Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

V.Silver

Upřímně - čekal jsem víc. Nebylo to špatné, postavy byly docela zajímavé až kuriózní, stejně tak zápletka filmu byla velice originální, nicméně po dvou dnech jsem si už ani nemohl vzpomenout, jaký že film jsem to na ČSFD chtěl ohodnotit. A ejhle, žádný blesk mě nezasáhl. Měl jsem u toho radši žehlit, na pěkný sobotní večer je tento film nepříliš dobrá volba. 60% ()

Scar

Sympatizovať s rozmaznaným frackom, ktorý si o sebe myslí, že je niečo viac ako ostatní, chce dosť podobnú povahu. Vyložene odporná hlavná postava bola navyše aj odporne zahratá. Odpudivé ego, ako by herec hral v domčeku pre bábiky a celý priestor patril jemu. Ostatné slušné herecké mená pôsobili naopak príliš ukáznene a nevýrazne. Christina Hendricks dostala väčie bruško ako prsia, čo niekomu môže pokaziť mokré sny, mne ale rozhodne nie. ()

MiaMoonlight

Celý film od začátku působí zvláštně a má neobvyklý nádech. Jindy také začínáme koncem, ale tenhle konec je tak bez naděje, že nás do sebe pohltí. Je to skvělý příběh o dnešním světě mladých lidí. O tom, jak ve světě chybí ambice a o tom, že po dobrém už ničeho nedosáhnete. Je zde spousta humoru ale i nějaké to vypětí a moudro. Chris Colfer jako úžasně charismatický herec je zde třešničkou na pomyslném dortu. ()

Babous

Slabší než The Perks Of Being A Wallflower, ale určitá podobnost tu je. "Jiný" hlavní hrdina, středoškolské prostředí, literární pokusy a drsná realita. No jo, mám slabost pro filmy z amerických středních škol. ()

Hanys_

Tenhle film je důkaz, že natočit chytrý teenegerský film není zas tak jednoduché. Hlavní postava mi lezla na nervy tím, jak si myslela, že je prostě nej a vedlejší postavu hraje mladší verze Melissy McCarthy. Co víc dodat... ()

danielosbourne

Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale nic nebylo dotažený. 90% postav navíc bylo na ránu a jediné co mě trochu dokázalo vtáhnout, byl samotný závěr, kdy se matka snaží dovolat synovi. Chtělo by to jít trochu víc do hloubky a možná upravit celkový námět. ()

TeraBum

Chris Colfer ukazuje, že v něm vážně něco je. Struck by lightning je příjemný film, na který se mnoho lidí podívá a zapomene na něj. To je ale obrovská škoda. Schovává v sobě totiž důležitou myšlenku, kterou nám předává nenuceným způsobem. Všechny ty moudra o cestě, cíli, důležitosti snů a naděje které pořád slýcháme... ale až s tímhle filmem jsem si uvědomila, jak moc pravdivé to je. A jak moc důležité to je. ()

j0nathan

Komedie? Vážně? Já se tedy usmál asi jednou. Mělo by se popřemýšlet nad úpravou žánru. Nicméně Struck by Lightning je moc dobře natočené životní drámo o studentovi střední školy, který chce být něco víc, než jen obyčejná ovce. Emočně se mě to dotklo rozhodně víc, než jsem očekával. A vy rozhodně neočekávejte komedii, u které se budete smát. ()

Standic1

Film, který se tváří být o ničem... bohužel on o ničem opravdu je... myšlenka dobrá, ale naprosto postrádá alespoň jediný opravdu jediný zajímavý moment, který by zaujal. Hlavní postava hraje na výbornou, a není to tedy ten "příběh", ale spíš herecký výkon Chrise Colfera, který vás donutí dokoukat film dokonce. ()

lardko

celkem dobrá komedie , ale Chris Colfer v tom byl zase strašnej. Docela dost ho nesnášim. Podle mě jeden z nejhorších hercú , i celý glee zkazil !!! ()

Cihlinka

Struck by lightning se mi hrozně líbilo! Podle traileru to vypadalo na takový ten typický teen film ze střední školy (ty já miluju), ale dopadlo to úplně jinak. Hluboká myšlenka samozřejmě nechyběla, ale alespoň to nebyla tuctovka (jako láska je nejdůležitější, miluj sám sebe apod.) Carson mě taky potěšil (hlavně tím, že to nebyl Kurt). Je trochu znát, že to není milionová produkce, ale Chris Colfer ze sebe dokázal dostat něco, co za to stojí. To je podle mě na 22-letýho kluka slušný úspěch. ()

bobrux

Jde víceméně o tuctovou středoškolskou taškařici na oblíbené téma "jak se z tragéda stane miláček davu". Naneštěstí někomu toto nedopatření došlo a po brutálním několikavteřinovém brainstormingu se zrodil nápad zahubit hlavního hrdinu hned na začátku bleskem a okořenit děj záležitostmi, na které určitě denně myslí každý dorostenec školou povinný, jako jsou vztahy s rodiči a smysl života. Snaha o vytažení scénáře na dramatičtější úroveň je tak nápadná a účelová, že jsem bohužel na tuto hru odmítl přistoupit. Nicméně film ze školního prostředí, ve kterém se nerozstřikují tělesné tekutiny proudem a neprojevuje fyzická láska do křížku, je dnes celkem rarita. ()

Gaia.M

Víc takových filmů, vážně, ani trochu mi nevadilo se na něj dívat. Neokoukaní herci tomu taky dodali něco víc, než obyčejné tuctové komedii. Mělo to děj, mělo to příběh, určitý smysl, ba dokonce pointu. Jediné, co by se dalo vytknout je to, že vlastně na začátku víme, jak to dopadne, to si možná mohli odpustit, ale když to vezmu kolem a kolem, na smyslu filmu to neubralo. Takže jo, za mě dobrý. ()

Ben Nevis

Průměrný film vyšperkovaný náhlou smrtí hlavního hrdiny, která film nikterak neovlivňuje. Naopak, tvůrci se snaží odloučit jeho smrti truchlení blízkých, aby dosáhli černé komedie, což vypadá divně. Nicméně mám kolem sebe plno lidí, jako byli Carsonovi spolužáci, kteří čekají, až se o ně systém postará. A tak 4/5 za myšlenku, že když člověk nebude sedět na zadku a vymlouvat se, může dosáhnout svých plánů nebo snů. ()

Kingjiri

Na tvorbu pro teenagery občas příjemně originálně pojatý, ale přesto jako celek dost nevýrazný. Za sympatický herecký výkony a několik dobrejch scének třetí silnější hvězda, jinak "jenom" sympatická žánrová jednohubka. ()

markotter

Komedie to určitě není - nic vtipného se tam neděje. Možná trochu vztahové drama, syn - matka, hlavní hrdina - spolužáci, matka - otec, ale je to hodně ploché. Jediný klad filmu byl, že skončil už po 75ti minutách. ()

dEst28

Z toho filmu by si každý měl zapamatovat jednu myšlenku a řídit se jí a to je, že by člověk měl žít přítomností a co nejvíce z ní vytěžit. Jinak jsem od toho očekával takovou klasickou americkou středoškolskou bejkárnu ale k radosti mé osoby se naštěstí nic takového nekonalo. ()