R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodne neživých agentov

• Slovensko R.I.P.D.: Útvar Rozhodne Neživých Agentov (viac)

Nick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v R.I.P.D. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi (Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu (Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve R.I.P.D. (TV Markíza)

Marlo

Tento kritiky zbombardovaný snímek jsem se už podle trailerů itak těšil. Proč? Protože mám rád tuto tématiku ve stylu muži v černém a hraje tam můj oblíbenec Jeff B. Za prvé musím začít tím že to neni tak hrozné jak se píše. Pro bežného diváka je to film který neurazí jak triky ani nápadama které bohužel nejsou moc využité viz jiné podoby hlavních hrdinů aby je nepoznaly živý mi přišlo dost odbyté... převelká škoda nevužitého potenciálu. Scenář je víceméně průměrný a vtipy na bázy dialogů také moc nefungují. Režie je rutiiní a herci bud přehrávají nebo hrát moc neumí ...což u Reynoldse je klasika. Ale film jinak utíká, furt se tam něco děje a baví to. ()

numan

Někdo něco zkazil a film to není - možná nějaký kreativec špatně vykalkuloval datum premiéry a zrovna se nehodila do momentální nálady konzumentů nebo někdo Zaoral reklamní kampaň.... čert ví. Každopádně R.I.P.D. je krutě nedoceněná akční sci-fi komedie, která je na rozdíl od většiny letošní produkce opravdu zábavná a vtipná. To, že mírně parazituje na M.I.B., mně neuráží, není zase až tak strašně epigonská, aby to působilo trapně. Hlavní figury jsou skvěle zahrané a celé to má šmrnc. Byla to příjemná změna zase si jednou u celovečeráku neokusovat nehty nudou. A na imdb opět někdo udeřil hřebík - dovolím si citovat: "Not nearly as bad as a lot of people like to say it is." Sou sou. :o) ()

2rady

Reynolds znova a znova útočí na plátna z výrazom dementa (to už akože ostrá?), Bridges si to zas načisto užíva a jeho ťažký kovbojský prízvuk je neskutočne cool. Najviac ma však žralo, že absolútne nevyužili potenciál. Starý Číňan bol top vtipom, potom nič, zase nič, Číňan s banánom, tak pol hodiny nuda a finále. To finále im celkom vyšlo ale jednoducho nedá zabudnúť na predošlú nudu. PS: zdá sa mi to alebo borci z tohto tisícročia sú stále väčší debili? V minulých dekádach stihli vždy všetko zastaviť pred odpočtom nuly, teraz nechajú všetko vôkol seba zdemolovať a až potom začnú zachraňovať svet (skôr trosky). Chápem, že producenti potrebujú nahnať ľudí na obrovské explózie a deštrukciu, ale nedalo by sa to spraviť inak? Aj ja si rád pozriem CGI biják s apokalypsou a padajúcimi meteormi alebo barákmi alebo no to je fuk, ale stále ma štve pokles kvality hrdinov. ()

snupko13

Taká istá blbosť, ako jeho oponent séria MIB, akurát čierny mali tú výhodu, že boli v scenáristicky prví. Pravdepodobne si to uvedomili aj ľudia na pľace a tak to asi aj brali. Párkrát sa človek zasmeje, no väčšinou ho to núti porovnávať. Najhoršie je, že asi po 15tich minútach vieme vcelku presne určiť záver a to ešte aj s niekoľkými vychytávkami, ktoré si pre nás posmrtný agenti prichystali. Takže, čo? Pre tých, ktorí si doteraz cestu k MIB nenašli, RIPD môžu predstavovať zábavu. A tak sa ľudstvo rozdelilo na milovníkov agentov proti ufónom a agentom proti mrtvolám. Ámen. ()

Pacas

Po shlédnutí jsem měl pocit že koukám na pilot nějakého seriálu a nemohl jsem se dočkat dalších dílů ale počkat on to byl vlastně film! ()

michalkop

RIPD je příjemná akční jednohubka. Neskrývám, že jsem silně ovlivněn Kickass 2, kterou jsem viděl včera. Zde funguje napětí, dramatické scény i humor. K tomu výtečný hudební doprovod a filozofický přesah s jasnými, ale předem nečekanými pravidly a i hodně artové stvárnění. Komentář od verbala mě přímo rozsekal. ()

