Kde bolo, tam bolo - Série 6

(séria)
USA, (2016–2017), 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Emilie de Ravin, Colin O'Donoghue, Jared Gilmore, Rebecca Mader (viac)

Hyde si přivlastnil Storybrooke. Zlá královna se dostala z těla Reginy a spojila se s Zelenou. Rampelník chce být opět s Bellou. A to ještě není vše. Emmu pronásleduje vize o její budoucnosti – přesněji řečeno o její smrti. Díky bohu na světě existuje ještě další „zachránce“ který ví, jak Emmě pomoci. Najít ho je však věc druhá... (Varan)

Mr.Ward

Tak a další rok skončil a bohužel to ještě nebyl rok poslední. Celkově to bylo lepší než 5. série, ale zase ne o moc. Naštěstí se to ke konci začalo opravdu hodně lepšit a epizoda The Song in Your Heart je to nejlepší co seriál přinesl. Finále by bylo tou nejlepší tečkou za celým seriálem, bohužel se tvůrci rozhodli pokračovat další rok, i když s posunutým dějem a novými postavami. No uvidíme, třeba se dočkám i té Pocahontas :D ()

VanTom

Uprchlíci ze Země nevyřčených příběhů, spasitelské prokletí, Zlá královna (fyzicky oddělená od Reginy!) rozeštvávající RODINU (třeba střídavou spící kletbou na Sněhurku a Krasoně) - zmiňuji jen těchto pár základních událostí, protože se jich na nás přivalilo opravdu mnoho, jenže žádná mne nijak zvlášť nezaujala. O to víc v druhé polovině sezóny, kdy další pomotaný (nakonec tedy "ovládaný") mocný čaroděj usiloval o život Emmy, jelikož jenom tak dosáhne svého osudu a štěstí, meh. Vše se ovšem rychle nasměrovalo k rozhodující "poslední bitvě" (TM) mezi spasitelkou a superevil Temnou vílou, po níž konečně zůstala vrátka (skoro) uzavřená a se seriálem se tak mohu v klidu rozloučit. O to spokojeněji, že "rozpomínací" finále se povedlo i mírně dojalo. ()

Wallis3

A je to. Sklouzlo to do otravné natahovačky, která mohla skončit už kdysi a zachovat si slušnou tvář. Mohla skončit i touto sérií, ale né, z nějakýho důvodu se to musí mrskat dál. Tady to pozdvihl muzikálový díl, který se opravdu povedl a Evil Queen a Hook tomu jednoznačně vévodili. No dál se dodívám jen proto, že zase oracuje můj blbej zvyk dodívat se i když už to vlastně přestává bavit. ()

Streeper

Divím se, že seriál bude pokračovat dál i bez několika hlavních hvězd. Například Snow a David přece byli hlavní linkou příběhu a Swan byla hlavní postava, tak jak to chtějí udělat bez nich? Jsem na to hodně zvědavá, myslím si, že to nebude tolik fungovat, ale uvidíme. Nejvíce mně potěšila muzikálová epizoda, velmi chytlavé písně, hlavně ta od Reginy. ()

Lachtaan

Zpočátku dosti rozporuplný návrat ke zcela primárním kořenům se nakonec dokázal vzkřísit. Vykořistění další pohádky, v tomto případě té nejznámější orientální, jsem já ocenil snad více než kdokoli jiný, i když bylo jednoduché, pro místy utichající oněhdy oblíbený seriál avšak hodně potřebné. A konec? Srdceryvné sbohem jedněm z nejpříjemnějších postav napříč všemi možnými dobrými i výbornými televizními seriály. 7/10 ()