Kde bolo, tam bolo

• Česko Bylo, nebylo (viac)
USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (viac)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (23)

Season 1 (2011) (S01)

Netuším, zda-li jsou další série též tak vycajchnované jako tato (to, že je zde 5 ze 7 s. v červených mě sice navnazuje, leč zároveň znepokojuje) ale jedno vím jistě...1.pol. je rozhodně slabší, než 2. Domnívám se tak proto, že si krom pilotu od dílu 2-11 skoro nic nepamatuji, byť jsem se začal od 12.dílu (který jsem nahodil po 6.5 měsících od 11.) rozpomínati na to, co se dělo předtím. Páč, pokud by to byla taková jízda jako 2.pol., to bych nezapoměl. Ale ještě pár dílů z 2.s. v budoucnu zkusím, páč II mě zajímá, co se stane s démonickou (i když na Carlylea nemá) silně sexy Reginou. Lana Parilla je jako žena, až dechberoucí. A k tomu ještě umí hrát.;-) Připomíná mi to časy se Smallville, který se ale co se týče scénářů, obsazení a propracování postav s OUaT nemůže rovnati. A to nemluvím o množství vatových dílů, které je zde potlačeno na minimum, zatímco výše jmenovaný tv s. jimi přímo hýřil. Romantika (ta spolehlivá ždímačka slz) je v oné 2.pol. vytáhlá na absolutní maximum, že všechny ty jihoamerické telenovely jsou ve srovnání s tímto, čajíček. Proč? Inu to bude asi proto, že zde je naprosto soudržný a koncepčně promakaný svět (tedy přesněji 2) který funguje a příjde mi reálnější, než kdejaký souč. scifoid. Co se týče obsazení, tak nemám v podstatě co vytknouti a vyloženě jsem snad nenašel postavu, co by mě lezla na nervy. Z těch TOP bych samoz. na 1.místo dal démona Carlylea, který s přehledem ovládá prostor, kdykoli se objeví a jehož scéna se synem v lese vs kouzelná fazolka, mi dala připomenouti 28 Týdnů Poté. Na 2. jest samoz. ´´Zlá´´ královna Regina jejíž matku bych s chutí rozřezal na kusy a nyní je mi zcela jasné, proč se tak vehementně pletla do vztahu Willa a Anastázie. Tam se jí to neštěstí ve výsledku, nepovedlo. Pak je to G.Goodwinová se svým klučičím účesem a možná až nechutně jošťomilým xichtíkem, že i když sem ji chtěl občas uškrtit , tak s tím jejím výrazem by to prostě nešlo. M.Orry i když v 1.s. nemá tolik prostoru, mě též zaujala. No a hl. Emma (která porodila Abramsova Kirka mj.) mě ničím přequapitti nemohla, páč III ji znám už dlouho před shlédnutím 1.s. tohoto tv s.;-) Co se týče zbytku mužského osazenstva, krom pana Zlatého, kterého jsem již vychválil, všichni jsou ok a vědí co hrají. Zaujal mě ale E.Bailey v roli Pinocchia (to, že jsme viděli jeho dřevěnou formu, považuji za velké mňam plus) kterého si zvláště pamatuji z 1 výborného dílu z Nightmares and Dreamscapes. A jeho otec stvořitel byl obsazen naprosto dokonale pánem, kterého si zase pamatuji z TTSCCH. Kitsis s Horowitzem mi dokázali, že Tron 2 a následný  T: uprising nebyl náhoda. Jen mě zpětně trochu mrzí, že si tak nevyhráli se spin-offem, zvláště proto, že je jeho námět pro mě poněkud osobní (jehož první záblesk se objevuje v 17.díle) a navíc má jen 13 dílů s jasným začátkem, prostředkem a koncem. A když si to srovnám s díly 12-22, tak je celkově o třídu níž, což nezn., že ho budu míti méně rád. Jen to prostě zamrzí. Shrnutí, i přes to, že jsem si před lety říkal, že v klidu zůstanu u Wonderlandu a na základ, ze kterého vychází kašlu...byla to squellá jízda. Až jsem opravdu netušil...jaká. () (menej) (viac)

Snílek (2012) (S01E14)

