Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Lill

Nejprilehavejsi popis je od Goslinga v rozhovoru k filmu. Film je o dusledcich. To co neakceptuje, vas dozene. Zivotni udalosti jsou proste akce a reakce. Podle me osobne, je to film hlavne o otcich a synech. O jejich vzajemnem vztahu, nebo duvodech jejich odcizeni. Protoze jsem o filmu vedela malo, cekala jsem jen jednu dejovou linii. Musim rict, ze se mi vsak libily vsechny. Prvni cast je nejakcnejsi, coz tu hodne lidi filmu vycita. Jako ze filmu na konci schazi dech. No pravda zaver mohl byt malicko razantnejsi. Me to vsak celkovy dojem nezkazilo. Vynikaci herecke vykony, krome Goslinga, Cooper je uplnej chameleon a i Dane DeHaan je vynikajici. ()

Eddemi

O ničom... Resp. o tom, ako chlapec vysadne po dva a pol hodine na motorku... Ach jaj... Veľa tém, na veľa frontoch v širokej časovej osi. Zlá výpovedná hodnota. Jednoducho - mohli byť z toho možno tri dobré filmy a je z toho jeden zlý. Nechápem to vysoké hodnotenie, snažila som sa nato pozrieť ako na umenie a že teda každý kto sa snaží niečo vyjadriť - si zaslúži potlesk už len za pokus... Tak zato je tá jedna hviezda, za ten pokus. ()

jirkahorn

Dobře uvařený film dokážu ocenit. Sice jsem si pustil úplně jiný film, než o jakém jsem se dočetl v obsahu filmu (jsem si pořád říkal, jak by z toho udělali drama natažený na celou stopáž), ale od přechodu do druhé třetiny jsem pochopil a pak už jsem si film jen vychutnával. Jasně, ten kdo si tenhle film pustil podle obsahu, je mu méně než 12 let a ještě nepochopil, že filmy na 5 hvězd opravdu není každá poslední pikačovina s upíry a podobně, ten teď prostě nemůže dát nic lepšího, než dvě hvězdy, ale já si film fakt užil ;-) ()

Mr_Corny

Príbeh Luka mňa bavil. Bol svojský, živelný, ale aj oddaný. Jeho koncom pre mňa skončila aj zaujímavá atmosféra filmu. Potom dej tiekol ako kvapka vosku dole sviečkou a vy len čakáte kedy vám kvapne na ruku. V tomto prípade nekvapne, ale zaschne na polceste. ()

Sympy

Nepředvídal jsem že se tolik pobavím.Svěle seřazená výprava filmu,perfekně zahrané role a nesmím zapomenout pochválit úžasné záběry s motorkou ujíždějící před policajty. Opravdu pěkný film,ale názory se zde různí vidím že spousta lidí nadšena není-prostě každej podle chuti. Já dávám ****+,film který se dá vidět vícekrák jak jen jednou. ()

Mathyen

mrazivé, silné, naprosto pohlcující, depresivní a temné a tak neuvěřitelně pravdivé a lidské je vyprávění tohoto filmu, který ve mě nechal hořkost, jakou dlouho nic tak hluboko nezarylo... 10/10 ()

Ghely

Aneb jak nás ovlivňují geny. Tenhle nenápadný film mě překvapil svojí nepředvídavostí, v polovině filmu jsem si říkala, co se bude dít dál, scénáristi si s tím opravdu pohráli. ()

Sharkman

Zajimavy, smysleny pribeh o spravne volbe v zivote, ktera pri spatnem rozhodnuti muze koncit i smrti. Dlouhe, dobre hudebne podbarvene a slusne zahrane. Uz Xty film s B.Cooperem, kde hraje vyborne. ()

hlob

Ray je opat raz mlcanlivy kriminalnik, chodiaca reklama na Lucky Strike, inak sympatak, talentovany motorkar s velkym srdcom a hlavne smyslom pre rodinnu harmoniu. Len sa mu lepi smola na paty, (resp. na gumy) tym to bude a na tom je postaveny cely zbytok filmu a velka poema o svedomi a jej generacnej dedictve. Rayov hereckemu vykonu neverim nic, ani ze motorku si natankoval sam (diesel ci benzin?!). Kazdopadne musim uznat presvedcivy herecky vykon Bradleyho Coopera a zasadenie prostredia do rezisersky idilickeho lesika na krimi dramu. V porovnani s DRIVE davam jeden bod navyse, prave za ten lesik. ()

joejoe

fúha...keď film začal tak som mal pochybnosti o čom to chcú tie dve hodiny rozprávať našťastie som si prešiel šokovou terapiou a dejmi ktoré sa pekne spojili aj bez cestovania v čase v neposlednom rade ma udržali v pozore. a čo mi povedal film? Nikto nieje tak slušný :) ()

lacerta

Kdyby měl film jen první dějství, byl by podstatně lepší. Bradley Cooper byl podstatně horší (jako vždy, možná by měl zůstat ve filmech typu Pařba...) a postupně to šlo tak nějak do háje. Asi bych tomu neříkala skvěle vygradované kriminální drama - protože od první části už to nebylo ani vygradované a ani kriminální. ()

petr.al

Čas ,,Za borovicovým hájem" plyne pozvolna. Tu a tam přijedou světští se svou krepovou, cukro-vatovou podívanou, ale i ti po předvedení nablýskané parády zapřáhnou své maringotky a putují zas o dům dál. Pokérovaný sympaťák Gosling dával tušit, že jeho jízda bude mít docela slušný drive jako ve filmu ,,Drive." SPOILER. Tvůrci filmu se však v necelé půli rozhodli nikotinového Jamese Deana poslat do urnového moto háje a svého diváka pro změnu začít seznamovat s rodinou Cooperových. (Již mistr Hitchcock předvedl obdobný veletoč ve své motelové romanci ,,Psycho", ve které se s námi ústřední hrdinka rozloučí namydlenými zády ve sprchovém koutu). Zádumčivého motorkáře jsem tedy v rychlosti oplakal, protože život jde dál, ale posléze jsem se přistihl, že mi milovník jablek chybí víc a víc. Bradley Cooper svou práskačskou policejní kariérou nedělal žádné přešlapy, vše řešil v mezích zákona, avšak v mých očích příběh ztratil drobet tempo. Vše nakonec v pomyslný kruh uzavřely dětičky obou zmiňovaných, mně to však přišlo jako nedotažená elipsa. Možná, snad, kdyby za kamerou stál Steven Soderbergh (Traffic - nadvláda gangů) nebo Clint Eastwood (Tajemná řeka), mělo by vrstevnaté krimi-drama režiséra Cianfrance 5* jen to fikne. Snaha se však cení, takže 3,6* čili 4 jsou fér. P.S. Ten rty špulící mladík (Cooperův filmový synek), to bylo jako co? Parodie na padouchy ze Scorseseho mafiánek? ()

raxxx

Dokud je na sceně R.Gosing to jde ale pak se rozvine další přiběh a to stojí za ho*no, to měla být 3 dílna serie a né celovečerák nefungční tragédie 2,5 h ! ()

Kozlowski8

Aby zajistil pro svou milenku, která porodila jeho dítě, více peněz, začne motocyklový kaskadér Luke vykrádat banky. Po několika zdařilých pokusech však přichází osudové klopítnutí... Film mne bavil do chvíle, kdy v něm přestal hrát hlavní housle Ryan Gosling. V tento moment získal příběh zcela jiné dimenze, jinou tvář, atmosféru a vzhledem k nevýraznému Bradley Cooperovi odpadl také požitek z hereckého umu, který do té doby právě Gosling nabízel. Poté následovalo ještě třetí dějství, které pouze prodloužilo trvající nudu a jako bonus přihodilo předvídatelné a nenápadité vyvrcholení. Tři hvězdičky ale fakt s odřenýma ušima. 50%. ()

topvideo

Spletitá dejová linka vás udrží pozrieť si túto drámu do konca. Gosling v nezvyčajnej úlohe...maskéri odflákli tetovania. Cooper a Mendelsohn mohli o tých 15 rokov vyzerať trochu staršie. ()

DJMaroko

Film jsou vlastně tři propletené příběhy zapracované do jednoho filmu s jasnou dějovou linií ...proto také ta délka 140 min. Oficiální obsah distributora je trochu mimo mísu, sedí jen první dvě věty. Jinak je film úplně o něčem jiném a vše příjemně koukatelné. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)