Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

ivanlaris

Jedným slovom? Hovadina. Film nestojí za stratu času. Nič mi nedal. Ani komédia, ani dráma. Nemastný-neslaný plytký príbeh. Ďalšia americká prdička ;-) Nechápem to silné hodnotenie. Asi som iný... ()

nervana

Docela překvápko. Když si vezmu že scénář napsal sám představitel hlavní role, tak to tedy klobouk dolů,z toho týpka něco bude... ()

ZekiZeki

Chrise Colfera jsem doposud neznal (příznivci Glee mi odpustí), ale klobouk dolů před tím, co dokázal jako herec a scénárista tohoto filmu. Talent nezapře a ve 22 letech má našlápnuto na celkem slibnou kariéru. Těším se na jeho další film. Snad mu v tom povinnosti vůči Glee nebudou příliš bránit. ()

KatyBitch

Upřímně? Stáhla jsem si to hlavně kvůli Chrisovi, ale již od scény kdy se malý Carson hádá s maminkou že dědečka už několikrát viděl tak nevidí důvod se na něj dívat do rakve jsem se do filmu okamžitě zamilovala. "Imaginární čísla? Co budeme probírat příští hodinu? Jednorožce?". Chris to dokázal skvěle napsat a ještě líp zahrát- jsem ráda že se v tomhle filmu neprojevili vlastnosti Kurta Hummla. 100% ()

Bogeyman

Taký nemastný, neslaný film ktorý neurazí a ani nepobaví. Príjemná postava hlavného aj keď síce mŕtveho hrdinu miestami pobavila a preto 3 hviezdičky. ()

Ajka13

Souhlasím s Botičem: Chris by se měl začít věnovat dalším projektům a neztrácet čas s Glee, kde už stejně nedostává příliš prostoru. Krátký, miloučký příběh, u kterého se v jedné chvíli smějete a v další zadržujete slzy. Moc pěkné :) ()

P@\/EL

Na jednu stranu hodně nezvyklý film, na stranu druhou nic, co si budu dlouho pamatovat. Několik světlých okamžiků přebijí poněkud nudně vyprávěný příběh jednoho středoskolského chytrolína. Hlavně tu na můj vkus bylo málo srandovních scén, u kterých bych se s chutí zasmál. ()

Otakara

Jako film dobrej nadprůměr. Ale já to bohužel jako milovnice Glee a velká fanynka Chrise Colfera nemůžu hodnotit objektivně :) Čím se to liší od ostatních filmů? Dokáže neuvěřitelně motivovat. Velká část filmu je o motivaci lidí něco se sebou dělat. A i to, že to napsal Chris Colfer, asi ve svých 20 letech po tom, co toho dokázal tolik, za svou strašně krátkou kariéru, kde mu rozhodně nikdo neumetal cestičku... Prostě je to borec. A umí skvěle hrát. Carson se nemohl víc odlišovat od Kurta. Doporučuju, zvlášť třeba pokud nejste na dobrým místě ve svým životě a potřebujete trochu "pošťouchnout". ()

TessieS

Není nic lepšího, než film od kterého nic nečekáte, Vás překvapí a to se SBL podařilo, resp hlavně Chrisu Colferovi. Vymanil se zcela ze škatulky gay, ještě nějaká objímačka s holkou (což by filmu ale nesvědčilo) a už nemohl vypadat méně jako Kurt/gay. Jsem velice mile překvapena "inteligencí" vyprávění a celkovou pointou. Za mě nadprůměr!! ()

Vesperian

Originální, úsměvné, ale vlastně strašně smutné... Film o tom, že individualita pořád ještě není zbytečná, a že jsou věci, za které bychom se měli prát. "Once upon a time, there was a boy.." ()

Mirischka

Nebudu předstírat, že jsem se na Struck by lightning podívala jen kvůli Chrisovi. I když ho jako Kurta v Glee mám moc ráda, byla jsem zvědavá, jestli zvládne i něco jiného než zazpívat, házet nejroztomilejší "holčičkovské" úsměvy a nosit ty nejnepohodlnější hadry. A Chris opravdu překvapil...je vidět, že spisovatele má opravdu v krvi, protože i příběh, který napsal je velmi dobrý a člověk si z něj odnese nějaké to ponaučení. Na tak mladého člověka (tuším, že SbL napsal, když měl 17 let) je to velice vyzrálé dílo. Chris házel sarkasmy s přehledem, uměl si užívat "blackmailing" a minimálně z 90% potlačil jemnější část své osoby, což z něj podle mě dělá nejzajímavější postavu celého filmu. Ostatní cast byl pro mě průměrný. Něco víc jsem čekala od Sarah Hylandové, která měla ze všech vydíraných největší prostor. Z dalších herců vyčnívala pouze Allison Janney v roli Carsonovi matky. U ní jsem opravdu nevěděla, jestli jí litovat nebo jednu vrazit, aby se probudila. ()

moody77

Film ktorý nenadchne ale ani neublíži.Vychcaný stredoškolský loser,ktorý vydiera "elitu" školy vo svoj novinársky prospech až ho z toho trafí blesk. ()

katka219

Přiznávám, že moje hodnocení je nejspíš ovlivněno mou slabostí pro Chrise Colfera. Nejdřív napsal knihu, potom scénář a nakonec se sám zhostil hlavní role a já ho moc obdivuju! Myslím, že jeho první větší dílko je originální a zajímavé a doufám, že se spisovatelské činnosti bude věnovat i nadále. ()

Evanlyn

Ten název se mi moc nezamlouval a ani mě nelákalo se na ten film podívat, ale když jsem se konečně odhodlala na ten film podívat, docela se mi líbil. Trochu arogantní postava Carsona se mi docela líbila. Film, který vás na konci překvapí a donutí vás zamyslet se nad životem. Můžu doporučit. ()

janejudyjune

"Život.... přijde najednou tak jako úder a nemyslíš na nic jinýho a vlítne do tebe a snaží se vyjít ven nějak vyjádřený jakýmkoliv způsobem. Hodně se to podobá blesku." Nechápu proč má tento film tak nízké hodnocení. Mě tento film chytil za srdce. Možná je to tím, že je mi Carson v mnoha směrech podobný. Miluje psaní, chce být novinář, chce udělat díru do světa, o věci kterým věří se může a nebojí se prát. Film je vtipný, s nadhledem a vy, i když už od začátku víte, co se s hlavní postavou stane, mu stále držíte palce. Vydírání populárních studentů, aby mu psali do jeho časopisu je originální a pobaví. Závěr jsem pak strávila v slzách. Film si však až do konce udrží svůj nadhled: "Je úžasné jak vás začnou mít rádi, když umřete", "Nevím co je víc k pláči, jestli to že do mně praštil blesk, nebo že trvalo tři dny než našli moje tělo." I přesto, že je film o tom, že ne všechny sny se plní, vy, stejně jako Carson neztrácíte naději. Film má svou originalitu v tom, že hlavní hrdina, narozdíl od jiných filmů, se nehoní za holkami, ani populárními, ani ošklivými káčátky. Film je, až na vztah Carsonova matka/její bývalý manžel/jeho snoubenka, bez jakékoliv romantické linky. Film to neochuzuje, naopak. Snímek získává svoje kouzlo. Chris Colfer si zaslouží poklonu, jak za scénář, tak za svůj herecký výkon. Jako Kurta v Glee jsem ho měla ráda, ale jako Carsona Phillipse jsem si ho naprosto zamilovala. Co říci, film mě zasáhl do srdce jako bleskem. ()