Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiálny text distribútora)

otaznick

Pokud jste jako malí hltali Ábíčko, četli knihy od Ransoma, nebo chodili do skautu, tak si film určitě užijete. Příjemný filmový výlet do dětství, kdy se dobrodružství skrývá za každým rohem. ()

Hpatrik

Nečekaně výborné! Je to trochu netradiční věc která asi nesedne každému, ale to je u Andersona asi standart. Pro mě byla naprosto fascinující kamera, a její nápadité umístění, dále nádherné prostředí Rhode Islandu a v neposlední řadě herecké výkony - hlavně skvělá ústřední dvojice. ()

albionlady

Nemám rada skautov. Odnepamäti mám voči nim hroznú, strašnú, príšernú averziu, a keď som zistila, že tento film je práve o nich, tušila som, že to nedopadne dobre. Moje tušenie sa do bodky vyplnilo. Tento hipsterský skvost ma absolútne neoslovil. Viem, o čom film bol, no nepochopila som, čo bolo vlastne jeho cieľom. Nepáčila sa mi zápletka, nepáčil sa mi ten vyslovene „moderný“ spôsob, akým natočili Až vyjde Mesiac (často som pri ňom mala pocit, že tá Andersonova snaha byť iný bola až veľmi prehnaná) a nepáčili sa mi, samozrejme, už vyššie spomínaní skauti. Priznám sa, teraz sa trocha obávam filmu Grandhotel Budapešť, ktorý som chcela veľmi vidieť, ale ak to bude podobná hipsterina dokopy o ničom, tak... ďakujem pekne. (Ale páčila sa mi priateľova poznámka, že "škoda, že tú bitku (pri ktorej zomrel pes a Suzy prepichla jedného skauta nožnicami) nenatočil Tarantino." To by bola pecka!) ()

ZackSawyer

Dětský svět s hereckými hvězdami, nevtipné, ale dětsky poetické. Dospívání, tábor, láska.... A Susy je opravdu uhrančivá dívka, která postupem času bude asi hodně osudovou ještě pro mnoho chlapců a mužů.... ()

J.M.Novak

Strašně zvláštně příjemně zpracovaný příběh dvou problémových do sebe zamilovaných dětí, který je vážně moc milý a roztomilý! A především pro mne potvrzení toho, že asi zbožňuju divnotvorbu W. Andersona :-) A chválím perfektní hudbu! ()

tranquill

Stylizovaná podívaná. A vůbec jinak pojatá dobrodružná romantická komedie. Dá-li se to tak nazvat. Každopádně originální a rozhodně nenudící snímek. Příjemné překvapení. ()

Vabr

Osobně jsem šel do filmu pouze s tím, že frčí na Tik toku a jedná se o drama. Nakonec jsem vcelku spokojenej. Není to žádný haló, ale moji pozornost si to udrželo kolem té půlnoci. Estetika je úplně dokonalá a krásná. Vážně oceňuji. Děj se jí dost svébytným způsobem přizpůsobuje a chování postav jakbysmet. Je to takový neuvěřitelný příběh, ale posouvá se plynule kupředu, tak asi proč ne. Párkrát jsem se pousmál (blesk, megafon), ale očekával jsem to teda víc dramatické. Každopádně se závěr povedl. Vyhodnocení: Hudba byla svérázná, že jdu hned na OST filmu ()

dakarin

Jedinečný rukopis, svižně plynoucí děj s několika zpomalovacími scénami, zajímavý scénář, celkově pozitivní vyznění. Režii se podařilo udržet rovnováhu mezi fantazií a realitou, respektive ukotvit lavinu bláznivých nápadů do přijatelného rámce. Jakoby mistrně spojené za sebou následující samostatné gagy propojené do jednoho celku, mozaika, která neztratí celkové vyznění. Popravdě si myslím, že jsem to tajemství vyznění filmu zatím zcela neodhalil ;-) ()

