Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

kolly13

Neskutečná síla Goslinga (a seKundující Mendesovou) je doslova rozplizlá do dlouhé stopáže a zabita Cooperem, který si jede vlastní příběh, jenž je v poslední fázi pozdější nahrazen drsnějším pubescentním příběhem s DeHaanem. Jsou to vpodstatě 3 filmy naroubované do jednoho, ale na sílu a chemie mezi Cooperem a zbytkem osazenstva nefunguje a tedy celkově degraduje film na průměr. ()

panki9922

Skvelé herecké obsadenie. Úvodná tretina filmu v podaní Goslinga najlepšia. Cooper taktiež zdatne sekunduje. Celé to ale tak nejak vyšumelo do prázdna. Neuveril som motivácii a niektorým myšlienkovým pochodom Coopera a jeho syna. Možno niekedy nabudúce :) ()

Saxos

Zabereme sice dvě generace, ale i tak hrozně dlouhé a rozvleklé. Klady: ukázka, že genetika funguje. Závěr: moc nedoporučuji ()

HennessyVSOP

Trochu nečekaný děj pro mě, nicméně velmi dobře napsané drama. Trochu hůř už se mi ale koukalo na provedení, protože místama to začne působit hluše. Chce to taky určitou dávku fantazie, když se člověk dívá na stejné herce v první i druhé půlce filmu (bez spoileru, po shlédnutí ale pochopíte). Kuriozně na mě působí i to, že zatímco mě se to líbilo dost a přijde mi to jako taková chlapská verze romatického filmu, přítelkyni to moc nebralo. Pět hvězdiček tomu nedám především proto, že mě to nenaplnilo dojmem, že bych si měl film uložit do filmotéky a kouknout na něj někdy v budoucnu znovu. Námětem dobré, ale ke špičkové kvalitě to chybí dotáhnout do konce. ()

MalaPralinka

První třetina poutavá a silná. Druhá přinesla trochu nepochopitelně úplně nový příběh. A ta třetí - předvídatelná... Ale můj kruh se na konci až tak úplně neuzavřel. Snad jen hvězdička navíc za Fratres. ()

Welsiot

Z každého rožku trošku, navíc plýtvání Goslingovým talentem. Film vyvolává naprosto nulové emoce a pořád čekáte, že něco přeci musí přijít...nepřijde. 50% ()

Etrox49

„Skvěle vygradované kriminální drama“, my ass! Takto sprasiť brilantne rozohratý kus, to sa hneď tak nevidí. Derek Cainfrance by sa mal omluviť všetkým, ktorých 100 minút ťahal za fusaklu, aby ich potom parádne nasral. Pritom sa len stačilo vyfláknuť na násilné fabulovanie po 15. rokoch, ktoré: za A) zatiahlo pomerne slušnému spádu ručnú brzdu; za B) svojou absurditou odplavilo veškerý, mysliteľný potenciál pre dôstojný záver; za C) dalo neadekvátny priestor dvom neznesiteľným šulínkom (DeHaan, Cohen) a ich neumeniu. Film mi od svojho úvodu až k zabásnutiu Liottu a jeho prehnitej suity splnil všetky očakávania. Svižná, neotrelá, dramatická kriminálka jak remeň a to najmä vďaka fantastickému Goslingovi (najsilnejší článok) ako aj napínavému sledu udalostí po štarte jeho lúpežníckej kariéry. Veľmi solídne a hlavne nevtieravé je aj vykreslenie 90.-tych rokov (autá, odevy, počítače, etc.), proste viete, že ste zhruba 20 rokov v minulosti bez toho, aby vám to niekto pracne vtĺkal do palice. Dianie po likvidácií zúfalého Goslinga absolutne nič nestráca na kvalitnej zápletke a dynamike, skôr naopak, akurát to po Goslingovi preberá Cooper a jeho bezútešné rozpoloženie v prostredí Liottovej sebranky a prepnutého náčelníka Wierzbowskeho. To, čo nasleduje potom sa už nedá nazvať inak ako scenáristickým infarktom, ktorý prišiel nečakane a Bohužiaľ aj s obrovskou razanciou, čím sa celé, dovtedy vynikajúce dielo zrazu mení na šlápnutie do čerstvej konskej koblihy. Od momentu „15 yrs. later“ tento film nestojí za nič, je to umelé, zúfalé, ochotnícke divadlo, točiace sa okolo krajne nepravdepodobného vzťahu dvoch zbytočných postáv. Dej v týchto fázach k smrti nudí a napovedá, že tu pred našimi očami dochádza k strašnému prúseru. Po skončení nebudete zadumaní ani rozčarovaní, bude len číre sklamanie, nasratosť! 3 hviezdy za Goslinga + prvé 2 tretiny filmu a Cainfranceovi 1 otcovskú petardu do brady. Trápny fušer! ()

badclown

Pacila sa mi hudba a ... a uz nic. Teda Ryan ma urcite charizmu a jeho pasaz som zvladol pozerat so zaujatim. Ale hned ako nastupila ta Bradleyho kde ma clovek pocit ze uz ide o uplne iny film, a ktora ma vyslovene nudila, zaujatie rychlo ustupilo. Po nastupe tretej etapy som zacinal mat pocit, ze to cele konecne dostava zmysel, ale sanky mi sklapli opat naprazdno. Zial, nie je mi absolutne jasne, co sa Derek tymto filmom snazil vyjadrit, takze mi ostava iba dufat ze je to mnou, a ze ostatni ludia nepremarnili 140 minut svojho zivota nadarmo. ()

bad_azz

Nemá smysl tu přepisovat příběh, vlatně to ani neni hlavní důvod, proč mě film dostal. Tím jsou totiž bezchybná atmosféra, výkony herců a snad ještě lepší soundtrack. podání Mile Pattona. ()

ragtime

To bola sakra silná nálož. Veľmi zaujímavá skladba filmu. Po hypnotickej prvej časti, prichádza slabšia druhá, zakončená opäť silnou 3. časťou. To, čo niektorým tvorcom vystačí na 3 filmy, je tu spojené v jeden hutný a fascinujúci príbeh. Režisérovi sa podarilo zlákať hviezdy prvej kategórie a všetci hrajú ako z partesu. Bol to naozaj zážitok, ktorý len tak z hlavy nedostanem. ()

Hannibal

Tak dlouho jsem se těšil na tento film,a nevim asi kdyby šlo o klasický akční film tak by to bylo díky skvělému hereckému obsazení bomba,Ray Liotta je vždy vynikající záporák,ale tady ho nenechali moc vyniknout,ale jelikož se jednalo o krimi tak nebylo to špatný,ale rozhodně jsem čekal víc. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)