Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander. (oficiálny text distribútora)

Valtrik27

Jeden z lepších filmů, které jsem v poslední době viděl a rozhodně výrazně předčil mé očekávání. Přesto si ale nemůžu pomoct a příliš mi z toho smrdí ta upachtěná touha po Oskárkovi. Taková ta přeháněná snaha o sílu emoce. Ne že by to tam nemělo co dělat, ale kéž by to obsahovalo méně umělé hmoty. Na druhou stranu oceňuju přínos pro českého diváka. Státník, který lže a podvádí, s cenzurou si pohrává podle toho, jak se mu to zrovinka hodí a především zavádí sociální zákony bez rozvahy, kde se na to vezme, je v současné době (počátek r. 2013) kouzelná příprava na stav po příštích volbách. Ale třeba se na to půjde ČSSD podívat hromadně a když někdo z nich pochopí, že i když se staví sirotčinec, je potřeba sehnat prachy na střechu dřív, než začnou provlhat zdi a uhnívat trámy, tak to mělo smysl. Jinak bez toho oskarového patosu je to opravdu dobrý film. ()

Upswing

Fakt som do dnes nevedel, že Dáni mali tiež svojho Rasputina ... len to nebol ožratý mužik ale osvietený nemecký doktor Johan Struensee. Nádherné prostredie a exteriéry, výborné herecké výkony, kde hlavne Mikkelsen ako Johan kraľuje ! Škoda len, že to ešte nemá dabing, moja matka by pritom v HD ani nedýchala. :-) ()

ceemel

Mads Mikkelsen je skvělý herec, milovníci ale nebudou jeho silná parketa. Královská aféra nezprudí ani nenadchne. Aspoň jsou seveřani natolik ukáznění, že z toho není kostýmní kýč... ()

Anka1597

Nikolaj Arcel ukázal světu, že ne všechny úžasné filmy musí být z Ameriky. A popravdě jsem si velmi zamilovala pro mě tři neznámé herce v hlavních rolích. ()

foxxxxy

Snímku chybělo něco, čím by se mi vryl pod kůži. Přišlo mi to spíše jako dokumentární film než historické drama. Ale i tak kostýmy senzační a herci velice dobří. Poměrně kvalitní podívaná. I tak dávám pouze 3* ()

eexDon

Für mich - 80%, - /Mads - mám ho sice docela rád, ale vypadá tu prostě už zestárle/, + /Mads + Alicia - dobře vybraní, precizně natočeno, film se netopí, jako jiné historické filmy v nepřesnostech, násilí a erotice/bože, to snad není ani pravda/, herecká sestava čistě severská/skoro/ - rozhodně +/, hodnocení - nadprůměrný a povedený historický film, jenž se docela povedl a hlavně se neutápí v násilí a sexu, docela se povedl ()

majli

Film o lásce, o naději, o touze něco změnit k lepšímu. O tom, že ne vždy se to povede. Ale i když se zdá vše ztraceno, úspěch může přijít. ()

poppy75

tento film je o comsi viac ako len o milostnej aferke...tuzba po moci,manipulatori,ovecky..od tych cias sa zas az tak vela nezmenilo..mads mikkelsen je jeden z tych mala hercov,ktori maju tvar,na ktorej je pribeh,nemusia nic ani povedat...k historii pristupujem s rezervou..ja som vlastne cely cas sucitila a snazila sa chapat skor kristiana..struens sa mi javil ako niekto tuziaci po moci,aj ked s o nieco cistejsimi umyslami ako dvorna rada..film bol natoceny poctivo,napriek dlzke nenudil ()

stuj

3 - 4 hvězdičky. Pěkné přiblížení úseku dějin Dánska - jdu googlit fakta:) Též dobré obsazení. Alicia Vikander má kouzelně zastřený hlas a Mikkelsen charisma. Tempo filmu je ale trochu pomalejší. ()

0LiV3R

Filmový zážitok z Dánskeho královského dvora z obdobia keď sa Európou šírilo osvietenstvo.Krásne prostredie,herecky skvele obsadené,gradácia deja,pútavy pravdivý príbeh.Poctivá filmárčina ktorej nemám čo vytknúť.U mňa 8/10 ()

Ganka

V tomhle případě rozhodně platí pořekadlo "Pro dobrotu na žebrotu". Spíš se divím, že Dánové natočili takový film, který nevrhá moc dobrý stín na jejich národ....jak pravil klasik:"Je cosi shnilého v tom státě Dánském..." Výborně zahrané, ani mi tak nevadila dlouhá stopáž. Jediné, co mi přišlo nanejvýš odporné byl slizoun Mikkelsen, na kterého jsem se musela celou dobu dívat. ()

racice3

Ač má tento film delší stopáž, nenalezla jsem v něm žádné hluché a nudné místo a naprosto si vychtnala každičký jeho kousek ve všech - často tak lidských - detajlech. Musela jsem ho celý shlédnout hned několikrát za sebou, má v sobě neodolatelný a neodolatelně romantický náboj, kterému snad nelze nepodlehnout a co víc, jeho síla nevadne! ()

angelle

Podvádzať sa nikdy nevyplácalo, najmä ak sa jedná o neveru v kráľovskej posteli. No v tomto prípade plne súcitím s hlavnou ženskou postavou. ()

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)