Nejlepší film, jaký byl kdy prodán

(festivalový názov)
  • USA The Greatest Movie Ever Sold (viac)

Dokument o značkách, reklamách a distribuci zboží, který je financován značkami, reklamami a distribucí zboží. (Rekpet)

pools

Film jsem viděl na chatě Kerámce v Jeseníkách a moc se mi tam líbilo. Popíjel jsem u něho Kofolu, měl jsem nazuté boty Dr. Martens a oblečené kalhoty Levis a tričko Diesel. Sem tam jsem se od sledování filmu odtrhl, abych si přečetl svůj oblíbený deník Neviditelný pes a také jsem si dvakrát připravil svůj oblíbený čaj Earl Gray od společnosti Ahmad, po kterém se cítím vždy svěží a plný energie! ()

campix

Na Greates Movie Ever Sold jsem se podíval spíše jen z dlouhé chvíle a dobré zkušenosti s panem Spurlockem díky jeho dokumentu Super size me. Když budu tyhle dva dokumenty srovnávat, tak Super size me je nepochybně lepší. Oba filmy mají zajímavý námět ( postavit film o reklamě a sponzorech tím, že budete nabízet reklamu do vašeho filmu o reklamě), ale Super size me je pro mě takový čistší a méně z něho kouká ta filmařská rutina a touha po penězích. Rozhodně zajímavé vidět, ale hlubší dojem ve mě druhý dokument Morgana Spurlocka nezanechal. ()

Hees

Hlavnou devízou tohto filmu je vynikajúci nápad. Film Greatest Movie Ever Sold, The vynikajúco ukazuje ako funguje reklamný priemysel a ukazuje nám zákutia konzumnej spoločnosti. Čo je v ňom naozaj neprehliadnuteľné je to, že jednotlivý pracovníci čo sa pohybujú v reklamnej sfére chápu, ako funguje ľudský mozog a dokážu sa nám spotrebiteľom aj malou skulinkou votrieť do našej priazne, keď to najmenej čakáme. Takže film má vynikajúci aj náučný charakter o ľudskom rozmýšľaní. Koľko krát si ani neuvedomujeme, že v nejakom filme je reklama. Môže to byť napríklad značka nejakého auta a podobne a ani o tom nevieme, že v skutočnosti film podpísal zmluvu s nejakou spoločnosťou čo autá vyrába. Po tomto filme sa možno nad tým viac zamyslíme. ()

decouble

Moc se mi líbil ten koncept dokumentu o product placementu, který se nechává financovat veskrze z product placementu a tento proces je integrální součástí filmu. Místy je to opravdu zábavné, to hlavně když mluví nějaký zajímavý host (hollywoodští režiséři) anebo když film ukazuje nějaký tematický unikát (např. Sao Paulo bez billboardů či škola, která se ko-financuje z reklam) anebo jinou zajímavost spojenou s tématem reklamy a product placementu (např. televizní spoty). Na druhou stranu tento dokument má možná až příliš široký záběr a tak často odbíhá k nějaké pozoruhodné drobnosti, až je nakonec těžké najít ve filmu nějaký řádný závěr kromě onoho vyřčeného: "Dívejte se pozorně". ()

heyda

Další parádní dokumentík od Spurlocka. Tentokrát už nemusel trpět ty hnusy z McDonnaldu, a tak si vyzkoušel, jaké by to bylo natočit dokument z peněz sponzorů. Mě se to líbilo, rozhovory byly fajn (překvapilo mě, že hodil řeč s akademicky uznávaným a politicky odsuzovaným rebelem Chomskym nebo režisérem Tarantinem). Nicméně na maximum hvězdiček by to chtělo ještě trochu přitvrdit a zpracování udělat trochu přehlednější. Párkrát jsem se ztrácel v tom, co se vůbec řeší. Nicméně hodně dobrý dokument, takže doporučuju! ()

• Ve filmu se objevilo celkem 3 463 reklam. (ELBobes)
  • Režisér Morgan Spurlock zaplatil americkému městu Altoona 25 tisíc dolarů, aby se přejmenovalo na "POM Wonderful Presents: The Greatest Movie Ever Sold, Pennsylvania". (hrhr2)
  • Morgan Spurlock označuje Mane 'n Tail jakožto hlavního sponzora a také jej nejvíce propaguje (při rozhovoru s Conanem O´Brienem měl s sebou poníka, se sedlem nesoucí logo této firmy, i jejich šampóny), ve skutečnosti se tato firma vůbec nepodílela na financování filmu. (Rekpet)