Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se – ač sama sebe proklíná – dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu “Před a po”. Přitom Erika má skoro všechno – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá – a to je dítě. Erika tedy nastolí plán “Dítě” a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek). (oficiálny text distribútora)

Harapes

V čase boomu "vejdělovských" komedií se nabízí otázka,jak dopadne Alice Nellis se svou komedií.Sveze se na nápadech pana Vejdělka a nebo půjde svoji cestou?Odpověď je ne tak lehká...Tak za prvé.Perfect Days jsou inteligentní komedií ,kde herci sami sebe neztrapňují.Za druhé.Výborné obsazení v čele s paní Chýlkovou(výborná herečka),překvapivě dobře hrající Vojta Kotek a dokonce i pan Klepl.Paní Bydžovská vždy hraje skvěle,ale kdo se tady opravdu blýsknul je Ondřej Sokol,který byl ve své roli neuvěřitelně věrohodný,výborně zahrané.A za třetí.To je právě to srovnání s komedií od pana Vejdělka...v jistých chvílích jsem cítil jakoby opisování od zmíněného režiséra,ale celkově na mne film zapůsobil svěže a neokoukaně,proto 75%. ()

Frecklie

Je to umělý, je to nepravděpodobný, k Alici Nellis se to fakt vůbec nehodí a product placement je otravnej. Já šla do kina a nic nečekala a kupodivu jsem se docela dobře bavila. Chýlková vypadá úžasně, strašně jí to sluší a Ondřej Sokol mě dostal :). Není to žádný umění, to vůbec ne, ale to přece ani nikdo nemůže čekat. Proto nechápu ten hate tady. ()

ondrula

Na stejnojmenné hře jsem byl nedávno v dívadle; rád bych napsal, že k mému překvapení bylo divadlo lepší než film, ale žádné překvapení se nekonalo, protože herce obsazené ve filmu rád nemám, zatímco ty v mém regionálním dívadle ano. Potíž byla, přiznávám, asi také v tom, že už jsem to tedy viděl a příběhové zvraty mě nemohly překvapit. Největší potíž filmu byly dle mého názoru UBOHÉ herecké výkony. Zčásti byl asi problém ve scénáři, zčásti za to asi trochu může režisérka, ale hlavně je to nedostatkem talentu a přeceňováním dotčených herců. No tak vážně: Chýlková celej život hraje tak nějak rozpačitě; jako kdyby v každý scéně zažívala trapnej okamžik (ačkoliv mnohdy o nic takovýho nejde). Bydžovská se svojí hubou mi vadila vždycky, ale jak zestárla, je to ještě horší; kupodivu furt ale hraje nějaký pseudomilostný scény. Vojta Kotek je dle mýho vyloženě neherec a v každý roli jen tak pomrkává svýma modrýma kukadlama a krčí nosánek. A Bob Klepl by měl vážně odejít někam do ústraní a stydět se, že kdy zkoušel hrát, to je hrůza sama o sobě. Na druhou stranu mě tu příjemně překvapil Ondra Sokol, kterýho jsem konečně viděl v nějaký plnohodnotný roli; dále Martha Issová, která ovšem měla tu smůlu, že ve filmu byla asi minutu a taky Zuzana Kronerová, která zase měla smůlu, že mluvila slovensky. Pro tyhle filmy z velkýho světa by se měla zřídit nějaká zvláštní kategorie (společně s Románem pro ženy a Bestiářem apod.), protože je to nevěrohodná představa režiséra o tom, jak si žije "lepší společnost", postavy se chovaj jako magoři, všichni si osvojujou nějaký momentálně cool trendy a žijou v supermoderně zařízených bytech za 10 mega, ve kterých ve skutečnosti nikdo nežije. Podtrženo sečteno zklamání s několika světlými chvilkami. A jestli je ještě někdo na pochybách, jak moc velkej průser tenhle film je, ať si vzpomene na nepatřičnost motivu, kdy se dvacetiletej Kotek snaží ošukat padesátiletou Chýlkovou; vzpomněl jsem si na podobné situace, kdy jsem byl nucen odolávat svodům nějaký starý větve a úzkostí se mi sevřela prdel. ()

.baris.

Film od ženy pro ženy. Pozitivní, milé, vtipné aneb 105 minut dokonalé zábavy. Tohle je přesně ten humor, který mám ráda. Poslední dva filmy Alice Nellis (tedy Perfect Days a Revival) mě dokázaly rozesmát a nabily mě energií. Nejdřív jsem se smála, pak plakala smíchy, a nakonec i dojetím. Skvělý výkon .. no, vlastně koho? Chýlková, Kotek, Bydžovská, Kronerová, všichni excelovali, ale koho bych vyzdvihla, tak to je rozhodně Ondřej Sokol, jehož homosexuál byl dokonalý právě tím, že nebyl ani trochu "hetero", ale ani příliš "teplý", takže nepůsobil směšně... A ten růžový svetřík mu vážně seknul dokonale! Když přidáme navrch scénář plný hlodů, dobré vystavění děje a skvělou hudbu Jana Ponocného (alias Circus Ponorka), je to pro mě velmi příjemné překvapení :).. ()

Rejže

Opět platí pravidlo - čím méně mne zaujme anotace, tím víc se mi film líbí a překvapí zpracováním! Ivana Chýlková dokázala zahrát odrostlou puberťačku naprosto brilantním způsobem! Najednou si řeknete - to neni Ivana Chýlková, to je Erika. A to se mi líbí všeobecně na režii. Když režisér dokáže jakémukoliv herci vdechnout život jeho postavy vybočující z linie tuctových postav. Ač Ivana hraje všeobecně dobře, v Perfect days jsem zírala s úsměvem co s ní Alice dokázala udělat. Skutečně mne to potěšilo, příběh je pak okořeněný něčím originálním, něco co diváka trošku pošťouchne a zjistí, že je něco jinak. Skutečně jsem měla radost. Když si vezmeme v potaz, že Čtyři slunce mi přišly jako šíleně nudný film o ničem, přišel Karel Roden s postavou tuze originální, vyšinutou... jinou než běžně vidíme. Taková hra má smysl. ()

peetriss

Poměrně kvalitní výkony Ivany Chýlkové a Zuzany Bydžovské, které se však rozplynuly v podivném univerzu režisérky Alice Nellis. V základu proti této vztahové komedii, prioritně určené ženskému publiku, nemám, dokonce to mohla být docela fajn zábava. To by však Nellis musela vložit do svého díla více filmařského řemesla, nikoli pouze sterilně se jevící vyumělkovaný televizní look, ve kterém se hlavní hrdinka posouvá pod vlivem nastávající krize středního věku z jednoho trapasu a omylu do druhého. Jistý náboj by tady byl, leč tomu chybí šťáva, komediální timing, ve vyhrocených situacích divácky uchopitelné emoce. Přesto věřím, že Perfect Days si své publikum najde. Ve zdraví jsem to přežil i já. ()

Luff

Prijemna komedie(drama) ktera upouta. Ikdyz to v telce trvalo skoro 3 hodiny tak me to vtahlo a upoutalo. Sokol vtipnej buzik. Ivana zachovala zenska. Ale hlavni krása je ten Vojta proste.. Na toho se krasne diva vzdycky 😁. Byl ten konec takovej smutnej, ale stale happyend. ()

22matelko

Škoda hodnotení ľudí ktorý posudzujú tento film podľa hercov ktorý v ňom hrali. Predstavte si na pozícii Ivany Chýlkovej napríklad Jennifer Aniston a namiesto Vojtěcha Kotka Matta Damona a ktomu ten istý príbeh odohrávajúci sa v centre New Yorku. Verím tomu že film by dosahoval min. 80 % a viac. Tento film bol skvelý od začiatku až do konca čo sa týka hereckých výkonov, obsadenia, scénará, ... atď... . Jediná vec ktorá film kazila bola Zuzana Kronerová ktorá sa vôbec nehodila na túto postavu a hlavne nevedela ju ani vôbec zahrať. dávam 95%. ()

Martin_W

Překvapení v podobě opravdu povedené komedie se skvělým hereckým obsazením. Ivana Chýlková, Ondřej Sokol, Vojtěch Kotek, Bob Klepl, Igor Chmela (škoda, že jen na začátku) a další. Od Žen v pokušení jsem se tak dobře u českého filmu, natočeného v posledních letech, nebavil. Ondřej Sokol byl opravdu parádní, rád bych ho viděl v hlavní roli v nějakém z budoucích filmů. 74% ()

Charon11

Tři hvězdičky za výkon Ondřeje Sokola, herci odvedli výborné výkony, jen slabší scénář-předvídatelný příběh. Příjemný film pro TV s výborným výběrem hudby. ()

Trash

S filmy Alice Nellis mám docela problém. Vždycky mi přijdou tak nějak moc vykonstruované, jako by tahle holčička už samou rozverností nevěděla, jaké cingrlátko ještě na ten už tak přeplácaný vánoční stromeček pověsit. Herci hrají tak přirozeně, až je to nepřirozené, a ty popíkové vybrnkávačky mi vždycky svojí pohodičkovou atmosférkou lezou na nervy, navíc fakt nevím, co konkrétně zde dělal pan zvukař, protože dialogy a songy se navzájem dost slušně přebíjely (ne že by to něčemu zásadně ublížilo). Neříkám, že jsem od této režisérky viděl vše, ale po skvělém Ene Bene už mě vždy jen zklamala, takže vše od ní asi ani vidět vlastně nepotřebuju a nechci... Jo a ten vychvalovaný Sokol a la buzna? No teda nevím, homosexuálů znám celkem dost...ale takhle teda nežžžvatlá fakt nikdo. Asi se inspiroval v nějaké americké parodii. ()

janeke

"maminka ze Slovenska" so zlým vkusom začína byť ikonografický typ, ty jo. aby taký film mohol splniť svoju funkciu a pôsobiť gastronomicky, mladý muž by musel byť sexi, hlavná postava by musela byť príťažlivá a dialógy by museli vyzerať aspoň trošku reálne. takto to nemôže byť ani poctivý gýč. ale tá Zuzana Bydžovská je super, tá si zaslúži hviezdu... Ak chcete vidieť sympatický film s podobnou tematikou, pozrite si radšej The Rebound. ()

Santino7

Tento film pre mňa vytvára vcelku presný obraz českej (komerčne zameranej) kinematografie posledných rokov. Komédia s rokmi ostrieľanými hercami s veľkou snahou zobraziť to celé v modernom šate. Mne tam však stále niečo nesedí, nemôžem si pomôcť. Ivana Chýlková rozhodne nie je zlá, to vôbec, avšak dej ako celok pre mňa nič moc. Občas možno vyčarí úsmev, aj to len málokedy. Trebalo by do našich končín konečne niečo nové, inovatívne... Mne totiž pripadajú súčasné české počiny - česť výnimkám - ako cez kopírák, prepáčte (u nás to však nie je o nič lepšie, tu pre istotu filmy s komerčným potenciálom viacmenej ani nevychádzajú, iba ojedinele :-). Perfect days mi vážne neprišli ničím originálne, typický film na jedno pozretie. 2/5 ()

fredisek

Na Perfect Days nemá cenu řešit, kde co okopírovaly, jak moc nejsou originální. Ne, nejsou originální, vlastně nejsou ani zajímavé. Zajímavé jsou ale pro české prostředí. Pro prostředí, kde jsou gayové na obrazovkách pořád buď úchylové nebo barbíny, pro prostředí, kde ve filmech můžete ukázat úspěšné postavy spíš jako odstrašující příklad a hlavně pro prostředí, kde buď někdo točí shitové komedie, hraje si na art a nebo se furt plácá v hříších komunismu. Perfect Days je komedie jasně inspirovaná britskými a americkými dramedies, které nasazuje do českého prostředí a i když v tom není nijak objevná a některé vtipy jsou příšerné (třeba to s tou bledostí a pleťovou maskou), jsem rád, že jsem to viděl a byl příjemně překvapený. Pět hvězdiček dávám za tenhle společenský přínos, ne za příběh. A co se týče Sokola v roli gaye...mohlo to být méně afektovanější, ve scénáři se mohlo objevit slovo gay namísto toho obcházení horké kaše (Češi si zkrátka ještě nezvykli, že tohle slovo existuje a dokonce se i vyslovuje), ale jinak není důvod nic vyčítat...on ten svět gayů a fag hags takhle vypadá. ()