R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

MartinezZ

Takoví jiní Muži v černém. Slabší. ~ i tak je tu trochu zbytečně nízké hodnocení. Jde o takovou jinou verzi Mužů v černém. Ano, trochu nižší kvality (oproti třeba Man in Black 1), ale jako oddechová jednohubka to bylo rozhodně dobré, Je tu akce, jsou tu nápady a samozřejmě nelogičnosti. Ale proč byste řešili nelogičnosti ve filmu, kde mrtví honí jiné mrtvé, kteří se mohou ve své nehezké podobě zjevit i živým, aby je dostali do pekel horoucích nebo rovnou vymazali - tenhle film je úlet a myslet jest zapovězeno (řekl by Jeff 'Rooster Cogburn' Bridges, co tu hraje Cocburna, ale má jiné jméno...). ~ U filmu je ta škoda, že v něm hodně věcí chybí - např. osvětlení vztahu Jeffa Bridgese s Mary-Louise Parker, trochu hlubší ponoření do světa neživých, aby více vynikla hrozba obrácení toku tunelu apod. Hodně, JAKOŽE FAKT HODNĚ byl celý film, příběh, vysvětlování inspirováno MiB, chyběl tu ale frajírkovský nováček, který by tomu dal skutečně šťávu. Ryan mi nepřišel špatný, jen je to takový romantický ťunťa, kterému sice uvěříte slzavý pohled, ale na ten zbytek své úlohy upadá do stínu trochu ušišlaného Jeffa, který neunese epizodku prérijního savce s vybělenou kostí. ~ Je to jednohubka, není špatná, ale dlouho si ji v paměti neuchováte - jednou už to tady prostě bylo a v lepším podání. Umím si představit možné pokračování, ale účetní oddělení Universal Pictures se mnou souhlasit nebude. ~ Plus za finální titulky, které se poslední dobou i u dalších filmů odpoutávají od zaprděného standardu bílého písma na černém pozadí. A ještě jedno plus za další Jeffovo sólíčko po Crazy Heart :) ()

Korbitch

Tady byl někdo dlouho na sluníčku nebo minimálně na dovolený s Troškou. Mix Ducha s MIB a ještě bůhvíčehodohromady. Taková neškodná taškařice pro děti od deseti let do deseti let a jednoho dne. Ní čelka u toho usnula, tak jsem statečně držel u tý pubertální šaškárny, až jsem ucítil, jak se mi zatahujou kulky zpátky do těla a začínají rašit beďary. Doufám, že proces půjde zvrátit. Pokud ne, vydám se pro pomoc za Brucem Bannerem. Držte mi palce. ()

SaNcHeZ_cz

Uff, tak tohle jsme si snad ani nezasloužili. Schwentke ukázal, že spíše než jistota to u něj posledně byla náhoda. URNA je totiž ve všech ohledech mizerně zpracovaná látka, která ve většině momentů vyvolává dotaz "proč?". Za sto třicet mega by se dal natočit určitě zábavnější snímek než tato mizerná kopírka Mužů v černém. Slabé scénáristicky a režijně, co se týče kamery ty světlé momenty vyvažuje daleko větší procento těch vyloženě špatných. Herecky to bohužel není taky kdoví jaká spása. Co se týče letošní programové nabídky, rozhodně jedno z největších zklamání tohoto roku. [35%] ()

Wysch

Eh? Viděl jsem ultimátní sračku, jak se mi tu snažíte navěsit pod nos, nebo jsem viděl ultimátní sračkoidní srandu, která se NEBERE VÁŽNĚ? Eh. Vážně. Byla to prdel. Dávám ale hvězdičku navíc, asi natruc. ()

Lamiczka

Film jsem si pustila k nedělnímu odpočinkovému večeru s tím, že si užiju nenáročnou a snad i docela zábavnou podívanou. Jenže ouha, ono ani to nestačilo k tomu, aby byla má opravdu skromná touha ukojena. Již po úvodní půlhodince jsem byla znuděna nejen příběhem, ale ani herci nepředváděli svoje top výkony. Poslední část filmu jsem lehce protrpěla, ale zvládla jsem to a dokoukala bez větší újmy na mé psychice. Nějak jsem neskousla celý ten ne-až-tak-docela-originální scénář, který nakombinoval trošku úchylné Muže v černém s novodobými Krotiteli duchů. Být to alespoň srandovní, tak to beru jako dobrou sci-fi komedii, jenže kde nic, tu nic, vtipu je v celém filmu jako šafránu. Nejexcentričtější postavou je paradoxně jedna z mála ženských postav - Mary-Louise Parker, která jakožto chladnokrevná šéfka policajtů, pokaždé bezpečně dokáže stáhnout veškerou pozornost na sebe. Herecká esa, v čele s Jeffem Bridgesem a Ryanem Reynoldsem, spíše nabízí sérii ne-až-tak-úplně-zajímavých dialogů, kdy mudrování nad nesmrtelností chrousta představuje mnohem více utrpení, než zábavu. A ani Kevin Bacon, mistr chladnokrevných zabijáků s vražedným úsměvem, nemá ve filmu jedinou scénu, která by tuto charakteristiku dokázala podtrhnout a především vyzdvihnout. Vcelku jsem se tak zklamala, těšila jsem se na příjemnou oddychovku, ale až takový propadák jsem nečekala. ()

javak810i

Co si budeme namlouvat, "RIPD" je nehorázná kravina. Nápad je sice relativně zajímavý, ale scénář je hloupoučký a plný klišé. Na druhou stranu film alespoň trochu pobaví. Sledovat přehrávajícího Jeffa Bridgese jak střílí opravdu ne moc povedeně udělané CGI "tuháky" celkem stálo za to. Jako jednohubka pro odreagování ideální volba. Za mě lepší 2* ()