Pokud byl 12.díl vyšponovaný na max díky lince (ta byla) s Carlylem a de Ravin, tak zde mě totálně převálcovala linka Víly (jejíž představitelka mi typově připoměla Bergmanovky, včetně jejího nového občanského jména) a Trpaslíka. Jinak absolutně souhlasím s kolegou silentname, co se týče v podstatě všeho co napsal o těch 2 postavách. Zajímá-li vás můj názor na hl. nešťastně zamilovanou dvojici a jejích představitelů, přečtěte si jeho komentář. Je tam vše, co bych napsal (jen česky:) i já.  Z tohoto dílu bych udělal min. 2h film s dobrým koncem, samoz. Osobně a reálně v tomto smyslu žádný neznám, tudíž bych to bral aspoň zde. Tak snad mě u jiných párů v tomto OUaT, nezklame. Ještě pár takovýchto dílů a linka s chlapečkem a jeho knihou pohádek, mě přestane zajímati. Bod za sofistikovaně mechanické zařízení v důlním prostředí. Special quest star..Bella. P. s. výborný nápad, jak prodati více svíček. A nejlépe všechny.;-) ()

Přistižen při činu (2012) (S01E15)

Tak tohle překonává tu Karkulínu z 2011 o 666%. Do 42min. se podařilo narvati to, co měl 90min. film tak ze třetiny. Pátá za to odhalení, kdo je vlk. To jsem nečekal a koukal jak z jara. Samotná Karkulka mi sice zpočátku (a to již v dřívějších dílech) přišla svým vzhledem jako ruskošpanělská prostituka, nic proti nim) ale když jsem pominul její zdejší věk, tak to šlo bez problémů. Další kandidát na min. dvojdíl. Plus za 1. setkání Sně...pardon Mrazilky aka Margaret aka Mary s Karkulkou. ,,Ty nám kradeš vejce? Ne. Ne....moc´´. Babiččina reakce na Karkulčinu uniformu servírky, která jest velmi necudně upravena ,,Oblékáš se jako dračí královna při leteckém dni´´. Karkulka ,,A ty se zase oblékáš, jako Norman Bates, když se oblékal jako matka Normana Batese´´. :))))))) ()

Temné srdce (2012) (S01E16)

Bručoun (dříve Snílek) ,,Ukažme královi, co Sněhurka a sedm trpaslíků, opravdu dokáží!´´ ()

Kouzelný klobouk (2012) (S01E17)

Pro mě dosti zásadní díl, neb mám doma již dlouho před koukáním na tento tv s. jistý spin-off. Kloboučníkovi nemám co vytknouti a jen mi potvrdil, proč mi v onom spin-offu dosti chyběl. A taky mi připomíná Andrew Lee Pottse z Alice 2009. ,,Přinesla jsi do Stroybrooku něco vzácného a to, magii. Jsi šílený. Protože říkám pravdu? Ne. Protože mluvíš o magii´´. Special quest star...Iggy Houseňák...,,Whooo aare you?´´ ()

Doktor (2012) (S02E05)

Představte si toto: Šílený (v tomto tv s. ne tak šílený) Kloboučník, který občas pracuje pro Rumplcimprcampra, seznámí Reginu s dr. Frankensteinem (zde ftypně pojmenovaným jako dr. Whale) aby jí oživil mrtvého (dík té svini její matince) milovaného Daniela. To nevymyslíš. Pokud bych něco takového vymyslel po 15 pivech já, nedávalo by to smysl. Zde to ale smysl dává. Scénáristé např. ST Pikrda, by se od těchto měli učiti. A rozhodně bych přál Regině, aby na konci této série, dostala nějaké to rozhřešení, páč na něj má svaté právo. Ona a Šípková Růženka totiž nikoho nemá. Zjednodušeně řečeno. Ta 5. jest za posl. 2 min. ()

Cesta do Tallahassee (2012) (S02E06)

Pestrá minulost Emmy Labuťové...kultovní fazolový stonek, obr a Emmu svádějící kpt. Hák.;-)  Sněhurka (ve 2.s. rozhodně akční) na Šípkovou Růženku aka Auroru  ,,Kdy jsi naposledy spala?´´ Aurora  ,,Teď moc nespím. Ne po tom, čí jsem si prošla´´. Dobrá hláška a zároveň krutá ironie. ()

Dítě měsíčního svitu (2012) (S02E07)

Pokr. dílu z 1.s. o Červené karkulce s následným rozšířeným její mytologie a ukázkou několika osobních tragédií. ,,Jmenuji se Gus. Žil jsem v Popelčině spižírně, jedl jsem sýr, ohlodával dřevo, ale spíše sýr.´´ Červená k. ,,Dnes se mi to nehodí. Holčičí noc. Přinesu sýr k vínu, což vůbec nesouvisí s tím, že jsi myš.´´ ;-))) ()

Srdcová královna (2012) (S02E09)

Další hostovačka Wonderlandu, což vždy potěší. Co mě ale velmi přequapillo byla na poměry tohoto tv s. až triková smršť a několik zásadních odhalení a návrat 2 postav do Storybrooku, což bych rozhodně těsně před pol. série nečekal. Akce, ždímačka slz a několik (jak jinak) nezapomenutelných vět/hlášek. Je mi sice jasné, že takto to nemůže jíti donekonečna a OUAT se časem poněkud vyčerpá, ale prozatím na takovéto chmury, jež obestírají Začarovaný Hvozd, kašlu. Další díl brilantního scénáristického počinu jm. STP, mě jistě vrátí zpět na zem či do reality, chcete-li. Na 2.str. jak jsem již vzpomenul u 1.s., tento tv s. mi prozatím příjde mnohem reálnější, než všechny ty pseudoscifoidy dohromady. ()

Ve jménu bratra (2013) (S02E12)

Tuhle episodu velmi ocení fandové Whaleova Frankensteina. Ano, všechny části s ním, jsou monochromatické.;-) I když je fakt, že mě teď mnohem více zajímá Regina s máti (ta potvora ji zřejmě zase ukecala) a Carlyle s Bellou co má díky Hákovi vymazanou paměť, včetně pátrání po jeho synovi. ()

Zlá královna (2013) (S02E20)

,,The queen is dead. Long live the Evil Queen´´.  ()

Season 3 (2013) (S03)

Pánové opět nezklamali. Sice je zde (nikoli nudná či nezajímavá) první pol. v Zemi-Nezemi, ale za to s perfektně obsazeným Peterem Panem, jehož origin stojí rozhodně za to. Zapomeňte na Spielberga. Pak následuje velmi vítaný návrat do Storybrooku a tam se již jede na plné obrátky, o které se postará supersexy zelená zrzka v podání Rebeccy Mader, která si roli viditelně a s rozkoší užívá (kterážto chodí s oblibou v černé kůži a dává to sakra najevo a o dámské obuvi už ani nemusím se rozepisovati, neb toto má tato série obecně podchyceno již dávno) a kterou v OUaT nestačí jen políti vědrem vody, jak si myslel Baum.;-) Nevím sice, jak to dělají, ale obsazená jest jak si pomalu v tomto tv s. zvykám, opět bezchybně. Sice dopadla tak jak dopadla, ale vím, že v OUaT není nikdy nic navždy. Aspoň zatím. Eduardo Castro i zde měl občas příležitost se jako kostymér vyřáditi (Glinda-dobrá čarodějnice) stejně jako v Alenkovském spin-offu. Napřed jsem si říkal, že ten nápad se ztraceným rokem a jeho postupným odhalováním mě moc nebere (stejně jako svého času dosti podobná finta co udělali v DC s 1 Year Later) ale ke konci jsem už jen mohl chváliti to, co se zapomělo a my spolu s postavami, jsme konečně zjistili co, kdo, kdy, kde a proč. Vyzdvihnu zde speciálně díl Kansas, páč autoři dokázali sice v upravené formě ale v rámci OUaT luxusně nacpati do jednoho dílu Čaroděje ze Země Oz i s Dorothy Galeovou. Napřed jsem byl sice před 3.s. trochu na rozpacích, jak bude působiti včlenění Oz světa do tohoto tv s., ale v podstatě během pár dílů, byly ty rozpaky pryč, jako různobarevný dým, který vizuálně ztvárňuje růz. druhy magie. Pobavila 1 z čarodějek u kulatého stolu. To vám dojde, až ji uvidíte. V tomto druhu příběhů, vskutku směšné. Trochu mám obavu z toho, jakou hyperkorektnost nasadí tvůrci do dalších sérií, páč II. ten zdejší Lancelot ze 2.s. mě bude zvedati kufr, ještě dlouho. Ale věřím, že se to přehluší našlapaností scénářů a nových postav. Teď už tam totiž můžou dáti v podstatě, cokoli a bude to pravděpodobně sedět. Když už dojde na výpravu co se týče růz. budov/hradů/Smaragdového města a interiéru přijímací haly velkého Oze, je to parádní. Ona 2.pol. má též velký počet některých nezapomenutelných hlášek, což v pol. 1. trochu chybělo. A staronový kpt. Hook z předchozí sezony, je prostě švihák, hejsek, bonviván a zatraceně pohledný fešák, jak sám rád občas říká.:) Jeho počínající vztah s Emmou mi zpočátku moc neseděl (to tu ještě byl Neal) ale v oné 2.pol. jsem si už na něj zvykl a věděl jsem, že k tomu dojde, dříve či později. Závěrečný 87min. film (byl odvysílán v kuse) mě napřed v prvních 20min. zrovna neztrhnul, ale pak mi dal připomenouti poučku...nikdy nepodceňovati OUaT. Narážky na BTTF či princezna Leia, jak se Emma představí králi Midasovi. Z toho jsem se lámal smíchy. Ano, ten je zde taky. Sice bych autory zaškrtil za ten otvírák ,páč III. ten happy end je dokonalá telenovela...svatba, pusinky, mimino, etc.;) Jenže, když už dávno víte, kolik je sérií, tak to není pochopitelně žádné přequapení. Tato série je tedy zajímavá už jen tím, že jde v podstatě o 2 miniseriály v jednom, přičemž vše dohromady tvoří pevně daný celek. Tedy celkově mohu prohlásiti, že zase o něco lepší ve všech směrech, než 2.s. jak jsem již vzpomenul u 1.s. (proč jsem se vykašlal na komentář ke 2.s. je mi záhadou) jestli to tak půjde dál, 5 jako celkové hodnocení série, již asi nebude stačiti, ale nemám moc na výběr. Nejsme na imdb. Ovšem, počítám i s časem nutným poklesem. Snad nebude tak markantní. Samoz. jsem nezapoměl na Reginu ani pana Golda, ale ti jsou dokonale obsazení a zahraní už od počátku a ani zde se na tom nic nezměnilo. P.s. já vím, že je to jeho láska a matka jejich syna, ale ta Robinova Marianne, má tedy ránu. Když si porovnám Reginu a ji....no, jsem jen pouhý divák. P.p.s. Henry už nám nějak vyrostl a poslední minuta připomene silně T2.;-) () (menej) (viac)

Temné doupě (2013) (S03E07)

,,Připlul jsi portálem na pirátské lodi a kouzelný kokos je už pro tebe příliš?´´  :)))) ()

Season 4 (2014) (S04)

A sága pokračuje....zatím to nejlepší, co Myšák vyplodil skrytě pomocí své dceřiné spol. ABC. Krom Tron universe, jehož 2.film a tv s. mají společného s touto sérií jisté 2 autory. Proto zejména v této sezoně se objevují narážky na Marvel či SW. Mr.Gold je zde opět ten sviňák, jak ho známe ze začátku, jehož ´´konec´´ ve 4.s. jest poněkud nejasný. U Reginy si rozhodně nepřeji návrat ke zlu, což v UOaT zn. doslova. Belle se zdá býti nepoučitelná vzhledem k událostem a Henry, který jsa poněkud většinou upozaděn (což mi ale nevadí) v závěru vskutku zaválel a užil jsem si ho dosud nejvíce za celý tv s. V této sérii tentokráte vypíchnu Hooka, jehož představitel je perfektní a jehož postava se mi líbí čím dál více. Nově příchozí Lilith aka dcera Maleficent má potenciál, tak uvidím, jak s ní autoři dále naloží. Už jen vzhledem k faktu, že má s Emmou společnou minulost. Patrick Fischler jako autor je postava, jemuž by jste s chutí vrazili, což se taky min. 1x, stane. Jeho výběr podivných rolí už od Lynchova Mulholland dr. stále jak vidím, nebere konce. Ten chlap vypadá a je divný.;-) Ovšem jeho soukromá linka s Cruellou ve 20.letech byla hodně dobrá. Co se týče samotné Cruelly, výběr představitelky opět na 100% (to už je tak nějak trademark OUaT až na ten úlet s Uršulou, viděti takovouto mořskou pannu byl fakt bizár, a jejím papínkem Poseidonem v podání jako vždy, sympatického Winstona Zeddemorea) byť se přiznám, že jsem se zpočátku moc netvářil na fakt, že zde vystupuje postava vytvořena r. 1956, což se nedá považovati za pohádku či legendu. Nakonec jsem ji díky několika prvkům zde obsažených ocenil, včetně jejího luxusního auta. Zbytek nebyl moc viděti, vzhledem k její SILNÉ zálibě v kožešinách. A jsem velmi zvědav, co bude až se v 5.s. zase objeví, kdy se jí stala ta zlý, nepěkná věc. Výběr herečky pro Maleficent, která zase pro změnu zatápěla Šípkové Růžence, se zřejmě ne náhodou vizuálně kryje s filmem z 2014, takže by neznalý divák mohl říci, že jde o sestru Angeliny Jolie.;-) Sice vím, že 1.pol. která i ze zpětného pohledu pro mne nemá chybu vychází z toho v mých očích až přehnaného, vzhledem k jeho průměrnosti vs. potenciál (navíc zpívaného) hitu Zmrzlý, ale na to já kašlu, neb Andersen tady byl mnohem dříve a navíc, když si porovnám film a onu 11dílnou ságu (kde se díky satanu nezpívá) tak tady není co řešiti. Shrnutí....jak jsem již předeslal, 1.pol. 100% ta 2. je sice o něco slabší, ale díky opět našlapaným závěrečným dílům ten plný počet ještě dám. P.s. to s Emmou bude ještě zajímavé. I když, to se vlastně týká i ostatních.;-) A jde se hledati samotný Merlin. Nashle u 5.s. Autor k Regině ,,Vždycky jsi byla mou oblíbenou. Velmi jasné cíle, navíc zcela narušená osobnost se sebezničujícím rysem. Recept na podmanivost´´. 100% souhlas. ()

Příběh dvou sester (2014) (S04E01)

Tak konečně to mohu i já napsati, byť se nejedná o tv s. co tu má každý druhý v TOPce...Zima přichází. ;-) A ta blonďatá bledule s copem má úžasnou barvu šatů. To tedy ano. Andersen by koukal. Frozen jsem taky kdysi dávno viděl ale s tímto bych to fakt nesrovnával. Tohle je jiná liga. Special quest star...ledový obr. Ten se povedl. Regino, držím ti palce. ()

Učeň (2014) (S04E04)

Michal Statue opět na scéně. A dokonce i s jasným odkazem na Alenkovský spin-off, což potěšilo nehorázně. Doufám, že jich bude více. ()

Nebezpečné zrcadlo 2 (2014) (S04E09)

Shlédnuto jako 85min. film a jestli jsem dal závěr. filmu 3.s. za 5, tak zde to těch 5 je též, ale plných. Pokud bych to hodně snížil, tak min. 99% Napřed jsem si hodně (už jen díky celkovému vzhledu, ano jsem tak zdánlivě povrchní, checht) oblíbil Elsu, ale pak mě začala očarovávati možná poněkud prostořeká a hodně přímá copatá sestra Anna, která má napsané možná ty nejlepší věty v celé této Andersenesque 1.pol. 4.s. a v tom svém karkulkovském plášti s kapucí v kombinaci kroje servírky z Oktoberfestu, je prostě k sežrání. Přesně do takového typu holčiček (ty nemely ten kroj:) jsem se zakoukával už ve školce.;-) Napřed poněkud iritující, pak se od nich nelze odtrhnouti. Doufám, že to dobře dopadne. Když už se úzkostlivě vyhýbám všem spoilerům. Ale hádám, že ano, páč II. tento tv s. nesleduji kvůli tomu, abych byl v depce. Jo a samoz., že interiér 1+0 Ledové Královny Ingrid je působivý jako většina královských příbytků v OUaT. Což není pro mne už nějakou dobu, nižádné překvápko. Jen si prostě nezvyknu na psychicky (což se jí na 2.str. moc nedivím, ta její povedená sestra to fakt dělati nemusela) narušenou a když jsem v pohádce, tak tzv. zápornou, Ericu Evansovou z V 2009. P.s. ta linka se zrcadlem mi připomenula po letech, 4.s. Sailor Moon. ()

Pád (2014) (S04E10)

Dokonalý doják. A navíc, mé 8666. hodnocení. Jak démonické. ;-) ()

Nesmiřitelní (2015) (S04E14)

No, konečně. Rozjezd 2. příběhu v této sérii byl totiž na poměry OUaT takový nijaký. Pokud se to udrží a možná ještě zvýší, mohla by i 4.s. býti na plný počet. Páč už jen za těch prvních geniálních 11 dílů by si to rozhodně zasloužila. Tak nějak od 3.s. mi to silně rezonuje supehrdinskými comicsy (v OUaT se min. zatím objevil sešit Avengers a Wolverine, Henry zřejmě DC ignoruje:) a tady je to ještě více. Kdo ja vlastně padouch? A kdo hrdina? Morální vrstvy a jejich počet vs. amorální vrstvy. A základní fakt v celém životě a je jedno, zda jste pohádková či jiná fiktivní postava...nakonec je to celé a vždy bylo o prazákladním faktu: Zlo a dobro záleží jen na úhlu pohledu. Sněhurko a Krasoni, tohle nebude pěkný, až to na vás praskne. Nezávidím vám. Lháti se nemá. Tedy ano, ale jen do určité míry/doby. ;-) ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (viac)