Divoký Django

• Česko Nespoutaný Django (viac)
USA, 2012, 165 min

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (viac)

Dej sa odohráva dva roky pred americkou občianskou vojnou Severu proti Juhu. V hlavnej úlohe s Jamie Foxxom ako otrokom Djangom, ktorý sa pod vplyvom doktora Schultza, nemeckého lovca ľudí v podaní Christophera Waltza, sám stane krutým lovcom ľudí za odmenu. Schultz je na stope vražedným bratom Brittlovcom, ku ktorým ho môže priviesť jedine Django. Neortodoxný Schultz získava Djanga s prísľubom vyslobodenia ho zo služieb bratov - či už mŕtvých alebo živých.
Úspech misie vedie Schultza k oslobedeniu Djanga, ale aj napriek tomu sa ich cesty nerozídu, pomáha mu vyslobodiť z otroctva i Djangovu ženu Broomhildu (Kerry Washington). Tá je však v zajatí bezohľadného plantážnika Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), majiteľa klubu, kde otrokyne ponúkajú ako sexuálne objekty a otrokov ako gladiátorov, ktorých pripravuje "cvičiteľ" otrokov Ace Woody (Kurt Russell). Django a Schultz v utajení vzbudzujú podozrenie u Stephena (Samuel L. Jackson), Candieho dôverného sluhu a ich zámer sa prezradí. Aby sa Djangovi a Schultzovi podarilo uniknúť s Broomhildou, musia si zvoliť medzi nezávislosťou a solidaritou, a medzi obetou a prežitím. (TV Markíza)

wahaj

To chce kuráž natočit podobný film v dnešní době, ale pán Tarantino na to má. Film má nápad, dobrý příběh a excelentní herecké výkony (hlavně Christpoh Waltz, tenhle rakušan nikdy nezklame). Scéna s Ku-Kux-Klan byla třeštička na dortu. I přes konec přípomínajíc Hamleta musím film ohodnotit velice kladně! ()

KeiGe

Na můj vkus moc drsné a násilné scény. Přestože je všechny neukazují úplně, vyvolávaly ve mně soucit s obětí. A možná kontrast mezi těmito násilnostma a komickýma scénama mě tak nadchnul. Na začátku je dentistickej vůz. V další chvíli jste zhrozeni a zároveň ohromeni akčními scénami. A pak přijde fantastická scéna alá Ku Klux klan a ze všech těch rádoby nadčlověků jsou najednou pipláci všech pipláků. Až tady se pro mě Tarantino vybarvil jako krvelačný magor s famózním smyslem pro humor. ()

R.I.S.A

Nejlepší WESTERN ever :) Leo, Christoph, Samuel tyhle jména zdokonalí jakýkoliv film :) Vedlejší role všechny skoro jak hlavní nádhera pokoukat. Samotnej Jamie se mi jak až tak nelíbil, nevím proč mu to Quentin svěřil asi neměl jinýho negra páč všichni plachtili vzduchem ze 4 patra :) Hodně luxusní krvaví efekty na ty je Tarantino machr a přestřelky jedna radost :) Fakt takhle maj vypadat westerny. ()

kolodej1

jednoznačně nadhodnocený film, nebýt to právě Tarantino, ani by se o filmu moc nevědělo a už vůbec by neměl šanci získat nějaké ceny. S jeho filmy se rozcházím od té doby, kdy si začal vybírat takřka výhradně béčková a braková témata, ostatně tento film není výjimkou. Je pravda, že v rámci žánru dokázal i v tomto případě stvořit film, který patří dost nahoru, ale nelze nevidět, že k dokonalosti mu chybí dost. V tomto filmu byl Tarantino dlouho až nečekaně krotký, držel se dost zpátky, např. o roztrhání černocha psy se vlastně jen kecalo, vidět nebylo nic. Až v samotném závěru to opravdu rozjel, bohužel to zase nevyznívalo dvakrát věrohodně. FIlmu musím přiznat dobrý drsný humor především díky postavě Waltze, jako tradičně výrazný byl DiCaprio, nezklamal ani L. Jackson, zato Foxx mě příliš nenadchnul. Největší výhrady bych pak měl ke scénáři, který byl paradoxně oceněn Oscarem, aniž by k tomu byl nějaký důvod. Slabinou byl například přerod otroka Djanga během několika měsíců z otroka v elitního střelce, není sebemenší důvod tomu věřit. Stejně nevěrohodné bylo finále. Největší přešlap ve scénáři ovšem spatřuji v konstrukci klíčové zápletky, z které pak vzešel finální konflikt. Nesmyslně složité a drahé řešení, jak osvobodit Djangovu ženu, bylo zjevně zvoleno jen proto, aby mohlo dojít ke střetu, jinak nikdo logicky uvažující by takovýhle plán nezvolil. A tahle násilná dějová konstrukce mi na filmu vadí nejvíc, i když jinak má film své kvality a silné momenty. Do stovky nejlepších filmů ovšem nepatří ani omylem ()

Miko55555

Super kombinácia westernu, akčňáku a komédie. Všetky tieto prvky sú tu prepracované, s vynikajúcim soundtrackom navyše, pre mna najlepší film posledných rokov. Oživenie akčného žánru ()

Kozlowski8

Western, jehož tématem je rasizmus a otroctví. Tarantinův rukopis je ve filmu velice patrný. Jednak v samotném stylu vyprávění, v němž jsou dramatické okamžiky protkány černým až bizardním humorem (scéna s ku-klux-klanovskými kápěmi aj.) a především v pro něj typických střílecích scénách s předimenzovaným množstvím stříkající krve a množstvím zabitých lidí během velmi krátké přestřelky. Film má určitě něco do sebe, avšak samotný příběh by byl vcelku nezajímavý, pokud by nebyl podpořen výtečně napsanými i ztvárněnými hlavními postavami a k nim patřícími, zrovna tak skvělými dialogy. Kromě tří hlavních postav, které velmi dobře ztvárnili Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio a především (opět) famózní Christoph Walz, nelze nevystihnout poklonu opravdu skvělému Samuelu L. Jacksonovi v roli černého slizského patolízala Steva. Pochvala patří rovněž hudbě. Díky zmíněnému plytkému příběhu je absolutní hodnocení přeceňováním snímku, ale čtyři hvězdy mu rozhodně sluší. 80%. ()

marekspanel

Neskutečně zábavné, prakticky jsem se smál od prvních minut. Ty nepatřičné, absurdní, komediální a samozřejmě i syrově vážné situace, takové umí jen Quentin. Ty účtenky mně opravdu dostaly do kolen, zub na tom vozu, problém s maskami a další a další..Vtip střídá vážnost, ale převládá, akce brutální jak je tomuhle magorovi příslušné. Bravo pane, trefa do "černého" :D ()

petr.al

Tvorba Quentina Tarantina z poslední doby (Hanebný Pancharti, Django) mě čím dál více utvrzuje v názoru, že pan režisér/scénárista nepatřil mezi vzorné studenty dějepisu. Vše co uvidí, přečte nebo zaslechne sesype do jednoho obrovského filmového hrnce a za zběsilého míchání uvaří. Posléze svůj pokrm naservíruje zvědavému divákovy, jenž je pln očekávání.......Výsledek? Voila, světe div se, ono to poměrně dobře funguje! Obtloustlík z videopůjčovny udělá ze svého mišmaše jednoduše přednost, která odbourá nejen většinu kinofilů, ale také nejednu nabubřelou festivalovou porotu. Nic na plat, Tarantino je již zavedená značka. Snad tato značka časem nepozře sebe sama. P.S. Epizodka s odvozem Djanga do dolů byla opravdu zbytečná. ()

PeteBuck

Tak Tarantino zasa zaválel. Kombinácia jeho réžie, scenáru posadeného do divokého západu, tak to je pecka. Všetci si tu strihli zaujímavé úlohy a zahrali ich fakt slušne. Či už to bol Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Don Johnson bol tiež perfektný, hlavne v tej scéne, kde viedol ku klux klan. Jamie Foxx je tu hlavný drsniak, ale najzábavnejší tam bol Christoph Waltz. Ale dopadol teda neslávne. Z každej minúty je vidieť typicky tarantinovský spôsob, ako rozprávať príbeh a ako to zrežírovať. Fakt slušné, veľmi som sa pobavil. Mŕtvych je tam neúrekom, krv strieka ako v nejakom ťažkom horore. A tých rasistických kecov z úst južanských plantážnikov, tak to je sila. Hudba skvelá, a keď som naposledy počul pesničku trinity, ktorú som prvýkrát počul vo filme Pravá a ľavá ruka diabla s Budom Spencerom a Terenceom Hillom, tak to som už fakt ľahol popolom. Výborný film. ()

Wolftalon

Film kterému nechybělo vůbec nic: akce, drama, skvělá hudba, vtip. I přes dlouhou stopáž se stále něco dělo. Přestože Tarantina a jeho brutální filmy nemusím, tohle bylo skvělý. A scéna s pytlema na hlavách mě po dlouhý době dokázala upřímně rozesmát. Takže tentokrát za plný počet! ()

Polter1

Tešil som sa, kedy opäť uvidím novú snímku od Tarantina, ale tento film je proste nudný, predvídateľný a zbytočný. Tarantino nasadil Waltza podľa šablóny z Bastardov. Zbytočne dlhé dialógy, ktoré nemajú žiadne vyvrcholenie. Ako krok vedľa považujem aj nasadenie herca J. Foxxa, ktorý podal veľmi chabý výkon- ustráchaný, nevýrazný nehodil sa mi tam. Pokazil som si len celkový dojem z QT a preto len dve ++ . ()

JoeSO

Paráda. Tarantinovi filmy byly vždycky kvalitní a tenhle obzvlášť. Waltz ve své roli naprosto bezchybný a plně si toho Oscara zasloužil. ()

Tercikkk

Brilantní. Ačkoli jsem viděla od Tarantina zatím pouze Pulp Fiction, který považuji coby na počty kyblíků prolité krve za jeden zdá se z mírnějších Tarantinových počinů, tento film si mě naprosto získal. Ať už skvělé přízvuky, nádherný soundtrack, vynikající herecké výkony..musela jsem to během pár týdnů vidět už 2x a poslechnout soundtrack nesčetněkrát... I když se mi ten konec nepozdává, v rámci Tarantinovi vize "one man agains all" mu tutu nesrovnalost odpouštím :). ()

Stellbory

Na Tarantinovku kladu vždy velká očekávání,nebylo tomu jinak ani u Djanga. Očekávání byla splněna. Skvělá podívaná pro tvrdší nátury kterým nevadí krev, vulgárnost a nelidské zacházení s lidmi. Tento film přidává dalších pár legendárních scén do Tarantinovy už tak velké sbírky, například záběr na odstřelení jednoho z bratrů a následné potřísnění krví místní flóru, setkání KKK nebo závěrečná přestřelka jsou opravdu věci které se vryjí do paměti. Jako vždy skvělý Schultz v kooperaci s DiCapriem. Mohu s klidem říct že Django je mým nejoblíbenějším Westernem! ()

robfi odpad!

já se předem velmi omlouvám, ale mě už fakt lezou krkem ty "politicky korektní" filmy posledních let, které se točí o černoších a jejich bělošsských utiskovatelích, o homosexuálech, o neporazitelné americké armádě a tak podobně. Film je jinak dobře natočený, ale tím hůře to pro mě celkově vyznívá. Spousta dobrých hereckých výkonů, spousta dobré filmařiny a to jen a jen za jedním účelem, aby si nějaká kráva v nějaké vládní komisi zaškrtla do příslušného formuláře, že v USA zase natočili něco, aby jim jejich černí spoluobčani nemohli vyčítat, že jsou občany druhé kategorie a nerabovali jim obchoďáky a nezapalovali auta. Fakt už toho bylo dost. Tečka. ODPAD! ()

Pajulka55

Westerny mě nikdy nebyly moc při chuti, ale tahle pecka od Trantina je prostě dokonalá. Za celé tři hodiny jsem se nenudila, přestřelky, hlášky, záběry filmu byli skvěle promyšlené, další plus má ode mě herecké obsazení, které do filmu skvěle zapadlo a tím film neztrácel na zajímavosti. ()

Desmond04

Jakožto člověk nepolíbený tvorbou Quentina Tarantina(kromě PulpFiction) se vlastně ani nevěděl co mám od Nespoutaného Djanga čekat. Masivní mediální kampaň mě nakonec donutila si s dvouletém zpoždění tento moderní western zkouknout. A mohu s potěšením oznámit, že jsem se celou dobu dobře bavil. Od úvodu, až do úplného závěru, který byl na moje poměry trošililililinečko přepálený, i když ono to bylo asi ...asi určitě hlavním Tarantinovým záměrem. ()

unclejack

Očakávania sú vám vec podvratná. Hovoríte si - Quentin Tarantino áno, ten patrí za kameru podobných ujetín ako Pulp Fiction, Auto zabijak alebo apokalyptická vízia hromadného konca pohlavárov Tretej ríše. Ale western? Posvätná - a po dlhú dobu spustnutá - pôda tohto žánru bola už raz poriadne pooblievaná krvou - Sergio Leone a jeho kečup v podaní mlčanlivého Clinta Eastwooda - ale uletený vyznávač klasiky - a záberov z kufra auta - Tarantino, to veštilo sériu nepekných pohľadov. K tomu pripočítajte černocha - neberte to rasisticky, ale každý čitateľ tohto komentára zrejme tuší, že černoch a western ide spolu asi tak ako Mel Gibson a romantická komédia - Rakúšaka a chlapíka, ktorý sa ešte donedávna živil postavami mladých citlivých fešákov. Tarantino skutočne sľuboval guláš, ale namiesto toho sa mi dostalo kráľovského menu - začiatočné titulky s puncom archaickosti museli rozochvieť snád každú struhu filmofilovho tela a už sa nám dej ženie dopredu. Réžia perfektná, klobúk dole Quentin, stále ti to ide bezchybne. Kamera úchvatná, Mr. Richardson odvádza skvelú robotu. Soundtrack síce nedobový, ale perfektne padnúci a hlavne poriadne nadupaný. Scenár plný zapamätaniahodných hlášok - Nemohol som si pomôcť, Viem zicher že je mrtvy, Neznelé D, Ja som napočítal dve zbrane a dokonale zábavný zrod Ku-Klux-Klanu. K dokonalosti a v mojich očiach puncu perfektného filmu - ako tak preberám Tarantinovu filmografiu, jeho verzia Djanga ma nadchla oveľa viac než Pulp Fiction, Kill Bill či Bastardi, kde nebyť Waltza ide o priemernú záležitosť - ktorý okorenili herecké výkony. Jamie Foxx je vynikajúci a Christoph Waltz len potvrdzuje svoj status najlepšieho herca súčasnosti do vedľajších rolí. Ani Leo nebol zlý, ale už sme si užili aj krajšie chvíle a v porovnaní s megaslizkým Samuelom L Jacksonom trochu bledne. Výborný zážitok, skvelý film, ktorý je treba vidieť, zaknihovať a obdivovať. Dve osmičky i široký zástup fanúšikov zaslúžené a Tarantinov budúci výlet do žánru westernu to bude mať s latkou, ktorú Django nasadil veľmi ťažké. ()

brasek

Snímok je len ďalším masturbačným nástrojom sekty fanatických uctievačov Tarantina. Prepáčte, ale v časoch otrokárskej spoločnosti povolávať za svedka čierneho otroka je znakom imbecility, zločinec ak bol zvolený za šerifa vo svojej jurisdikcii bol nedotknuteľný a na tieto skutočnosti Tarantino pozabudol. Pán režisér mal inšpiráciu hľadať v starých klasických westernoch a nie fetovať. Z druhého pohľadu ak divák čaká dlhé tarantinovské obkecávanie, alebo priamu akciu tak bude určite spokojný. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (viac)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (viac)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake