Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiálny text distribútora)

insurgentes

Nesporně dobrý film, u kterého jsem se bavil. Ale. Má to na víc, a zádrhel je zřejmě v předloze. Je to stejné, jako když u nás někdo natočí něco podle Viewegha - to prostě z principu nemůže být dobrý film, protože laťka je sice nastavená na maximální úroveň autora, jenže to je pořád žalostně nízko. Prostě - plytké, jako autor sám. ()

netahlo

Jo Nesbø je fenomen. Zatim jsem od nej cetl jen veci s Harrym Holem, takze s Lovci hlav jsem mel tu cest az prostrednictvim teto mimoradne zdarile filmove adaptace. Chvilemi az necekane vtipne, jinak typicke severske krimi s vynikajicim Akslem Henniem v hlavni roli. Zezacatku mi prisel nesympaticky, ale postupem casu jsem mu zacal fandit. Nejpozdeji pak po "labuznicke" scene v latrine :-)) A dalsi plusove body u me zikal tim, jak si poradil s tim hnusnym coklem. Povedla se i hudba. Maximalni spokojenost. ()

vitekpe

Jako odpocinkovou akcni podivanou lze toto doporucit. Ma to tempo i zajimaveho hlavniho hrdinu. Pribeh je tez dostatecne zamotany. U me dobry. 3+ ()

herr_carter

Perfektní, gradující a nervy drásající skandinávská paráda, za kterou by Aksel Hennie (nejdřív záporák, kterému přejete jen to nejhorší a vzápětí záporák, kterému držíte nejvíc palce) zasloužil postavit obří pomník! Přemýšlel jsem, zda má pro mě vůbec film nějakou slabinu a na nic jsem nepřišel, naprosto mě vtáhl do děje a nedutal jsem do závěrečných titulků, tomuhle tomu se přátelé, říká krasojízda bez zaváhání.....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

Hmm, tyhle nenápadný severský filmy mají co nabídnout. Ať žije „vyhledáváček“ na csfd, tam si člověk může udělat takových kritérií a podle toho krásně čučet :o). Začátek filmu hodně nadupanej, dostal sem se pod kůži zlodějíčka vzácnejch obrazů, kterej to měl všecko do puntíku promyšlený a vyzkoušený. Ale to by nebylo takový vzrůšo, takže mu jeho super plány zhatil jeden frajer, kterej ho pak celej film chtěl sejmout. No a pak už se z pohodovýho filmu stala doslova noční můra… Když se jako musíš schovat celej do latrýny, dýcháš pomocí trubičky od hajzláku – něco jako Vinetů pod vodopádem u Medvědí řeky :o). Takže druhá půlka filmu nabírá zvostra na obrátkách a celý se to zastaví až na konci. Jako, je to scénáristicky krapet přehnaný, něco jako s Washingtonem – PresumPCE viny. Celý by se to dalo shrnout Wondrovým citátem: „na posranýho aj hajzl spadne“. :o) ()

blueskin

Výborná černohumorná detektivka, která snad ani nemohla vzniknout jinde, než v Norsku. Po celou dobu jsem se nemohl odtrhnout od plátna (OK, s výjimkou scény s holením vlasů) a nevadil mi ani fakt, že jsem úplně neporozuměl motivaci některých postav. Podobně příjemných zážitků bych si v kině přál co nejvíc! ()

DavidS.

Úskalí personalistiky a barokního umění po seversku aneb od kravaty ke sračkám...Multižánrová a mnohovrstevnatá jízda a jeden z nejpromyšlenějších a nejnapínavějších filmů tohoto roku...Doposud jsem si myslel, že podobné mixy a hříčky zvládají takto suverénním způsobem jen Jihokorejci... ()

korndaddy

I takhle se dá projevit láska. Další film ze severských zemí, jenž by dokázal nathrnou prdel nejednomu holywoodksému trháku. Poctivá porce napětí, geniální zvraty, chvályhodná akce a to vše doplněno fantastickou hudbou, která nádherně dokresluje situace odehrávané na plátně. Pokud někoho omrzel Holywood, mohu vřele doporučit. Jestli někdy udělají Amíci remake, vsadim se, že Rogera bude hrát Buscemi. Adept na pátou hvězdu. ()

Chegi

Dvě nezapomenutelné scény: kadibudka a jízda s napíchnutým buldokem na traktoru :D Jinak se samozřejmě "nemůžu dočkat" až vyjde americký remake. ()

serger

Miluji severský cit pro vytváření kontrastů. Na smrt vážné situace jsou podávány tak, že celý kinosál hřmí smíchem a přitom to celé vůbec nepůsobí hloupě a film zůstává po celou dobu napínavý, o to víc, že se vlastně může stát cokoliv. Opravdu jsem si promítání užil. ()

Mistickzz

Ďalší skvelý severský thriller, ktorý napočudovanie obsahoval aj humornú zložku, čo ma veľmi milo prekvapilo. Film má príjemný spád, pomaličky si graduje a nemám mu v podstate ani čo vytknúť, možno len soundtrack, ktorý mi prišiel niekedy ako vykradnutý z holywwoodskej produkcie, ale až tak mi to nejak moc nevadilo. ()

jondoe

Dalsia vyborna krimi zo severskej vyroby. Na taketo filmy ba som sa mohol divat cely film. Vyborna hrava rezia, perfektny herec v hlavnej ulohe a skvely gradovany scenar. Z hlavnym hrdinom som sucitil a a prezival to peklo co sa mu stalo s nim. Myslim si, ze o reziserovi Tyldumovi este budeme vela pocut a na zfilmovane knihy od Jo Nesba sa neskutocne tesim pretoze pise vyborne. ()

see_sawandrew

Ta hvězdička je za skvěle natočené potápění v močůvce, ale rozhodně jsem nečekal, že v ní film vymáchá také mě. Co to ksakru bylo? POV jediné postavy je v tomto druhu thrilleru celkem k ničemu, protože nás nedokáže pořádně seznámit se zápletkou, a po kolizi zjistíme, že expozice jaksi nefungovala. Rogerovy krádeže ani Clasovy motivy jaksi nesouvisí s dějem, a když už, jsou v podivných intermezech odříkány, polopaticky, ale nikoli smysluplně. Děj ale sviští dál a zhruba od poloviny je se zápletkou amen. Auto, který by bylo během půl vteřiny na šrot, se promění v pingpongový míček schopný Rogera udržet naživu, dokonce v tak perfektním stavu, aby dokázal nehybně zahrát mrtvolu a oblafnout někoho, kdo sloužil u speciálních jednotek v armádě. Ale Roger je tak jako tak spíš terminátor - čepel nože se mu odráží od zad, místo aby do nich zajela, a koneckonců jeho empatie a cit pro nedůvěru jsou taky docela mizivý. Takže vlastně nefunguje nic. Ale hlavně že je to napěchovaný plot pointama jako u Nolana, netradičně drsný jako u Finchera a provokativní jako u McDonagha. S ohledem na naposto diletantskej přístup k policejnímu vyšetřování a všeobecné hlouposti většiny postav je akorát škoda, že se Lovci hlav neodehrávají v Miami, protože Dexterovi by stačilo se rozhlídnout po všech nastrčených důkazech a do dvou hodin by Roger chrápal zabalenej v igelitu. 20% ()

Rudinsky

Nemá význam to porovnávať s omnoho lepšou a prepracovanejšou knihou - viaceré charaktery tak ostávajú iba v polohe výborných hercov ktorý hrajú veľmi zložitý - bohužiaľ vo filme nepredostretý - backround. Severania sú ale "ďábli" a servírujú štavnaté filmy, ktoré majú oproti Hollywoodskej gayprodukcii gule, šokujúcu brutalitu a neokukaných, skvelých hercov. Aksel Hennie vládne, ale chudučkému Waldauovi by som s tým tatkovským úsmevom borca nezožral ani keby nosil troch psov. Kam sa podel Mikkelsen s decentnou steroidovou kúrou??? ()

YoZo8

Kvalitný nórsky thriller. V úvode plynulé vtiahnutie do deja. Keď sa zoznámite s hlavnou postavou, tak najprv ste proti nemu a v duchu si vravíte, že tak mu treba. Vrátilo sa mu to, čo po rokoch krádeží obrazov si aj zaslúžil. No čim viac mu ide o život, tým viac si vás získava a súcítite s ním :-). Veľmi dobra zápletka a záverečné rozuzlenie. Scény s útočiacim psom, s kamiónom, s latrínou a milenkou s nožom boli obzvlášť na úrovni. Už dlho sledujem európske filmy a zisťujem, že majú vysoké "R" (ako RENOMÉ) a vo veľa prípadoch aj vyššie, než u amerických filmoch. ()

KoRner

Výborný survival s tak prekombinovanou zápletkou, že som sa v nej akosi stratil. Páčili sa mi aj vtipné vsuvky medzi tou brutalitou, aj realistické zobrazenie schopností človeka, keď mu ide o život. Viem si predstaviť, že kniha musela byť ešte lepšia. ()

Zagros

Norská drsná akční kriminálka, která dokáže zaujmout od první do poslední minuty. Hlavní hrdina mi přišel vyloženě nesympatický a to jak svým zjevem, tak i chováním, přesto jsem mu během filmu začal fandit a nakonec mu držel palce. Obecně je zajímavější, když hezoun není automaticky klaďas a naopak. Severské filmy mám rád a Lovci hlav jsou jen dalším důvodem proč. Nedosahují sice kvalit těch nejlepších, ale poctivé tři hvězdy si za hodinu a půl zábavy s přehledem zaslouží. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011