Praxis

Mno, tak jako...asi ne. Tohle by fakt nešlo. Přehlídka debilních trapáren, který se snaží být vtipný jako jedna desetina MIB. Pár podařených vtípků doplňuje nic moc CGI a tak nějak předvídatelný děj včetně hlavního bad guye. Reynolds je suchar, Bridges mě asi po půl hodině neskutečně sral a jediný náznak vtipné naděje je Mary Louise Parker, která je prostě.. boží. Takže asi průměr no... Jako jednohubka proč ne, ale víckrat to vidět VÁŽNĚ nechci. 50% ()

MikO_NR_1909

Zmŕtvychvstaní vo filmovom plátne je XY, ale to by samo o sebe tak nevadilo Z času na čas vtipne podfarbené, ale hneď následne sled povrchných béčkovitých hlášok a fantasy prvkov to tlačí do podpriemeru. ()

erased

Režisér prvního RED se nevybarvil - akce v R.I.P.D. neurazí, hlášek by mohlo být víc, ale první je tak groteskní, že ani nijak nenadchne a o druhé se stará pouze Jeff Bridges a jeden dlouhotrvající vtípek. Schwentke tedy znovu využívá castingu, který typově přesně sedí, jenže nepřidává nic moc navíc. Aspoň bohudík za to obsazení malého číňana a sexy blondýnky. Kdyby v nějaké speciální verzi celým filmem běhala právě tato dvojka, mohl to být kult, takhle nic víc než instantní a nevýrazná zábava. P.S. Vynikající český překlad! ()

kaylin

Film se mi líbil, nedá se svítit. Jasně, není to řachanda, ta akce rozhodně není všudypřítomná, ale aspoň hercům z úst nevypadávají až tak velké bláboly. Vlastně v dialozích film celkem obstojí. Pokud máte náladu na celkem obstojná snímek, který se nesnaží být něčím víc, než čím je, totiž kinozábavou se zajímavým nápadem, užijete si ho. Ano, z kina asi nebudete odcházet ohromeni, ale co jsem tak sledoval, neviděl jsem ani jeden vyloženě zhnusený obličej, který by odcházel z kina. Tohle beru jako pozitivum, stejně jako smích, který jsem v kině slyšel. I já se bavil. Žádná přepálená stopáž, prostě film na večer, navíc se skvělou Mary-Louise Parker. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/205-ripd-urna-utvar-rozhodne-nezivych.html ()

Tony.cs

Něco mi tam chybělo, ale to nebylo vinou režiséra, ale spíš scénaristy. Rejža si vedl dost dobře. A byla to prča. Na plnej to neni, ale zasmál jsem se hodně. ()

ABLABLABLA

Vtipné a svižné, dokonce i zajímavé, ale nečekaně je tu spousta věcí, které film shazují. Triky dejme tomu, že ujdou. Ryan Reynolds je prostě moc umělý hezoun a tak mu to člověk tolik nežere. Přízvuk toho Roycephuse mi lezl na nervy.. nedalo se to prostě poslouchat. Padouchem je jeho doteď nejlepší přítel? Opravdu nečekané. Vše dopadne dobře, manželku neumře, oni nejsou smazáni a svět je zachráněn... čili happyending. Ale i tak si to 3* zaslouží, protože mě to relativně bavilo. Za prvé nehorázně vtipné byly jejich podoby mezi lidmi.. aka vysoká superštíhlá opálená blondýna a vedle starý vietnamský dědek a potom? Snad ten dědek byl lepší než pihatá zrzovlasá skautka s rovnátky z minulého století:D Nebo to jak se "svezl do nebe"? Tento víkend už jsem viděla tohoto vzestupu druhou variantu, první byla tahle konina. No a popravdě obě varianty mi přijdou naprosto střelené. You've got shot with a modern bullet. I would love a modern buller. Sanitary at least. - That's exactly how it felt whirl past through my face. Sanitary." ()

italka63

Je to děsná slátanina, u které jsem se moc dobře bavila, protože v ní hrají mí oblíbení herci Jeff Bridges a Ryan Reynolds, a to rovnou posmrtné lovce tuhoušů. Nevíte co jsou tuhouši? Já už jo:-) :-) to si ovšem musíte také zasloužit a ne si umřít jen tak:-) mělo to spád, švih a hlavně vtip, jediné co mi mírně vadilo, bylo Jeffovo divné huhlání, jak kdyby mu neseděla zubní protéza...ale to patřilo k jeho egu z divokého západu, kde po smrti kojoti ohlodají vaše kosti...a nechtějte vědět, co provedli v vaší lebkou! A tak dostanete za zásluhy napařeno dalších 53 let v útvaru rychlého nasazení a staráte se o rovnováhu na zemi mezi mrtvými a živými. A můžete mít u toho i sakra sexy vzhled:-) poslední scéna , ta byla:-) ()

..Lucas..

Absolutně jsem nevěděl, do čeho jdu, o to více jsem se bavil. Nic extrémně originálního, ale mě to zabavilo dostatečně. Ryan a Jeff jsou skvělá dvojka. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)