josieaddms

Nádherný film. Do každého jednoho detailu propracovaný. Wes Anderson je úžasný režisér, a skvělý autor. Příběh má přesně všechno co potřebuje. Je místy velmi vtipný, a veselý, a chvílemi velmi smutný a zahořklý. A to je přesně to co na jeho filmech zbožňuji. Barvy jaké on do svých filmů používá jsou nezaměnitelné, a stejně tak atmosféra. Navíc u něj mám takový dojem jako by do příběhu jeho postav skutečně pronikl. Navíc to všechno funguje bez pozlátka nebo zbytečného sentimentu. Chvilkami jsem se u toho smála nahlas, a mnohokrát jsem měla slzy v očích. Nemůžu ani přesně určit co nejvíc se mi na tom líbilo, nebo co se mě nejvíc dotklo, protože celkově mě to úplně pohltilo. A dotkl se mě skoro každý jeden záběr. Nehledě na to, jak dobře u něj herci hrají. Všichni se tam skvěle hodili, a hráli naprosto bezchybně. Včetně Edwarda Nortona kterého normálně vůbec nemusím. Prostředí které si pro film vybral, nebo hlavní dvě postavy, nemluvě o úžasně zvláštní hudbě, vše mi přijde tak dokonale sehrané, že ani nemám pocit že bych tomu mohla něco vytknout. Navíc mi to přišlo strašně upřímné a opravdové. Zvláště jeho cit proto vystihnout rodinné, nebo celkově lidské vztahy. Opravdu byl tenhle snímek pro mě silným zážitkem, který si doufám někdy brzy zopakuji. ()

PedroPo

Pro každého, kdo jako malý alespoň jedenkrát neutekl z domova, by mělo být Moonrise Kingdom povinnost. Nejsem nějaký obrovský fanda Wese Andersona (občas mi připadá až moc nelogický nebo nesmyslný, ale možná mi jen chybí nějaký gen, díky kterému bych ty jemné nuance jeho humoru chápal), ale jeho poslední film mi udělal radost. Všeho tam byl tak akorát, výborný casting, oba dva dětští hrdinové se v hraní vyrovnali dospělákům. Jo, potěšilo. A už se nemůžu dočkat, až si pořídím soundtrack. ()

ISAJ

Čarovný film so svojou veľmi zvláštnou atmosférou. Režisér má veľmi zvlášty, respektíve iný štýl, ktorý niekomu sadne a niekomu zase nie. Každopádne TENTO FILM JE PRE MNA DEFINÍCIOU PRESNEJ RÉŽIE, čo sa týka kompozície obrazu, takže za to mu tlieskam. 8.5/10 ()

pyverrn

Neveděl jsem, co si pouštím a chtěl jsem si pustit jen nějakou kulisu k práci.... po hodině jsem si uvědomil, ze mám okno prehrávače maximalizované a nic jsem neudělal... naprosto mě to vtáhlo do velmi svěžího děje, což se mi v poslední době tak často nestává. ()

Kingjiri

Po nedávnym rozčarování jsem od novýho filmu Andersona nečekal vůbec nic. Nebýt slušnýho hereckýho obsazení a nadšenejch ohlasů, nejspíš by se ani Moonrise Kingdom na mojí TV obrazovce neobjevil. Tentokrát jsem byl v rámci možností relativně spokojenej, i divnější pasáže se daly zkousnout, ale příběh byl šíleně nudnej. V poslední třetině už se mi film zdál nekonečnej. Hodina a půl dlouhá stopáž byla prostě pro tak jednoduchej příběh příliš. Herecky v pohodě - nejvíc zaujala mladá Kara Hayward. Škoda nepropracovanýho příběhu, moh být slušnej průměr, dvě silnější hvězdy. ()

Franc1s

Tak tohle jsem ještě neviděl. "Pohádkový zamilovaný příběh dvou milencu,kde kluk chodí do skautu a holka používá nužky k obraně :) Náhodou se potkají a zajiskří to. Tomuhle nechybí vtip, nadsázka a to, že chci se vrátit zase do těch let. Ukáže se i B.Willis, ale trochu jinak :D E. Norton jako vedoucí skautu a jeden z rodiču B.Murray. Možná film nezaujme všechny, ale stojí za shlédnutí! Výtečný hudební doprovod a děcka v hlavní roli. Škoda,že to skončilo tak rychle :) 9/10 ()

teddinka1

Tak tenhle film vě mě zanechal strašně pozitivní, vřelý a idylický pocit. Po výtvarné scéně to dokonale odpovídá příběhu, herecké postavy skvělé!, i další obsazení. Místy dost absurdní a ironické (schválně). Musím vidět znova. ()

spacylemon

Přesně ten druh filmu, ke kterému jsem získal tak osobní vztah, že by mě až sralo, kdyby se líbil každému hejhulovi... Jen pro zasvěcené - na ulici se poznáme, za uchem máme mývalí ohon a na nohách boty z nedělní školy. ()

deLaFere odpad!

Oblíbení herci a mnoho nadšených výkřiků zdejších uživatelů, tak čekám, pořád čekám a nakonec to nedokoukám. Fakt se mi to nelíbilo. Chápu, že se tam dá asi lecos najít, ale tohle není prostě to, co by mě bavilo. Pro mě odpad. ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

14.05.2019

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky