Musíš to uhasit!

Krátkometrážny
Česko, 2008, 2 min

Réžia:

Jan Veselý

Hasičská groteska z projektu Hasiči Jaroměřice nad Rokytnou (oficiálny text distribútora)

RedAK odpad!

Jako každý génius své doby, i já mám za zády pár mentálů, kteří lačně čekají na každý můj koment, aby mi pak mohli hrdě sdělit, že to dělám špatně. Jeden je ředitel vesmíru, druhej stvořil Chucka Norrise, třetí vynalezl pravdu a čtvrtej ve volných chvílích zaučuje Boha v oblasti tradiční metafyziky. Prostě borečci jaksepatří. Nedávno jsem se od tohoto spolku mladých Všechnovímstů dozvěděl, že se moje komentáře vůbec nevěnují hodnocenému dílu. Gratuluji, to je po čtyřech odstavcích o mrdání veverek vskutku objevné zjištění. Když se vám narodí mentálně retardovaný chlapeček s čtyřkilovým nádorem na hlavě, taky ho hned nezastřelíte. Naopak se mu budete snažit pomoci v co nejhladší adaptaci na civilizovaný svět, i když to bude zbytečné, protože si ho hned první kolemjdoucí spletou s burákem a snědí ho. Avšak i já jsem tvor trpělivý a proto se v následujících pár větách budu věnovat výhradně dílu pana Veselého, aby se náhodou zas někdo neposral. Takže - píčovina. Děkuji za pozornost. ()

Segrestor odpad!

Cejpku a Veselý! Vy diletanti. Když už do filmu, na který jste od SDH Jaroměřice nad Rokytnou vydyndali nějaký ten peníz, vkládáte kradenou hudbu, myslete také na to, že ne vše se ke všemu hodí. Hudbu z Večerníčku A je to je určitě lepší použít do grotesky o dvou nešikovných přetrhdílech typu Pat a Mat. Proč ale do grotesky o (PRO OSTATNÍ: POZOR SPOILER) nějakém opilém ksindlovi a hasiči, který pochčije vajglem zapálené listí? Že oni vám vysadili Wellbutrin? ()

L_O_U_S odpad!

Proboha, když už kradu filmovou hudbu, tak se aspoň postarám, aby v ní nebyly původní efekty. Veselému je ale nejspíš všechno jedno. (1 041.) ()

honajz2 odpad!

Rosana (Jan Veselý) se doma potichu chichotá, kdykoliv to vidí. Humor, který se líbí jenom mentálně postiženému podivínovi, s úchylnou zálibou, zařádit si s hasiči. ()

Kmotr76 odpad!

Zatím nejslabší z hasičské trilogie od Veselého Cejpka. V "Dělej, máme výjezd!" nevkládám velké naděje, jde ale o jediný film dvojice v modrých barvách, takže uvidíme... ()

zolo23 odpad!

2 minútový amatérsky film, kde len úvodné a záverečné titulky tvoria 40 sekúnd? No na tento film by celkovo stačila 1 minúta. Ani vtipné ani poučné, tak k čomu to vlastne bolo? Amatérsky filmári by si mali uvedomiť, že kraťase musia mať i nejakú pointu. Takýto film natočí každý z nás obyčajným telefónom, tak sa pýtam čo toto vlastne robí na CSFD?! ()