Od svadby Giselle a Roberta uplynulo už pätnásť rokov, ale Giselle prišla o ilúzie ohľadom života v meste. Rozhodnú sa presunúť svoju rozrastajúcu rodinu do ospalého mestečka Monroeville v snahe nájsť rozprávkovejší život. Bohužiaľ, jej nádeje sa nenaplnia. Predmestie má svoje nové pravidlá a svoju miestnu včeliu kráľovnú Malvinu Monroe, vďaka ktorej sa Giselle ešte viac cíti, že nezapadá. Zo zúfalstva, že sa jej nedarí nájsť svoj šťastný koniec, využije mágiu z Andalasie a premení celé mesto na skutočnú rozprávku, čím ohrozí budúce šťastie svojej rodiny. Giselle vedie závod s časom, aby kúzlo zvrátila a pochopila, čo šťastný koniec pre ňu a pre jej rodinu skutočne znamená. (Disney+)

kingik

Hvězdná Amy Adams si po letech vydupala pokračování svého úspěšného filmu Kouzelná romance. Někdo ale dokonale zadupal um ve vedení příběhu a jakoukoliv scenáristickou nápaditost. Návrat na místo činu rodinného muzikálu nebyl už od počátku úplně dobrým nápadem. V roce 2007, kam se datuje vznik prvního filmu, byla výchozí pozice herečky zcela jiná. Byla teprve na kariérním vzestupu a ambicióznější role ještě měly svůj čas i místo v jejím hereckém vývoji. První film sklidil úspěch, který byl korunován nominací na Zlatý Globus pro Amy Adams. Dvojka už má obměněný tvůrčí tým, tři scenáristé ze čtyř byli vytaženi ze zapomnění, režisér Adam Shankman je z formy a film je jedna velká zoufalost. Písně představují halekání na lesy, kde se neurodila žádná kloudná tónina. Pokud překlenete snůšku nejhorších písní, čeká vás upachtěný způsob vyprávění, do něhož se nedostal štipec zajímavé zápletky. Hrdinka má rodinu, náhle vlivem osobní nespokojenosti odchází do městečka Monroeville, kde touží najít pohádkový život. Když se asi hodinu nic neděje, tak tvůrce filmu napadlo konečně v té druhé hodině něco řešit. Hrdinka kouzlí a promění městečko na skutečnou pohádku, kde se stává zlou macechou pro svoji dospívající nevlastní dceru, jenže vůbec nic nefunguje, divák žasne, jak je to hrozně nepovedeně režijně vedené a úplně nesmyslně to má dvě hodiny. Většina heců vypadá ve svých rolích dost přestárle. Prošedivělý Patrick Dempsey s kordem u pasu je vyloženě směšný, věkově role nesvědčí ani Maye Rudolph, otřesný je i liftingem obličeje protažený James Marsden. Idina Menzel už má také po padesátce, alespoň to byla jedna z těch zajímavějších postav. Gabriella Baldacchino měla zřejmě zastupovat svěžest a krásu mládí, ale také nevypadá nejlíp. Amy Adams dělala vše možné i nemožné, aby film zachránila. Ono to ale nešlo. Nelze se spoléhat na hvězdnou hereckou akvizici v titulní roli, kvalitní technické zázemí a přijatelnou trikovou složku, když film postrádá kvalitu v zásadních atributech. Režie a scénář jsou prostě marné. 4/10 ()

Lacike

Pustil som si to náhodou úplne naslepo, takže som ani netušil, že to je pokračovanie nejakej rozprávky. A bolo to klasické Disneovské peklo so všetkými ich otravnými trademarkami. Trápny humor, otravné pesničky, priblblé absolútne jednoducho napísane postavy, ktorým kraľovala megaotravná ale stále sexy Amy Adamsová. Proste toto nie je film pre mňa a po pol hodine som to vypol, takže ani nedám žiadne hviezdičky. ()

RAFT

No nevím tak,dlouho jsme čekali na druhý díl že, už si ani za ty roky nepamatuji ten první .To co bylo v prvním díle  mělo svoje kouzlo a fungovalo to.Tady v druhém díle už to tak ,trochu pokulhává .Tohle se mělo točit o dost dřív než  čekat 15 let .Myslím si že, Prokletá romance nezvládla navázat na díl první.Za mě 50% víckrát už film vidět nepotřebuji. ()

Aljak

Enchanted (Kúzelná romanca) spred 15 rokov bola vynikajúca, a vôbec som si nevedel predstaviť, o čom bude pokračovanie. No po vzhliadnutí "dvojky" som toho názoru, že niekedy je naozaj lepšie zostať bez sequelu. Dejová línia nie je síce zlá, ale akosi ma ten príbeh "nového života" neuchvátil. Posadnutosť syndrómom macochy so všetkými rozprávkovými atribútmi vyplnilo takmer celý dej, a hoci si to zachovalo milý dôvtip, tak som čakal od toho niečo viac. Ale inak fajn, dalo sa na to pozerať. Pointa bola samozrejme pekná a vydarená. No na viac ako 2* to v tomto prípade žiaľ nebolo... ()

Streeper

Řekla bych, že to trochu přehnali s písněmi. V prvním díle, pokud se nepletu, tak jsou tři maximálně čtyři písně? Tím, že jich bylo tak málo, tak se na nich mohli vyřádit a udělali z nich pecky. Tady je píseň každých deset minut a udělali z toho pohádkový muzikál, což se mi bohužel vůbec nelíbilo. Ty písně ani vyloženě nebyli nijak chytlavé nebo zajímavé, zatímco z jedničky si je pamatuju. Příběh nebyl špatný, docela dobře napsaný, ale jak říkám, kazí to ta hromada písní, která prodlužuje stopáž a 121 minut málokteré dítě vydrží na pohádku koukat. Potěšila mě ale Amy Adams, která z Giselle neztratila absolutně nic. ()

• V Kouzelné romanci (2007) ztvárnila dceru Morgan herečka Rachel Covey. V tomto pokračování však Morgan ztvárnila Gabriella Baldacchino. Přesto zde můžeme Rachel zahlédnout, a to ve scéně, kdy se Giselle (Amy Adams) poprvé setká s královnou na trhu po změně městečka na království – Rachel zde stojí po pravé straně Giselle s menší holčičkou. (Barunn)