudovej střet nenastal (tedy, jak se to veme), veškerý to "kriminálno" se událo v rámci několika mála minut. To, co přišlo po sléze (to jest po tři čtvrtě hodince) není nic víc, než obyčejný tříhvězdičkový civilní drama o běžných problémech pramenících z "temný" minulosti. Protože jsem tedy čekal strhující krimi, je to pro mě zklamání. Jelikož je ale část s Goslingem špičková, nemám problém se čtyřma hvězdama. ()

Dzeyna

Naprosto výborné herecké obsazení! Ale ten příběh a celé jeho zpracování je těžce uhozené a až příliš klasické. Je to pouze další americká šarvátka, kde jsou zahrnuti policisté, bohužel. Nápad je ovšem vynikající, možná by stačil jiný režisér, ale to už je teď jedno. Nebudu zde zmiňovat Goslinga, Mendes nebo Coopera, ti jsou výborní, ale velkým překvapením pro mě byl Dane DeHaan, ten se opravdu předvedl v tom nejlepším světle! ()

cukorek

Tento producentský tím pozastavil úspešné Goslingové ťaženie a dobíjanie filmového plátna. Už to nebola inovácia a prekvapenie ani príliv niečoho nového ako vo filme Drive. Podobným znakom sa stala len melancholická atmosféra s občasným prebudením diváka, ale s podstatne rozdielnou obtiažnosťou na herecké výkony. Tu herci pôsobia bežne, postavy sú menej výrazné a v nezáživnom prepieraní, už x krát použitého scenára ľahko viete čo bude nasledovať. Pochváliť sa dá len výkon B. Coopera, ktorý sa zároveň stal aj hlavnou spojovacou súčiastkou tohto reťazového zauzlenia viacerých príbehov. Úvodná časť pôsobila ozaj bez efektu ako uletený motýľ a zaujímavým zvratom sa stáva až policajná potýčka a nastolená dráma, ktorá konečne vyznela emociálne. Neestetický a na oko veľmi lacno pôsobí aj Lukove tetovanie, či ľahkovážne prevedenie konfliktu medzi Crossom a Delucom, čo potvrdzuje neseriózny prístup k detailom ako aj slabšiu kvalitu celého snímku. 50% ()

Happens

Film opravdu překvapil, pořád jsem si přál film, kde se neupnou na hlavního hrdinu, který nikdy nezemře, protože je hlavní hrdina, nebo zemře na konci. Tady je opravdu převrat a film se tak mění v trilogii. Pointa filmu, kde demonstruje sílu vesmíru přitahovat věci s podobnou energií k sobě, se vykresluje v nekonečné spirále generačního opakování. Me likee. ()

LoLaa

Váhala jsem nad 4 a 5 hvězdičkami, ale pak jsem zjistila, že tomuto povedenému dramatu nechybí vůbec nic, za co by měla být hvězdička ztržena. Ryan Gosling-Bradley Cooper-Eva Mendes - to mluví za vše. Navíc výborný soundtrack, silný příběh, naprosto dokonalá režie a skvěle propracované prostředí děje. Jak jsem jen mohla váhat? ()

eLeR

Film nemusí sadnúť každému. Je síce predvídateľný, ale ja som spokojná. No a DeHaan? ... o tom budeme ešte veľa počuť, je naozaj šikovný Výborná kamera, vcelku slušný príbeh a perfektné výkony hercov urobili z tohto filmu dobrý film a dokonca ma potešil aj koniec so skvelou pesničkou. ()

Rocky62

Pozoruhodně namixovaná směsice scénáristického kumštu, neodolatelného režijního stylu á la Eastwood a nadprůměrných hereckých výkonů. Obsahově i formálně velmi inovativní a nadmíru působivé drama o pomstě, odpuštění a spravedlnosti. Skvěle jsou vykresleny charaktery i rozdíly mezi sociálními vrstvami. Naturalisticky pojaté jednotlivé osudy postav mají bezesporu emocionální dopad na diváka a nutí klást si řadu otázek. Zklame snad jen jedině slabší tempo v druhé polovině a nepříliš vygradované finále. I tak ovšem impozantní věc. 85% ()

Chrustyn

Cianfrance jsem začal sledovat po shlédnutí neobyčejného "Blue Valentine" a Goslinga bedlivě sleduji od "Drive". Očekávání následujícího filmu, kde se tito dva opět setkají, bylo velké a ukázka dramatu s kriminální zápletkou "Pod borovicovým hájem" mě utvrzovala v tom, že se blíží něco silného a neobvyklého. O to větší bylo moje zklamání, když je výsledný snímek o něčem úplně jiném, než ukázky slibují. Nebudu se rozepisovat o příběhu, protože bych mohl vyzradit překvapivý zvrat, ale právě onen zvrat film zlomí na úplně jinou úroveň než jsem očekával a následující události jsou s přibývajícími minutami, čím dál tím méně zajímavé, což vzhledem k závratné délce, rozhodně není kladem filmu. Z celého příběhu, tak ve mně zůstává výborná první třetina, skvělý Gosling, slušný Cooper a hlavně zklamání, protože jsem od snímku očekával daleko více než jen komorní vztahové drama. ()