Epco

Film ktorý zaspal tak o 10 rokov. Lebo presne v tej dobe by mal nádej na masový úspech. A presne do tej doby spadá ako po scenáristickej, hereckej a aj trikovej stránke. Jednoznačne tu bolo nakročené dobrým smerom, ale chýbala odvaha ten nákrok viesť mimo už vyjazdených koľají. ()

Allein4

Byla to sranda, to tomu rozhodně nikdo neodpáře. Moderní policista spolu s šíleným šerifem ze starých časů, to samozřejmě předurčuje scénáristy k mnoha různým štiplavým hláškám. Některé scény bych vypustil, dětský humor v podobě ošklivého tlustého mutanta a jeho běsnění narušilo jinak velmi svížný a vtipný akční film. Celkově jsem se ale bavil mnohem více, než třeba u posledních MIB. ()

kaller

Alternativní Muži v černém, s na první pohled zajímavým nápadem, zápletkou a obsazením. Ano, je tu spousta svižné akce, leč ve výsledku jde o rutinní mix, který zůstane zapomenut ihned poté, co proběhnou závěrečné titulky. Ano, je tu sympatický veterán Bridges, ovšem z jeho místy až otravných monologů ve výsledku vzejde jen velmi málo humoru. Čili ano, nakonec jde o velké zklamání. ()

mirushbiatch

Duch vs. MiB,nezivy ako vystrihnuti z pocitacovej hry,hl. fat Elvis...velmi zle,nezazivne,so zlymi efektami a blbymi postavami,Jeff Bridges mi liezol na nervy,Slanina tiez..jasne nominacie na maliny. ()

RoyBatty444

Plytké nezáživné a akoby som to už videl 1000krát. Jeff sa snaží podať šušlajúceho kovboja starých čias a drsňáka alebo nie? Je len kôpka problémov a nespracovaných depiek z vlastnej smrti? Naozaj neviem. Na to ale Ryan je ako suchá kôrka-zoschnutá nič, nič a opäť nič a Kevin je len do počtu. Celý film pôsobí ako nevydarený Ghostbusters bez humoru. Tá jedna hviezda za snahu a zbytočné nepreťahovanie. Kto si chce pozrieť záchranu ľudstva s božím požehaním nech radšej siahne po Dogme. ()

Dataminer

Promarněná příležitost. Jedna věc mě na tomto filmu neskutečně mrzí - trikové scény (zejména zobrazení mrtvých) jsou v roce 2013 několikanásobně horší než u MIB. Tento film stál 130 milionů dolarů a triky jsou horší než v 90.letech. I loutky na provázku by vypadali lépe než použité digitální cosy a tuto nikterak oslňující komedii ještě více sráží. Škoda. ()

HMTD

Bavil jsem se, sice tam moc originality nebylo, ale pár hodně vtipných pasáží, slušné triky a odpočinkoví scénář, dávají přesně ten film který jsem očekával. Všechno nemusí být hitovka, pokud ale natočí i pokračování a doladí pár detajlů, může to být série která bude za muži v černém hrdě pokulhávat. ()

Hitchcock

Dost špatný! Jediný důvod, proč koukat na tento film je výborný Jeff Bridges, který zastínil Rayna Reynoldse i Kevina Bacona. Samotný děj je bohužel slabej a film v polovině začne nudit a i konec je hodně předvídatelný. Možná v kině ve 3D je film zábavný, ale na DVD v tv je to slabší průměr. ()

Bohdy67

Docela laciná komedie s prvky parodie na novodobé kriminálky...Nápad podobný MIB s relativne dobrym hereckym obsazenim. Jak rikam, na to jak to bylo lacine se mi to vcelku libilo a tri hvezdy jsou dle meho akorat,ikdyz znovu bych uz to videt asi nemusel :) 46% ()

migl

Tento komentár že sa jedná o "filosofickou sondu do posmrtného života, plnou heideggerovských otázek lidského bytí a nebytí", je myslený určite ironicky,lebo tento snímok je len obyčajná popcornová báchorka ktorú nad vodou podpriemernosti drží Bridges ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)