Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

MyFairLady

Pekny remake Piesne o Nibelungoch, ale: Jamie Foxx sa este musi posnazit, aby stihal na Christopha Waltza a Leonarda DiCapria. Film je na moj vkus trosku pridlhy - nevadila by ani tak dlzka, len keby nebol predlzovany scenami, ktore vobec nie su treba (nepodareny prenos do bani na konci, scena s KKK). A naopak, sceny, ktore by si zasluzili viac su obcas prikratke (trochu preexponovana postava Samuela L. Jacksona akosi prirychlo pride na to, co sa deje). ()

vikin

Pane jo, bylo to lahůdkový. Naprosto vybroušený dialogy, opět výborná hudba a Leo + Christoph Waltz jsou opavdu skvělí. Nedávno jsem četl, že Tarantino se chystá natočit cca 3 filmy a končí. Doufám, že si to rozmyslí..... Chceme další a další ()

montel

Django (Jamie Foxx) je černý otrok, který byl prodán v dražbě. Z otroctví jej osvobodí dr. Schultz (Christoph Waltz), bývalý dentista a nyní lovec lidí, který mu nabídne svobodu. Na oplátku chce, aby mu pomohl dopadnout obávané bratry Brittlovi. To se jim také povede a Django je nyní svobodný. Jeho myšlenky však vedou k jeho ženě Broomhildě (Kerry Washington), která je majetkem mocného pána Candieho (Leonardo DiCaprio). Django a jeho nový přítel Schultz se pokouší vymyslet plán, jak Broomhildu navždy osvobodit...Tak hezky popořadě. Jeden z nejočekávanějších filmů roku, alespoň pro mě. Výběr herců je výborný. Všichni se do svých postav vžili parádně. Tarantino vzdal poctu starým westernům což mi přišlo na dnešní dobu parádní a jak se na plátně objevil Franco Nero ujistil sem se, že film je opravdová pecka. A to jsem si myslel, že mě už nemůže nikdo překvapit. A prásk. Samuel L. Jackson byl totálně odzbrojující. Vše potrhuje skvělý černý humor, který filmu dodává šmrnc. Jednu jedinou výtku bych měl. Film bych tak o patnáct minut sestříhal. V některých chvílích zbytečně ztratil tempo. Tento problém jsem měl i u Skyfall. Ale to vůbec nevadí. Tady není pochyb o to, že každý kdo film uvidí, bude se jistě skvěle bavit. 85% ()

ricky4

Jsem zatim nedotčen Tarantinovými filmy, to chci říct hned na úvod. Kvalita filmu je pochopitelně vysoká (kamera;herecké výkony). Nevím do jakého žánru film zařadit- jestli je to spíše western, komedie anebo akční film... Je-li to western, tak si film u mě ani zdaleka nemůže vysloužit 5 hvězd- jeho děj ani vše okolo se vůbec nedá srovnávat s filmy jako Sedm statečných. Komedie? Ano, někdy jsem se i zasmál, ale určitě to nebylo mockrát. Akční filmy moc nemusím- a právě akční přestřelka mi dojem z filmu kazí. Dále se mi nelíbila hudba. Naopak se mi líbí některé novátorské prvky (western na sněhu). Vzhledem k hodnocení filmu jsem od toho čekal mnohem víc. Je možné, že film je hodnocen takto dobře zčásti i kvůli četným fanouškům Tarantina, kteří byli rozhodnuti dát filmu 5 hvězd už před shlédnutím snímku. Je to ale jen má domněnka... Vidím to na 3-4 hvězdičky. ()

peterzel

Podle mých kritérií jednoznačně nejlepší film roku!Skvělý Christoph nechává za sebou po herecké stránce Foxe a Leo jako vždy skvělej!Quentinovo vystoupení(i to herecké) netřeba hodnotit.Prostě jsem se skvěle bavil.Quentin ukojil mého Tarantinovského ducha se vším všudy!!! ()

MakinaB

Z filmu jsem byla rozpačitá když jsem na něj mířila, ale závěr je, že miluju Taratina. Jasný občas se to trochu vleklo a možná bych i film o půl hodinku zkrátila, ale i tak z nějakého neznámého důvodu, jsem měla po celou dobu na rtech úsměv. Možná je to spíš důkaz toho, že jsem na hlavu, když se směju jak krev stříká a lidi umírají, ale i tak film mě bavil. Bavil mě úplně jiným způsobem než ostatní filmy, prostě jsem se zvráceně pochechtávala a i když scéna s pytli mi přišla jakoby se tam nehodila, na ní jsem se smála nejvíc. Na konec jsem se strašně těšila v očekávání co s tím udělá. Nějak jsem očekávala větší prožití závěru, ale svoje "bum" jsem dostala a hned vyletěl celý barák do vzduchu. Je to úžasný film a rozhodně stojí za to se na něj podívat a zatím je to má letošní č.1 ....... zvráceně jsem se bavila Ou a zapomněla bych na hudbu .......něco úžasného, naprosto nezapadala do období filmu, ale myslím, že když krev stříká ani tam nejde dát jinou :-) ()

chicotomas

Tarantino je můj oblíbený režisér, takže se těším na každý jeho další kus. Možná se mi Pancharti líbili o trošku více, ale i tady je skvělá atmosféra a dnes již klasické tarantinovské nechutnosti i vtípky. Film je možná až zbytečně dlouhý, osobně bych se bez toho závěru s odvozem obešel, ale to bych pak přišel o skvělý závěr s odchodem paní Lary a o skvělý Tarantinův odchod přímo ze scény. Přesto se na to rád někdy kouknu znovu! ()

Kubikos

Tak to byla lahůdka. Dialogy opět vypiplané do posledního detailu a Waltzovo slovíčkaření já prostě žeru. Pancharti byli přeci jen o půl procenta lepší ale i tak to byla nezapomenutelná podívaná. ()

DorianGreene

Natočit to jiný a hlavně méně známý režisér, je to filmová událost roku. Ale protože je tvůrcem Quentin Tarantino, je to tentokrát „jen“ na 70 procent. Snímek nepostrádá všechny tarantinovské vychytávky, kvůli kterým ho jeho fanoušci, včetně mě, zbožňují. Leckdy jsou dovedeny ad absurdum, což ctitelům tohoto šílence rozhodně nevadí. Jenže nejslabší stránkou Nespoutaného Djanga je samotný příběh a scénář. Dokud je na plátně Christoph Waltz (a že je tam v prvních dvou třetinách skoro pořád), tak je to herecký koncert. Ale zatímco jeho předchozí role německého důstojníka SS Colonela Hansy Landy byla zjevením a většina diváků si tohoto herce zamilovala, je u Djanga jeho lovec odměn zpočátku vtipný a překvapující, ale postupně se začne opakovat. Waltz totiž používá úplně stejné výrazové prostředky, gesta, mimiku, řečnické fígle jako v Hanebných panchartech. Člověk tak sleduje v podstatě polepšeného esesáka Landu, který prozřel a stal se ochráncem jiného etnika. V poslední třetině film ztratí řemen. Jakoby dopsal scénář někdo jiný. Kde je ta hutná atmosféra, kterou známe ze sklepní scény v Panchartech? Do toho započítejme zbytečné natahování konce a několik scénáristických lapsů (proč Django trénuje střelbu, když je po prvním výstřelu zřejmé, že to umí bezvadně; moment, kdy jde dvojice k nějakému příteli do srubu na dort atd.). Za vůbec nejsilnější pokládám hned úvodní sekvenci s otroky v řetězech a obchodní rozmluvou mezi doktorem Schultzem a dvěma otrokáři. Jako sled jednotlivých scének a hlášek je film skvělý, ale bráno optikou celku, jde jen o filmařskou manýru. ()

n.m.

