Zoznam smrti

(festivalový názov)
  • Česko Seznam smrti (viac)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiálny text distribútora)

Lucretat

Neskutečně přechválený film. Někdo si tady chtěl hrát na Davida Lynche a hrubě se to nepovedlo. Opravdu ztráta času. Ta jedna hvězdička je za hudbu. ()

CorvusBlek

Průměrná kriminálka, srovnání s Eyes Wide Shut rozhodně neobstojí, je tu jen jakási podobnost masového riuálu, nic víc. Občas docela vtipné anglické hlášky a dva zabijáci-packalové.45% ()

lob_o

Pro mě je tento snímek ukázku originality a tím, jakým způsobem příběh graduje, me dostal do neskutečných otáček...Když zmíním ješte naprosto dokonalé vykreslení postav, je pro mě tento film spičkou novodobé/nízkorozpočtové hororové tvorby :) ... mimochodem...rejža byl stylovej :D ()

gezper

Tak tohle opravdu ne, paskvil to skvěle vystihuje, blbost co nedává dohromady vůbec nějaký uchopitelnější smysl nemůžu hodnotit pozitivně. Věta z obsahu 'aspiruje na titul nejlepší horor roku' aspiruje na vtip roku. Horor to rozhodně není (posledních rádody strašídelných 10min. to nevytrhne) a konec je echt zprasenej. Lituji svého času. [20%] ()

Insomniac

Toto nie je pre mňa. Ako tu už ktosi písal, keby sa film rozdelil na nejaké menšie časti, tak tie časti fungujú skvele, ale ako celok mi to nedalo nič. A horror? Kde to žijete? Pri horrore sa predsa treba báť. No a ten koniec to posral úplne, za ten min. hviezda dole. ()

spawnxp

Zčásti dobrej akční horror (honička v tunelech a jednoduchý prostředky - kladivo) zčásti ambiciózní pokus o psycho cosi (okultní spiklenci). Atmosféra hutná až gore. Celkově hodně koukatelný. ()

zekon odpad!

Neuvěřitelně amatérská kamera a mizerní herci, nudný naprosto zbytečný 30min. náběh. Přijde mi to jako snímek nezávislé scény nebo studentský home video film. Ztráta času. ()

Epco

V starom dobrom Englicku sa opäť raz dejú onakvejšie veci. A dvaja mušketieri Jay a Gale sa tomu pozrú na zúbok. No a deje sa to za pomoci výborných hereckých výkonov, divnej kamery a v jednotlivostiach silného no ako celku poslabšieho scenára. ()

pradous

Podle mě se režisér ke konci filmu trochu zbláznil, naprosto irelevantní, nesmyslný konec, nemám rád, když do toho jsou zapletené děti tímto způsobem... ()

ELDoctorow

Tá thrillerová časť fajn, to bolo podľa môjho gustíka, ale bohužiaľ film okrem toho obsahuje aj takú tú wickermanovskú časť i záver a to už veru nebola moja šálka dvanásťročnej škótskej whisky. Dúfal som, že na konci príde nejaká zaujímavá pointa, prípadne že sa pod jednou z masiek objaví Nick Cage a zareve "How'd It Get Burned?!? HOW'D IT GET BURNED?!?" ale nein, takže od filmu som odchádzal skôr neuspokojený a ani tá jedna penetrácia kladivom tomu nepomohla. ()

cajda77

Od filmu, který má v té dogmatické databázi mrzké hodnocení příliš mnoho neočekáváte. Proto jsem se zarazil, když začátek byl kvalitní, dobrý rozjezd, začínáte se zaplétat, děj se komplikuje, ubíhá jiným směrem, napětí roste až nakonec vyvrcholí...BUM. Na tváři se zjeví w-o-w → a tak to máme rádi.. ()

PanNafka

Tak tohle bylo hodně silné kafe... Speciálně posledních 20 minut, kdy se celý děj zvrhne do něčeho, co by (díkybohu) asi žádný příčetný smrtelník nechtěl nikdy zažít (jako kterákoliv postava). A to hlavně proto, že jsou zde ÚPLNĚ všechny postavy totálně vyšinuté (a ani u jedné to není v dobrém slova smyslu) a podle toho jednají. P.S. Nedoporučuji slabým povahám... ()

D||X

Film provází velice dusná, psychotická a mysteriózní nálada. Jako psychologický thriller, který se zakousne až do morku kostí za 5*. Nicméně bohužel mi tam chybí nějaké uzavření, nějaké vysvětlení, nebo alespoň nástin, proto 4* ---------------------------- Po přečtení vysvětlivky k filmu jej považuji za mistrovské dílo. (Umazávat větu o tom, že ve filmu nenecházím uzavření a vysvětlení po sobě nebudu, protože by to nebylo fér). ()

Drussus

Ježiš, co to bylo, jaký to mělo smysl? Co to bylo?? Ale bylo to dobrý. Hodně krvavé vyprávění o tom, že čin čertu dobře, peklem se Ti odmění. ()

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (viac)