I Am Here… Now

Réžia:

Neil Breen

Scenár:

Neil Breen

Všemohoucí bytost, která stvořila člověka, je zklamaná svým stvořením a přichází na Zemi v lidské podobě. Na své cestě do Vegas se stýká s různými problémovými, zlými a hříšnými lidmi. (KGBelik)

honajz

Moc bych chtěl vědět, jestli to Breen myslí vážně, nebo si dělá prdel. Podle toho bych asi i upravil hodnocení. Jestli to myslí vážně, měl by se myslím léčit a měli by mu sebrat kameru a on by měl podepsat papír, že se k žádné kameře nepřiblíží na dvacet metrů. Protože ty amatérské střihy, na koleni dělané triky a naprosto, ale zcela naprosto neschopní... stydím, se říct herci, to je vážně něco, na co se dívat skoro hodinu a půl je utrpení. I když i o to utrpení možná Breenovi jde. Pokud je to cílená legrace, pak mi chybí nějaká vodítka, nějaký nadhled, něco, z čeho by se dalo poznat jako že teď na vás mrkám jedním šibalským očkem, vy kujóni diváci. Ona jako chvíli je to zábava sledovat tak i tak, něco tak amatérského se skutečně často nevidí (takhle si představuju, že by vypadaly filmy točené svědky Jehovovými), ale 90 minut je prostě moc - tak i tak. Ale možná Breen chce, aby o něm natočili film jako o Ed Woodovi, zas kdo může říct, že ho hrál Johnny Depp? ()

Xeelee

Tohle jsem s vámi nezamýšlel. Neil Breen je (kyber)Bůh! Jeho filmy si pouštějte aspoň s 1,8 násobnou rychlostí. Bude to působit jako normální a snesitelná rychlost, i když místy se to i tak bude táhnout. Ten týpek mluví tak straaaaašněěěěě pooooomaaaaaluuuuu a vše v jeho filmech pádí stejně zběsilou rychlostí. Očividně není moc chytrý a snaží se dělat filmy s hlubokým poselstvím. Ano, fakt mu to nejde. A má úchylku na nahá ženská záda. A dělal na tom filmu prakticky všechno. Renesanční člověk, ten Breen. Ty nejlepší záběry se nebojí zopakovat klidně dvacetkrát. A nejlepších záběrů má fakt hodně. Tohle je asi ta nejdivnější ekologická agitka, jakou kdy uvidíte. Jsem Bůh a přiletěl jsem na Zemi ztrestat politiky a byznysmeny, kteří brojí proti OZE! ()

corpsy

Neil Breen nesklamal. Nikto, žiadny filmový svalovec, superšpión či ansámbel komiksových superhrdinov nedokáže zachraňovať svet tak, ako postavy hrané a režírované týmto pánom. Pán Breen tu nieje nikým menším ako ( zrejme ) samotným Bohom (?) a lieči ,,choroby,, tejto planéty. A robí to svojským spôsobom, hodným obdivu. Podobným spôsobom by sa dalo označiť Breenove režijné vedenie, je to proste nekompromisný chlapík, ktorý určite nedokončí scénu na prvú dobrú ( ale aj napriek tomu je to blud ). Dokáže zladiť profesionálne trápnych (ne)hercov a priradiť ich do scén, ktoré s vami zatočia. Či už v dobrom, alebo v zlom. Nikto nieje ( a nebude ), ako Neil Breen. ()

honajz2

Neil Breen nám přináší další krásný příběh, ve kterém opět zachraňuje svět, jenomže tady snad v nejvyšším nasazení. Tentokrát se vrací jako ufon-Ježíš-robot, co přichází zúčtovat se zlem na naší planetě. A opět je tu klasický Breenův příběh o tom jak se zbaví (tentokrát je ukřižuje - já nekecám) všech zlých gangů a politiků a zachrání ty hodné, někomu i třeba zlepší život, třeba dědulu, který je na vozíčku a zlé gangy ho chudáka shazují na zem, když jim omylem přejede nohu, tak toho omladí a dokonce mu zase dá schopnost chodit bez vozíku, no prostě ufon-Ježíš-robot jak když vyšije. Ale teda, ufon-Ježíš-robot je divný označení, vymyslím nějaké lepší. Jo, Neil Breen, to je naprosto skvělé jméno pro tuhle mocnou bytost, která snad může všechno, včetně zastavování času a o nezranitelnosti snad ani nikdo nemůže pochybovat. Nakonec nám Neil Breen dá ještě pnaučení o ochraně přírody a o šíření míru a že lidstvu tím dává poslední šanci, no krása, ty záběry delfínů v moři mě snad dojaly ještě víc než ta kupa mrtvol na konci Pass Thru. Teda ne, kecám, nejvíc mě dojalo, jak odletěl na konci filmu na svoji domovskou planetu či kam to odletěl. Navíc se celý film odehrává buď na poušti (jako Double Down) nebo v Las Vegas (jako Fateful Findings), do toho tu jsou úžasně hrozné herecké výkony v čele s všemocným Neilem Breenem... Je to prostě jeho film jako každý jiný, akorát tady je toho tolik, že to ani není možné. 5* ()

TERRORDROME

Neil Breen pritvrdzuje! V predchádzajúcom filme to bol nejaký mysteriózny superagent s nejasným pos(r)laním, ale tu už sa pasoval na kozmického cyber Boha/Ježiša ( cyber preto, lebo má v úvodných záberoch na sebe prilepené počítačové obvody ) ktorý zletel na zem aby tu bedákal nad tým že stvoril takú bandu čurákov a zlomrdov ktorí sami seba honosne titulujú ako ľudstvo. Najskôr čórne šaty feťákovi a zbytok filmu je o tom ako chodí po Las Vegas a pozoruje kam sme to dobačovali. A že je na čo sa pozerať, lebo každý koho stretne je čistý odpad, kus hovna a zhmotnený kreténizmus. Ženská príde o prácu a jej sestra dvojča ( ktorá sa na ňu moc nepodobá ) okamžite konštatuje že jedinou možnosťou je začať sa živiť ako striptérka a prostitútka, lebo to je samozrejme hneď to prvé čo človeka napadne. Nasleduje údesne dlhá a údesne údesná scéna kde sa tieto dve ochechule niekoľko trýznivých minút dementne vyškierajú pri bazéne na nejakého páprda, pričom to vôbec s ničím nesúvisí. Breenovu filmársku genialitu podčiarkuje záber na nalievanie šampanského, ktorá vyzerá úplne ako by tam ten dotyčný do tých pohárov našťal, keďže ani raz neuvidíme fľašu len tečúci prúd. Pri srdcervúcom pohľade na všetkých tých imbecilov a mentálnych gangsterov zostáva rozum stáť aj vesmírnemu Ježišovi "motherfucking" Breenovi a keď sa naserie tak neštastníkom spôsobí krvácanie očí. Nejakého dedka zožiera rakovina, tak ho kristus Breen zázračne omladí a venuje za muža náhodnej ženštine s plastovým bábätkom v kočíku. Aleluja, modlime sa!!! Nakoniec ukrižuje pár zmrdských politikov a korporátov a vracia sa na Melmak s tým že síce stojíme za mamutí prd, ale dá nám ešte šancu a zničí nás až potom. Naozaj ťažko povedať či Breen toto svoje mesiášske poslanie myslí naozaj vážne alebo je to troll celým telom i dušou, každopádne je to celé tak nadpozemsky nezmyselné a brilantne hovniacky natočené že aj na scéne kde banda gangsterov mláti zviazaného chudáka som sa musel strašne rehotať. A jeho ďalšie filmy sľubujú dokonca ešte intenzívnejší zážitok v štýle vesmírnej odysey v upchatej záchodovej mise notorického spasiteľa. No nekúp to... ()

Oralfabet

Některé momenty patří rozhodně k tomu nejlepšímu od Breena (má oblíbená scéna bude asi pool party s kurvama), jsou však proloženy zdánlivě nekonečnými záběry pouští či Breena jedoucího v autě, což sice vytváří celkem zajímavou kombinaci, ale nedovoluje mi to zařadit "I am here... now" k mistrovským dílům jako Faithful Findings a Twisted Pair, i když ten název je fakt boží. ()

PetersCZ

Po uspávacím Dvojitém Dolů je _Já jsem zde... Nyní prvním skutečně kvalitním Breenovým dílem. Tvůrčím přístupem jsme stále ještě neopustili pomalou kinematografii a stylisticky film navazuje zcela jednoznačně na první dílo - už jen stále silně prevalentními velkými celky, drženými zhruba dvakrát nebo třikrát déle, než je konvenční divák schopen vydržet. Breen ale rozpoznatelně nabral na sebevědomí, co se týče dialogů, a proto se dočkáváme mnohem rozsáhlejšího fikčního světa se zásadně větším množstvím postav. Matoucí, nekonzistentní a evidentně nepromyšlená struktura Dvojitého dolů byla nahrazena kruhovým narativem, který je aplikován až podezřele přirozeně a osnovu díla viditelně zpevňuje. Ta má přitom několik dramatických špiček, které jsou v pravidelném rytmu rozmístěny po dobu celého snímku - mezi ně patří například odporná scéna s dívkami v bazénu nebo Breenův krevspouštěcí pohled do očí šikanátora. Vše vrcholí krvelačným finále s překvapivým twistem, které stylem i dialogem jako by vypadlo z Tarantinovy dílny. Jednoduše vzato, tohle se prostě Breenovi povedlo. ()

tlesk

Neil Breen je nepochopený génius naší doby. O čemž svědčí fakt, že jeho filmy nemají stejně kultovní status, jako třeba The Room. Breenova amatérská neohrabanost a bezesporu velká láska k tomu co dělá (i když hrozně) jsou až roztomile nakažlivé. Málokdy se tak zasměju, jako u jeho "filmů." ()

Blazkowicz

Jestli si prvně Neil Breen hrál na spasitele, tak teď přitvrdil a je z něho všemocný bůh stvořitel, který se doletěl podívat na svoje spíšís. Bohužel je zklamaný. Ještě aby ne, když tam hrají takové vymaštené individua. Opravdu, kam musel zajít, aby je přinutil v tom hrát. Neil tam ani moc není, jen občas někoho zmrazí nebo ukazuje svůj káravý pohled. Ani se není na co dívat, buď je tam záběr na bazén, Las Vegas nebo jakýsi vyhořelý barák. Jo a tu černou airsoftku bych prosil vrátit i s optikou Neile, měl jsem ji doma ve sklepě a někdo mi ji šlohl. Doufám, žes to nebyl ty. 1-* ()

Víteček

Neil Breen je bůh! Tedy přesněji je otec, syn i duch svatý. Mstivý i milosrdný otec, robo-syn a pomatený duchem. Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. A i pak se to nedá popsat. odpad/5*. ()

Stepalius

Tento film se mi velice líbil, protože se tam Neil Breen přeměňoval na Ježíše, robota a ufona. Bylo tam srandovní, jak je ukřižovali. ()