Domnívala jsem se, že mě Tarantino uz ničím nemůže překvapit, ale omyl! Po prvním shlédnutí mě zachvátil pocit euforie a těžce jsem se ho vzdávala..takže repete bylo na místě! Vynikající dialogy, skvělý soundtrack a samozřejmě dokonale doladěné herecké výkony. Postava dr. Schulze v podání Christopha Welze byla zcela ohromující! 100% nejlepší westernovka! ()

Nobunaga

Další výborná tarantinovka, i když IMHO na Bastardy to nemá, vlastně ani na Kill Bill nebo Pulp Fiction. Filmu bych vytknul hodně přepálenou stopáž (165min), kdy od cesty do Candielandu začíná být film dost plněný vatou, a dále to, že víc než Django film táhne, i když výborný, Christoph Waltz (alias poručík Hans Landa v Bastardech). Tady ale výčet negativ končí. Každopádně se jedná o nadprůměrný biják s víc než nadprůměrnými hereckými výkony (v pořadí Waltz, DiCaprio, Jackson, Foxx) a potěší i malá camea mj. "Já vím" F.Nera či Tarantina a M.Parkse. Tradičně krvavé drama s vybroušenými dialogy, úderným soundtrackem, řadou popkulturních odkazů a poselstvím navrch. Typický, a přesto tentokrát jiný Tarantino, který tímto alespoň umlčel kritiku, že vykrádá sám sebe a točí filmy na jedno brďo. Rozhodně doporučuji. ()

ma100dont

Ten film obsahoval všechny prvky zábavného celovečerního filmu.Názorná ukázka toho, že jde slovo „NEGR” použít opravdu v každé větě :-). Film hodnotím 5*, protože tohle je zrovna druh filmu, na který se dá dívat opakovaně a nepochybuji o tom, že některé perly, které se ve filmu objevili, zkultovní podobně jako tomu bylo v Pulp Fiction. Obdivuji jak ten chlápek může točit takhle originální věci. ()

Majdulak

Pokud jste doteď považovali snímek Pulp Fiction za nejlepší od Q. Tarantina, obávám se, že po shlédnutí Djanga se to rychle změní. Po velmi dlouhé době jsem z kina odcházela více než spokojena. Tarantino skvěle propojil nepropojitelné. Klasické westernové scény proložené rapam, to se jen tak někomu nepodaří. Těším se, až Djanga uvidím podruhé a vychytám jednotlivé "vtipné" detaily, které jsou do filmu vpraveny. Celý film, ač měl téměř tři hodiny, mě nenudil ani na vteřinu a užívala jsem si ho plnými doušky. Jamie Foxx, Samuel L. Jackson, ale hlavně Christoph Waltz podali skvělé výkony. Mít k dispozici šest hvězdiček, dám je. ()

DEJWIX114

právě jsem to viděl a nemám slov..... DOKONALOST!!!!! není to jen obyčejná tarantinovka má to něco do sebe a scénář je prostě uchvatnej. NÁDHERA!!!!! ()

salokin

Tenhle film by klidně mohl mít podtitul-Zabili jeho zubaře a to sakra neměli dělat ! Djanga jsem odkládal a udělal jsem velkou chybu. I když po parádním rozjezdu (scéna s kuklami neměla chybu) přichází útlum, ke konci to Tarantino rozjíždí v tom nejvíc macho stylu, co jsem viděl asi od posledního Ramba. A když k tomu ještě uvážím, že Foxx netěží z toho, že by měl přes biceps víc, jak já přes pas, ale jednoduše ze skvěle napsané postavy.....Tady se skutečně povedlo všechno, mimořádně stylovou hudbou (jak jsme samozřejmě u Tarantina zvyklí) počínaje a (alespoň pro mě) perfektním scénařem konče. ()

Standey

Westerny moc nemusím a například Lawless mě docela zklamal. Django je ovšem úplně jiná liga. Tarantino se zkrátka nezapře a ve většině případů nezklame. Tento snímek je mazec od začátku do konce a téměř nemá hluchá místa. Good... ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake