Zemřít vedle tebe

(festivalový názov)
  • Francúzsko Mourir auprès de toi (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
Francúzsko, 2011, 6 min

Když po západu slunce starý pařížský knihkupec zavře krám, postavy z knížek vyrovnaných na policích ožijí a Drákulova přítelkyně Mina se zamiluje do kostry Macbetha. (Festival krátkých filmů Praha)

klima777

Začátky jsou vždy stejné: Bezhlavá zamilovanost. Ptám se: Co bude zítra? Styď se, Spikeu Jonze! Ty amorální dekadente a przniteli literární klasiky!!! ☠☠☠☠ ()

Firebug

Sjíždění krátkometrážních animáků je mou oblíbenou formou prokrastinace. Spike Jonze mě tímhle nenápadným kouskem moc příjemně překvapil. Minimalistický dialog mě skvěle nahlodal a závěrečné titulky doprovázené bezvadným songem mě pak odrovnaly úplně! :-) Tolik bravurně zvládnutých žánrů/nálad jen v šesti minutách, to se jen tak někde nevidí. ()

kdosizrosy

Ty ilustrace jsou krásný..resp. ta animace. Přebaly knížek naprosto fascinující. Příběh samotný milý a úsměvný. Co to však lehce kazí, je ta demonstrace souložících kostlivců na konci. Puritán vážně nejsem, ale tohle mi tam prostě nějak nesedělo. ()

phoenixer

Je libo ústy? Inu, prostě sympatická dvojce, která se jinak vlastně ani potkat nemohla, jelikož se Drákula a Macbeth minuli zhruba o 4 století. ()

Lollirot

Even when we're dead we'll still have bones to hump and jump Pobavilo. Krom toho mě to přivedlo na zajímavou alternativní zpěvačku Soko, kterou posledních pár dní poslouchám stále dokola a nemůžu přestat. ()

koci

Nápaditá a vtipná hříčka, takových animáků nemám nikdy dost. Spike Jonze vede svoji filmařskou kariéru opravdu zajímavou cestou - videoklipy, Kaufmanovy scénáře, produkce Jackassáků a poslední dobou jen kraťasy, a dokonce animovaný! Fakt jsem zvědav, co tenhle renesanční filmař přinese v nejbližších letech... ()

Cigalone

Pre krátkometrážny festivalový je námet a scenár, ktorý môže pokojne vzniknúť pri jednej káve a dvoch cigách, zaujímavou hrou ústiacou v pomerne jednoduchú krízu s extrémne klišé dialógom. Súhlasím s Marek1991, ale za mňa v pozitívnom zmysle. ()