Na zámok jednej nemenovanej krajiny prichádza krásny a krutý princ so svojim doprovodom na svadbu prostrednej kráľovskej dcéry. Veštba víly z jazera hovorí o tom, že tri princezné sa musia vydať presne v intervale 13 mesiacov, tak ako sa narodili, inak svojimi slzami zaplaví kráľovstvo netvor z jazera. O rok a mesiac sa teda musí vydať aj najmladšia, najkrajšia dcéra, ktorá je však ešte dieťa, ktoré sa najradšej hrá s chlapcami. Keď ju princ prvýkrát zazrie, hneď ho očarí jej krása. Ona ho však nenávidí, pretože zlomil srdce jej sestre. (TV Markíza)

pakobylka

Nezdárný princ, který společně se svým sluhou přečká v žabí podobě několik staletí ? Proč ne ... v tom případě by ale měl být alespoň zběžně obeznámen s osudem svého království. Nebo se pletu ? V Americe se přece nedobrovolně ocitl až s úsvitem jedenadvacátého století ! Nicméně ... neřekla bych, že je to podstatné ... pro pohádku. Je trochu lehkomyslná - stejně jako její hlavní hrdina. Sice neběhá - tak jako on - za každou jen trochu pohlednou sukní, ale proplouvá ruchem velkoměsta, aniž by se zatěžovala detaily svých dalších kroků. Spoléhá na intuici a na svůj vzhled, skálopevně přesvědčená, ze všechno dopadne podle jejích představ - jako v každé správné pohádce. Nakolik uspěla, to už posuďte sami. ()

Mrkvič

Občas vtipná, ale většinou spíš naivně hloupoučká pohádka ala francouzští Návštěvníci. Kde ostatně v nepovedeném pokračování hrála také Christina Applegate a dokonce to bylo ve stejném roce. Takže podobně jako její rutinní postava pěkné miloučké průvodkyně moderní dobou pánům ze starověku, tak rutinní je tahle dětská taškařice se spoustou láskování a šermířského blbnutí. Ale když v tom jsou herci jako Billy Connolly, tak to klidně zkoukne i protřelý divák jako já :) ()

dakarin

Snaha o využití potenciálu objeveného námětem Návštěvníků s Jeanem Reno - není to tak špatné, vizuálně nadprůměrné, myšlenkou chvíli nahoře, chvíli dole --- sice žádný zázrak, ale příběh si podrží alespoň při prvním sledování --- ostatní napodobeniny Návštěvníků (1993) nedopadly jinak --- ono to filmové kouzlo nesedne jen tak ;-) ()

DJ Obelix

Jednoho ospaleho sobotniho odpoledne jsem si pustil jednu nejmenovanou TV s ciste televizni produkci a narazil jsem tam na tento film. Trosku me tam prekvapila Christina Applegate a jelikoz mam tuto herecku rad ze "zenaty se zavazky", rozhodl jsem se filmu dat sanci. Jenze zhruba po pul hodine jsem nudou usnul, tak hvezdicku musim dat jen diky Christine... ()

Jezinka.Jezinka

Přesuneme klasickou evropskou pohádku do New Yorku a uvidíme, co to udělá. Kvák! řekl princ. Nechápou ti dva, že se zkrátka doba změnila? Ufff, ty patetický řeči, lááááska, povinnost, jémináčku. Kvák! řekl princ, když jsem to viděla podruhé: Kvák! říkal princ i potřetí. Kvák, bude princ říkat naprosto pokaždé, když budou dávat tuhle roztomilou pohádku nepohádku. ()