classic

Najviac ma bavil film, keď tam exceloval Ryan Gosling ako kaskadér na motorke, ktorý vykráda banky, aby zabezpečil rodinu, ale ešte ani nie manželka, sa k tomu stavia ľahostajne, medzitým si niekoho našla, a tak Luke Glanton, je nedocenený. Film perfektne funguje po prvú hodinu, kým Lukea, pri poslednej akcii, v sebeobrane, nezastrelí policajt v jednom dome, kam sa išiel Luke - ukryť, tým pádom, sa v druhom dejstve, film venuje, tomuto policajtovi - Avery Cross, ktorý je jednak - slávny, vyznamenaný, ale má taktiež - výčitky svedomia, lebo zastrelil človeka, ktorý má malé dieťa, ako on sám, pričom onedlho, bude bojovať proti skorumpovaným kolegom. STRIH. TRETIE DEJSTVO. O 15. ROKOV NESKÔR. Spomínal som, že obidvaja páni, majú deti, chalani vyrástli, stretnú sa, skamarátia sa, ale jeden o druhom nevie, čo má za tatka ! Pomerne dlhý a prekombinovaný film, ktorý ale diváka spoľahlivo drží v napätí s niekoľkými logickými dierami na konte, herečky sú dostatočne zamaskované, aby vyzerali staršie, t.j - make up u Evy Mendes a Rose Byrne, je ušitý na mieru, ale, bohužiaľ, pri hercovi Bradley Cooperovi, to už na úrovni, nie je ! Vôbec nevyzeral starší o 15. rokov. To je asi najväčšia výčitka, ktorá mi prekážala. Režisér - Derek Cianfrance, má pozoruhodný štýl, vizuálnu kameru i výborný soundtrack + už spolupracoval s Goslingom, a tak je poznať ten zápal po veci ! Dlho mi unikal zaujímavý film s kvalitným hereckým ansámblom, ktorý odporúčam milovníkom akčného filmu, ktorý trochu inak pristupuje na vec. Najlepšia časť filmu je prvá tretina s potetovaným Goslingom, ktorý nosí tričko skupiny Metallica. ()

mat.ilda

Ať s tím jde Derek Cianfrance do háje borovýho! A zrovna s sebou může vzít Ryana Goslinga, kterého vystyloval tak, že vypadá jako po přepadu dětským fixovým komandem vedeným nevyučenou kadeřnicí a díky výsledné vizáži nelze brát jeho postavu vážně. I tak je ovšem uvěřitelnější než Eva Mendes, která naruší rovnováhu všude, kde se objeví a jediná možnost obsazení, kde si ji dokážu představit bez křeče, je ve službách bolivijské narkomafie - jako omaskáčovaná, samopalem vybavená ostraha políček s kokou, kde se na hlídce střídá s Jenette Goldstein (alias Vasquezovou). No a z pointy si mám odnést co? Že geny nepřerazíš a že falešné hrdinství se rádo vymstí na dětech? To se mi zdá dost málo po té hlušině, která tomu předcházela, takže teď spravedlivě ocením jen námět a dělá to 40%, s odřenýma ušima. ()

mcb

Mnohovrstevnaté kriminální drama, jehož kvality nejde moc zachytit bez přehnaného spoilerování. Lze ale říci, že Derek Cianfrance již ve svém druhém filmu stvořil naprosto komplexní a myšlenkově podnětné dílo, jehož obrazová a zvuková stránka navíc brilantně podporuje neskutečně rytmicky vyvážené vyprávění. Přitom se jedná o vcelku jednoduchý příběh, který však díky režijnímu uchopení graduje do neskutečných emocionálních výšin. Více v recenzi... ()

jojinecko

Veľmi komplexný a pútavý film, ktorého väčší časový rozsah je plne opodstatnený. Len veľká škoda, že Ryan Gosling nastavuje laťku a očakávania až príliš vysoko, počnúc jeho sekvenciou má následne film jemne (naozaj len jemne) klesajúci charakter, čo do účinku na diváka (mňa:))... ()

BMW12

Rozhodně film, který zaujme, ale ve výsledky není zas až tak dobrý. Za borovicovým hájem je snímek, kde se odehrávají 3 různé příběhy, dalo by se říci, že 3 různé filmy. V první hodince se setkáváme s Ryanem Goslingem, jehož část filmu se mi moc nelíbila, bylo to celkem nudné a Eva Mendes, která v této části hrála se mi nelíbila. Prostřední část filmu je o Bradleym Cooperovi, který je čestný polda a jeho kolegové jsou zkorumpovaní. Tato část byla nejlepší částí celého filmu, sice to taky nebyla žádná hitparáda, ale dalo se na to koukat. A poslední část filmu je zároveň i tou nejhorší. Tam už si to vyřizují synáčkové Ryana a Bradleyho. Celkově je těžké ohodnotit tento film, první části bych dal 2*, druhá část si zaslouží 3* a poslední část opět jenom 2*. V průměru to tedy vychází na dvě hvězdy, ale jelikož ocením tento nápad, kdy ty filmy jdou hezky zasebou a né jak v ostatních filmech, kde se to prolíná, tak dám cekově tomuto snímku hvězdy 3. ()

rikitiki

Tři příběhy v jednom, pospojované smrtí a snahou získat neoprávněně výhodu. Za což každý z hrdinů zaplatí, zejména proto, že se kvůli nelegálnímu zisku zachoval velmi špatně. Nějak to ale k sobě neladilo a hrdinové mě dost otravovali. ()

poz3n

Docela netradiční, ale strašně rozmělněný a dlouhý film. Na jednu stranu nápaditý, na stranu druhou v hlavních zvratech dost předvídatelný. Linka s Goslingem mi přišla nejzajímavější. Druhá část s Bradleym Cooperem změnila zánr, ale i tak si pořád držela svojí sílu. Nejhorší mi přišla část závěrečná, kdy podle mého každý divák musí od začátku vědět o čem bude a v podstatě film už nemá čím překvapit a dojíždí tak trochu na nudné vlně. 6/10 ()

HellFire

Musím říct, že herecké obsazení filmu je na jedničku, obzvláště oba mladí herci jsou super. Přesto mě však film ničím zvláštním nezaujal. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)