Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

Ramiraa

Nepatrím k veľkým Tarantinovým fanúšikom, ale Djangom sa mi trafil do vkusu. Plnokrvný western s epickou výpravou, skvelo zahranými postavami, dokonale napasovaným soundtrackom a riadnou dávkou nadsázky sa proste vydaril. Kráľovsky som sa bavila a fandila som Djangovi až do poslednej minúty (hoci v závere Tarantino trochu zbytočne zaradil spiatočku). Django je ukážkovým príkladom filmu natočeného s chuťou a z lásky k žánru, ktorý sa môže hneď zaradiť medzi klasiky. ()

touchud

Ačkoliv nejsem velký fanda Tarantina a westernů, tohle se opravdu povedlo. Velmi dobře jsem se po většinu filmu bavil, KKK scénka a závěrečná destrukce, skvělé. ()

vetsinezobri

Dvě a tři čtvrtě hodiny ve společnosti skvělých herců, soundtracku i příběhu utekly jako voda. Tarantino uložil do své spíže další pochoutku. ()

Krypto

Ve chvíli kdy umřel Cristoph Waltz i Leonardo DiCaprio, tak pro mě skončil i celý film. Připadalo mi, že Jamie těm dvěma moc nestačil a na jeho výskoky při vytahování pistole z pouzdra (Zasouvání, s efektním obtočením okolo ukazováku už je věc jiná) asi dlouho nezapomenu :-) ()

Nešpi

Naprostá dokonalost. Skutečně úžasný výtvor.Na film jsem se těšil někdy od léta a skutečně musím říct že splnil, ba dokonce předčilo moje očekávání. Filmu jasně kraluje Christoph Waltz spolu s Leem a Samuel L. Jacksonem. Scény, kdy krev teče proudem my tváři vykouzlí blažený úsměv a připomene mi legendární Kill Bill: Volume 1. Jamie Fox nijak ve své roli nevyniká, ale přesto to byla dobrá volba. SPOILER!! A nakonec si opět Tarantino nemohl nevynutit jeho 5 minutové vystoupení, kde to opravdu nehezky schytal. V sále lidi řvali smíchy k prasknutí, v okamžiku, kdy někomu ulětěla hlava nebo něco jiného.... a tomu se říká dokonalý černý humor.Opět nechyběli dokonalé dialogy a skvěle gradující muzika. OSCAR za scénář a pro Waltze nutnost !! + ještě nějaký by neuškodil. ()

Fiara

165 minut absolutní zábavy....pro mě nejlepší Tarantinovka po Pulp Fiction, výborné scény, soundtrack a skvělé obsazení...Christoph Waltz rulez!! ()

Kozy9

Každé Tarantinovo dielo je v dačom výnimočné a veľmi svojské, no v jeho posledných filmoch som pocítil mierne odbočenie od jeho osobitného štýlu. Django nielenže neodbočuje, on sa priam vracia a to v lepšej inovatívnej forme. Kill Billom Tarantino dokázal, že je pán režisér a úžasný scenárista, Djangom si už dokazovať nič nemusel a napriek mojim miernym obavám nielen že potvrdil, to, že je viac ako obyčajný režisér, ale aj dal výrazne najavo, že je jeden z tých najlepších. Django obsahoval všetky aspekty jeho filmov : podmanivý a moderný soundtrack, vynikajúce herecké obsadenie, precízne dialógy prepletené nezabudnuteľnými hláškami, neskutočne profesionálnu kameru, dokonalé zábery prostredia. Ale taktiež tento snímok obsahoval dačo nové, dačo, čím sa Tarantíno vyhol opakovaním sám seba a predviedol, že má vždy v rukáve o trik naviac. Úprimne, nenašiel som nič, čo by vo mne vyvolalo pochybnosti ohodnotiť tento poklad kinematografie piatimi hviezdami. Bezchybné dielo a nezabudnuteľný zážitok. 100% ()

celticek

Quentin se zase vyřádil a na chvilku ukojil své perverzní choutky:) Je to vážně hodně zábavné. Všichni herci jsou super, ale mně se nejvíc líbil Waltz, to je prostě pán. Tarantino tady ty "béčka" opravdu umí. Famózní hudba, by the way. ()

aladeen

Nespoutaný Tarantino! Pan režisér opět nezklamal a vdechl život kontroverznímu westernu. Specifický styl onoho režiséra, který mu může leckdo vytýkat, že ve westernu nemá co dělat místy rapová hudba nebo humorné scénky, se zde projevuje. Nicméně mně osobně to nevadilo (možná proto, že nejsem fanoušek westernů) a u filmu jsem se příjemně bavil i díky vynikajícímu výkonu Waltze. Pokud vám nevadí, že obyčejný kolt po zásahu odhodí ženskou tři a půl metru dozadu a že i stropy jsou od krve, pak vřele doporučuju! Jo a... to "D" je neznělé!!! ()

Locco

Moderní pocta Spaghetti westernům, dynamičtější, svá, občas ale možná až moc ukecaná a přestylizovaná. Bez Waltze by byl film poloviční, ale to už zbytečně spekuluju. ()

Miro_CZ

Je sice leden, ale už teď vím, že to bude jeden z nejlepších filmů roku 2013! Tarantino opět ukázal, že se nebojí točit filmy o historických událostech o kterých se zrovna moc nemluví a umí je točit tak, aby zaujali i normální diváky. Django je nadupanej hláškama u kterých se prostě musíte smát a do toho taky litry krve tak jak jsme u QT zvyklí. Od filmu jsem čekal hodně a nakonec jsem to taky všechno dostal. A mimochodem soundtrack je naprosto luxusní! ()

hickok

Za vše hovoří komentář, který se ozvasl v řadě za mnou po skončení projekce: "Ten Tarantino by měl¨přestat koukat na filmy.." Někteří lidé hold na na jeho filmy NESMÍ chodit:) ()

jelimanek

Upřímně já moc westernový filmy nemusím. Ani Tarantina vlastně moc nemusím. Ten jeho věčný motiv pomsty a cákance krve. Čím delší série cákanců, tím líp...samý motherfucker, son of a bitch a bum a prásk a cák. Ale poslední Pancharti a Django jsou vážně výborný filmy. A Django je podle mě nejlepší. DiCaprio, Waltz, Jackson hrají jako o život a Jamie Foxx mně rozhodně velmi mile překvapil. Soundtrack je perfektní a dodává filmu ještě westernovější atmosféru, než by se dalo vůbec předpokládat. A prostě výběr doby, místa, herců, kulis a načasování těch blbejch cákanců je bez chybičky. Scénka s kukuxklanem je fenomenální. Vážně perfektní westernovka. Od této chvíle jsem Tarantinův člověk a těším se na další jeho film. Jenže nemůžu dát pět hvězdiček, protože to ve mě nevyvolalo nikterak silné emoce. Dokoukala jsem film a řekla si: Tý jo, pěkný! Jenže u nejlepšího filmu prostě zůstanete zírat s otevřenou pusou a ještě drahnou chvíli přemýšlíte, co jste to vlastně viděli a jak to bylo silný. A tohle pro mě není ten typ filmu. ()

nicneznam

Tarantino opět dokazuje, že vládne svému řemeslu a jeho Nespoutaný Django je v žánrovém dělení jedním z mála skutečně kvalitních westernů. Western, který se místo tupých frajerských kovbojů zaměřil na jedno z nejpalčivějších témat americké historie, do kterého zasadil vtip, napětí, akci a lásku. Epos, který nikoho nekopíruje, využívá dokonale hudební možnosti v těch správných scénách, během kterých se divákovi notně zpomaluje čas proto, aby si vše náležitě užil. Vůbec jeho styl používání hudby jsou ta nejstylovější audiovizuální intermezza, která můžeme ve filmu vidět. A i ten hip hop a rap tam ze své podstaty patří, protože jeho vznik, popřípadě šíření, je úzce spjato s otroctvím. Mnozí režiséři se snaží o podobnou práci s hudbou ve svých filmech, ale nepamatuji se, že by to někomu takto vycházelo. Je to zábava, která je o to zábavnější, čím více se blíží svému konci. Osmdesát se mně zdá jako adekvátní střízlivé hodnocení, ale může i růst. S Hanebnými pancharty ukázka filmařiny první třídy. Budoucí klasiky. ()

sWONDER

Od úvodnej skladby za pochodu otrokov, som sa až skoro do konca usmieval ako idiot. Ten preťahovaný, narýchlo zbúchaný záver je trochu na škodu, ale nič to nemení na výnimočnosti tohto snímku. Nebudem sa moc rozpisovať o úžasnosti, lebo ja toho týpka (QT) milujem. Spomeniem iba skvelý scenár, "monologidné" dialógy, ako vždy neskutočné, premakané postavy a ako v každom Tarantinovom filme vynikajúca hudba sú zárukou tej najvyššej kvality. Každá scéna sama o sebe skvost , prial som si, aby ani neskončili (až na výnimku s Djangom hore nohami ) ,ale každá ďalšia mi to hneď vynahradila. Herci až neskutoční! Najmä výnimočný WALTZ a DiCAPRIO ktorý hrajú ako páni, Foxx pekne zapadol a Samuel štandardne výborný, zábavný a diabolsky zákerný (oddaný pánovi). Do prvej prestrelky v Calvinovom dome som bol ako v tranze. Celkový dojem nadmieru spokojný. Už sa teším na repete tejto parádnej, vtipnej a nezabudnuteľnej jazdy.... hodiny na koni :) "sons of bitches"! ()

TSZ

ND pro mě začal momentem, kdy se na scéně objevil Leonardo DiCaprio ve své, zatím zřejmě životní, roli. Jinak film nabízí asi vše, co lze od westernu made in Tarantino očekávat, své věrné tedy určitě nezklame. Já se do této skupiny řadím samozřejmě také, nicméně Hanební pancharti byli o stupínek zábavnější. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake